Skocz do zawartości


Zdjęcie

Most Adama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#16

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 0

#17

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm...na tej ilustracji kamienie są znakowane...Junk, jak myślisz, czy elementy użyte do konstrukcji rzeczywistego Mostu Adama również są w jakiś sposób oznaczone?
  • 0



#18

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrazek który wkleiłem przedstawia Ramę, , jego brata Lakszmana oraz Hanumana- przywódcę małpoludów budujących most (Adam's bridge) by przeprawić się z armią na Sri Lankę i zaatakować Rawanę i jego wojska. Tak wyobraża to sobie tradycja indyjska. Znaki na kamieniach to słowo "Rama" w sanskrycie. Nie znam na tyle Ramajany aby stwierdzić czy jest w niej mowa o znakowaniu kamieni, ale jeżeli rzeczywiście mialo to miejsce to od tego czasu minelo ok 2 mln dat (tak datuje się wydarzenia opisane w Ramajanie) a więc nic pewnie z tych znaków nie zostało.
  • 0

#19

pawelkw.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol : moim zdaniem to nie jest dzieło człowieka ... jakby nawet była ta dawna " cywilizacja" to gdyby byli mądrzy zrobili by sobie zwykły most albo by używali statków ... a nie miliardów ton ziemi zeby połączyc jakies 2 lądy ... :wow:
  • 0

#20

jakub[Hunter].
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mi niewyglonda na prawde popaczie na zdięcia wysp Australijskich są bardzo podobne a pozatym dawniej władcy despotycni przypisowali sobie często zjawiska fizyczne własnym mocą np:{Egipscy faraonowie i kapłani} :spadaj:
  • 0

#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a skad wiesz, ze oni nie posiadali tych mocy, nie zyles wtedy wiec nie mozesz nic powiedziec, za to my mozemy sie odzywac bo patrzymy na starozytne przekazy

tak samo jak nie zylismy w czasach Jezusa, a jednak patrzac do biblii wiezymy w to co sie wtedy dzialo
  • 0



#22

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ze względu na unikatowe krzywizny oraz jego strukturę


może mnie ktoś wtajemniczyć i wyjaśnić co to za krzywizny i struktura? bo jestem nowy w temacie

i jeszcze jedno:

by przeprawić się z armią na Sri Lankę i zaatakować Rawanę i jego wojska


nie widze sensu w budowaniu do tego celu mostu. przecież skoro byli w stanie zbudować most to znaczy że nie było aż tak głęboko więc mogli sie przeprawić płynąc?
  • 0

#23

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


by przeprawić się z armią na Sri Lankę i zaatakować Rawanę i jego wojska


nie widze sensu w budowaniu do tego celu mostu. przecież skoro byli w stanie zbudować most to znaczy że nie było aż tak głęboko więc mogli sie przeprawić płynąc?

za milion lat pewnie tego typu rozważania będą snute na paranormalnych forach w temacie "tunel pod kanałem la manche - fikcja czy prawda?" albo "skoro rzeczywiscie mieli maszyny latające to po cholere ryli tunele pod dnem morza?" i tak dalej i tak dalej.

ps. witajcie po wakacjach. obiecuję szybko odrobic zaległości ;-)
  • 0

#24

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to jest dzieło człowieka, to takim będzie również Półwysep Helski (a właściwie kosa) i Mierzeja Wiślana
  • 0

#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli to jest dzieło człowieka, to takim będzie również Półwysep Helski (a właściwie kosa) i Mierzeja Wiślana

Buehehe a skąd takie wnioski wyciągasz?? Bo podobnie na mapie wyglądają?? :lol :
  • 0

#26

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to jest dzieło człowieka, to takim będzie również Półwysep Helski (a właściwie kosa) i Mierzeja Wiślana


Rany ale masz ktosiuf fantazje

te twory powstały na skutek wiatrów zachodnich wiejących nad morzem, spójrz na mapę sprzed choćby pierwszej wojny światowej, Mierzeja Helska wyglądała inaczej, a np. Jeziora Łebskie, Gardno były częścią Morza Bałtyckiego.
  • 0

#27

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ciekawi mnie czemu 2 osoby mają coś co przypomina aureole....
  • 0

#28

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ciekawi mnie czemu 2 osoby mają coś co przypomina aureole....


Obserwowanie zjawiska aury bez udziału specjalistycznego fotograficznego sprzetu jest dzisiaj rzadkością. Kiedyś nie było czymś niezwykłym, w dawnych czasach widziano ja gołym okiem i zdawano sobie sprawe z istnienia aury i czakramów, autor tego obrazka pewnie również. W miare upływu kali yugi wszystko się w nas degraduje, zmysły równiez i coraz mniej w nas takich zdolności.
  • 0

#29

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, to może być dzieło człowieka, ale na pewno nie powstało 1,75 mln lat temu;)
Wtedy nawet nie było homo sapiens, więc niby kto mógłby zbudować ten most? Homo erectus?

Znalazłem coś ciekawego


http://www.indianexp...ontent_id=17736

Użytkownik +..... edytował ten post 18.04.2008 - 23:21

  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ADAMA, MOST, hindi Ādam Kāpul, tamilskie Cētu, ang. Adam's Bridge, łańcuch należących do Indii wysepek, raf i mielizn, łączy wyspę Rameśwaram u pd. brzegów Płw. Indyjskiego z wyspą Mannar (należy do Sri Lanki) u pn.-zach. wybrzeży wyspy Cejlon; oddziela zat. Mannar od cieśn. Palk; dł. ok. 30 km, największa głębokość morza między wysepkami wynosi 1,5 m; wzdłuż M.A. prom kolejowy.

źródło: Encyklopedia PWN

------------

Jak łatwo zauważyć cieśnina Palk to obszar płytkiego morza z dobrze rozwiniętą rafą koralową. Tego typu „mosty” to typowy element krajobrazu raf.

Dla porównania przykłady najokazalszych „mostów” z rejonu Morza Koralowego (Google Maps):
Wielka Rafa Koralowa
Nowa Kaledonia
Luizjady
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych