Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Top 5 9/11 Conspiracy Theories Debunked


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Top 5 9/11 Conspiracy Theories Debunked
Czas trwania: 8 minut 9 sekund.
Polska lokalizacja: nie
Tagi: 9/11, World Trade Center, spisek, sceptycyzm, oszustwo, dowody.
Krótka recenzja: Film obala pięć niegdyś popularnych "dowodów" przemawiających za tym, że WTC zostało zniszczone nie przez Al-Kaidę, a wyburzone przez amerykański rząd. Poruszone zostają między innymi kwestie rzekomych "ładunków wybuchowych" oraz pozostałości samolotu wokół Pentagonu (wbrew temu, co ciągle powtarzają zwolennicy TS, szczątków było całkiem sporo).
Link do filmu:
Link alternatywny: -


Usunięto dublujący się link.
Blitz Wolf


  • 3

#2

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba mieć dużo fantazji żeby zidentyfikować te szczątki i tę pikselozę jako B757.

Użytkownik Don Corleone edytował ten post 21.09.2009 - 16:51

  • 0



#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba mieć dużo fantazji żeby zidentyfikować te szczątki i tę pikselozę jako B757.

Trzeba być upartym jak osioł lub ślepym jak kret, żeby tych szczątków nie umieć dostrzec.

A owa pikseloza wcale nie wyklucza obecności na nagraniu samolotu rozmiarów Boeinga 757 o malowaniu charakterystycznym dla linii American Airlines:
Dołączona grafika
  • 1



#4

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wyklucza, ale i też nie potwierdza. Na tym zakończmy.
  • 0



#5

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na szczęście potwierdza to cała pozostała reszta. Na tym zakończę.
  • 2



#6

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie wyklucza - to może może być cokolwiek "w kształcie boinga" - nawet magnokraft (pzdr dla J. Pająka). A jak duże jest prawdopodobieństwo, co też to mogło być - jak kto chce to sobie odpowie. Ja stawiam na krowę Milki w kształcie Boinga - toż nie wyklucza?

Hmm, zdusiliście w zarodku nową dyskusję o 9/11? Szkoda... coś mało ich na forum :P

Użytkownik Skan edytował ten post 21.09.2009 - 19:23

  • 0

#7

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Trzeba mieć dużo fantazji żeby zidentyfikować te szczątki i tę pikselozę jako B757.

Jestem pewien że wymaga to o wiele mniej fantazji niż zinterpretowanie tego kształtu jako rakiety. xP

Na filmiku bardzo wyraźnie pokazano, że części te pochodzą z Boeinga 757 , były porównania etc. Przynajmniej teraz nikt nie może powiedzieć, że nie było żadnych części i kolejny argument zostaje dosyć brutalnie (bo za pomocą paru fotek) obalony.

Nie wyklucza, ale i też nie potwierdza. Na tym zakończmy.

Potwierdza, że coś na pewno uderzyło w Pentagon, więc obala teorie twierdzące, że w Pentagon nic nie uderzyło i były to tylko materiały wybuchowe. No i do tego obiekt ten ma kształt przypominający samolot - pewnie zbieg okoliczności. xP

Hmm, zdusiliście w zarodku nową dyskusję o 9/11? Szkoda... coś mało ich na forum :P

Bo ja wiem, czy taka szkoda? Z reguły takie dyskusje na tym forum wyglądają tak:

Zwolennik: podaje kilka argumentów, z czego większość została już przewałkowana kilka razy i dowiedziono, że owe "argumenty" nie mają racji bytu (patrz: wspomniany rzekomy brak szczątek).

Sceptyk: obala dowody, pokazując zdjęcia, wyliczenia, powołując się na analizy ekspertów etc., do tego dorzuca kilka kontrargumentów.

Zwolennik: wrzuca następne, również oklepane "dowody", jednocześnie ignorując obalanie poprzednich argumentów i kontrargumenty.

Sceptyk: to samo co poprzednio, po raz kolejny obala te same "dowody".

I tak w kółko. Po pewnym czasie może to się rzeczywiście znudzić, szczególnie jeśli jedna strona całkowicie ignoruje argumentację oponentów i potrafi tylko szastać skopiowanymi z blogów "dowodami". Z reguły kończy się na tym, że taki muhad czy radoslaw stwierdzają "ale ty jesteś zmanipulowany, tkwij sobie dalej w tym swoim urojonym świecie. I nie uważam się za lepszego bo wierzę w absurdalne teorie! Wcale!" albo rzucają tekstem na poziomie "ihahah" [© muhad], "twoje argumenty są żałosne i nie będę z tobą dyskutował" [mniej więcej © radoslaw] czy "oj, bo ja zaraz tak ci nagadam, że przestaniesz się naśmiewać z moich teorii!" (bodajże muhad, pewien nie jestem). Ewentualnie sceptycy dają sobie spokój bo nie chce im się po raz [liczba dwucyfrowa] przytaczać tych samych faktów obalających teorię spiskową.

Oczywiście, że nie wyklucza - to może może być cokolwiek "w kształcie boinga" - nawet magnokraft (pzdr dla J. Pająka). A jak duże jest prawdopodobieństwo, co też to mogło być - jak kto chce to sobie odpowie. Ja stawiam na krowę Milki w kształcie Boinga - toż nie wyklucza?

<ironia>Cóż, bezdyskusyjnym faktem jest, że owy kształt to tak naprawdę lecący Stalin. Widać nawet jego szary płaszcz! A kto nie wierzy w to, że latający Stalin przywalił w Pentagon, ten został zmanipulowany przez media wmawiające uciskanej populacji, że Stalin nie tylko nie umie latać i jest niezniszczalny, ale nawet twierdzące, że Towarzysz Josif nie żyje (!!!). Przebudźcie się! Nie dajcie się tym wszystkim pseudonaukowcom mówiącym, że Stalin był tylko człowiekiem! Walczcie z Reptilianami za pomocą Stalinistycznych Prochów! xD </ironia>
  • 5

#8

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To głupie i dziecinne, wyobrażasz sobie aby z rakiety został jakiś wrak ?

Sami jesteście zwolennikami TS - ja myślę samodzielnie i używam szarych komórek w stopniu pozwalającym mi stwierdzić które dane wejściowe i wyjściowe są logiczne a które nie.

Z krowiego mleka nie zrobisz kiełbasy, a jeśli wkładasz do maszynki krowie mleko a wyciągasz mięso to chyba opanowałeś technologię Reptilian ;) bo dla mnie to się za nic nie trzyma kupy.
  • 0

#9

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkie argumenty, zarówno jednej jak i drugiej strony są tylko i wyłącznie spekulacjami opartymi na bądź co bądź skromnych danych. Bo to wszystko co zostało upublicznione to dużo za mało, żeby móc coś twierdzić kategorycznie. Owszem, był gigantyczny szum medialny, w nim 90% to był dziennikarski bełkot, 9% to przypuszczenia wszelakiej maści "fachowców", którzy trafili okazję by zaistnieć, 1% to rzeczowe stonowane wypowiedzi tych, którzy się w jakimś stopniu orientują. A rzeczywistość i tak pozostanie na zawsze w zaciszu tajnych archiwów, albo wypłynie po wielu latach w ramach jakiejś afery lub rozliczeń. Na pewno są punkty wątpliwe, na temat których mozna snuć przypuszczenia, ale przytaczanymi "dowodami" - zarówno jednej jak i drugiej strony - to sobie można psią budę wymościć.
  • 0

#10

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak Kapuchy ujął - można snuć, snuć - a prawdy się nigdy nie dowiecie. No chyba, że zostaniecie Bilderbergami/Rockeflereami/Iluminatami i innymi -ami. I btw Tek, mój post to była czysta ironia :P

Patrząc jednak na argumenty na przestrzeni lat od wydarzenia, skłaniam się ku "paru idiotów arabów walnęło w wieżę" + US wiedzieli o planowanym trochę wcześniej.

Użytkownik Skan edytował ten post 21.09.2009 - 22:11

  • 0

#11

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie byla rakieta tylko zdalnie sterowany mniejszy samolot wojskowy

Jest taki program o katastrofach lotniczych, odcinek o wtc robil ktos inny (inna rezyseria "fachowcy" itp) co juz jest dowodem na to ze rzad chce cos ukryc, lub miec wplyw na to jak zostanie to pokazane, wyjasnione po swojemu. Ogladalem sporo odcinkow serialu i ten jeden odcinek ma zupelnie inny styl. Dla mnie to kolejna zagadka 9/11

ps. klatke z powiekszeniem ktos tak zrobil zeby plama miala ksztalt boeinga

Użytkownik koval321 edytował ten post 29.12.2010 - 16:29

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych