Skocz do zawartości


Hostia zamieniła się w ludzkie serce


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#31

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad, jedno "ale": wobec tego trzeba powołać komisje do spraw jednorożców. Nikt nie udowodnił, ze nie istnieją, a ja zaraz znajde kilku upalonych ludzi, którzy potwierdzą, że taka kobyłka im kebaba sprzedała na Rynku w Pcimiu Dolnym.

Takich incydentów nie wolno rozpatrywać w kategorii "cudów", a w kontekście kryminalnym! Jeśli to było LUDZKIE serce, to gdzie jest reszta jego właściciela? Pomyślał ktoś o nim?
  • 0

#32

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prokuratura nie chce badać "cudu" w Sokółce

Prokuratura Rejonowa w Sokółce (podlaskie) odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego wydarzeń w tamtejszym kościele św. Antoniego, które ma zbadać Stolica Apostolska.

Według ustaleń komisji kościelnej, miały tam miejsce "zjawiska eucharystyczne": w komunikancie, upuszczonym na ziemię i umieszczonym w wodzie, pojawiły się elementy tkanki mięśnia sercowego.

Prokuratura badała sprawę z zawiadomienia złożonego przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, które domagało się wyjaśnienia przez śledczych okoliczności wydarzeń w Sokółce. Zawiadomienie tej organizacji dotyczyło podejrzenia m.in. znieważenia zwłok ludzkich i zabójstwa nieustalonej osoby.

- Wobec stwierdzenia braku dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia - takie uzasadnienie odmowy wszczęcia śledztwa podano komunikacie prokuratury. Postanowienie nie jest prawomocne, przysługuje od niego zażalenie.

Szef Prokuratury Rejonowej w Sokółce Anatol Pawluczuk powiedział, że postępowanie sprawdzające polegało przede wszystkim na zapoznaniu się z dostępnymi prokuraturze informacjami związanymi ze sprawą, m.in. z materiałami zebranymi przez komisję kościelną, powołaną przez metropolitę białostockiego.

- Przeprowadzone w niniejszej sprawie postępowanie sprawdzające nie dostarczyło dowodów, które by potwierdzały, iż mogło dojść do popełnienia któregokolwiek z przestępstw, o których zawiadomiło Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów - głosi komunikat.

- Skoro nie ma dowodów wskazujących, że zostało popełnione przestępstwo, to bezcelowym jest drążenie tematu dalej - dodał prokurator.

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed roku. Komunikant upuszczony przez kapłana na ziemię w czasie udzielania komunii w sokólskim kościele umieszczony został - zgodnie z obowiązującymi w takiej sytuacji zasadami kościelnymi - w specjalnym naczyniu, by rozpuścił się w wodzie.

Po tygodniu pojawiła się na nim plama, sprawiająca wrażenie krwi. W styczniu pobrano z niego próbkę, która została niezależnie zbadana przez dwóch specjalistów - patomorfologów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wydali oni zgodne orzeczenie, które brzmi: "Przysłany do oceny materiał wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina".

Dwa tygodnie temu komisja kościelna orzekła, że nie było ingerencji osób trzecich w sprawie "zjawisk eucharystycznych" w kościele w Sokółce. Takie orzeczenie otworzyło drogę do przekazania sprawy Stolicy Apostolskiej. Akta zostały przekazane Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie, stamtąd trafią do Watykanu.

zrodlo: wp.pl


bardzo dziwi mnie ta decyzja prokuratury
szkoda ze nie dowiemy sie jak to bylo naprawde z tym "cudem"
  • 0

#33

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i pięknie, ktoś może sobie umrzeć, zostać umieszczony w opłatku i nikogo to nie obejdzie... Może mi ktoś to objaśnić? Czy jak znajdę komórki wątroby w chlebie z Biedronki, to prokuratura też oleje sprawę?
  • 0

#34

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Owszem, jeśli tylko ogłosisz, że to cud i będziesz mieć poparcie proboszcza.
  • 0

#35 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakby to ode mnie zalezalo...to dobralbym im sie do tylka.
  • 0

#36

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest jakaś kpina. Prokuratura jest zdecydowanie zbyt pobłażliwa. I to tylko dlatego, że ten nieszczęsny kawał mięcha znalazł się na opłatku w kościele.
Denerwuje mnie takie coś. Olewanie sprawy, bo niby nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa.
Zwyczajnie szkoda słów na ludzką ciemnotę i wygodnictwo.

A swoją drogą zabawne, że dożyliśmy takich czasów, że prokuratura wymiguje się od takiej sprawy prawdopodobnie tylko dlatego, że ma ona jakiś związek z kościołem.
  • 2

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można doprowadzić do przywrócenia sprawy.
Mam nadzieję że Stowarzyszenie Polskich Racjonalistów skorzysta z tej możliwości.
Przeprowadzenie dochodzenia pozwoli ukrócić stosowane przez kk praktyki - wysypu cudów -
  • 0



#38

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serratia marcescens - pałeczka krwawa,
bakteria ta wytwarza czerwony pigment i posiada zdolność wzrostu
na pieczywie, a hostia to przecież rodzaj pieczywa. Zamoczona w wodzie i zamknięta w tabernakulum hostia była idealną pożywką dla tej pospolitej bakterii.

Imho po sprawie. Te całe badania to była jedna wielka ściema o zabarwieniu katolickim.
  • 1



#39

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie bardzo "po sprawie", pozostaje kwestia jednaj Pani z tytułem naukowym, która to nie odróżnia tkanki mięśniowej od szczepu bakterii. :D

P.S.
A nie, sorrki, ponoć została ukarana.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 29.10.2009 - 16:54

  • 0

#40

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

na religii ksiądz mówił(tak tak, wiem, 'ksiądz mówił', ale to naprawdę równy gość, nie żaden fanatyk, ani nic), że w ta krew ma tą samą grupę krwi jak ta we włoszech (nie pamiętam nazwy miejscowości, ale na pewno we włoszech i sytuacja była podobna, jak w sokółce).
  • 0

#41

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, jedno "ale": wobec tego trzeba powołać komisje do spraw jednorożców. Nikt nie udowodnił, ze nie istnieją, a ja zaraz znajde kilku upalonych ludzi, którzy potwierdzą, że taka kobyłka im kebaba sprzedała na Rynku w Pcimiu Dolnym.

Nikt nie udowodnił, że nie istnieją, z racji tego, że... istnieją.

OTO NIEZBITY DOWÓD:
Dołączona grafika

Jak mawiał pewien słynny Polak:
"Są na tym świecie rzeczy, które się nawet fizjologom nie śniły".

;)
  • 2



#42

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UP@
Skąd ja tego słynnego Polaka znam :D.
A cóż to? Jednorożec?
2UP i do wszystkich@

na religii ksiądz mówił(tak tak, wiem, 'ksiądz mówił', ale to naprawdę równy gość, nie żaden fanatyk, ani nic), że w ta krew ma tą samą grupę krwi jak ta we włoszech (nie pamiętam nazwy miejscowości, ale na pewno we włoszech i sytuacja była podobna, jak w sokółce).

Do wszystkich "cudów" trzeba podejść z dystansem. Dla wiernych, opowieści pastuszków z Fatimy to cud, a dla mnie albo masowa halucynacja albo co :P. Na koncertach Beatles'ów dziewczyny dostawały ataków histerii, ale w tym wypadku nikt nie mówi, że to cud. Taki sam może być "cud" w Sokółce. Może na prawdę coś się tam stało, ale czy sprawa jest warta zrobienia nowej matki boskiej sokólskiej i oddawaniu czci posągom, albo temu kawałkowi mięśnia?
  • 0



#43

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak mawiał pewien słynny Polak:
"Są na tym świecie rzeczy, które się nawet fizjologom nie śniły".


Nareszcie wyszło szydło z worka.....słynne powiedzenie słynnego Polaka, Ferdka Kiepskiego podczas degustacji trunku o nazwie "Mocny Full" Czasem każdy jest degustatorem "Czegoś tam" .....ale własnie Ty ???
  • 0



#44 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Do kolekcji.
  • 0

#45

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No dobra....pozwoliliśmy sobie na mały Off-topic lecz na tym koniec, trzymamy się tematu.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych