Skocz do zawartości


Poszukuję. Free Energy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Poszukuję informacji na temat stworzenia takiego generatora jak na początku filmu Nie wygląda na skomplikowany i chciałbym poeksperymentować. Czy ma ktoś takie informacje? Chodzi o generator wytwarzający energię elektryczną z różnicy potencjałów.
  • 0

#2

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sprobuj poszukac w patentach Tesli. Z tego co pamietam byla tam pewna konstrukcja, ktorej jedna czesc jest wyniesiona wysoko i polaczona z jedna okladka kondensatora, a druga okladka laczy sie z druga czescia zakopana gleboko w ziemi i odizolowana. Szczegolow nie pamietam i byc moze jest wiecej elementow.
Osobiscie nie mam mozliwosci tego sprawdzic i nie zwrocilem zbytnio na to uwage, ale moze ci sie uda.
  • 0

#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe :) .Mnie też zainteresował ten temat właśnie xD .Jeżeli coś się dowiem to dam ci znać.


// edit


jak obiecałem tak zapodaje linka xD 5 minut szukania xD

http://translate.goo...k/generator.htm


http://www.zigzag.pl...free_energy.htm

http://www.elektroda...opic762836.html


troche więcej szukania xD

http://www.zigzag.pl...e_Wynalazki.htm

// edit 2


kolejny wynalazek tesli jednak nie ma odnosnie niego informacji bardziej szczegółowych
http://www.eioba.pl/...energia_silniki

Użytkownik convers edytował ten post 23.12.2009 - 17:54

  • 0

#4

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sluchaj, wlasnie mi sie przypomnial jeden eksperyment.
Kiedys wycialem kawalek zwyklej folii kuchennej (zadnych wysokich drutow, a prosty kwadrat 10x10cm) i zrobilem takie cos: http://free-ri.htnet...Branko/02k.html

W jakich warunkach to sprawdzalem?
Byl dzien, temperatura cos okolo 25 st., Slonce nie padalo na folie, w pokoju od strony wschodniej (a tu tylko 3-4 godziny z rana poswieci)

Co zobaczylem mierzac napiecie na kondensatorze?
Ano, kondensator ladowal sie do 20 mV i po osiagnieciu tej wartosci sie rozladowywal i wszystko zaczynalo sie od poczatku.

Myslalem, ze czegos nie wzialem pod uwage i zapomnialem o tym... do dzisiaj...
  • 0

#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Znalazłem ciekawy film ale z elektronicznego punktu widzenie to raczej nie powinno działać :\







to jest dopiero darmowa energia !!


silnik który ma 60 % sprawność i jest na powietrze :) . Skoda tylko ,ze takie pomysły sa odrazu tępione

Użytkownik convers edytował ten post 23.12.2009 - 19:27

  • 0

#6

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś trafiłem na na taki układzik:




Nie znam się zbytnio na elektronice, ale jakby zbudować taki wiatraczek odpowiednio większy...
  • 0

#7 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Siema po przerwie. O kurczak! Widziałem te strony ale tej akurat nie znalazłem http://www.zigzag.pl...free_energy.htm Już prawie wiem jak się z to zabrać. Rozumiem, że energia pochodzi z czegoś co jest na zewnątrz domu i stąd te różnice wynikające z warunków atmosferycznych. Zawsze fizyka to był mój wróg największy ale teraz sam zrobię sobie szkolenie przyspieszony. Jeszcze nie wszystko rozumiem ale to kwestia czasu.


Na chłopski rozum trzeba zrobić coś takiego.

Antena --> kondensator --> uziemienie --> akumulator --> jakiś odprowadzacz nadmiaru energii --> przetwornica na 230V i gotowe.
  • 0

#8 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie tak ! .To napięcie to jest z fal radiowych ,możę ono w prawdzie miećod mikro Voltów od nawet kilkunastu Voltów ale ma bardzo mały prąd .W ostateczności można jedyni tym zasilić telefon ofc jeśli antena zbierająca ma odpowiednio duże wymiary. Stosowanie przetwornicy jest bezcelowe gdyż zwiększająćnapięcie zmniejszasz prąd ,a tutaj prad jest tak mały ,że raczej teg onie zrobisz . Możesz spróbpować podłączyć diode LED w najleprzym wypadku.


Nie mam linku ale czytałem ,że w gniazdku telefonicznym jest napięcie 5 V o dużum prądzie . Nie płacisz za to tylko abonament za numer xD !

Można by to wykożystać jakaśładowarka do telefonu by wyszła . Zapytam profesora na pracowni po nowym roku czy da sie to zrealizowaćjakimś prostym ukłądem i jak coś zmajsruje to się podziele z wami .
  • 0

#9 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Słyszałeś co gościu powiedział. Od 6V do 600V. Powiedz mi jak duża ma to być antena, a ja taką zdobędę :)


P.S. Czy przypadkiem nie do tego jest kondensator żeby móc zapalić żarówę?

Użytkownik Aton edytował ten post 28.12.2009 - 13:52

  • 0

#10 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale ty nie słuchaj tamtego gościa tylko elektronika ....


600 V to może byś miałjak byś masz nadawczy owiną setkami metrow aluminium xD !

Użytkownik convers edytował ten post 28.12.2009 - 15:40

  • 0

#11 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że tu nie chodzi o fale radiowe. Ponad sto lat temu ilość fal była znikoma, a to właśnie wtedy Tesla rozpracował ten sposób. Czort wie co pobiera ten generator ale nie wygląda mi to na fale radiowe.
  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za problem wyciągnąć 600V ? Jeśli będzie mały amperaż to napięcie może skoczyć do niebotycznych wartości.
  • 1



#13 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że tu nie chodzi o fale radiowe. Ponad sto lat temu ilość fal była znikoma, a to właśnie wtedy Tesla rozpracował ten sposób. Czort wie co pobiera ten generator ale nie wygląda mi to na fale radiowe.



Superświatło
Efekt Searla

pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 29.12.2009 - 23:53

  • 2

#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Możesz spróbwać, ale takie domowej roboty urządzenie bez przesadnych kosztów zasili Ci żarówkę nic więcej moim zdaniem.
  • 0



#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

aha radoslaw ... .A ja czytając te artykuły mam uczucie, że to stek bzdur :\ . Jeszcze pierwszy jak cię mogę to idzie w to po części uwierzyć ,ale ten drugi to jakaś pomyłka ... Czemu nie opublikował swojego dzieła ? Tłumaczenie, że rząd by to zblokował jest idiotyzmem . Skoro gazety pisały o jego dziele ot czemu miały by nie opublikować jego budowy ? Mógł podawać ludziom, żeby przekazywali sobie ... A to co tam jest napisane pokazuje tylko ,że zrobił coś. Nabrał kasy , nie wyszło mu , i spalił dom aby zatrzeć ślady i zwalić winę na rząd ....


//EDIT


skoro nie przetrwały dane odnośnie urządzenia to co to jest to ?


Antygrawitacja i generator efektu SEARLA

Użytkownik convers edytował ten post 30.12.2009 - 11:49

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych