Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giza - monumenty Egipcjan, czy pozostałości po Atlantach lub kosmitach? [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#1

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam do komentowania TEJ debaty :)
  • 1



#2

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat arcyciekawy, sądze że spore grono osób tu przyciągnie, dlatego też życze Wam Panowie powodzenia i sił do doprowadzenia debaty do końca:)

pozdrawiam
  • 1

#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze są jekieś plusy i minusy....oczywiście że Egipcjanie są "odpowiedzialni" za wszystkie teorie spiskowe dotyczące ich kultury oraz monumentów....tym bardziej debata może być interesująca z dwóch powodów: Aquila tak samo jak ja zdajemy sobie sprawę że Giza jest oczywistym dziełem Egipcjan, lecz na tym polega cały smaczek debat oraz zasad funkcjonowania naszego forum, czyli argumentacja.
Przy okazji.....zawaliłem temat Droga do Puntu i Piramidy założony ponad rok temu. Przedstawia bardzo ciekawą koncepcję odnośnie faktycznych podstaw powstania piramid.....autor książki zgodził się na umieszczenie streszczenia na naszym forum lecz ze względu na moją sklerozę temat nie został dokończony. Muszę ponownie skontaktować się z Panem Andrzejem w celu nadesłania ponownie książki ponieważ ostatni egzemplarz "wcieło" razem z komputerem. Jeśli ktoś będzie zainteresowany kontynuacją tematu proszę dać znać.
  • 0



#4

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pozwolę sobie tutaj dołożyć kolejną intrygującą (choć mocno wątpliwą) hipotezę związaną z dokonaniami budowlanymi starożytnych.
Nie będę przeklejał informacji ze względu na dużą ilość zarówno tekstu jak i ilustracji.
Podaję sznurek do strony. Warto przeczytać, ot choćby z ciekawości :).
Księżycowa teoria miękkiego kamienia
  • 0

#5

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kapuchy, nie żartuj. ;)
Swoją drogą, na temat księżycowej teorii miękkiego kamienia już na forum dyskutowaliśmy.
I to nawet z samym jej autorem.
  • 0



#6

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi również chodziło po głowie takie niecne myśli, aby bronić jakiegoś badziewia, jednak w sytuacji tatika, jak to mawiają Czesi "to se ne da". Rzeczywiście można optować za jakąś głupotą i wygrać debatę, jeśli tylko jesteśmy w tym na tyle mocni, że dane i sposób ich serwowania są poza zasięgiem naszego przeciwnika. Tutaj jakoś tego nie widzę. Nawet jeśli Aquila czegoś wiedzieć nie będzie to to sprawdzi. Tym bardziej, że tutaj nie ma za bardzo co sprawdzać. Temat jest jasny i nie nadaje się na krasomówcze oratorstwo - tym bardziej dziwi postawa tatika. Choć w końcu to tylko zabawa.
  • 0

#7

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mariush - i na żarty musi być miejsce :). co najmniej połowa - jeśli nie więcej - dyskusji na tym forum jest podobnym żartem :D
  • 0

#8

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat jest jasny i nie nadaje się na krasomówcze oratorstwo - tym bardziej dziwi postawa tatika. Choć w końcu to tylko zabawa.

Doskonale sam zauważyłeś że to tylko zabawa. Żyjemy w tak dziwnych czasach że "krasomówca" podbija serca ludu.....a czy mówi prawdę ? Nie jesteśmy na forum PO lub PiS, obowiązują nas zasady typowo "paranormalne" Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Zarówno Aquila jak ja w tej sprawie jesteśmy zagorzałymi sceptykami lecz uważam że właśnie z tego powodu zabawa może być przednia....zawsze byłem pod wrażeniem zauroczenia historią starożytną przeciwnika.
  • 0



#9

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zarówno Aquila jak ja w tej sprawie jesteśmy zagorzałymi sceptykami


Hehe :) Przypomniała mi się debata o 2012, gdy Mike (oficjalnie sceptyk) wygrał z Przemem, po czym ogłosił, że wierzy w 2012 (niedosłownie) i zrobili dogrywkę, tym razem... obaj po tej samej stronie. Jak widać jakieś szanse Tatik masz, ale nie wiem czy nie powinieneś do prawdziwych poglądów przyznać się, dopiero po ogłoszeniu wyników. W każdym razie powodzenia życzę.
  • 0



#10

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Informuję, że nastąpił lekki poślizg w terminie rozpoczęcia tej debaty o ca. tydzień. Nowa data rozpoczęcia zostanie określona - po konsultacji z debatującymi :P


Edit:
Poślizg nastąpił na prośbę tatika ze względu na pilne a nieplanowane wcześniej sprawy zawodowe
  • 0



#11

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z czego wynika ten poślizg?
  • 0



#12

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Debata rozpocznie się 16 listopada o godz. 20 :]
  • 0



#13

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No wiec debata ruszyla, powodzenia i wytrwalosci dla obu jej uczestnikow. I jak dla mnie wczesniejsze deklaracje, choc moze niepotrzebne, nie beda mialy wplywu na ocene. Oceniamy wpisy w debacie, a nie inne tematy...
  • 0

#14

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cudowny kąsek. Ostrzę ząbki :)
  • 0



#15 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie z kolei interesuje, czy uda się w debacie poruszyć wszystkie tajemnicze, lub tylko tajemniczo wyglądające szczegóły dotyczące kompleksu piramid i sfinksa. W każdym wypadku zapowiada się ciekawie, mam nadzieję, że będzie to bardzo obszerna w wiadomości dyskusja. Już się chyba zdążyliśmy przekonać, że debaty na forum to świetne miejsce, gdzie znaleźć można wszystkie potrzebne informacje na problem, który został już przez debatujących poruszany. Chwała Wam za tę debatę i życzę wytrwania :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych