Skocz do zawartości


Manipulacje naszych mediów...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tutaj mam trochę nietypową sprawę, bo chodzi o tytuł i artykuł z Nautilusa.
Naukowiec z UK: wszyscy jesteśmy kosmitami
Tytuł jak najbardziej intrygujący, tyle że trącący truizmem.
Przecież nasza Ziemia wisi w kosmosie a można odnieść wrażenie (z tytułu) że jest pępkiem wszechświata i wszystko kręci się wokół niej.
Jesteśmy tylko pyłkiem wszechświata i z natury jesteśmy kosmitami.
To tak (mówię o tytule) jakby skonstatowano, że jesteśmy ludźmi. (rewelacja, bo nie wiedziałem)
Potraktujcie ten post jako wtręt do głównego tematu. ;)

#77

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.echodnia....T0206/543389812 Po raz kolejny "Echo" szaleje. "Katastrofa lotnicza na Sadkowie" i podtytuł "Rozbił się Orlik" Były szczątki na skrzyżowaniu, które okazały się rozrzuconym chlebem, teraz mamy katastrofę, która okazała się ćwiczeniami. Jeszcze jeden taki tytuł i napiszę do redakcji, co sądzę o takim sianiu paniki.



#78 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dopiero teraz zobaczyłem wpis Arkadiusza przy okazji wejścia w temat z poniższego powodu.
I znów z igły widły się robi żeby podekscytować publikę.
A teraz ponowna manipulacja lub dziecinne tłumaczenie Drzewieckiego. (trudno dociec gdzie prawda)
Nie chciałbym wkraczać na grząski grunt polityki, ale dziwi że dawna tuba PO potrafi zrobić taką manipulacją lub można założyć iż Drzewiecki odwraca kota ogonem i wciska kit, iż TVN przeinaczyło jego wypowiedzi.
Chodzi o znaną jego wypowiedź gdzie określa Polskę jako dziki kraj, gdzie zabito mu matkę a polityków zjada się na przekąskę.
Poniżej link do ciekawego artykułu na ten temat gdzie Drzewiecki dowodzi o zmanipulowaniu jego wypowiedzi.
Artykuł z GW

Użytkownik osiris edytował ten post 27.02.2010 - 17:03


#79

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

następna maniuplacja - codzienna seria o "napadach" na policjantów (jakby wcześniej ich nie było) aby uzasadnić kolejne zaostrzenie kar

potem będzie seria o pijanych rowerzystach albo czymś podobnym aby znowu coś zaostrzyć jak zdarzy się jakiś wypadek

jakby za trzęsienia ziemi można kogoś ukarać to też by zaostrzyli kary za ich powstawanie

#80

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to jest wogóle jakiś chory trend w naszych mediach od kilku lat

zdarzy się wypadek w jakiejś dziedzinie - zaraz nagonka i już wypowedzi - wprowadzić koncesje, kursy , licencje, zezwolenia i zwiększyć kary, nadać nowe uprawnienia , powołować nową służbę policyjną, dowalić nowy podatek - wszytko w zależności jakiej dziedziny życia to dotyczy

a ludzie dają sie urabiać mediom i popierają to jako jedyne słuszne takie rozwiazania "żeby żyło się lepiej i bezpieczniej" a poźniej zamiast być lepiej stary problem nadal istnieje ale dodatkowo pojawiają się nowe problemy których wcześniej nie było

#81

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Działanie tego trendu można zauważyć po każdej większej katastrofie lotniczej, budowlanej czy naturalnej. Media nagle zaczynają zwracać uwagę na mniejsze wydarzenia tego samego typu. Cel jest prosty: skoro ludzie zainteresowali się zdarzeniem "podstawowym", kupią także te mniej ważne "w pakiecie". Latem mamy taką sytuację z burzami. Po każdej większej, która przyniosła straty informuje się o każdej burzy i krzyczy o kolejnym nadchodzącym armagedonie, którego oczywiście oficjalne prognozy nie przewidują. Podobnie jest ze wspomnianym wcześniej odśnieżaniem dachów. Pomimo, że obowiązek usuwania śniegu dotyczy dachów o małym nachyleniu, sam widywałem rzesze właścicieli wyczyniających akrobacje na dachach o bardzo dużym nachyleniu. Robili to bez żadnych zabezpieczeń, zmiatając naprawdę cienką warstewkę. Ale w telewizji mówili, że będą mandaty, więc trzeba sprzątać. Szkoda tylko, że akrobata nie usłyszał komu te mandaty grożą i o jakie dachy chodzi.



#82

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma to jak hardcorowe kłamstwo w mediach na temat globalnych kataklizmów. Znalazłem coś fajnego:

Artykuł na WP: http://tinylink.pl/trzesieniaziemi


mapka wykazu trzęsień ziemi z ostatnich 100lat: http://www.urbansurv...09/weekh511.jpg

Czy muszę coś dodawać?? Komentarz jest chyba zbędny, hehe :D

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 08.03.2010 - 17:35


#83

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlatego ja wolę czerpać informacje z jakichś niezależnych (podkreślam niezależnych, a nie jakieś frondy, srondy i inne chwasty) mediów niszowych, w których informacje są priorytetem ponad zyskiem spółki medialnej.

#84

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dokładnie, jak coś będzie nie tak na świecie zawsze będziemy wiedzieć pierwsi :mrgreen: :mrgreen: a ten post co dzisiaj po południu napisałem świadczy tylko o tym, że kłamstwo w mediach jest w każdym z naszych dni. Mój koment z tym gdy udowodniłem to został już usunięty

#85 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie strach obleciał kiedy dowiedziałem się, że każdy policjant ma nosić broń przy każdej okazji.
Np. na urlopie leży sobie lekko podchmielony na plaży a tu nagle jakiś młokos sypnął mu piachu na koc.
Czy sięgnie po pistolet, czy nie?
Albo pójdzie na potańcówkę a tu mu żonę odbijają i co zrobi mając pod ręka giwerę?

#86

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie strach obleciał kiedy dowiedziałem się, że każdy policjant ma nosić broń przy każdej okazji.
Np. na urlopie leży sobie lekko podchmielony na plaży a tu nagle jakiś młokos sypnął mu piachu na koc.
Czy sięgnie po pistolet, czy nie?
Albo pójdzie na potańcówkę a tu mu żonę odbijają i co zrobi mając pod ręka giwerę?


jesteś sobie policjantem, masz urlop, idziesz ciemną uliczką do domu, napada cię jakiś młokos. sięgniesz po pistolet, czy nie?
jesteś sobie policjantem, masz urlop, leżysz sobiepodchmielony na plaży, młokos sypnął ci piachu na koc. sięgniesz po pistolet, czy nie?
idziesz na potańcówkę, odbijają ci żonę i co robisz mając pod ręką giwerę?
nie znam cię, ale myślę (i mam nadzieję), że nie sięgniesz i nic nie zrobisz. dlaczego ma to zrobić przeciętny policjant?

jak dla mnie jest jasne, że osoba będąca w ciągłym zagrożeniu (np. właśnie policjant) powinna mieć przy sobie broń.

#87

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie jest jasne, że osoba będąca w ciągłym zagrożeniu (np. właśnie policjant) powinna mieć przy sobie broń.


a dla mnie nie ,
w ciągłym zagrożeniu też są kasjerzy w bankach czy na poczcie (a nawetw zwykłym sklepie) a nikt nie wnioskuje aby im dać broń

w UK policjanci długo chodzili na patrole bez broni palnej i jakoś dawali radę (nie wiem czy dalej chodzą czy to zmienili) ...


to chodzi też o co innego - oni chcą wytworzyć sobie taki "szacunek" że jak na przystanku ktoś rozrabia a on powie "uspokój się gnojku bo jestem z policji" to zaraz wszyscy będą grzeczni ze strachu że ich zastrzeli

bo w inny sposób nie potrafią działać, wogóle to naszym niestety bliżej do rosyjskich milicjantów niż do angielskich glin ...

a odnośnie tych trzęsień to wiadome że jeśli "coś będzie" i wiedzą o tym to chodzi o jak najdłuższe uspakajanie tłumu

jesetm ciekaw czy niedługo dane ze stron typu seismic monitor nie będą fałszowane albo wogóle znikną jak skala trzęsien bedzie w takim stopniu narastać jak obecnie


jeszcze mamy ostatnie pomruki z chile a już nowa seria w turcji

Użytkownik rolpiek edytował ten post 08.03.2010 - 23:38


#88

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesetm ciekaw czy niedługo dane ze stron typu seismic monitor nie będą fałszowane albo wogóle znikną jak skala trzęsien bedzie w takim stopniu narastać jak obecnie



To im nic nie da. Bo i tak nawet jakby jakieś duże trzęsienie wystąpiło w rejonie sporego zaludnienia. To nie ma szans by się dało to ukryć :mrgreen: Mogą jedynie fałszować silę, ale to też im nic nie da. Bo po zniszczeniach się oceni :mrgreen:

#89

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano




jesetm ciekaw czy niedługo dane ze stron typu seismic monitor nie będą fałszowane albo wogóle znikną jak skala trzęsien bedzie w takim stopniu narastać jak obecnie



To im nic nie da. Bo i tak nawet jakby jakieś duże trzęsienie wystąpiło w rejonie sporego zaludnienia. To nie ma szans by się dało to ukryć :mrgreen: Mogą jedynie fałszować silę, ale to też im nic nie da. Bo po zniszczeniach się oceni :mrgreen:


no ale moga podac ze byly np. tylko 3 trzesienia (1 główne i np. 2 wtórne) zamiast info tak jak w chile trzęsło ponad tydzień co chwile non stop i to ponad 5 stopni siła gdzie u nas było teraz coś ok. 3 i już info podają ;)

jakby 5tka-6tka nawalała nonstop przez tydzień w Polsce to nei wiem co by tu się ostało

#90

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rolpiek w zasadzie to już to zrobili i właśnie przy trzęsieniu w chile. Napisali o silnych wtórnych 6 richt. a tak naprawdę nie były to już wtórne, tylko kolejne trzęsienia :rotfl:
----------------------
Przemo, tzn. oni to filtrują. Na początku umieścili ale po 4-5 godzinach od umieszczenia już tego nie było. :roll: I tak naprawdę jakby inni nawet zobaczyli, że im usunięto i próbowali by to napisać to by takiego komentarza nie umieścili.


PS: Ale i tak nic nie przebije dzieci neo piszących przy takich artykułach o 2012 haha :mrgreen:

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 09.03.2010 - 01:21



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych