Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne odgłosy dochodzące z głośników.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Odkąd przeprowadziłem się do nowego mieszkania w maju tego roku z moich głośników dochodzą różne dziwne odgłosy. Słychac radio, rozmowy CB a czasem nawet rozmowy przez telefon komórkowy. Domyśliłem się, że w jakiś sposób moje głośniki przechwytują to wszystko jednak co jakiś czas udaje mi się też usłyszec rozmowę (?) w zupełnie nie zrozumiałym przeze mnie języku. Nie wiem w ogóle czy taki język istnieje. Udało mi się nagrac częśc tego dziwnego gadania. Jakośc jest słaba ponieważ nagrywałem to dyktafonem z aparatu cyfrowego przystawionego do głośniów. Dlaczego? Gdy próbowałem nagrac to kilkoma rejestratorami dźwięku za pomocą komputera nic nie było słychac w nagraniu. Dodam również, że na moim komputerze nie jest włączony żaden program, NIC kiedy te dźwięki wydobywają się z głośników. Byłoby fajnie gdyby ktoś raczył mi wytłumaczyc co to jest. Może to zwykłe zakłócenia? Nie wiem...

Oto linki, pliki są w formacie WAV

http://www.speedysha.../412731232.html

http://www.speedysha.../137306455.html

Z góry dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Użytkownik AdeK edytował ten post 25.10.2009 - 12:45

  • 0

#2

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nic dziwnego, z moich czasami słychać taksówkarzy jak gadają xD
  • 0

#3

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może Twoje głośniki odbierają jakieś sygnały z mikrofalówek, a dźwięk zniekształcają? Były właśnie takie przypadki. Język jest jakiś dziwny, jakby ktoś mówił przez radio, lub mikrofalówkę, coś jak angielski z hiszpańskim.
  • 0

#4

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może Twoje głośniki odbierają jakieś sygnały z mikrofalówek, a dźwięk zniekształcają? Były właśnie takie przypadki. Język jest jakiś dziwny, jakby ktoś mówił przez radio, lub mikrofalówkę, coś jak angielski z hiszpańskim.



Z tym, że w tym bełkocie, do którego wysłałem linki ZAWSZE, ODKĄD SIĘ WPROWADZIŁEM do nowego mieszkania słychac głos CIĄGLE JEDNEGO I TEGO SAMEGO MĘŻCZYZNY.
  • 0

#5

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdzieś już był opisany ten problem, nie jestem pewny czy na tym forum. Głośniki te są stworzone z jakiś tanich tworzyw. Te "tworzywa" ściągają fale radiowe, nawet jak głośniki są wyłączone. Jedynym sposobem żeby była cisza to porąbanie ich, spalenie, albo wrzucenie pod walec drogowy :mrgreen: .

Piszesz u góry, że słychać jednego mężczyznę, prawdopodobnie jest to jakaś audycja w której on zawsze uczestniczy.

Edit: +.....
Był podobny problem - http://www.paranorma...showtopic=19755

  • 0

#6

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można też zanurzyć w wodzie :) Najlepiej święconej ;)
  • 0



#7

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uwielbiam gdy wypowiadają się ludzie bez pojęcia - Krissnt & Opiart, milczenie jest złotem gdy nie wiecie co powiedzieć.

Zatem, masz kilka możliwości

- CB jeśli masz tam jakiegoś sąsiada który całymi dniami nie ma co robić tylko nawija, mało ale prawdopodobne

- głosy z białego szumu, najmniej prawdopodobne ale możliwe jeśli głośniki są ustawione pod jakimś dziwnym kątem względem siebie i są dostatecznie dobre - czyli głosy z zaświatów innymi słowami

- stacja numeryczna - wpisz "numeric radio station" w googlach i wyszukaj, jest taki fenomen i nie wiadomo co z nim zrobić bo nie zawsze da się opisać jakoś sensownie, niektórzy wierzą że to jakieś komunikaty szpiegowskie inni że białe myszki sobie rozmawiają a jeszcze inni że to jakieś fale EM które w dziwny sposób krążą i nie wiadomo o co chodzi

Osobiście stawiam na stację numeryczną. Oczywiście może to być jakaś inna mozliwość, ale audycja radiowa wydaje mi się byc w zasadzie niemozliwa - nawet Ojciec R. nie nawija nieustannie swojego szoł

Aby się pozbyć tego spróbuj zmienić długość kabli od wzmacniacza do głośników, lub ustawić głośniki w inny sposób.

Fajnie byłoby gdybyś nagrał to WYSOKIEJ JAKOŚCI mikrofonem za 12.000 złych na sprzęcie rejestrującym 96kHz / 32bit to sobie porobisz sample do grania na przyszłość - w końcu niezła gratka, jeśli to biały szum to może usłyszysz coś ciekawego.

Mam nadzieję że pomogłem, temat wydaje się być trywialny ale muzyka to baaaardzo ciekawa rzecz, i inżynieria dźwięku też.

A jak chcesz zobaczyć co można zrobić z "białego szumu" to poszukaj: Tetsuo Furudate & Zbigniew Karkowski - "world as will" - tam mają pościągane szumy ze świątyni tybetańskiej w trakcie rytuałów, tylko pewnie mieli mikrofony za 12.000 Euro / lub nie wiem ile jenów ;)

PS - edit2add

możesz też dać inne kable do głosników z większym ekranem, to też może pomóc w pozbyciu się "demona z maszyny" :)

Użytkownik sechmet edytował ten post 25.10.2009 - 15:15

  • 1

#8

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sechmet wielkie dzięki za odpowiedź! Poczytałem trochę o stacjach numerycznych i bardzo prawdopodobne, że jest to właśnie to! W tym niezrozumiałym bełkocie jedyną rzeczą, którą udaje mi się wychwycic jest jakby zdanie "seven point seven" ale możliwe, że to wyobraźnia płata mi figle i coś z tego niezrozumiałego języka brzmi po prostu bardzo podobnie.

Znalazłem także filmik na YT ze stacji numerycznej gdzie gada kobieta i faktycznie troche przypomina mi to co się dzieje u mnie:



Z tego co wyczytałem to te stacje numeryczne działają CIĄGLE wiec chyba tak samo jak przechwytuję audycję z eski, famy itp mogę przyechwycac audycję z takiej stacji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Użytkownik AdeK edytował ten post 25.10.2009 - 15:32

  • 0

#9

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masz tam chyba coś po hiszpańsku, nagraj w ładnej jakości 10 minut - dobrym mikrofonem i puść linka

Cieszę się że pomogłem - miłego dnia
  • 0

#10

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś dziwnego jest w tych nagraniach, wywołują one u mnie lęk..

Najbardziej jednak przerazajace są te nagrania w których liczby są mówione przez dzieci... Nasuwa się mi mnóstwo pytań bez odpowiedzi...
Skąd te nagrania pochodzą? Kto je tworzy? I dla czego używa dzieci? Doprawdy- przerażające...

Co do twoich nagrań, nie są aż tak straszne, ale także działają na wyobraźnię... Brzmia jak dziwne kwakanie, albo zagłuszona stacja...
  • 0

#11

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka minut temu, dokładnie o godzinie 16:50 z moich głośników znowu zaczął wydobywac się ten głos. Nagranie jest teraz w ciut lepszej jakości:

http://www.speedysha.../725202474.html

Ponad 3 i pół minuty.

Do tej pory ten mężczyzna nadaje "audycję".

W tle dokładnie słyszę jakby ten człowiek wykonywał jakieś czynności tj. stukanie, szuranie itp.

Użytkownik AdeK edytował ten post 25.10.2009 - 17:02

  • 0

#12

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To głos wywołującego krótkofalowca! Słychać, jak literuje (Sierra Papa, czyli prefiks SP od którego zaczynają się znaki nadawane krótkofalowcom w Polsce). Słychać również Foxtrott jak F, Tango jak T i Alfa jak A. Gość robi łączności, bo ma takie hobby a tutaj teorie jak z archiwum :>. Jak ktoś zrozumiał całość, to niech napisze tutaj.
Polecam wymienić głośniki na lepsze albo założyć ferryt na kabel głośnikowy przy głośniku.
  • 0

#13

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głośniki mogą byc dobre, kable do nich ze wzmacniacza albo przewody w głosnikach (od zwrotnic) mogą się wzbudzać.

Co do krótkofalowca / CB amatora to nie jestem w stanie stwierdzic na podstawie jakości nagrania. Zakładałem że "gość" nadaje ciągle przez kilka/kilkanaście godzin jakieś słowa/liczby, bo to by wskazywało na stację numeryczną właśnie (co nie jest wcale tak rzadko spotykane).

Albo wzbudza się wzmacniacz, tutaj też nie ma pewności.

Zatem test co jest winne przeprowadziłbym tak:

1. zmiana wzmacniacza na inny
2. zmiana kabli do głośników na inne, porządne grube i fajnie izolowane po 30zł od sztuki - i tak warto takie mieć
3. założenie ferrytu na kable w głośnikach - te od chinchów do zwrotnic i te od zwrotnicy do głośników

po kolei - punkt 1 - jeśli skutek negatywny - punkt 2 - jeśli dalej - punkt 3

Co ma zmienić wymiana samych głośników to nie wiem, nieco się znam na audio ale jeśli możesz mnie oświecić jak może się wzbudzać cewka w głośniku ? Bo jakoś nie dociera to do mnie.
  • 0

#14

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stacje numeryczne nie nadają ciągle. To właśnie pozwala odróżnić je od radiolatarni morskich i lotniczych, które pracują stale, a swój sygnał podają pod postacią liter zakodowanych alfabetem Morse'a. Po odszyfrowaniu otrzymamy trzyliterowy skrót nazwy punktu. Przesłuchałem nagranie i jestem na 80% pewien, że przechwytujesz nadawanie jakiegoś krótkofalarza. Gość po prostu nadaje swój znak wywoławczy ("Sierra Papa coś tam Tango Foxtrot - SPxTF.) Sierra Papa (SP) to początek znaku wywoławczego polskich statków powietrznych, klubów krótkofalarskich oraz krótkofalarskich stacji indywidualnych. Nadawana informacja zmienia się dopiero pod koniec "transmisji" i brzmi "Sierra Papa Tango Foxtrot Golf (SPTFG) Być może facet najpierw podaje swój znak wywoławczy, a następnie wywołuje jakąś stację o takich znakach identyfikacyjnych. Nie jest to raczej korespondencja ze statkiem powietrznym/morskim, bo oprócz wezwania maszyny "po znaku" dodaje się powód wezwania np. ("SP-TFG po przejściu nad punktem XX zgłoś" "Po przejściu nad punktem XX zgłosimy SP-TFG")
  • 2



#15

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Arkadiusz, zrozumiałeś jaki podaje numer po SP?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych