Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żyjące dinozaury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten temat był na poprzednim forum ale był bardzo krótko :( . Przeczytałem książke o tym że dinozaury, pterodaktyle nadal żyją i o tajemnicy Acambaro w Meksyku. Aztekowie żyjący kilka tysięcy lat temu zrobili figurki dobrze odtworzone dinozaurów. Znaleziono to właśnie w Acambaro. Cytat z książki o zaatakowaniu człowieka prze pterodaktyla:
,,W mieście Rio Grande na pograniczu USA z Meksykiem 14 stycznia 1976 roku około godziny 22:30 młody mężczyzna Armaldo Grimaldo siedział na podwórku swojej teściowej. Był przyjemny chłodny wieczór, gdy wtem zaatakował go jakiś dziwny, skrzydlaty stwór. Armando opowiadał potem dziennikarzom:----- Kiedy odwóciłem się, żeby spojrzeć na drugą stronę domu poczułem, że coś chwyta mnie wielkimi pazurami. Spojrzałem za siebie i zobaczyłem to coś, a potem zacząłem uciekać. Nigdy dotąd niczego się nie bałem, ale tym razem byłem przerażony. To było najstraszniejsze doświadczenie w moim życiu----- Ów dziwny latający stwór spadł z nieba. Według Grimalda miał1, 8 metra długości, a rozpiętość skrzydeł sięgała od 3 do 3,5 metra. Skórę miał czarno-brązową, bez piór, oraz wielkie czerwone ślepia. Grimaldo był przerażony. Krzyczał i próbował uciekać, lecz potknął sie i upadł twarzą prosto w piach. Dalej usiłował biec do domu tęściowej, ale potężne pazury trzymały go, wbijając się w ciało i rozrywając ubranie na strzępy. Udało mu się skryć pod krzakiem a napastnik uleciał z powrotem w niebo. Mężczyzna wbiegł do domu gdzie upadł na podłoge, mówiąc pajaro (po hiszpańsku Ptak). Zawieziono go do szpitala gdzie opatrzono mu rany, dano środki uspakające i wypuszczono do domu''- z książki ,,Smoki naprawdę istniały'' Napisałbym więcej historii bo jest tam ich pełno tylko są o wiele dłuższe więc sami wiecie. Proszę o odpowiedzi.
  • 2

#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat dosyc interesujacy. Zasadnicze pytanie brzmi, gdzie niezauwazone moglyby sie schowac przed swiatem np. pterodaktyle. Czy mozesz podac dokladnie literature, ktora porusza te tematy?
  • 0



#3

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz te historie i to wszystko o żyjących dinozaurach w książce ,,Tajemnica Acambaro''wydawnictwa Amber z serii księgi tajemnic.Tam na początku jest kilka rozdziałów innego autora (takie jakby wprowadzenie 63 strony) a dalej jest o Acambaro.

[ Dodano: 2006-01-23, 08:38 ]
Te dinozaury mogły się schować w odległych miejscach od miast.Najwięcej jest ich na pustyni w Arizonie i Meksyku.Dużo jest przypadków spotkania tych zwierząt w Afryce,gdzie są też inne stworzenia na bagnach Kongo,Kamerunu,Zairu i innych państw.
  • 0

#4

KAZAN.
  • Postów: 74
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh zawsze fascynowały mnie dinozaury (pozostałość z dzieciństwa) a możliwość zobaczenia żywego okazu na własne oczy jest niebywale kusząca :( dotychczas myślałem że jedyne żyjące okazy to m.in. otwór z Loch ness i parę innych. To potwierdza tezę że istnieje wiele miejsc gdzie czlowiek jeszcze nie dotrał. I dobrze!
  • 0

#5

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja czytalem ze pterodaktyle mogly zapasc w hibernacje tak jak obecnie zyjace gady
byl tam przyklad ze odnaleziono takiego w kamieniu ale gdy wyszedl wyzionol ducha
  • 0

#6

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mogło coś takiego sie stać.Ciekawa hipoteza.
  • 0

#7

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawdapodobnie przezyj leniwiec olbrzymi
jest czesto widywany przez indian w ameryce poludniowej a uwazaja go za mapinguari
  • 0

#8

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeżyło wiele zwierząt z tamtych czasów.W Afryce tubylcy potwora podobnego z Loch Ness nazywają Mokele Mbembe.Jest też Emela-ntouka i inne.
  • 0

#9

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja bym wzial nessie za foke dlugoszyjna

a pozatym jak odkryto latimerie to w wodach moze byc duzo zwierz wodnych z tamtych czasow
  • 0

#10

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogą żyć w głębinach gdzie nie dotarł człowiek tak jak wielkie kałamarnice.
  • 0

#11

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moga ale nie musza
poniewaz kiedy te wszystkie dinozaury ginely to woda gwaltownie sie podniosla i tak zostalo do dzis a to dla zwierzat morskich na dobre ni moglo wyjsc
  • 0

#12

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co myślisz o pterodaktylach żyjących w niezbadanych zakątkach pustyni.Ludzie rzadko je widują bo pterodaktyle prowadzą nocny tryb życia.W dzień siedzą schowane a w nocy polują.
  • 0

#13

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest za duzo relacji ze spotkania z nimi wiec nie mozna tego zignorowac
ale zeby przezyc w terazniejszym srodowisku musialy troche sie "zmodyfikowac"
  • 0

#14

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może teraz są mniejsze.Wiele było doniesień że miały twarz podobną do goryla a nawet ludzką.
  • 0

#15

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

.Wiele było doniesień że miały twarz podobną do goryla a nawet ludzką.


o takich doniesieniach to ja slyszalem przy leniwcach olbrzymich
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych