Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagrody i kary w dziale Debat


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nagrody dla uczestników:

- Zwycięzca debaty otrzymuje 10 punktów reputacji

- Drugi debatujący otrzymuje 5 punktów reputacji. Warunkiem ich otrzymania jest ukończenie debaty, czyli zamieszczenie 5 pełnych wpisów.

- Nagrody dodatkowe dla zwycięzcy:

5 debat - 50 punktów + tytuł Mistrza Debat
10 debat - 75 punktów + tytuł Arcymistrza Debat

Kary dla uczestników

- Każda ze stron ma 7 dni czasu na kolejną odpowiedź. Po upływie 7 dni przeznaczonych na wypowiedź naliczane są punkty karne.Za jeden dzień zwłoki - 2 punkty karne odejmowane od końcowego wyniku. Przy czym od kar owych można odstąpić, gdy gracz dobrze usprawiedliwi swoją nieobecność.

- W przypadku rezygnacji z debaty i braku sensownego powodu takiej decyzji, dana osoba otrzymuje podwójne ostrzeżenie i zakaz brania udziału w przyszłych debatach forum na okres 6 miesięcy

- Kolejne wycofanie się z debaty bez podania sensownego powodu wiąże się z karą trzech ostrzeżeń i całkowitego zakazu brania udziału w kolejnych debatach


Nagrody dla Sędziów


- Każdy sędzia, który w terminie dokona oceny debaty otrzymuje dwa punkty reputacji
- Każdy sędzia, który ocenił co najmniej 5 debat otrzymuje odznaczenie "Sędzia w pięciu debatach"

Kary dla sędziów

- W przypadku wycofania się sędziego z oceny debaty bez podania satysfakcjonującego powodu sędzia otrzymuje 1 ostrzeżenie oraz traci 5 punktów reputacji. Rezygnację z oceny debaty wraz z podaniem powodu sędzia powinien zgłosić opiekunowi w trakcie trwania debaty lub do 3 dni po jej zakończeniu.


opracowanie: cisz i +.....

Wymienione wyżej sankcje i nagrody są wyjęte z regulaminu ogólnego debat (Główne zasady działu Debaty) oraz wzbogacone o nowe. W razie wątpliwości czy uwag proszę pisać w tym temacie.

;]
  • 1



#2 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Propozycja:

W przypadku wycofania się sędziego z oceny debaty bez podania satysfakcjonującego powodu

Oczywiście można założyć, że wszyscy sędziowie są prawdomówni i nie skalą się kłamstwem, lub podkolorowaniem rzeczywistości. Ale mimo wszystko proponowałbym usunięcie zwrotu "bez podania satysfakcjonującego powodu". Podobnie w przypadku debatujących:'

Przy czym od kar owych można odstąpić, gdy gracz dobrze usprawiedliwi swoją nieobecność.

Ta dobrze usprawiedliwiona obecność to raz, że rzecz względna i bardzo subiektywna. Secundo - zbyt duże wg mnie ulgi. Bo napisać można wszystko, a zweryfikować tego nie sposób. Proponowałbym rozwiązanie nie przewidujące usprawiedliwień zarówno ze strony sędziego jak i debatującego. Kara i tyle. Sam nie ustrzegłem się błędów - zrezygnowałem z ocenienia debaty - więc święty nie jestem. Ale pomimo jakiegokolwiek powodu karę otrzymać powinienem. Oczywiście nie można wykluczać we wszelkich przypadkach wypadków losowych, bo takie się zdarzają. Ale jak już napisałem - o zweryfikowanie tego trudno. Mam nadzieję, że moje zdanie zostanie w jakiś sposób wzięte pod uwagę :)
  • 0

#3

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki Eruś. Nawet jednak ostatnia debata (o najlepszej armii w historii) była przeciągana przez obydwie strony. Była pora wakacyjna i od przesunięcia terminów nie ustrzegł się sam Aquila. niemniej jednak zaprezentował nam świetne widowisko i nie przełożyło się to na utratę jakości. Zawsze w regulaminie był zapis o sytuacjach wyjątkowych, które ustrzegają od kar i raczej nie zamierzam tego zmieniać. Rzecz jasna, potwornie trudno jest zweryfikować prawdomówność - ale na to chyba nie ma rady. Chyba, że jakaś jest.
  • 0



#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też proponuję drobną korektę.

Najlepszy debatujący, za 10 wygranych debat - otrzymuje 50 punktów reputacji


Mam najdłuższy staż w debatowaniu a i tak na swoim koncie mam jedynie siedem debat (plus jedna w drodze, mam nadzieję, że również mi się poszczęści). Inni użytkownicy zaś wykazują znacznie mniejszy zapał do tej formy dyskusji (chyba, że ma to stanowić zachętę do zgłaszania się, lecz może równie dobrze prowadzic do spadku jakości na zasadzie "jak najwięcej, jak najszybciej"). 10 wygranych debat to strasznie wysoki próg wg mnie a przy obecnym systemie reputacji 50 punktów można zdobyć pisząc zaledwie kilkanaście dobrej jakości postów. Dlatego proponuję albo zniesienie tej nagrody albo obniżenie progu (połączone z lekkim obniżeniem nagrody). Jeżeli idzie o drugą opcję, to jeżeli zostanie przyjęta wnoszę o pominięcie mnie jeśli idzie o tę kategorię - nie chcę być posądzany o zmienianie regulaminu pod siebie, co byłoby poniżej mojej godności.
  • 2



#5 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Była pora wakacyjna i od przesunięcia terminów nie ustrzegł się sam Aquila. niemniej jednak zaprezentował nam świetne widowisko i nie przełożyło się to na utratę jakości


Wiesz cisz :) Zawsze uważałem Aquilę - szczególnie w kwestii debat - za osobę, która zawsze trzyma wysoki poziom i doprowadza całość do końca. Rady na weryfikację nijakiej nie ma, raczej nie ma sensu jeździć po Polsce i robić wywiadu środowiskowego. Dziękuję Ci za odpowiedź :)
  • 0

#6

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Była pora wakacyjna i od przesunięcia terminów nie ustrzegł się sam Aquila. niemniej jednak zaprezentował nam świetne widowisko i nie przełożyło się to na utratę jakości


Wiesz cisz :) Zawsze uważałem Aquilę - szczególnie w kwestii debat - za osobę, która zawsze trzyma wysoki poziom i doprowadza całość do końca. Rady na weryfikację nijakiej nie ma, raczej nie ma sensu jeździć po Polsce i robić wywiadu środowiskowego. Dziękuję Ci za odpowiedź :)

To zrobmy tak: debatujacy pisze, ze nie moze zmiescic sie w czasie z wpisem, bo (wstaw wyjasnienie), i to oponet moze powiedziec oki przyjmuje wyjasnienie lub nie i wtedy sedziowie nakladaja kare...


A co do 10 debat to ta liczba dla mnie tez jest olbrzymia, tym bardziej ze debaty wymagaja nakladu ogromu pracy... proponuje zrobic tak:
3 debaty - 10
5 - kolejne 15
10 - kolejne 25 punktow

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 11.11.2009 - 19:35

  • 1

#7

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ironmacko, uwzględniłam Twoje sugestie odnośnie punktów dodatkowych za kolejne wygrane debaty. Dziękuję ;)

Ponadto Aquila, Oczywiście będziesz uwzględniany także w tym systemie. Powód? Wiem, że chcesz dobrych zasad w debatach "nie lecisz" na reputację ;)

Przewiduję jeszcze tytuł dla najlepszego debatującego do tej pory, ale to trzeba jeszcze przemyśleć o dopracować ;)
  • 0



#8

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A więc Kochani, wprowadziliśmy kolejne modyfikacje (w porozumieniu i przy akceptacji władz najwyższych ;)). Ostatecznego kształtu nabrała kwestia nagród dla zwycięzcy kilku debat oraz tytułów - Mistrza i Arcymistrza.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych