Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senne Koszmary Oraz Nieprzyjemne Sny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam,czy słyszeliście kiedyś ,o tym,że przez posiadanie zimnych,zmarzniętych stóp w nocy,mogą śnić nam się koszmary ,czy nieprzyjemne sny? Ja chciałem to wypróbować,i od paru dni miewam okropne sny,szczerze to mam już tego dość :P .Wyczytałem o tym ,albo słyszałem jakiś czas temu,iż jest to potwierdzone naukowo. A jak sprawa wygląda u Was?
  • 1

#2

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam co noc zimne stopy ale od 3 dni zacząłem mieć same koszmary bardzo brutalne i na temat i co ciekawe te sny są logiczne mają ręce i nogi co raczej nie jest cechą naszych snów.
  • 0

#3

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwsze słyszę, ale postaram się sprawdzić to na własnej skórze.
W sumie od kilkunastu dobrych lat miałem coś w stylu podświadomego odruchu - zwracałem uwagę żeby nic nie wystawało spod kołdry (oczywiście nie wliczam głowy :) )
Jeśli cokolwiek mi się przyśni w nocy (a ostatnio nic mi się nie śniło, więc może być różnie) to jutro dam znać.

EDIT :
No niestety, u mnie widocznie to nie działa. Jedyne do czego przyczyniły się nogi poza kołdrą to problemy z zaśnięciem, ale żadnych snów nie miałem, a przynajmniej ich nie pamiętam.

Użytkownik craven edytował ten post 27.11.2009 - 22:02

  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoretycznie jest to możliwe. Zimne stopy stanowią swego rodzaju dyskomfort a ten z kolei może doprowadzić do powstania koszmaru (w trakcie snu obieramy bodźce z zewnątrz i nasza podświadomość może je zamienić w sen).

Osobiście jednak nie zauważyłam u siebie takiej zależności choć mam wiecznie zimne stopy. Większość moich snów to dobre sny (niebezpieczne przygodówki w których muszę bronić siebie i bliskich ale jednak dla mnie przyjemne bo mogę się sprawdzić). Koszmar (zgubienie czegoś ważnego, ośmieszenie), jak już się jakiś przytrafi zwykle zbiega się w czasie z moich złym stanem zdrowia - gdy np. mam gorączkę albo boli mnie brzuch.

Może u kogoś kto zazwyczaj jest "przenośnym grzejnikiem" zimne stopy mogłyby wywoływać koszmary ale u kogoś kto jest do tego przyzwyczajony efekt nie występuje. Ot, normalny stan rzeczy.
  • 0



#5

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mnie to mogę zasnąć tylko mając zimne stopy. Gdy są ciepłe, kładę się wtedy tak, by stopami dotykać chłodnej ściany. Ale w moim przypadku nie jest to przyczyna koszmarów.
  • 0



#6

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A umieraliście kiedyś w snach mój przed ostatni sen skończył się moją śmiercią z rąk iluminatów, naprawdę nie przyjemne uczucie tak umierać
  • -4

#7

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do snu o śmierci. To było zdaje się ostatniej wiosny. Śniłem o czymś, to był okres kiedy często miewałem paraliże senne, a raz nawet nie w śnie a w rzeczywistości upadłem na ziemię i nie wiedziałem przez kilka sekund co się z tym dzieje.
Miałem jakiś sen, pamiętam, że przebudziłem się poleżałem po czym znowu usnąłem. W tedy to właśnie śniło mi się, że byłem w jakimś pomieszczeniu gdzie było parę osób i siedziałem przy komputerze. Chyba to była kawiarenka internetowa. W tem był napad; pojawiła się ciemna sylwetka z bronią, wszystkich wystrzelała, ja po krótkiej rozmowie z postacią zostałem zastrzelony, dokładnie w głowę. Czułem chłód i drętwienie, obudziłem się, ale za bardzo nie mogłem się ruszyć i czułem przez chwile nacisk tam gdzie dostałem kulą. To trwało kilkanaście sekund. Ale było to na tyle wystarczająco długie, że do dziś pamiętam ten koszmar. Całkowity realizm sytuacyjny.
Ale byłem cały przykryty więc stopy by mnie nies krzywdziły :)
  • 0

#8

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Haha, nigdy jeszcze nie słyszałam, żeby zimne stopy wywoływały koszmary. Zazwyczaj miewam zimne stopy [dlatego śpię w skarpetach :mrgreen: ], ale nawet jeśli, to chyba nie zauważyłam zależności.

Ale mam coś innego.

Zawsze, gdy chce mi się siku, to śni mi się, że oddaję mocz. Siku siku, a tu nagle się budzę i mój pęcherz woła: "limonka, czas mnie opróżnić". :D
  • 0

#9

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Limonka,zamiast się śmiać,spróbuj ściągnąć te skarpetki na noc ;] Tą moją tezę potwierdza również mój znajomy ;) Nie każdy tak ma,ale w wielu przypadkach zimne stopy są przyczyną sennych koszmarów ;]
  • 1

#10

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kabanoz pierwsze słyszę. Ja całe życie od małego, śpię bez skarpet, i nie to że nie mam koszmarów. Zdarzają się fakt ale nie często. Nie robi mi to różnicy . Ja to w ogóle muszę mieć troszkę zimniej w pokoju żebym zasnął. A stopy i tak wystają mi spoza kołdry.
  • 0



#11

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mówię,że nie z każdym człowiekiem tak jest;) Słyszałem,że było to jakoś naukowo wytłumaczone ;)
  • 1

#12

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nawet gdybym chciał to przetestować to to se ne da bo z zimnymi stopami nie daje rady usnąć, też gdzieś o tym słyszałem i próbowałem ale usypiałem zawsze z ciepłymi stopami. A może to zwykły mit. Tak samo jak z włożeniem ręki śpiącej osoby do wiaderka z wodą o temperaturze ok 36 stopni celcjusza?? teoretycznie każda osoba powinna zmoczyć łóżko, w praktyce tak nie jest ;)
  • 0

#13

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nom, ja mam bardzo nieprzyjemny problem. Otóż zawsze jak leżę w łóżku gotów zasnąć moje stopy są tak nagrzane, że nieraz muszę przynosić zimną wodę w misce i je chłodzić! Oczywiście nie mam żadnej grzybicy ani nic z tych rzeczy... Koszmary miewam bardzo rzadko ok. raz na 2-3 miesiące :). Czy ktoś z was ma też taki problem? Jak mu zaradzić?
  • 0

#14 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mam stopy (i dłonie) zimne ale w zupełnie innym stanie :D i nie jakoś szukałem informacji na ten temat.
Myślę, że każdy jest inny i ma inne, różne "właściwości" ;) kabanoz jeżeli od kilku dni tak masz to zapewne Ci przejdzie. Może być to spowodowane nieprawidłowym krążeniem krwi? Nie bardzo znam się na tym (ja mam krew gęstą jak zupa i nic mi nie jest a robie badania okresowo).
  • 0

#15

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Burnago,nie,na pewno to nie przechodzi :D próbowałem to z przerwami,tzn jedna noc z zimnymi stopami,druga znów nie :] Działa ,lecz nie z każdym,bo wiadomo ,że każdy ma inny organizm ;)
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych