Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy obiekt zauważono nad Kremlem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://www.getxnews....ole-in-the-sky/

Przez cały dzisiejszy dzień setki astronomów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki przybywają do Norwegii, ludzie pisali do mnie z Oslo z lotniska Gardermoen oraz śledzili naukowców NASA. Niektórzy z nich to bardzo znane osobistości. Obecnie naukowcy z NASA przebywają w Norwegii, rzekomo badają nieudany start rakiety z Rosji. Badają miejsce, w którym rozbiła się rakieta, nie wiemy jeszcze dokładnie gdzie jest to miejsce, ale wydaje nam się, iż NORAD wie, gdzie to wylądowało oraz ukradkiem śledzimy ludzi z NASA. Wiemy, w których hotelach się zarejestrowali. Jestem pewien, że w poniedziałek statek zostanie odnaleziony - statek, albo cokolwiek tam wylądowało, ponieważ nie była to rakieta.



coś jest na rzeczy ?

edit AlienGrey
Przetłumaczyłem cytat na język polski.

  • 1

#17

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

no wlasnie co NORAD i NASA chce od wraku "rosyjskiej rakiety balistycznej" ? mnie cala ta szopka smierdzi fake`m ze to byl pocisk.
  • 1

#18

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dj_cinex
Gdzie śledziłeś losy tego nagrania? Tzn. czy były inne doniesienia oprócz tych filmów?


Chodziło mi o to, że widziałem ten film, zanim wszelkie serwisy zaczęły o nim trąbić (jakoś tydzień przed) - także nieco wcześniej mogłem go sobie zobaczyć i wystosować swoje, osobiste zdanie na ten temat. Po drugie, jak zawsze przy tego typu okazjach, staram się śledzić jak komentowany jest dany film na przeróżnych forach/serwisach zagranicznych - to też pomaga, bo można tam znaleźć osoby, które mają identyczne (sceptyczne) podejście do tematu (tutaj, konkretnie, tego filmu). Wszystko przez to, że prowadze blog o tej tematyce - z tego też powodu jestem na bieżąco z wszelakimi obserwacjami i zdarzeniami tego typu - zanim pojawią się na Onecie czy innym Pudelku ;)

Innych doniesień nie było... tylko zwykłe, amatorskie filmy, wrzucone pewnego dnia na YT, i wyszperane przez UFOlogów-amatorów ;) Także, jest to jedyne - i mało wiarygodne - źródło tej obserwacji :)
  • 0



#19

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dj_cinex
To wiele wyjaśnia :). Dziwne tylko, że podali to w wiadomościach. W sumie informacja ograniczyła się do pokazania fragmentów filmu i krótkiego komentarza, gdzie dowiedzieliśmy się, że nikogo to nie interesuje. Skoro do tego momentu Rosja nie zmobilizowała swojej armii, nie wytoczyła dział do walki z matematyką (bryła z trójkątów równobocznych :D) to z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z podróbką lub jak ktoś wcześniej wspomniał z akcją reklamową.

Tak czy inaczej jako ciekawostka nagranie jest też dosyć ciekawe. Nie słyszałem w komentarzach żeby ktokolwiek podważył wiarygodność na podstawie nagrania. Były raczej komentarze opierające się na "niewiarygodności" takiego wydarzenia. Nie było natomiast wypowiedzi na temat jakości nagrania (ostrość obiektów itd.). Dla mnie jeśli miałbym zgadywać wygląda to na zabawę klatkami kluczowymi i after effect (chociaż wciąż jestem mało doświadczony).

Pokazuje to mianowicie, że jesteśmy już na takim poziomie, że potrafimy dobrze podrobić takie nagrania (jeśli rzeczywiście są podrobione).

Pozdrawiam

Użytkownik FCrimson edytował ten post 20.12.2009 - 11:39

  • 0



#20

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tajemniczy obiekt może był tylko balonem słonecznym :P

http://www.youtube.com/watch?v=6Pcr6h2_Iqc


http://www.solar-balloons.com/
  • 0



#21 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Faktycznie obiekt wygląda bardzo podobnie jak na filmiku (z UK) przedstawionym przez thewake kilka postów wcześniej. Pozostaje pytanie co z pozostałymi NOL'ami. Gabarytami przypominają coś zupełnie innego czym jest balon słoneczny.
Większość ludzi podchodzi do tego sceptycznie i się nie dziwie.


1. Ilość filmów jest znikoma,
2. Nie widziałem żadnych zdjęć (jeżeli są to proszę pokazać),
3. YouTube niestety odejmuje jakość filmu mimo, że obiekty mogą wydawać się wyraźne.
Czyli to samo co zwykle. Dochodzenie co znajduje się na nagraniu nie może się odbywać poprzez postrzeganie obiektu jako obiekt o pochodzeniu pozaziemskim. Mimo szumu w mediach, sprawa nie jest priorytetowa bo jak wiadomo stacje informacyjne tylko szukają rozgłosu na podstawie jakichkolwiek wydarzeń, które przykują uwagę potencjalnego widza.

Ciekawe jest jednak to, że obserwacja nadal nie została rozgryziona :)


Pokazuje to mianowicie, że jesteśmy już na takim poziomie, że potrafimy dobrze podrobić takie nagrania (jeśli rzeczywiście są podrobione).

Jesteśmy. Graficy potrafią podrobić w takim stopniu nagranie aby zdecydowana większość ludzi uznała je za prawdziwe.
  • 0

#22 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Graficy potrafią podrobić w takim stopniu nagranie aby zdecydowana większość ludzi uznała je za prawdziwe.

Wiem coś na ten temat bo sam wstawiałem tutaj taki fejk, choć miał on swoje mankamenty dlatego został zdemaskowany.
Jestem zdecydowanie za tezą, że to wstawiony obiekt za pomocą programu 3D i tzw. efektu camera tracking lub ewentualnie świetlna reklama 3D wykorzystującą do projekcji chmury lub mgłę.
  • 1

#23

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W jaki sposob raz na zawsze dowiesc, ze to fake? Ano wystarczy popytac ludzi mieszkajacych w Moskwie. Jak? Sa rozne fora, oczywiscie rosyjskie, na ktorych mozna to zrobic. Ja osobiscie przegladam takie i natrafilem na temat tej piramidy, choc nie szukalem nawet tego. Jak na razie nikt zadnej piramidy nie widzial, wiec wszystko wskazuje, ze to fake.
  • 1

#24

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chińczyków będzie gorzej się wypytać o to,co latało nad ich głowami 28 stycznia br. nad miastem Xi'an.
Mamy bowiem kolejny przypadek po Moskwie zarejestrowania ogromnych rozmiarów (jak się wydaje) obiektów UFO w kształcie piramidy.
Dowód poniżej na filmie



I dość obszerny artykuł na temat tego wydarzenia http://niewiarygodne...ml?ticaid=5d08b
  • 1



#25

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Toz to jakies balony czy tamtejsze "latawce". Zreszta sa zbyt roznokolorowe.
  • 0

#26

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całkiem możliwe,że podobny obiekt został uchwycony przez tajwańską telewizję podczas filmowania spektakularnej burzy szalejącej nad miastem.
Zdarzenie to miało miejsce 17 lipca br.


  • 0



#27

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie zwykła chmurka,podobnie jak na wcześniejszym filmiku ,,Dmuchawce,latawce...''
  • 0

#28

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy kolejną,świeżutką (5 listopad) zarejestrowaną obserwację obiektu w kształcie piramidy cz też litery "V".
Tym razem obiekt pojawił się nad Turcją.


  • 1



#29

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wierzyć nie wierzyć ?
Ale w sieci pojawił się kolejny film,na którym widzimy obiekty w kształcie piramid.
Materiał zarejestrowano 9 września w okolicach elektrowni Launnan we wschodnich Chinach.


  • 1



#30

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO w kształcie piramidy nad Chinami

Nagranie pochodzi z Chin i zostało dodane do serwisu YouTube przed trzema dniami. Film przedstawia obiekt kształtu rombu albo raczej dwóch złożonych piramid. Filmujący usiłował zrobić największe możliwe zbliżenie i udało mu się kilkukrotnie uchwycić kształt pojazdu bardzo wyraźnie.

http://www.youtube.com/watch?v=ZFGn3BQ_LJ4

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych