Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z archiwum NASA


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Ostatnio na serwerach NASA pojawiły się niepublikowane dotychczas zdjęcia dziwnych struktur (anomalii),które zostały sfotografowane podczas misji STS-88 wahadłowca Endeavour w grudniu 1998 roku.
Cały,notabene bardzo ciekawy materiał można obejrzeć na tej stronie: http://www.dumpert.n..._%28ufo%29.html

Poniżej przedstawiam dwie kompilacje z materiałami z innych misji wahadłowców,które pochodzą również z przepastnych archiwów National Aeronautics and Space Administration.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=X-RPWhigpQg"]http://www.youtube.c...h?v=X-RPWhigpQg[/url]

[url="http://www.youtube.com/watch?v=WlLN_Jcg1pc"]http://www.youtube.c...h?v=WlLN_Jcg1pc[/url]

  • 8



#2

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie Co to jest? Kto to jest? Skąd to przylatuje?
  • 0



#3

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No nie ukrywam, że film ciekawy i to bardzo. Ale zadźiwia mnie to jak blisko "TO COŚ" podchodziło, a raczej podlatywało. Chciało być zauważone?
I te dziwne kolory i kształty... Jak takie coś może latać. Amerykanie z Rosjanami może z nimi się komunikują...
  • 0

#4

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Drugi filmik, 5:16 - serio padają tam takie słowa ? Mam spory problem z usłyszeniem "under observance".
  • 0



#5

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie się ogląda, ale nasuwa mi się pytanie:
Jak to możliwe, że te filmiki można sobie obejrzeć bez cenzury. No niby USA knuje z UFOLAMI i wszystkiemu zaprzecza a tym czasem na oficjalnej stronie i w przepastnych archiwach można grzebać i znaleźć. Coś mi tu nie gra z tym ukrywaniem. Jakoś nie pasują mi teorie spiskowe typu "...oni wiedzą ale nie powiedzą...". Przecież chcąc coś takiego ukrywać nie trzymało by się tego w ogólnie dostępnym miejscu.
  • 0



#6

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to możliwe, że te filmiki można sobie obejrzeć bez cenzury.

Po prostu - NASA nic nie ma do ukrycia, a już na pewno nie będzie utajniała nagrań orbitalnych odpadków. Niby wszyscy wiedzą, że wokół Ziemi krążą tysiące ton śmieci, ale kiedy pokazać je na filmach, to od razu część zakrzynie, że to UFO, a inni będą bełkotać o latających spodkach. Oczywiście nie wszystko co się porusza na wklejonych filmikach to odpadki. Niektóre to zapewne sztuczne satelity, jeszcze inne to kawałki lodu lub resztki paliwa, a między tym wszystkim da się nawet znaleźć kroplę wody na szybie.
Inna sprawa to wypowiedzi astronautów. Te są albo wyrwane z kontekstu (słynne "we've had visitors again" z Apollo 14), albo dotyczą kwestii ogólnych (wywiad z Mitchellem), albo są dawno rozgryzionym hoaxem (sprawa STS-29).
  • 1



#7

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajnie się ogląda, ale nasuwa mi się pytanie: Jak to możliwe, że te filmiki można sobie obejrzeć bez cenzury. No niby USA knuje z UFOLAMI i wszystkiemu zaprzecza a tym czasem na oficjalnej stronie i w przepastnych archiwach można grzebać i znaleźć. Coś mi tu nie gra z tym ukrywaniem. Jakoś nie pasują mi teorie spiskowe typu "...oni wiedzą ale nie powiedzą...". Przecież chcąc coś takiego ukrywać nie trzymało by się tego w ogólnie dostępnym miejscu.

No masz racje. Według mnie chodzi o to, że to rząd USA zataja i mu na tym jakoś specjalnie zależy. A NASA jest instytucją dla której liczą się inne wartości, na pewo NASA jest zależne od rządu. Widać, że takie działanie jakie prezentują musi im być na rękę.
Ale to dobrze, że uświadamia się ludzi na takie tematy. Po za tym to nie muszą być wcale kosmici, ale wariant, że to jednak oni wydaje się być bardziej prawdopodobny. Nam pozostaje tylko śledzić doniesienia. Z resztą pewnie prędzej czy później to by się jakoś przedostało na światło dzienne.
Lynx też ci przyznam racje, ludzie mają bujną wyobraźnię. Ale być może nasa chce na siebie zwrócić uwagę, bo słyszałem że ma ona jakieś kłopoty z finansowaniem.

Edycja: Poprawa błędów ortograficznych. :) Nie chce mieć znowu uwag.

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 03.11.2009 - 18:45

  • 0

#8

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

...Niby wszyscy wiedzą, że wokół Ziemi krążą tysiące ton śmieci, ale kiedy pokazać je na filmach, to od razu część zakrzynie, że to UFO, a inni będą bełkotać o latających spodkach....

No właśnie. Nawet taki laik w sprawach kosmosu jak ja rozpozna słynne kryształki lodu i śmieciorki homo sapiensa. Trójkąciki skojarzyłem z samolotami ( niestety nie wiem czy mogą latać na pokazanych na zdjęciach wysokościach), są też odbicia w szybie i niewielki procent to zagadki.

...Według mnie chodzi o to, że to rząd USA zataja i mu na tym jakoś specjalnie zależy. A NASA jest instytucją dla której liczą się inne wartości, na pewo NASA jest zależne od rządu...

Gdyby im tak zależało, to pewno by te filmy też zniknęły. A może po prostu g...o to ich obchodzi i tak naprawdę te filmy przedstawiają tylko śmieci i odbicia w szybie.
  • 0



#9

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to nic nowego. Za 5, moze 10 lat wiedza o istnienieniu obcych bedzie na porzadku dziennym, a historia o tym, ze ludzie w nich nie wierzyli bedzie po prostu smieszna (jezeli rzeczywiscie to sa kosmici). Oczywiscie, nie wszystko co jest pokazane to UFO, wiec moje stanowisko jest neutralne.

Jestem tylko ciekaw ile, lub jaki procent tych niezidentifikowanych obiektow nalezy do ludzi, a moze i do amatorow.... samowystarczalnych inzynierow konstruktorow wykorzystujacych nowe, niepopularne (czyt. "magiczne" dla wiekszosci) technologie.

A moze te budowle na ksiezycu w cale nie sa nam obce...
  • 0

#10

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a już na pewno nie będzie utajniała nagrań orbitalnych odpadków. Niby wszyscy wiedzą, że wokół Ziemi krążą tysiące ton śmieci, ale kiedy pokazać je na filmach, to od razu część zakrzynie, że to UFO, a inni będą bełkotać o latających spodkach. Oczywiście nie wszystko co się porusza na wklejonych filmikach to odpadki. Niektóre to zapewne sztuczne satelity, jeszcze inne to kawałki lodu lub resztki paliwa, a między tym wszystkim da się nawet znaleźć kroplę wody na szybie.


Witam,

Twierdzi Pan, że wszystko widoczne na tych filmach daje się wytłumaczyć: kawałki lodu, kosmiczne śmieci (złom), nawet kropla wody na szybie.

Mnie za to zastanawia, jak to się dzieje, że owe "złomy, lody, paliwo" - w tylu wypadkach ma idealnie okrągłe kształty, pulsują światłem, pojawiają się nagle i nagle znikają, wykazują INTELIGENTNE sterowanie i omijanie, zakręcają czasem o 90 stopni raptownie, gwałtownie wyhamowują lub przyspieszają.

Nie wiedziałem, że kosmiczny złom, resztki paliwa, sztuczne satelity - mogą takie rzeczy. Musi Łajka z tym szympansem, co je posłali ruscy i usa w latach 50-tych jakoś przeżyli te 50 lat - śmigają po kosmosie przed kamerami Nasa i robią z Nas wariatów. Obawiam się tylko, że ani Łajka, ani szympans nie mieliby szans na przetrwanie wyhamowania z kilkunastu tysięcy km/h do zera w sekundzie i skrętu o dziesiątki stopni.

Pozdrawiam
  • 2

#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisząc o odpadkach nie miałem na myśli tylko złomu, ale też fragmenty folii, styropianu i innych tworzyw sztucznych.
"Inteligentne sterowanie" to twoja własna interpretacja bez żadnego pokrycia. Na prezentowanych zdjęciach i nagraniach nie sposób nawet określić faktycznych rozmiarów obiektów ani ich odległości od kamery, nie wspominając już o prędkości. To co nazywasz znikaniem może wynikać wprost z rotacji obiektu albo jego wejścia w cień Ziemi lub stacji kosmicznej (możesz to zaobserwować nawet ze swojego podwórka). Okrągłe kształty niektórych z nich (zwłaszcza tych z nagrań próby TSS z misji STS-75) są efektem braku ostrości przy małej jej głębi w długoogniskowym obiektywie. Z kolei nagłe zmiany kierunku i prędkości mogą być tylko pozorne, wywoływane specyficznym kątem patrzenia i brakiem punktu odniesienia.
  • -1



#12

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pisząc o odpadkach nie miałem na myśli tylko złomu, ale też fragmenty folii, styropianu i innych tworzyw sztucznych.
"Inteligentne sterowanie" to twoja własna interpretacja bez żadnego pokrycia. Na prezentowanych zdjęciach i nagraniach nie sposób nawet określić faktycznych rozmiarów obiektów ani ich odległości od kamery, nie wspominając już o prędkości. To co nazywasz znikaniem może wynikać wprost z rotacji obiektu albo jego wejścia w cień Ziemi lub stacji kosmicznej (możesz to zaobserwować nawet ze swojego podwórka). Okrągłe kształty niektórych z nich (zwłaszcza tych z nagrań próby TSS z misji STS-75) są efektem braku ostrości przy małej jej głębi w długoogniskowym obiektywie. Z kolei nagłe zmiany kierunku i prędkości mogą być tylko pozorne, wywoływane specyficznym kątem patrzenia i brakiem punktu odniesienia.


Zgadzam się - faktycznie, NIEKTÓRE z obiektów MOGĄ być tymi odpadkami, styropianami, foliami. Mówiąc o ostrości - również ma Pan rację - tylko, dlaczego mamy pokazane wyraźne fragmenty nieregularnego złomu kosmicznego? Dlaczego, jeśli obiekt pulsuje, to robi to z miarowym pulsowaniem, a nie przypadkowymi odbłyskami?

Zgadzam się również, znikanie często jest przyczyną tego, że obiekt wnika w cień ziemi/księżyca - ale kiedy znika się i pojawia i znowu znika...?

Co do inteligentnych manewrów - jeśli mi Pan pokaże jakiekolwiek inteligentne zachowanie śmieci na Ziemi - albo w kosmosie, mogę zmienić zdanie. Na razie mam wrażenie, że aby Pana światopogląd na temat nie istnienia się nie zachwiał, jest Pan zmuszony wrzucać wszystko do jednego worka pt. "złom, przypadkowe zdarzenia, etc".

Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie twierdził, że na wszystkich filmach Nasa wszystkie obiekty to od razu ufo - jednak twierdzenie, że wszystkie obiekty wykazują naturalne skłonności złomu oraz odblasków fizyki/słońca - jest moim zdaniem równie grubym nadużyciem.

Niestety, to już tak jest: wszelkiej maści fanatycy: religii, nauki "swojego widzimisię" - mają ten sam mankament: aby ich światopogląd nie upadł, albo udają, że nie widzą oczywistości, albo oczywistości sprowadzają, manipulują, modyfikują tak, aby wyszło na ich.

Kiedyś byłem "mocno" paranormalny - a więc też gdzies na początku drogi dałem się zaszufladkować: "bo My mamy rację a Wy nie".

Dzisiaj tak mocno para - nie jestem. Ale tym bardziej jestem przekonany o istnieniu tego, czego badaniem niektórzy się zajmują (m.in. ufo, free energy, podróże w czasie). Wszystko jest tylko kwestią czasu.

Pozdrawiam
  • 1

#13

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na drugim filmie w 7.00 minucie widzimy element anteny o długości chyba coś około kilometra, i śmieć o średnicy 300 metrów na oko zbliżający się do anteny. Na dalszych ujęciach które nie są ujęte w filmie ten śmieć przelatuje ZA anteną, czyli sporawy jest.

Aha - edycja

Nasa nie miała możliwości w tamtych czasach szyfrowania przekazu wideo. Stąd nie miało sensu utajnianie informacji których nie można było uchronić przed podsłuchaniem i podejrzeniem, co jest logiczne i oczywiste.

Transmisja wideo i audio musiała biec na żywca do Nasa aby nasi amerykańscy tajkonauci nie znikali po wyleceniu na orbitę wskutek kolizji z faktycznymi śmieciami lub wskutek własnej nieuwagi i braku rozeznania w sytuacji.

Użytkownik sechmet edytował ten post 05.11.2009 - 19:05

  • 1

#14

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na drugim filmie w 7.00 minucie widzimy element anteny o długości chyba coś około kilometra, i śmieć o średnicy 300 metrów na oko zbliżający się do anteny. Na dalszych ujęciach które nie są ujęte w filmie ten śmieć przelatuje ZA anteną, czyli sporawy jest.


Od ok 5:40
http://www.youtube.com/watch?v=Hs7e-6wpCs4
  • 0

#15

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aha, czyli to mógł być śmieć kosmiczny - widzisz, człowiek jednak całe życie się uczy. Ale mimo to wiele z tych ujęć i filmów wygląda dość zagadkowo.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych