Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obcy, nagranie z Meridy, Yucatan Mexico


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok ale wezcie tez pod uwage "wymiar psychologiczny" tej sprawy. Pytanie brzmi "dlaczego" mieliby to robic? Mimo, ze na pierwszy rzut oka sytuacja jest cholernie abstrakcyjna i "bez sensu" to jednak:

A) po wydarzeniu przez dluzszy czas milczeli, nie mowili nikomu o nagraniu
B) nie udali sie do mediow, nie chcieli czerpac zadnych zyskow, nie chcieli rozglosu
C) jedyne komu mowili o tym (po jakims czasie) to znajomi, ale w ten sposob tylko narazili sie na smiesznosc
D) dopiero J.M przekonal ich aby film opublikowali w telewizji i w sieci

jesli ktos robi takiego fake'a, ktory w tym przypadku jest dosyc dobry (jesli to fake), to jasnym jest ze osoba taka bedzie szukala rozglosu albo latwego zarobku, tu bylo nieco inaczej, co sprawia ze mam dystans do tych wydarzen jednak nie na tyle duzy zeby wprost powiedziec "hoax".
  • 0



#32

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na plus tego zdarzenia wychodzą takie rzeczy jak :
- miejsce zdarzenia - Meksyk - chyba wiadomo o co chodzi ? :crazy:
- J.M. - choć opinię o nim są różne to reczej facet jest dobry w tym co robi ...

Ale czy to wystarczy ? ;-)
  • 0



#33

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może jednak fake...
Kamerzysta szczególnie nie reaguje na widok szaraka (powinno być jakiś szarpnięcie, drżenie ręki, czy coś) ale spokojnie kameruje tak, żeby ujęcie było dobre.
Być może za szaraka ktoś się przebrał i tam stanął i może naprawdę przestraszył chłopaka...

Cała trójka (z szarakiem włącznie) może zrobiła koledze kawał. Kolega odwrócony plecami do kamery kieruje całą akcją, a potem celowo kopie piłkę pod lampę, żeby temten po nią poleciał. Operator kamery cały czas spokojnie wszystko kameruje i nawet pomyślał o użyciu zoomu. To świadczy o tym, że bardzo interesuje go moment, w którym kolega idzie po piłkę... :)

Po całym zajściu jednak widzą, że naprawdę przestraszyli kolegę. Mają wyrzuty sumienia i nie chcą o tym rozmawiać. I może nie zdradzają koledze swojego sekretu w obawie, że ten strzeli focha i się pogniewa... I dlatego wolą, żeby zostało, że to był obcy (w ten sposób uwalniają się od winy, którą zrzucają na tą abstrakcyjną postać).
...
  • 0

#34

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A zimno ręki szaraka jak zainscenizowali?
Włożyli do rękawicy kostki lodu???

Chciałbym być świadkiem zdarzenia z filmu ;) :-D :-D :-D
  • 0



#35

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiecie co mnie dziwi? Po pierwsze: wydaje mi się, że Ufok nie wyciąga ręki. Mam wrażenie, że wydłuża się jak macka :/ . Ponadto, gdy cofa się nie znika za słupem. Wydaje mi się, że głowa tego czegoś rozpływa się w powietrzu!!! :surprised: Stopniowo, od dołu do góry. Przyjżyjcie się, czy widzicie to co ja.
  • 0

#36

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W Meksyku taki sytułacje mają dosc czesto miejsce ze ludzie widują szaraki :>

Eurycide mówie ci ze napewno bym nie uciek, ta historia mogła by zmienic moje zycie na lepsze, wolał bym narobic w gacie niz uciec :mrgreen:
  • 0

#37

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A zimno ręki szaraka jak zainscenizowali?

Jeśli ręka była sztuczna, to oczywiste jest, że musiała być zimniejsza od ciała człowieka. Tak poczuł dotknięty. Zapewne nie była lodowata, ale chłopak się przestraszył, był w szoku, wiadomo...
  • 0

#38

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Luke,

Gdyby dorosła osoba filmowała coś innego w innym miejscu a akurat przed nim zapierniczał by szarak (nie zając) to każdy by mówił że to 'dziwny zbieg okoliczności' i od razu fake.

A to że turysta filmował WTC wtedy gdy samolot uderzył w jedną z wież to też jest dziwny zbieg okoliczności oraz fake ?

Pozdro :smile:
  • 0



#39

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i też kamerą nie machał !! hehe

myślę że to był Grzesiu Rasiak bo myślał że gramy z meksykiem a nie z ekwadorem i rozpracowywał rywali :wall: :lol :

a tak na poważnie. czemu wszystkie filmy z niby ufokami muszą być w tak kijowej kopii, ale z drugiej strony jakby na jakości dvd stanął szarak i pomachał do kamery to by nikt w to nie uwierzył

niewiem czy to fake czy prawdziwy filmik i nikt z nas tego się niedowie niestety, można tylko wierzyć lub nie. ja osobiście nie wierze że jest prawdziwy
  • 0

#40

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie kilka szczegułów:  
1.Dziwny jest troche zbieg okoliczności(znajdowali się tam oni)  
2.Grali nie daleko miejsca zdarzenia,na dodatek osoba nagrywająca była zwrócona twarzą do dziwej postaci)Ciekawe  
3.Grając zachowywali się tak jakby dobrze o tym wiedzieli(po prostu czekali na moment i jeden kopnął tam piłke)gdyby zrobił to wcześniej byłoby mało wiarygodne  
4.Osoba która to nagrywała tez jakby wiedziała co ma się wydarzyć(dlaczego akurat skierowała aparat w kierunku owego słupa


1.To akurat dla mnie nie jest dziwne,po prostu byli tam,gdzie pewnie czsto bywali
2.W tym dla nie nie ma też nic dziwnego...
3.Zachowywali się normalnie
4.Osoba nagrywająca zwróciła aparat na słup dopiero po tym,jak to coś zza niego wylazło (wcześniej w ogóle nie zwracała ona na ten słup uwagi)

Takie moje zdanie :)
A poza tym,nawet jakby to był ktoś przebrany za kosmitę,to zastanawiające,jak zmieścił się za słupem?
  • 0

#41

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A poza tym,nawet jakby to był ktoś przebrany za kosmitę,to zastanawiające,jak zmieścił się za słupem?

Wzieli jakiegoś cieniasa. :D
  • 0

#42

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie grali pod lampą, ale w pewnej odległości od lampy?

Bo grali tam,gdzie jest miejsce...W piłkę nie grałeś? ;-) Gra się na pustej przestrzeni a nie przy latarni

Grali w ciemnym miejscu, tak że prawie ich nie widać. Gdyby filmującemu zależało na tym filmie, to by sam ich ustawił pod lampą i kamerowałby ich z innej perspektywy, a nie - filmuje plecy...

Zależy z której strony patrzeć-grało dwóch,jednemu patrzał na plecy,drugiemu w twarz-jakby kręcił z drugiej strony,wyglądałoby to identycznie.A co do ustawiania to przecie nie był żaden filmowiec profesjonalny,tylko dzieciak z telefonem.Wystarczy przejść po większym mieście i popatrzeć jak się bawią dzieciaki kamerkami w telefonie...

ale ruch kamery jest natychmiastowy. Jeszcze nic nie wylazło, a już włączył zooma, jakby oczekiwał na wyjście ufoludka. Kamerować grę to jeszcze rozumiem, ale po co filmować, jak kolega idze po piłkę? I jeszcze to zbliżać?

Dla mnie to normalne...Sam się bawiem kamerą i zawsze jak ktoś odchodził to stosowalem ZOOMa.Dla mnie to normalny odruch.Ale kady ma inne zdanie,ja mam takie.Nie mówię,że to prawdziwe,jak nie to świetnie podrobione i należy się Oscar za efekty specjalne :P
  • 0

#43

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jakbym stanal oko w oko z szarakiem to
1] krzyknalbym - O KURR albo cos w tym stylu
2] zemdlalbym
3] mozliwe ze mialbym zawal, ale przychylam sie do zemdlenia


podziwiam za odwage kolesia :smile:
  • 0

#44

Tommy.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze ze wczesniej szarak nie dostal ta pilka bo jeszcze by byla jakas wojna miedzy szarakami a nami ;-) . A zauwazcie ze on sie wychyla tylko troche (reka i glowa, reszta za slupem) wiec moze byl nagi co sugeruje ze gral w rozbieranego pokera i przegral a teraz szukal pomocy.

A tak na serio to mozliwe ze to nie jest fake. Chociaz...
  • 0

#45

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No szaraki tak o po ulicy się nie szwendają.
Chyba że był najgłupszy z grupy i wódz zostawił go pastwę losu :P bo i tak pożytku by z niego nie miał... :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych