Skocz do zawartości


Zdjęcie

Geometrie zbożowych piktogramów


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

NO to wiadomo że tak poukładać jak w tych oryginalnych to miszczowie z wylatowa nie potrafią :D ale jeśli wierzyć w siłę woli itd to ułozenie kłosów idealnie nie byłoby problemem
  • 0

#17

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poukladane "w warkocz" klosy rowniez da sie ulozyc. Wystarczy dwoch ludzi kladacych lany deska pod skosem, gdzie drugi uklada za pierwszym idac po wiekszym, zewnetrznym okregu. Klosy sie nie lamia a i na brak sladow butow sa proste sposoby.
Troche talentu, cierpliwosci, dobrej orientacji w terenie oraz kocie oczy i mozna uzyskac dziela ze oko bieleje.
  • 0

#18

Dzięcioł.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Jedne z moich ulubionych :]
  • 0

#19

Blackeagle.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Ten mi bardzo przypomina "Projekt Dharma" z LOST - Zagubieni ;)

Co do geometrii to co byście powiedzieli gdyby zaczeły się pojawiać same kręgi bez zachowania symetrii ? :)
  • 0

#20

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Jedne z moich ulubionych :]


moze widok z lotu ptaka? ;)
  • 0

#21

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To wszystko wygląda jak dywaniki. Hehe :)
W każdym razie robią wrażenie, co nie zmienia faktu, że niektóre z nich mogły by być ludzkim wytworem..

Oglądaliście reklamę Calsberga? :D No właśnie, butelkę zrobili, to czemu nie mieliby zrobić takiego czegoś? :D :mrgreen:
  • 0

#22

cmal.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta butelka, to był na 100% wytwór grafików...
  • 0

#23

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

macie może jakieś współrzędne na piktogramy w "Google Earth" ?

chyba że istnieje coś takiego w jakimś temacie...to proszę o odesłanie...

  • 0



#24

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj piktogramy........ Gdyby ktoś zostawił metkę "Made in Mars" (naprzykład) to i tak by niedowiarków nie przekonało.
Ale ja nie o tym.
Pod koniec lat 90 ubiegłego wieku, kiedy to zaczęła się moda na piktogramy, moja babcia (obecnie 95 lat. mieszka w Łodzi) wspomniała, że u nich na wsi też takie coś było.
Babcia mieszkała w Woli Kleszczowej, 2 km od Widawy (Widawa 21 km od Zduńskiej Woli). Wieś powiedzmy delikatnie na uboczu.
Babcia nie mogła opisac jak te piktogramy wyglądały bo... nikt tego nie badał. Nikt nie narysował. Ot, rolnicy się tylko wnerwili że przed żniwami i szkoda zboża. Ktoś wspiął się na jakieś drzewo i (jak to babcia wspominała) zdziwiony był że kółka takie dokładne jak nie wiem co.
O ile wiem sytuacja powtarzała się przez pare lat ( dokładnie babcia nie potrafiła określic) za każdym razem na innym polu.
Ale najdziwniejsze było to że wszystko to działo się na początku lat 70. Jak to Babcia powiedziała : ... jak Gierek do władzy doszedł.
Nie sądzę żeby w tych latach ktoś chciałby się bawic w piktogramy i to przez kilka lat
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych