Skocz do zawartości


Manipulacje naszych mediów...


  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#61 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Muszę dopieszczać swój temat więc piszę na temat.

Gołota w więzieniu

..wieszczy nam tytuł, ale zaraz okazuje się, że poszedł tam z wizytą do kolegi.
Możemy tylko pogratulować Gołocie kolegów a mediom idiotycznego, wprowadzającego w błąd ale chwytliwego tytułu.
Jest to identyczna zagrywka do tej którą przytoczył - bodajże - Mariusz, że Wiśniewski nie żyje, ale potem okazało się że ze swoją żoną Mandaryną.
O ile nie dziwią takie tytuły w tabloidach o tyle obecność tegoż na "łamach" TVN24 budzi jednak zdziwienie.
TVN24 obecnie stacza się powoli ruchem jednostajnie przyspieszonym.

Użytkownik osiris edytował ten post 18.01.2010 - 07:52


#62

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O chowaniu Wiśniewskiego pisałem ja :) I tu mamy identyczną sytuację. Byle czytelnik kliknął i przeczytał. Przecież gdyby było napisane "A. Gołota odwiedził w więzieniu kolegę" pewnie nikt by się tym mocniej nie zainteresował, no bo kogo obchodzą osadzeni koledzy "Endrju"? Przez ostatnie kilka dni miałem dość słaby dostęp do Internetu, ale podejrzewam, że TV24 atakował nas wizjami apokaliptycznej zimy, która rzecz jasna jest w pełni "przepisowa".

Temat edytuję, aby podesłać ciekawostkę medialną: http://www.echodnia....T0206/231713209 Okazuje się, że polskie miasta (w tym Radom) nie są przygotowane na trzęsienia ziemi... Tak jakby te trzęsienia nagle zaczęły się pojawiać, lub istnieje zagrożenie że może tak być. I zdziwienie, że polskie normy nie przewidują kwestii związanych z wstrząsami.



#63 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż, podsyca się strach, który nie ma racjonalnego podłoża.
Podobnież było i jest z zagrożeniem śnieżnym na dachach.
Widzę jak ludzie ryzykują zdrowiem i życiem odśnieżając dachy domków jednorodzinnych gdzie projektant zaprojektował dach na takie obciążenia.
Media po tragedii śląskiej nastraszyły ludzi i jeszcze piszą bzdury podczas obecnej zimy a Ci którzy naprawdę powinni się tym przejąć (właściciele hipermarketów) mają to w dupie.
Największe zagrożenie jest dla dachów wielkopowierzchniowych, płaskich a nie dla daszków w domkach jednorodzinnych.
Ale co ta, trzeba wywoływać histerię, narażać zdrowie i życie ludzkie aby tylko podnieść nakład i oglądalność.

Użytkownik osiris edytował ten post 22.01.2010 - 18:49


#64 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Gaz z Rosji już wkrótce znów będzie płynął do Polski


Wieszczy tytuł w wydaniu internetowym WPROST.
Z niego wynikało by że gaz który obecnie używam płynie skąd?
A może nie zauważyłem i Polska jest zlodowacona bo bez gazu i nagle ruscy odkręcili gaz?
Może to żadna manipulacja, ale tytuł jak dla mnie idiotyczny.

#65

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.echodnia....T0206/218047324 - Echo Dnia znowu przegina, i to zdrowo. To jest lokalna gazeta dla regionu radomsko-kieleckiego i od pewnego czasu zaczęli tworzyć takie tytuły artykułów, że Fakt i SE się chowają.



#66

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie, makabra :).



#67 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Szczątki pieczywa rozsypały się po skrzyżowaniu

... a ranne pantofle zostały odwiezione do szpitala na OIOM. :D
Tytuł jak tytuł, ale te szczątki mnie powaliły.

Użytkownik osiris edytował ten post 30.01.2010 - 11:38


#68

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio największy portal komputerowy w Polsce pclab również zaczyna się bawić w takie tytuły, przyciągacze uwagi. Chyba zaraz nie będziemy mogli uciec przed takimi zabawami słownymi.



#69 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale żeby okruchy, kawałki chleba nazywać szczątkami to już przegięcie. :/

#70

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się czy to tylko przemijająca moda. W końcu ludzie zaczną być zmęczeni takimi praktykami. Lub po prostu przestaną zwracać na nie uwagę. Jaki będzie następny krok by zaskoczyć oglądaczy?



#71

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Następnym krokiem może być faktyczna makabra. Przecież SE zasłynął swoim podejściem hien, kiedy opublikował zdjęcie martwego Milewicza na całą okładkę. Cóż, stara medialna prawda - "co krwawi, to ubawi".
"Szczątki" spowodowały mój upadek z krzesła, kiedy z rana postanowiłem poczytać newsy z regionu... W "Echu" od ok. pół roku jest tak praktycznie przy każdym zdarzeniu w Radomiu i okolicach. Nie wiem czemu redakcja obrała taką taktykę, bo "Echo" było naprawdę dobrym, poczytnym dziennikiem, który rzetelnie informował o wszystkich sprawach, które w dodatkach do gazet ogólnopolskich (dodatek radomski do "Życia Warszawy", czy wydanie radomskie GW) były poruszane "po łebkach".



#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że ostatni wybryk CNN nie wyznacza przyszłych praktyk mediów. To już nie będzie przekazywanie wiadomości, to będzie powrót do rzymskich praktyk krwawych igrzysk dla ludu.



#73

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja powiem krótko - jak zwykle jesteście pzrewrażliwieni i z nudów szukacie okazji, żeby na siłę poszukać masońskich spisków i popsioczyć sobie na Żydów.

[quote name='osiris' date='18.12.2009 - 13:27' timestamp='1261142863' post='366422']
[quote]

Hunter , wyrywanie wypowiedzi z kontekstu to ostatnio naczelna patologia prasowa w walce politycznej.
[/quote]

Tak samo jak wyrywanie z kontekstu wypowiedzi prowadzących wiadomości w TV.

#74 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy ma prawo do swoich opinii, więc nie zabraniaj nam wypowiadać nasze.
Pogoń za tanią sensacją i słupkami oglądalności prowadzi do absurdów i wypaczania rzetelności dziennikarskich.
MY po prostu wytykamy te sytuacje.

Użytkownik osiris edytował ten post 31.01.2010 - 15:42


#75

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram Osirisa. Tu wcale nie chodzi o węszenie spisków. Po prostu szukamy absurdów i omawiamy je. Szczerze mówiąc, to nawet nie musimy zbyt intensywnie szukać - to samo pcha się przed oczy. Jakość newsów nie jest podyktowana żadnym światowym spiskiem, ale zmianą mentalności współczesnego człowieka. Ludzie wbrew pozorom chcą coraz bardziej krwawych informacji, psychozy strachu i niepewności. Ja nazywam to chęcią ujrzenia nieboszczyka na własnym biurku. Media starają się tego nieboszczyka każdemu dostarczyć, ale z pośpiechu czasem ów nieszczęśnik wypada z trumny i zaczyna tańczyć kazaczoka, bo przez pomyłkę wpakowano do niej żywego. W tym momencie robi się makabryczno-śmiesznie - umrzyk tańczy, a dziennikarze z grobową miną starają się nam wmówić, że "on tylko tak, zaraz skończy, a oni mają dowody na to że nie żyje..." Taki jest mechanizm tworzenia się medialnych absurdów - od początku do końca wmawiać, że to co widzimy nie jest tym, co widzimy, a jeśli nam się wydaje, że to "pic na wodę, fotomontaż", to mamy rację. Wydaje nam się. Nazywanie kromek chleba i rozsypanych bułek szczątkami to właśnie taki "nibyumrzyk-tancerz". Miało być strasznie i makabrycznie, miała być krew i wiaderko organów, a mamy chleb nasz powszedni i bułki wszelkiego autoramentu w niezbyt fajnym położeniu, bo rozesłane po całej powierzchni skrzyżowania. Szkoda ich trochę, ale miserere śpiewać tym razem nie będziemy. Jeszcze nie tym razem. Jeśli jednak przyjdzie ku temu okazja, to pan z legitymacją "press" pierwszy tą pieśń zaintonuje.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych