Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senne Koszmary Oraz Nieprzyjemne Sny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdybym jeszcze pamiętał sny... A mi to się nie często zdarza. Co mają powiedzieć Eskimosi? Jeśli mają mieć co dzień zimne stopy to ja już na ich miejscu bym samobójstwo popełnił. :) Albo takie pingwiny... Teto w ogóle mają prze...bane. :)
  • 0

#17

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom, ja mam bardzo nieprzyjemny problem. Otóż zawsze jak leżę w łóżku gotów zasnąć moje stopy są tak nagrzane, że nieraz muszę przynosić zimną wodę w misce i je chłodzić! Oczywiście nie mam żadnej grzybicy ani nic z tych rzeczy... Koszmary miewam bardzo rzadko ok. raz na 2-3 miesiące :). Czy ktoś z was ma też taki problem? Jak mu zaradzić?


stary jeżel nie masz grzybicy to zwykła podpucha. wiesz co to grzybica i jak się objawia ??
  • 0

#18

Chey.
  • Postów: 18
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się :D zwykle mam zimne stopy, a jak mi się coś śni [a rzadko] to koszmar i jest niedorzeczny : d wczoraj było, że zeszłam z telefonem stacjonarnym na dół klatki, stałam w drzwiach [w piżamie i w kapciach przy takim mrozie xD] mama zaparkowała jakimś cudem przed klatką [a się nie da] i nagle telefon dzwoni- jakaś babka mówi, że zaraz wyjdzie z trumny o.o dzwoni żeby mnie o tym poinformować. O 3 w nocy się obudziłam i nie mogłam spać, urgh :P
  • 0

#19

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no ,ja mam albo koszmar,albo właśnie sen jest niedorzeczny,i raczej nie należy do przyjemnych :)
  • 0

#20

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja często miałem chłodne stopy (jak były mega zimne to nie byłem w stanie zasnąć) i zanim zacząłem spać w skarpetkach, to nie pamiętałem żadnych snów, albo był one debilne. Odkąd śpię w skarpetach śnią mi się same przyjemne rzeczy 8) . Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek, ale mi ta zmiana odpowiada :mrgreen: .
  • 0

#21

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Scroll Lock

Nie rozumiem twojego oburzenia. Przecież napisałem:

Oczywiście nie mam żadnej grzybicy ani nic z tych rzeczy...


Chodziło mi o to, że nie mam żadnej choroby skóry.
  • 0

#22

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie piszcie o jakiś chorobach,bo nie o to tutaj chodzi:) Ktoś ma też taką przypadłość?
  • 0

#23

Szejki.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mnie to mogę zasnąć tylko mając zimne stopy. Gdy są ciepłe, kładę się wtedy tak, by stopami dotykać chłodnej ściany. Ale w moim przypadku nie jest to przyczyna koszmarów.


Ka ma dokładnie odwrotnie. Często mam zimne stopy, ale nie potrafię zasnąć póki się nie rozgrzeją, więc to chuba sprawa bardzo indywidualna.
  • 0

#24

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postanawiam spróbować, i dziś zasypiam z zimnymi stopami!
Jutro napiszę co z tego wyiszło.
Skarpetki z nóg, panie.
  • 0

#25

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy śpię z zimnymi stopami praktycznie zawsze śni mi się, że chodzę boso i jest mi po prostu zimno, szukam butów i takie tam ;) Nigdy z tego powodu nie miałam koszmarów.
  • 0

#26

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Recepta: na koszmary spowodowane zimnymi nogami. Przed spaniem przewietrz pokój, Weź ciepłą kąpiel, Pościel ogrzej termoforem, (termofor można zastąpić butelką z gorąca wodą) Termofor możesz trzymać pod stopami przez całą noc. Sen będzie lekki, przejrzysty, zrozumiały ... ^^

Użytkownik Aidil edytował ten post 05.12.2009 - 08:50

  • 0



#27

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil ,heh,być może,ale mi chodzi o to,że zimne stopy wywołują jakiekolwiek reakcje na sen,w moim przypadku,i w przypadku wielu moich znajomych też,są to sny nie przyjemne. Mnie osobiście najczęściej się śni,że budzę się,ale wzrok mam zamglony,opóźniony,nie wyraźny,i nie potrafię się przebudzić,i padam na ziemię,i od nowa,w innej sytuacji,znów nie potrafię się zbudzić,zazwyczaj w śnie,ktoś siedzi obok mnie na łóżku,i tak przebudzam się w śnie,aż w końcu budzę się w realu,uff... :P
  • 0

#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kabanoz - Jak wiemy na każdą sytuacje wpływ ma zazwyczaj kilka elementów. Jeśli jest okej, nie analizujemy takiej sytuacji. Postaraj się przyjrzeć - prześledzić co robisz przed snem. - kiedy jadłeś kolację - powinniśmy zakończyć spasanie się jakiś 2 - 2,5 godz przed snem. - przestać wślepiać się w kompa i telewizor co najmniej godz przed lulaniem. - jak mamy zaburzenia krążenia ( efektem zaburzenia są między innymi zimne dłonie i stopy, często nos ) możemy wypić jakieś ziółka na wzmocnienie mięśnia sercowego i zagrzać łóżeczko termoforem. Może jakieś badanie kontrolne? Jeśli wstałeś i masz wzrok zamglony i jak to nazwałeś opóźniony - przyczyną może być nie wystarczająca ilość snu. Każdy ma swoje min i max. Prawdę powiedziawszy też bym chciała aby rano meble ustępowały mi z drogi ^^, czas nie pędził jak szalony, ludzie ciszej mówili itd ^^ ... czyli klasyka. Oczywiście jeśli obudzimy się w fazie pomiędzy snem a tz jawą ... wówczas często te dwa światy - wymiary nakładają się na siebie. Może to to?
  • 0



#29

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeprowadziłam eksperyment. 2 ostatnie noce spałam z nogami pod kołdrą w ciepłych, wełnianych skarpetkach a dzisiaj bez nich z nogami wystającymi spod kołdry. Efekt? Ciepłe stopy = brak snów. Zimne stopy = nawet ciekawy sen ale nie nazwałabym go koszmarem.
  • 0



#30

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zamglony wzrok mam w tym śnie tylko :P Jak budzę się w realu ,to już wszystko jest ok :P Jestem zdrowy,i na codzień nie mam zimnych stóp ani dłoni . Specjalnie właśnie przed snem "wymrażam" sobie stopy,i potem mam takie a nie inne sny ;) i jest to nie zależne,od tego co robiłem wcześniej,czy czytałem książkę,ogląałem tv itp. Zimne stopy = dziwny sen,koszmar ;)

Ana Mert , a więc jednak stopy mają powiązanie z naszymi snami ;] W twoim przypadku nie był to nie przyjemny sen,w moim to jest nie miły sen ;)
Niech każdy z was tego spróbuje, i piszcie jak to w waszym przypadku jest :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych