Skocz do zawartości


Manipulacje naszych mediów...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

No troche daleko wywieźli ten napis . Dodatkowo pociety i zakopany :\


Tylko po co to zrobili ?

Użytkownik convers edytował ten post 21.12.2009 - 11:12


#47 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmm, gdybym był szalonym kolekcjonerem, to nie bardzo godziłbym się na poszatkowanie owego eksponatu.
To zaiste wygląda dziwnie.

#48

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że ten napis był dużo warty kolekcjonersko. Ciężko o coś, co bardziej się kojarzy z tymi obozami.

#49

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to dopiero. Jednego dnia Izrael z oburzeniem domagał się znalezienia tablicy i siup za chwile się odnalazła :lol:



#50 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Praca czyni wolnym. Nieprofesor Bartoszewski zawstydził wszystkich i wprowadził te słowa w czym. Potem nawet brał udział w Powstaniu Warszawskim po czym zawstydził powstańców i przeżył.

#51 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No teraz to chyba ktoś przegiął, ale nie prasa tylko prokuratura.
Nazwanie grupki złodziejaszków stworzonej ad hoc na potrzeby jednego skoku a raczej wybryku chuligańskiego "działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej" tak jak np. łódzkiej ośmiornicy to śmierdzi z daleka wazeliniarstwem.
Przecieram oczy i nie może ta informacja dotrzeć do mych zmysłów.
Chyba niedługo dowiemy się, że zostaną straceni na szafocie a wcześniej będą obdarci ze skóry bo polski wymiar sprawiedliwości jeszcze z tak ohydną zbrodnią nie miał styczności.
Dopiero chyba wtedy bracia starsi w wierze są w stanie wybaczyć taką potwarz ze strony narodu polskiego.

Sami oceńcie czy prokuratura miała racjonalne przesłanki aby postawić takie zarzuty:
Problem definicji przestępczości zorganizowanej

Użytkownik osiris edytował ten post 21.12.2009 - 17:49


#52

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj na onecie pisało że narasta prawdopodobieństwo wojny jako iż się tym interesuje spojrzałem na ten artykuł a napisane tam było że kolumbia na granice z Wenezuelą wysłała CAŁY 1000 żołnierzy po prostu śmiech na sali no chyba że to pułapka i gdzieś mają więcej żołnierzy.Martwiłbym się jakby chociaż te 10 tys żołnierzy wysłali to by było dziwne ale 1000.Onet specjalnie dolewa oliwy do ognia bo kłamstwo powoli zamienia się w prawdę jeśli wiecie o co mi chodzi.

#53

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ta "zorganizowana grupa przestępcza" to faktycznie przegięcie. Ja bym to podciągnął raczej pod działanie "wspólnie i w porozumieniu" i nie porównywał grupy kilku desperatów pod wodzą czubka do np. mafii pruszkowskiej czy innych tego typu tworów przestępczego świata. Czytając to mamy wizję istnienia ogólnopolskiej bandy złodziei symboli martyrologicznych, choć wcale tak nie jest. Nazwa "zorganizowana grupa przestępcza" po rozłożeniu na czynniki pierwsze okazuje się jednak dla szarego czytelnika logiczna: "Zorganizowana", bo się zgadali i ustalili między sobą jak podwędzą napis, "grupa", bo było ich kilku, no i "przestępcza", bo popełnili przestępstwo.



#54 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Obecnie mamy w tej "aferze" szwedzki trop. Ciekawe na czym to się skończy? Na Argentynie?
Może kiedyś jakiś zapalony reżyser np. Steven Spielberg nakręci film z Harrisonem Fordem z tej jakże ekscytującej historii, która poruszyła cały świat a może jeszcze więcej.
Tylko czekać jak wielkie wytwórnie Hollywoodu zwrócą się do władz polskich o zgodę ekranizacji.

Użytkownik osiris edytował ten post 22.12.2009 - 08:55


#55

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od dłuższego czasu to co doświadczamy trudno nazwać przekazywaniem informacji. Jest to szum. Czym się to skończy? Aby wyłowić informacje z tego chaosu informacyjnego staliśmy się dobrymi " myśliwymi". Co dziennie dostarczają nam media kilogramy informacji, a raczej szumu informacyjnego. Z tego musimy wyłowić to co jest istotne, a co tak naprawdę jest prawdą ? o to jest pytanie ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 22.12.2009 - 11:05




#56

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

LINK

ktoś mi przełoży z polskiego na nasze, ile liter "i" brakuje w napisie? Najpierw piszą, że brakuje litery "i", lecz nie informowali o tym opinii publicznej, bo liczyli na propozycję okupu. Następnie piszą, że literę "i" złodzieje zostawili na miejscu kradzieży. To ktoś zwinął ją z miejsca kradzieży czy jak?



#57 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No to mamy następną sensację i podkręcanie tematu.
Teraz brygady policji rzucą się w poszukiwaniu zaginionej literki "I" a w między czasie inni złodzieje będą hulać że aż miło.
No, ale doczytałem się, bo wcześniej link nie zadziałał, że literka gdzieś tam została na miejscu zbrodni.
Za to chyba dementowane są pogłoski jakoby cała akcja była precyzyjnie przygotowywana co już ośmiesza twierdzenie, że kradzież była perfekcyjna, profesjonalna i misterna a zajęli się nią jakoby przestępcy z mafii.

No i mamy następny kwiatek, ale w innej sprawie:

Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie twierdzi, że media w Polsce źle zinterpretowały decyzję sądu w Los Angeles. Sąd, w wydanym wczoraj orzeczeniu, stwierdził, iż sędzia sądu niższej instancji Peter Espionoza mógł zastosować wobec Romana Polańskiego doktrynę, która mówi o tym, że uciekinierom nie przysługuje prawo do oddalenia zarzutów.

Wniosek o zaoczny proces

Jednak wbrew temu, co pisze polska prasa, sędziowie wcale nie nakazali reżyserowi stawić się osobiście przed amerykańskim sądem. W swoim orzeczeniu stwierdzili coś zupełnie przeciwnego, a mianowicie, że Polański może złożyć wniosek o zaoczny proces. - Podczas rozprawy jego adwokat mógłby argumentować, że wystarczającą karą jest czas dotychczas spędzony przez niego w areszcie - czytamy w orzeczeniu.


Więc znów mamy sukces polskiego dziennikarstwa, gdzie przestawiono po raz kolejny kota ogonem.

Użytkownik osiris edytował ten post 22.12.2009 - 13:12


#58

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"I" rzekomo już się znalazło, okazało się, że było w pobliżu reszty zakopanego napisu. Słyszałem, jak dziś w telewizji wypowiadał się jakiś pan spec i mówił, że powtórne połączenie tablicy będzie rzeczą niezwykle trudną, niemalże niemożliwą. Pani redaktor wykazała się trzeźwym umysłem, i spytała logicznie, czy tego po prostu nie da się zespawać. Spec jednak zaczął wytaczać coraz to nowsze teorie... Ja rozumiem, że ten przedmiot ma dużą wartość historyczną, że trzeba go odrestaurować tak, aby jego stan wrócił do tego przed kradzieżą, no ale pomyślmy szczerze - żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Latamy z prędkością ponaddźwiękową, zdobywamy kosmos, wszystko jest zinformatyzowane, oraz potrafimy leczyć choroby, które jeszcze niedawno zabijały. Czy nie potrafimy "przywrócić do życia" dwóch rurek z żelaza i kilkunastu liter z blachy? Czy ta mowa jest tylko po to, aby pokreślić, że jakaś banda złodziejaszków jest w stanie pokonać specjalistów z ich technologiami, i że faktycznie mamy do czynienia z niemalże ze "zbrodnią doskonałą"?



#59 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Słyszałem, jak dziś w telewizji wypowiadał się jakiś pan spec i mówił, że powtórne połączenie tablicy będzie rzeczą niezwykle trudną, niemalże niemożliwą.

To chyba nie jest malowidło z 14 wieku, gdzie trzeba użyć nieistniejących farb.
Chyba nie chcą odtworzyć elektrody do spawania rodem z 1940 roku?
Przecież są tez epoksydowe kleje lub rodem z technologi kosmicznej spoiwa, które mają większą moc cementowanie wszystkiego ze wszystkim niż zwykły spaw.
Mój szwagier ostatnio przyklei metalową balustradę schodową do płytek ceramicznych i to w pionie.
Przecierałem oczy jak technologie poszły do przodu a oni mają problem.
Byle ślusarz lub spawacz poradziłby z tym tematem, ale widać trzeba tej sprawie nadać odpowiednią rangę i oprawę godną tragedii greckiej.

A teraz historia mrożąca krew w żyłach.
Kot wylegujący się przy grzałce zapalił się i przy okazji podpalił to i owo za 20.000 tys. PLN.
Takie to sensacje funduje nam poczytny portal Gazeta.pl
Zastanawiam się, czy kot był pijany, czy kto, żeby podawać nam przed Wigilią takie niusy.
Ciekawostką jest to, że ten nius podaje portal zaraz po sławetnej bramie.
Czyżby już tak nisko upadła ta historia z napisem żeby sąsiadować z palącym się kotem?

Użytkownik osiris edytował ten post 22.12.2009 - 18:13


#60 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czas odświeżyć temat, bo myślę, że jest ku temu okazja.
Media wpisują się w pewien trend, którego nazwa brzmi Warszawka i prowincja.
Co się z tym wiąże.
Mamy oto przykład tym razem związany z pogodą.
Moje miasto (Zielona Góra) przeżywa (jak na warunki polskie) istny kataklizm śnieżny.
Od trzech dni miasto jest zasypane śniegiem jakiego nie pamiętam od 30 lat. (a może nawet 40 lat co chyba oddaje obraz sytuacji)
Śledzę media myśląc, że taka sytuacja jest w całej Polsce a ku memu zdumieniu melduje się że (cała) Polska jest prawie bez śniegu.
Mamy więc taką oto sytuację, iż ziemia lubuska chyba nie należy do naszego kraju (i oby jak najszybciej)
Poniżej zdjęcia z mego otoczenia gdzie widzimy atak globalnego ocieplenia.

Dołączona grafika

W moim ogrodzie po trzech dniach obfitych opadów mam - w niektórych miejscach - nawet pół metra śniegu.
Oczywiście nie przeszkadza to podawać komunikatu, że spodziewamy się (dopiero) w najbliższym czasie powrotu zimy i zapodaje się obrazki bezśnieżnych gór i poproszonej reszty Polski.
Czasami zastanawiam się, czy ja mieszkam w tym kraju, czy mi się tylko wydaje?

Użytkownik osiris edytował ten post 02.01.2010 - 13:42



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych