Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego obcy nie mają siusiaków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc JEŚLI kosmici do nas przylatują, prawdopodobnie widujemy ich w pełnych skafandrach, lub nie widzimy samych obcych, a zwykłe mięso armatnie, które wysyła się na przeszpiegi i nie oczekuje, że wszyscy wrócą.

Co do mięsa armatniego... Szaraki mogą być swego rodzaju maszynami biologicznymi, w pełni programowalnymi, wyposażonymi do tego w sztuczną inteligencję. Takie maszyny nie mają siusiaków, czy innych organów, bo z założenia nie mają się rozmnażać, tylko służą jakiemuś celowi np. eksploracji kosmosu. Prędzej czy później, ludzie też rozwiną taką technologię, a podstawy już mamy ;)

Dlaczego zakładacie że istoty inteligentne muszą nosić ubrania??

Nie muszą, inteligencja nie bierze się z ubioru. Poza tym, ubrania mogą im być niepotrzebne, choćby z powodu klimatu, budowy ciała czy kultury i zwyczajów.
Natomiast ze skafandrem ochronnym, to trochę inaczej jest, bo on służy przede wszystkim do ochrony przed wpływem środowiska i może być konieczny. Przez to nie za bardzo może być wyznacznikiem tego, czy dana rasa kosmitów nosi ubrania czy nie.
  • 2

#17

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko jest dyskutować o rzeczach których się nie widziało, a jedynie zna się je z "opowieści". Osobnicy (hipotetycznej) obcej cywilizacji mogą nie chcieć ujawnić ze względu na zbytnią "inność", czy też podobieństwo do nas. Te sławne szaraki to bardziej bio-roboty, sługusy, niż autonomiczne istoty. Ich budowa ciała nie jest optymalna pod kątem naszych ziemskich warunków, zbyt duża głowa i wątłe kończyny nie bardzo pasują do ziemskiego ciążenia. Może być tak, że wszechświat preferuje symetrie, istoty humanoidalne bądź mogą istnieć bardzo różnorodne gatunki, których na swoją "fizyczność" niedostrzegamy. Nawet pośród nas mogą żyć jakieś istoty energetyczne(nie chodzi mi o duchy) inteligentne, czy też prymitywne a ich istnienie może może powodować niektóre "dziwne" zjawiska. Aż tak wiele nie wiemy o wszechświecie aby definitywnie odrzucić inne formy życia i także nie powinniśmy zbytnio fantazjować ;-) .

Z tego co naczytałem się przez parę lat wynika iż na ziemi jest prawdziwa oaza dla kosmicznych podróżników wszelkiej maści, oraz mieszkańców podziemi, oceanów czy wyższych warstw atmosfery. Jest naprawdę tłoczno... uff. Tak bardzo ubolewam nad tym że ani razu w życiu nie widziałem takich istot(a lubię się rozglądać), żadnego "dziwnego" zjawiska(*) a tak wypatrywałem z zapartym tchem na niebie jakiegoś UFO... Pewnie mam ograniczone postrzeganie... Ale nadal mnie to pomimo wszystkiego interesuje i czuję wewnętrznie, że coś w tym jest.

*prócz tego że około 15 lat temu miałem w ręku jajko kurze, na którym było jakby "odciśnięte" słońce. Kura była mojej mamy więc to nie ściema i mówiono że takich przypadków w tym czasie było więcej)

Mogłem mieć wiele spotkań I stopnia ale wymazali mi pamięć... No tak potrafią manipulować umysłami, robią z nami co chcą, potrafią podróżować w czasie, ale są tacy ludzie co potrafią z nimi walczyć poprzez siłę swojego umysłu... :o Ciężko walczyć z czymś czego nie ma(nie widzi się, nie słyszy, itp.), ja wolę żeby się pokazali i walczyli na naszym poziomie(fizycznie) i nawet gdybym dostał łomot to chociaż wiedziałbym od kogo.

Dlaczego szarzy nie mają siusiaków? może chowają im się do środka i normalnie ich nie widać i tylko podczas gwałcenia ludzi wychodzą im z ciała ich monstrualne przyrodzenia ;p Tak na poważnie to nie mam o tym pojęcia.
  • 2

#18

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego zakładacie że istoty inteligentne muszą nosić ubrania??
Ubrania stosowali nasi przodkowie do ochrony przed zimnem nie z powodu wstydu...
Więc jeśli na hipotetycznej planecie z której pochodzą obcy panowałby klimat nie wymagający ochrony lub obcy mieli by ewolucyjnie wykształcone cechy przez które nie mieli by potrzeby noszenia ubrań to w ich kulturze prawdopodobnie by się takowe w ogóle nie wykształciły... widzę że co niektórzy patrzą na obcych zbyt bardzo przez pryzmat ziemskiego życia, nie ma po co zastanawiać się nad wyglądem obcych chyba że przyjmiemy za słuszną teorie że to oni nas stworzyli na swoje podobieństwo...


Tacy Grecy, Egipcjanie, Murzyni czy nawet Indianie też fizycznie nie potrzebowali ubrań (biedni chodzili nago) bo mieli klimat w sam raz dla człowieka ( w przypadku Egipcjan jak znajdowali się przy Nilu), a jednak przez rozwój kulturowy i religijny zaczęli je posiadać, bo inteligencja nie może się rozwinąć bez kultury.

Użytkownik martius edytował ten post 14.12.2009 - 13:38

  • 0

#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ubrania były pewnym sposobem na wyróżnienie, personifikacje własnego ciała, wyrażenie swojego ja, pozycji i poglądów.
Wojownicy nosili skóry dzikich zwierząt, kobiety ozdoby, wodzowie posiadali najlepsze szaty. Uważam że obcy musieliby mieć zupełnie inną psychikę od naszej, żeby ubrań nie nosić (w co oczywiście nie powątpiewam, bo zdziwiłbym się gdyby była taka sama).
  • 1



#20 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Tabliczka 4, "Zaginiona księga Enki":

"...Jak błyskawica Alalu się poderwał,. Przewrócił Anu ciągnąc go za nogi, usta szeroko otwarte, szybko odgryzł przyrodzenie Anu.
Alalu połknął przyrodzenie Anu!
Cierpiąc ból nie do zniesienia, Anu krzyczał pod niebiosa. Zraniony upadł na ziemię. Enki ruszył do leżącego Anu. Enlil pojmał śmiejącego się Alalu.

Bohaterowie zanieśli rannego Anu do jego chaty. Anu przeklinał Alalu. Czyń sprawiedliwość! - krzyknął Enlil do swego zastępcy - Swooją bronią-promieniem zabij Alalu!
Nie! nie - krzyknął wściekle Enki - Sprawiedliwość jest w nim, w jego wnętrzności wniknęła trucizna!..."

proponuję zmienić tytuł na "Dlaczego Szaraki nie mają siusiaków" i od razu odpowiadam - bo to umierająca rasa rozmnażająca się tylko przez klonowanie, z większością innych kosmicznych ras jest raczej wszystko w porządku....

pozdrawiam
  • 2

#21

Spermatozoid.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kasacja.gif

 

ban30.gif

 

ultimate


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych