Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne i tajemnicze zjawisko nad Norwegią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bardzo dziwne i tajemnicze zjawisko wstrząsnęło w środę rano mieszkańcami północnej Norwegii.
Fenomen,który zobaczyli na niebie wprawił w osłupienie dosłownie wszystkich łącznie z meteorologami,którzy jak dotąd nigdy nie widzieli czegoś podobnego.Niektórzy gdybają,że mogła to być rosyjska rakieta.
Udało nagrać się krótki film,jak również wykonać zdjęcie ze statywu z długim czasem naświetlania.

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=0YX0pkRoSyg

Ta sensacyjna informacja pochodzi z tej strony http://www.vg.no/nyh...hp?artid=596359
Tekst przetłumaczony na język angielski
http://translate.goo...359&sl=no&tl=en
  • 5



#2

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie po raz pierwszy można było zaobserwować podobne zjawisko,
podobny fenomen obserwowano też w Rosji:



oraz w Chinach:



Tylko z czym mamy do czynienia?
  • 2

#3

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem. To zdjęcie w pierwszym poście jest z tego filmiku z pierwszego postu ? Zupełnie inaczej to wygląda. Przede wszystkim na filmie nie ma tego "ogona" typowego dla rakiety, który widać na obrazku.

Po za tym na filmie widać od połowy do końca filmu jeszcze jeden migający obiekt na ukos od głównego - lewy dolny ukos.

A co do tego spiralnego, to jakoś po tym filmiku z Chin mi się skojarzyło, choć to już potraktujcie z przymrużeniem oka:

Dołączona grafika

;)
  • 0



#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

blue beam ? piorun kulisty ? ufo ? nowa broń ? raczej sie nie dowiemy....

Użytkownik convers edytował ten post 09.12.2009 - 14:31

  • 0

#5

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nooo,brytyjski mainstream nawet o tym pisze:

http://www.dailymail...ers-Norway.html
  • 1

#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Norweskie źródła donoszą,że był to test rosyjskiej rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego na Morzu Barentsa.
Szczerze mówiąc to nie chce mi się wierzyć w taką wersję.
Tutaj ta sama norweska strona przetłumaczona na łamaną polszczyznę.
Dodatkowo jeszcze kilka fotek tego zagadkowego wydarzenia wykonanych z różnych miejsc.
  • 2



#7

koral.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia dodane przez Jareckiego w linku robią wrażenie x] Nie wiem czemu ale jakoś mi się to skojarzyło z czarną dziurą...i z Cern.Wiem,wiem idiotyzm ale może coś im umknęło w końcu ponoć są jakieś nowe doniesienia o ciemnej materii;]Tak jakoś mi się to skumulowało,a te fale na około tego czegoś,jak by fala uderzeniowa hmmm... :o
  • 0

#8

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mnie znów na pierwszy rzut oka skojarzyło się z jakimś teleportem, przejściem do innego wymiaru :P
cóż wg mnie zdjęcie numer 8 i 9 jednoznacznie pokazują smugę, która została po przelocie rakiety.. z wieloma podobnymi filmikami bolidów się spotykałem..
  • 1



#9

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Próby generalne przed sylwestrem.....?
  • 0

#10

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Norweskie źródła donoszą,że był to test rosyjskiej rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego na Morzu Barentsa.


Może to faktycznie rodzaj rakiety z jakimś szczególnego rodzaju spiralnym napędem (jakimś o wiele wydajniejszym).
  • 0

#11

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe czemu to wszystko dzieje się na niebie dzień przed przyjazdem Obamy do stolicy tego kraju, Oslo ?

Użytkownik martius edytował ten post 09.12.2009 - 21:26

  • 0

#12

.areczek™.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem. To zdjęcie w pierwszym poście jest z tego filmiku z pierwszego postu ? Zupełnie inaczej to wygląda. Przede wszystkim na filmie nie ma tego "ogona" typowego dla rakiety, który widać na obrazku.


zobacz filmik z rosji i zwróć uwagę na długość.
ten z rosji jest o wiele dłuższy niż z norwegii i przedstawia ogon, ponieważ osoba nagrywająca zaczęła nagrywać obraz zanim ogon jeszcze zanikł.
filmik z norwegii jest krótki i nie przedstawia ogona, a jedynie fazę końcową tego "czegoś" która przedstawiona jest również na filmiku rosyjskim, czyli ogon nie został uchwycony ponieważ sobie już znikł.
  • 0

#13

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TVN się zainteresował...

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

08:42, 10.12.2009 /Enex, dailymail.co.uk
Zagadka polarnej nocy: "Kręciło się i eksplodowało"
NORWEDZY PRÓBUJĄ WYTŁUMACZYĆ ZADZIWIAJĄCE ZJAWISKO

Co to było? - takie pytanie zadają sobie od rana Norwedzy. Tajemnicze światło w kształcie spirali rozjaśniło w środę rano na kilka minut niebo nad północną Norwegią w rejonie Troms.
Środowym rankiem na niebie można było obserwować niezwykły spektakl. Jak relacjonuje brytyjski dziennik "Daily Mail", zza gór wynurzyło się niebieskie światło. W pewnym momencie zatrzymało się i zaczęło kręcić. W przeciągu kilku sekund na niebie pojawiła się wielka spirala, z centrum której w stronę ziemi powędrował niebieski snop światła. Wszystko trwało zaledwie kilka minut.

"Naprawdę fantastyczne"

- Kręcił się i eksplodował na niebie - relacjonował Totto Eriksen, który przedziwne zjawisko zobaczył kiedy odprowadzał córkę do szkoły. - To było naprawdę fantastyczne - dodał.

- To było jak gigantyczna spirala - kręciła się ciągle i ciągle. Początkowo myślałem, że to z projektora - relacjonował z kolei Axel Rose Berg.

Po pojawieniu się na niebie wielkiej spirali, do czerwoności rozgrzały się telefony w Norweskim Instytucie Meteorologicznym. Co to było? - pytali zadziwieni. Jak do tej pory instytut nie znalazł odpowiedzi na to pytanie.

Astronomowie zadziwieni

Zjawisko zadziwiło nie tylko zwykłych ludzi ale też naukowców. Astronom Knut Jorgen Roed Odegaard przyznał, że czegoś podobnego nie widział w swoim życiu. - To może być rosyjska rakieta, ale nie mogę gwarantować, że to jest odpowiedź - powiedział.

"Daily Mail" próbował sprawdzić sprawę w rosyjskim ministerstwie. Niestety nie udało im się uzyskać komentarza.

kj, mtom//kwj/k



I kolejna kompliacja zdjęć tego czegoś:

http://www.youtube.com/watch?v=iIg5eczY5Ms&feature=player_embedded#
  • 1

#14

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



to sie wydaje prawdopodobne :) Jakaś uszkodzona rakieta czy cuś

EDIT:

no i tutaj potwierdzenie tej teorii

RMF

Użytkownik Lerlitz edytował ten post 10.12.2009 - 10:29

  • 4

#15

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lerlitz dobra robota! Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na uszkodzoną "Buławe", to ręki nie dałbym sobie uciąć przed usłyszeniem oficjalnego info, a przyznam, iż zjawisko mnie nurtowało, aczkolwiek jak już zauważył dżekson innej opcji niż przelot rakiety/pocisku nie brałem pod uwagę. Ciekawe ile w tym prawdy, Ruskie nie lubią przyznawać się do porażek ;) Jeszcze raz GJ.

Użytkownik D.B.C. edytował ten post 10.12.2009 - 10:51

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych