Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obcy, nagranie z Meridy, Yucatan Mexico


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw obejrzyjcie to nagranie, następnie przeczytajcie dalszą część tematu.

[oglądaj]

ps. nagranie zostało wykonane telefonem komórkowym

Wiele osób oglądając ten film od razu powie "HOAX" - czyli oszustwo. Jak bowiem wytłumaczyć coś takiego? Obcy za słupem straszący dwójkę nastolatków?? W Meksyku, w mediach a nawet rzekomo owa dwójka nastolatków przyznała się do oszustwa. W rzeczywistości jednak NICZEGO takiego oficjalnie nie powiedzieli. Nagranie badał sam Jaime Moussan, rozmawiał on też z autorami nagrania. Ostatecznie nie wyciągnięto żadnych wniosków ale nie można wprost powiedzieć "HOAX". Materiałów o tym filmie w sieci jest stosunkowo dużo, krążą plotki, że z uwagi na znaczenie tego nagrania media, rząd staraja się kamuflować sprawę, jakoby obcy był tylko głupim żartem, kimś przebranym w gumową maskę itd.

Jak jest naprawdę? Czy mamu do czynienia z banalnym oszustwem czy raczej z miernym filmem prawdziwego kosmity? Warto zwrócić uwagę na zachowanie nastolatków i to co mówią (co zwiększa autentyczność nagrania), więcej postaram się przedstawić niedługo.

Polemika nad nagraniem, Jaime Moussan
Polemika nad nagraniem częśc II
niestety obydwie analizy po.. hiszpańsku


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Postaram się śledzić ten temat i jak tylko znajdę więcej informacji na pewno w tym wątku się pojawią.
  • 0



#2

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Interesujące. Na mojej twarzy co prawda ten film wywołał lekki uśmiech ze względu metod jakie stosuje owy obcy, tj. chowa się za słupem (z tego człowieka musiałby być niezły chuderlak), a kiedy zbliża się chłopak, ten wyciąga do niego rękę jakby chciał go złapać... Tak naprawdę - jaki ma w tym cel? Dlaczego chował się w "takim" miejscu, skoro od drugiej strony był widoczny idealnie? Skąd się tam wziął?

Sam nie wiem co mysleć na ten temat. Narazie trzymam dystans.
  • 0



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dotarłem do dodatkowych informacji co do tego nagrania:

Nie dwójka a trójka nastolatków była świadkami niecodziennego zdarzenia. Wszystko miało miejsce w Fraccianamiento Del Parque, blisko Meridy, Yucatan 20 marca 2005 roku o 2 nad ranem. David Espada i jego przyjaciel który chce zachować anonimowość grali w piłkę kiedy Jose Alonso Herrera nagrywał ich na telefonie SonyEricson K500I, tylko dla zabawy. Nastolatkowie żartowali i grali w piłkę na ulicy przed domostwami. Chodnik był dobrze oświetlony przez kilkanaście lamp ulicznych. David Espada stracił kontrolę nad piłką, która to wylądowała koło pobliskiego słupa. David poszedł po nią a w tym samym czasie Jose Herrera ustawił w komórce zoom x2.

Gdy David chciał podnieść piłkę dziwne stworzenie wychyliło się zza słupa i wyciągnęło zadziwiająco długie ramie które do dotknęło ramienia Davida. To coś było łyse, z jasną skórą i było podobne do szaraka. Kontakt trwał zaledwie sekundę kiedy David odskoczył i krzyknął "To złapało mnie! To złapało mnie!" i wtedy podbiegł do swoich przyjaciół wskazując na słup i krzycząc "To jest tam, Widzicie? Dotknęło mnie!!"

Jose Herrera nagrywał wszystko na komórkę, następnie ustawił zoom x4 w miejscu gdzie wskazywał David. Ku zaskoczeniu głowa stworzenia znów się wychyliła na trzy sekundy po czym cała postać zniknęła.

Trójka nastolatków była w szoku i uciekła z miejsca zdarzenia z krzykiem. Wszystko zostało nagrane przy użyciu kamery z telefonu. Nie była to dla nich spokojna noc, nie mogli długo zasnąć a następnego dnia rozmawiali o tym wydarzeniu. Postanowili obejrzeć nagranie z telefonu, jednak David Espada odmówił "Nie chcę tego ogladać, nigdy, i nie chcę o tym rozmawiać". David zadeklarował, że nie chce już więcej przechodzić blisko tego miejsca a tym bardziej blisko słupa gdzie to coś się pojawiło.

Dołączona grafika
  • 0



#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To już stara sprawa z tym "Ufokiem" ... widziałem to już dawno ... NPN o tym pisał dwa razy.

Podobno jeden ze świadków jest uczniem informatyki ... czyli ... F... ? ;)

Od tamtego czasu (dość dawno) gdy widziałem ten film i czytałem te news'y sprawa ucichła ...

(I oto przykład na to iż zwolennik UFO nie wierzy we wszystko co zobaczy, bo takie zarzuty już tu padały - pozdrawiam tych co tak sądzą/sądzili).
  • 0



#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Minęło kilka miesięcy, David i Jose Herrera czuli się już dużo lepiej po całym zajściu, powiedzieli znajomym o tym spotkaniu ale reakcja była zawsze taka sama: "śmiech".

30 listopada 2005 roku, meksykański badacz Jaime Maussan był w Meridzie na wykładach, kiedy usłyszał o tym zdarzeniu. Doszło do spotkania. Maussan obejrzał wideo, rozmawiał z nastolatkami. Próbował ich przekonać aby nagranie zostało upublicznione. Na początku wahali się ale w końcu zgodzili się na to.

Dołączona grafika


Jaime zadzwonił do mnie z Meridy opowiadając mi tą zadziwiającą historię. Następnego dnia odebrałem kopię nagrania do analizy wraz z zarejestrowanymi wywiadami, ze świadkami zdarzenia, oraz ze zdjęciami z miejsca zdarzenia. Podczas wywiadu, David Espada pamiętał uczucie jakie towarzyszyło mu kiedy ta istata dotknęła jego ramienia, szokujący moment którego nigdy nie zapomni.

Dołączona grafika


David Espada: "Szedłem po piłkę i poczułem nagle bardzo zimną dłoń lub szpony chwytające moje ramie i podciagające je w górę. To było niesamowicie zimne jak lód. Zareagowałem paniką i odskoczyłem z krzykiem. To było okropne, rodzaj istoty z długimi ramionami."

Wideo nagrane przez Jose Herrera jest dosyć dobre jak na możliwości kamer w telefonach. Zdjęcia pokazują rodzaj stworzenia które nagle pojawia się (materializacja) za słupem. Nagranie audio również jest dobrej jakości, pokazuje dramatyczny moment kontaktu.

Mamy tutaj też drugą materializację kiedy Jose Herrera ustawia zoom na x4, wtedy stworzenie pokazuje głowę na trzy sekundy i znika.

Dołączona grafika


W odniesieniu do badań przeprowadzonych przez Jaime Maussana, ramiona istoty miały około 1,2 metra długości. Ważne jest też to, że szerokość słupka jest na tyle duża, że umożliwia "schowanie" za nim ciała tej istoty, to jest głównym problemem w ustaleniu skąd się tam wzięła (czy może była to materializacja).

Dołączona grafika


Obydwaj David Espada i Jose Herrera są dobrze znani w sąsiedztwie i w szkole. Nie są oni zdolni do tego typu żartów. Zapytani dlaczego nie zgłosili tego na policję, odpowiedzieli "Nie ma mowy!, policja na pewno uznałaby, że byliśmy pod wpływem alkoholu albo narkotyków!! Byliśmy zszokowani i trzymaliśmy to w sekrecie przez jakiś czas."

David Espada był najbardziej dotknięty zdarzeniem i miał największe opory aby wrócić znowu do tego miejsca. Cała historia została przedstawiona w narodowej telewizjii meksykańskiej przez Jaime Maussana jako głownego badacza zjawiska, jakkolwiek do dziś sprawa nie została wyjaśniona...

Dołączona grafika




Santiago Yturria
Tłumaczenie:
Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło: http://www.eyepod.org/Video-Alien.html
  • 0



#6

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

troche za słaba jakośc, żeby ocenić czy to fake czy nie... ale i tak robi wrażenie
  • 0



#7

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajne to :mrgreen: a jeśli chodzi o film, to jestem sceptykiem jeśli chodzi o kosmitów i UFO, choć ten film wygląda prawdziwie i obiecująco i tak jak NHolokaust wstrzymam dystans :-D
  • 0

#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie dlaczego ten film mi sie nie odtwarza ??!!??!!?? ;< :-| :-/ :huh:
  • 0

#9

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jose Alonso Herrera nagrywał ich na telefonie SonyEricson K500I

Mam ten telefon wiec podam kilka szczegolow technicznych :P :
Nagranie zostalo wykonane w rozdzielczosci 128/96 (bo tylko wtedy dostepny jest zoom x4) z wlaczonym trybem nocnym (dluzszy czas naswietlania-bo inaczej nic by nie bylo widac). I tutaj mocno sie zdziwilem bo cos obraz jest zbyt plynny jak na takie parametry nagrywania, a przede wszystkim ZBYT DOKLADNY (powinna sie pojawic tzw pikseloza ktorej tutaj nie widze) ;-)
Jestem wrecz pewien ze nagranie zostalo podrasowane :mrgreen:
  • 0

#10

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę imponujące...
Szkoda, że to, co napisał o tym Maussan jest po hiszpańsku.
  • 0

#11

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie kilka szczegułów:
1.Dziwny jest troche zbieg okoliczności(znajdowali się tam oni)
2.Grali nie daleko miejsca zdarzenia,na dodatek osoba nagrywająca była zwrócona twarzą do dziwej postaci)Ciekawe
3.Grając zachowywali się tak jakby dobrze o tym wiedzieli(po prostu czekali na moment i jeden kopnął tam piłke)gdyby zrobił to wcześniej byłoby mało wiarygodne
4.Osoba która to nagrywała tez jakby wiedziała co ma się wydarzyć(dlaczego akurat skierowała aparat w kierunku owego słupa

Podkreślam że to jest tylko moja ocena tego zajścia,wkońcu każdy ma prawo się wypowiedzieć :smile:
  • 0

#12

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi to się wydaje trochę dziwne, że koleś co to filmował nie skupia się na swoich kolegach, ale filmuje tak, aby ten słup, za którym schował się ufoludek był prawie cały czas widoczny. Jeśli ja bym ich filmował, to napewno nie robiłbym tego w ten sposób - cała akcja (gra w piłkę) dzieje się wyłącznie w lewej połowie kadru, zaś w prawej prawie cały czas widać ten słup.
Może "kamerzysta" wiedział, co się wydarzy i robił to podświadomie... :hmm:

A poza tym szukałem jeszcze łokcia ręki tego ufoludka. No i najbardziej pasuje mi on w tym miejscu:
Dołączona grafika
Człowiek też ma tam zwykle łokieć, tylko przedramię trochę długawe, ale zawsze można sobie coś na rękę założyć i efekt gotowy... ;-)

PS. Szkoda, że gościu nie miał prawdziwej kamerki, wtedy coś by może było widać, a tak to se można fantazjować... :P
  • 0

#13

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaje mi sie,ze topic o tym nagraniu juz byl na tym forum i sie okazalo,ze to fake.
  • 0

#14

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda ze uciekli zmiejsca zdarzenia, jak ja bym był z kumplami raczej bym nie uciekał, starał bym sie złapac tą istote, jesli było by to mozliwe

ale teraz na smiesznie moze ta zielony chciał autograf :lol :
  • 0

#15

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albo szukał pomocy...
Dotykając tego kolesia, to mogło być coś w stylu "ej, ty, pomożesz?"
...takie moje zdanie :spadaj:

Filmik w formacie mpg, lepiej odtwarzany na słabszych kompach:
http://rapidshare.de...oalien.mpg.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych