Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze dewizy życiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

pawku221.
  • Postów: 24
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to moj pierwszy post , lecz forum śledze od dobrych paru lat :]
Chciałbym wiedzieć jakie są wasze dewizy dotyczące sposobów na życie , którymi się kierujecie na codzień :P Jak było to przepraszam ,ale w wyszukiwarce nic nie mogłem sie doszukać :]Dla mnie najlepszą ,którą warto sie kierować jest "carpe diem" a dla Was ?

Użytkownik pawku221 edytował ten post 06.12.2009 - 17:57


#2 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja pozwolę sobie zadać pytanie - dlaczego chcesz wiedzieć, czym kierują się w życiu inni? Szukasz odpowiedniej drogi dla siebie? Kieruje Tobą zwykła ciekawość? Ogólnie rzecz ujmując - co zyskasz na wypowiedziach userów w tym temacie?

#3

pawku221.
  • Postów: 24
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kieruje mną zwykła ciekawość w jaki sposob inni przeżywają swoje życie i jakie wartości są dla nich najwazniejsze. Czlowiek cale zycie szuka odpowiedniej drogi dla siebie ,więc uwazam ze ten temat jak najbardziej ma sens.

#4

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Praca nie popłaca".

#5 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Człowiek to zwierzę leniwe i w większości przypadków wcale nie chce mu się zastanawiać nad sensem, celem, sposobem życia - mowa oczywiście cały czas o duchowej części naszego ja. Wcale nie miałem zamiaru podważać sensowności tego tematu, źle mnie zrozumiałeś. Często zastanawiam się nad motywami postępowań, stąd moje pytanie. Piszesz, że kierujesz się w życiu zasadą, by "chwytać dzień", korzystać z każdej chwili swojego życia. Powiedz mi - zawsze się do tego stosujesz? Ciągle pamiętasz o tym, by żyć wedle tej sentencji? Korzystasz z tego życia? Ktoś kiedyś powiedział, że nie ważne jest to, co ty dasz światu, ale co świat może dać tobie - słowem, trzeba czerpać z niego garściami, a nie poświęcać się i tyrać, tyrać, tyrać... Czy może po prostu uważasz, że wymieniony przez Ciebie sposób na życie jest fajny ale... nic więcej z tego nie wynika? Są i tacy ludzie, mówiąc co innego zachowują się zupełnie inaczej. Żeby nie być posądzonym o zbytni offtop - dla mnie ważne jest to, by być sobą. Kieruję się w życiu zasadą, że co posiejesz, to zbierzesz.

#6

pawku221.
  • Postów: 24
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie zawsze bo czasem sytuacja mi na to nie pozwala.Czlowiek jest zbyt zabiegany i za bardzo przejmuje sie życiem zeby czerpac przyjemnosc z chwili. No ja tez uwazam ze trzeba byc sobą ,ale przede wszystkim postępować uczciwie wobec ludzi i każde traktować tak samo .. Ale mimo tego trzeba sie starać postępowac na podstawie tych dewiz ;-)

#7

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pikne te dewizy chłopaki, pikne :) Mi carpie diem - pisownia oryginalna pawku :) - kojarzy się z amerykańskim filmem dla nastolatków, gdzie kiedy w scenie kulminacyjnej paść ma jakaś wielka mądrość, do obrzydzenia eksploatowana jest ta łacińska sentencja. Śmiem twierdzić, że Amerykanie znają tylko jedno łacińskie sformułowanie i jest to właśnie carpe diem. Natomiast "być sobą" to oczywiście zalany w trupa Ferdek Kiepski, mówiący w jednym z odcinków do Waldusia (zamienionego w wilkołaka, czy coś podobnego), że w życiu najważniejsze jest aby być sobą - i mniej więcej tak wzniosła jest to myśl :) W literaturze zwykło się to obśmiewać jako "ponowoczesną obsesje bycia sobą", w końcu to dopiero wiek XX odkrył, że można sobą nie być. Zalecane byłoby tu czytanie społecznych klasyków, a jak wiadomo taka lektura to dziś istna wiedza tajemna. Nam polonista w liceum także kazała napisać na pierwszej stronie zeszytu swoje życiowe motto. Jeśli dobrze pamiętam, połowa pustych lasek miała coś z wyżej wymienionych, reszta z nich sięgnęła głębiej do pokładów wypowiedzi bohaterów swych ulubionych seriali. Mój kolega z ławki nabazgrał wielki napis "ŚMIERĆ", a ja "ein Volk, ein Reich, ein Führer". Pamiętam, że strasznie nas to bawiło, nasza kochana Pani nie zrozumiała jednak tej ironii i sarkazmu.

#8

pawku221.
  • Postów: 24
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha sorry faktycznie literówka zaraz zmienie , ten błąd pewnie wziął się za sprawą zbliżających się świąt i mojej ulubionej ryby :P Póki co mało forumowiczów pokazało swoje dewizy.Czekam na następne pomysly :D

#9

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Jeśli już musisz iść do piekła, przynajmniej dopilnuj by był tam tłok."
"Nie służę ani bogom, ani demonom, ani innym przegranym sprawom."
"Ludzie to bydło, głupie, agresywne bydło. Tylko jednostki są cwane, reszta to... bydło."
"Zawsze miej ze sobą dwa noże, jeden do bratniej walki, drugi do odparcia ataku swego brata."
"Opóźniaj wszystko co miłe."

No prosze, mniej więcej ta kolejność.

#10

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Ora et labora".



#11

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Nie myśl o przyszłości. Po prostu wykonuj pojedyncze tyknięcia, a będziesz cieszyć się każdym tyknięciem przez resztę życia."

To mojego ulubionego teologa podróżnika naszych czasów, czyli Anthony de Mello.

#12

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie żyj tak, jakbyś coś znaczył, dla świata nic nie znaczysz. Żyjesz dla ciała, żyjesz dla ducha(samoświadomość) i żyjesz dla umysłu. Rozwijaj, nadkładaj nocek i dni, bo nie ważne co robisz, bądź w tym najlepszy.

Życie jest jak szachy, albo walisz konia, albo posuwasz królową.



#13

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

'Dobry plan zrealizowany dzisiaj jest lepszy niż doskonały zrealizowany jutro.'
'Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie.'

Użytkownik Cahir edytował ten post 06.12.2009 - 11:31




#14

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka moich ulubionych cytatów

"Biada temu kto nie podjął ryzyka. Co prawda nie zazna nigdy smaku rozczarowań i utraconych złudzeń, nie będzie cierpiał jak ci, którzy pragną spełnić swoje marzenia, ale kiedy spojrzy za siebie - bowiem zawsze dogania nas przeszłość - usłyszy głos własnego sumienia."
— Paulo Coelho

"Śmiać się często i mocno kochać; Zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i przywiązanie dzieci; Zasłużyć na uznanie uczciwych krytyków i znieść zdradę fałszywych przyjaciół; Cieszyć się pięknem; Znajdować w innych to, co najlepsze; Dawać siebie, nie oczekując nawet przez chwilę zapłaty; Uczynić świat trochę lepszym, zostawiając po sobie zdrowe dziecko, uratowaną duszę, kawałek wyplewionego ogrodu czy poprawę warunków społecznych; Bawić się oraz śmiać z entuzjazmem i śpiewać z zachwytu przez całe życie; Wiedzieć, że choć jeden człowiek mógł zaczerpnąć głębszego oddechu, bo żyliśmy. To znaczy odnieść sukces."

Ralph Waldo Emerson



#15

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Partia wie lepiej,
2. Aurea mediocritas,
3. Na wojnę nie idziesz po to, by zginąć za ojczyznę, ale po to, by inny sk*rwysyn zginął za swoją,
4. Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi,
5. Wchodzisz żywy, wychodzisz martwy.

Użytkownik EpicFail edytował ten post 06.12.2009 - 13:45



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych