Skocz do zawartości


Zdjęcie

Most Adama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Most Adama

Dołączona grafika


Przedmiotem dyskusji w tym temacie jest tzw. Most Adama. Pojawiła się już o nim wzmianka na forum. Aby się nie powtarzać, pozwolę sobie zacytować wikipedię, w której to stworzyłem to właśnie hasło:
Most Adama (hindi Ādam Kāpul, tamilskie Cētu, ang. Adam's Bridge) jest to mający ok. 30 km długości archipelag wysepek, raf i mielizn łączący należący do Indii płw. Dekan ze Sri Lanką. Przynależy on do Cieśniny Pekan. Określenie "most" ma swoje źródło w hinduskiej Ramajanie, gdzie istnieje wzmianka o budowie mostu pomiędzy wybrzeżami Rameśwaram (Indii) i Śrilankan (Sri Lanki) pod przewodnictwem Ramy. Miało to miejsce w (wg kosmologii hinduistycznej) epoce Treta Juga, czyli drugiej części Maha Jugi, która trwała 1 296 000 lat. Badania archeologiczne datują pierwsze ślady bytności człowieka na tym terenie ok. 1,75 mln lat temu, co po dodaniu długości okresów pozostałych epok hinduistycznych plasuje je właśnie w Treta Judze. Pokrywa się to z innymi starożytnymi przekazami dotyczącymi tego rejonu. Zdaniem dzisiejszych naukowców Most Adama wydaje się być "dziełem człowieka", ze względu na unikatowe krzywizny oraz jego strukturę. Do tego odkrycia przyczyniła się misja wahadłowca NASA.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


Poniżej - anglojęzyczny wykres ukazujący położenie Mostu Adama względem poziomu morza, bazujący na kosmologii hinduskiej (kliknij, aby powiększyć):

Dołączona grafika


Jak Wy uważacie, drodzy forumowicze? Dzieło natury, czy człowieka? Czyżby kolejny dowód na to, że starożytne pisma nie kłamią?
  • 0



#2

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mysle ze to czlowiek zbudowal dawno temu:P
aczkolwiek moglo to byc dzielo natury:P sam nie wiem co myslec:P
  • 0

#3

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przypatrzcie się uważnie w jak precyzyjny sposób łączy te dwa lądy oraz - a'propos tych krzywizn - jak idealnie jest ułożony - wydaje się nieprawdopodobne, aby zrobił to człowiek, ale myślę że bardziej wykluczyłbym opcję, iż jest to dzieło natury.
  • 0



#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe ciekawe czytałem już gdzieś o tym :)
Dołączona grafikaDołączona grafika
Ciekawe, jaką pieśnią na to wszystko może odpowiedzieć międzynarodowy chór im. Darwina, według którego rozum w tym czasie był jeszcze daleko za horyzontem?
  • 0

#5

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejny dowód ze dawne cwilizacje miały wysoko posunietą technike
  • 0

#6

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Bardziej stawiałbym to na dzieło człowieka

W google maps musze to zobaczyć :D
  • 0

#7

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że starożytne pisma w większości przypadków nie opisują mitów, ale fakty. To naukowcy mają problem, bo zamiast patrzyeć na fakty i znaleziska, to wciąż próbują dopasować to, co znajdą do tego, co wiedzą... absurd! W ten sposób nie posuwamy do przodu tylko wciąż tkwimy w miejscu. Światu naprawdę brakuje odważnych umysłów.
A co do konkretnie Mostu Adama, to jestem przekonany, że jest to dzieło człowieka, w końcu mamy też przesłanki o podziemnych tunelach łączących kontynenty, wiec dlaczego by nie most?
  • 0

#8

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadza się, Halley. Biorąc poprawkę na fakt, że wiele zdarzeń z - potocznie rzecz biorąc - 'mitologii' czy to hinduskiej, czy też dajmy na to sumeryckiej mogło mieć miejsce, spójrzmy jak niesamowity świat stoi właśnie przed nami otworem. Trzeba tylko zechcieć przekroczyć tą magiczną granicę.

Ciekaw jestem, czy Sceptycy byliby w stanie ustosunkować się do tego zjawiska, negując bądź aprobując je, gdyż jeśli okazałoby się, iż jest to dzieło człowieka (co jest bardzo wysoce prawdopodobne) to automatycznie mamy dowód na wiarygodność starożytnych przekazów.
  • 0



#9

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NHolokaust, wyobrażasz sobie tą panikę historyków konserwatystów? Te gigantyczne zmiany w podręcznikach? Bo przecież skoro powiedzielibyśmy A i uznali, że w czasach gdy oficjalnie siedzieliśmy na drzewach i prostowaliśmy banany, tak naprawdę budowaliśmy rzeczy, jakie dzisiaj wydaja sie niemożliwe do spełnienia, to musielibyśmy powiedzieć B i odtajnić znaleziska, jakie sa przechowywane w podziemiach muzeów, a które nie pasują nijak do potocznej historii człowieka.
  • 0

#10

childrenofbodom.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://maps.google.c...481992,0.644073
http://maps.google.c...963752,1.288147

Użytkownik +..... edytował ten post 18.04.2008 - 23:18

  • 0

#11

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z pewnoscia jest to dzielo czlowieka :) ale wczesnie tam ludzie byli 1,75 mln lat temu :surprised:
  • 0

#12

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NHolokaust, wyobrażasz sobie tą panikę historyków konserwatystów?

Tak, ponieważ ignorancja ludzka nie zna granic a w tym wypadku chodzi o sprawę naprawdę ciężkiego kalibru. Skoro więc Most Adama jest dziełem człowieka - a na takie wygląda - to co jeśli faktycznie Mahabharata opisuje autentyczne wydarzenia, wojny, etc?
  • 0



#13

kokojambo.
  • Postów: 38
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z pewnością jest dzieło ręki człowieka. Tylko trzeba się zastanowić nad zastosowaniem tego mostu.
  • 0

#14

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno powiedziec.Moze czlowiek moze natura.Duze jest prawdopodobienstwo ze to natura.
Ile jest planet w wszechswiecie.I na jednej z tych moze cos takiego powstac. :hmm:
Naprawde trudno powiedziec.
  • 0

#15

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moze czlowiek moze natura.

Nie zapominaj, że jest ewidentna wzmianka o stworzeniu tego mostu przez istotę ludzką, umieszczona w hinduskich pismach. Przyjrzyj się dokładnie. Zresztą, nazwa również do czegoś zobowiązuje :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości oraz 0 użytkowników anonimowych