Skocz do zawartości


Zdjęcie

DMT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

raveno.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narkotyki i substancje odurzające pozostają w Polsce tematem tabu. W zasadzie jest to racja, gdyż w większości istnieje ogromne ryzyko uzależnienia i w konsekwencji wyniszczenia organizmu. Uważam jednak, ze całkowicie odrębną jest sprawa DMT (N-N dimetylotryptaminy). Zastanawiam się mianowicie nad tym, czy wizje osób pod wpływem DMT sa po prostu nieskładnymi wytworami odurzonej i pogrążonej w euforycznym stanie psychiki, czy tez może znaczą one o wiele więcej. Aby przybliżyć nieco zagadnienie, zamieszczam poniżej artykuł związany z ta tajemnicza substancja:

"Terence McKenna: Spotkanie gnomów-handlarzy, czyli opis przeżyć wywołanych przez DMT.
Tłumaczenie: Globtrotter.

Cóż, przypuszczam, że to jest zaproszenie do opisania wycieczki po DMT, którego nie można przepuścić. Według mnie to o czym tutaj mówimy to jest kontinuum. Mówię o bardzo wąskim zakresie przeżyć. Kontinuum przeżyć wywołanych przez halucynogeny tryptaminowe: DMT, Psylocybinę , i połączenie DMT+MAOI... i to jest to... Meskalina nie jest tym co mam na myśli. Ketamina i Bieluń tym bardziej. Niektóre z tych narkotyków to środki syntetyczne, ale niewiele jest tych naprawdę wizjonerskich środków. Najbardziej wizjonerskim, kwintesencją jest DMT. Uważam, że nic nie może być bardziej intensywne od DMT, nigdy nie chciałbym być bardziej naładowany. Nie sądzę, że można się bardziej naładować i powrócić.

Co dzieje się podczas tripu DMT ze mną, a jest to oparte na całościowym obrazie z wielu przeżyć i w pewnym stopniu potwierdziłem to z innymi ludźmi , kiedyś rozmawiałem z kimś kto tego spróbował i zapytałem go co o tym myśli. "To najbardziej dziwaczna rzecz jaka istnieje." Pomyślałem, że to świetne określenie, dokładnie - to jest czyste dziwactwo. To jest takie dziwaczne, że wszystko co tam się znajduje to jak dziwactwo bez celu, tym jest DMT.

Gdy to palisz, wkręca się bardzo szybko. 30-45 sekund. Na swoim ciele czujesz to - w połowie pobudzenie w połowie znieczulenie. Powietrze wydaje się uciekać z pokoju ponieważ wszystkie kolory wyraźnie się rozjaśniają jakby jakieś łączące medium zostało usunięte. I wtedy słychać dźwięk jakby kawałek papieru śniadaniowego czy celofanu zostały rozdarte i wyrzucone. Mój przyjaciel mówi, że to entelechia radiowa opuszczająca poprzednie ciemiączko na czubku twojej głowy. [śmiech] ... błona się przerywa, coś się rozrywa. A potem ma miejsce coś ( co Mircea Eliade ujął w pięknym zdaniu ) "całkowite rozerwanie przyziemnej płaszczyzny." [śmiech] To jest tak jakbyś miał wypadek samochodowy tyle, że samochód pochodzi z hiperprzestrzeni. Całkowite rozerwanie przyziemnej płaszczyzny. I zapadasz się w tę halucynogenną przestrzeń i widzisz wolno obracającą się czerwono-pomarańczową rzecz, którą nazwaliśmy "Chryzantema". To jest symbolem braku równowagi, który ma swoje korzenie w synapsach. Gdy patrzysz na tę Chryzantemę miliony i później setki milionów cząsteczek DMT pędzą w stronę synaptycznych szczelin gdzie łączy się serotonina, krzyżują się i zmieniają charakter rezonansu spinu elektronowego tych połączeń nerwowych w ten "inny" sposób. To zabiera 30-40 sekund, potem jest takie narastające buczenie mmmmMMMMMMM, taki narastający dźwięk, taki dźwięk wydają latające spodki z hollywoodzkich filmów klasy B.

A potem, jeśli wziąłeś wystarczająco dużo DMT coś się dzieje ... coś czego nie można opisać słowami.

Membrana się rozrywa i zostajesz wyrzucony w to "miejsce". Język nie potrafi tego dobrze opisać. Dlatego opiszę to niedokładnie.

Wszystko co teraz powiem to kłamstwa. [śmiech] Gdy włamujesz się do tej przestrzeni masz wrażenie, że znajdujesz się pod ziemią - głęboko pod ziemią - nie potrafisz powiedzieć dlaczego, po prostu masz uczucie że nad tobą jest ogromna masa, chociaż wokół ciebie jest dużo przestrzeni, sklepiona kopuła. Ludzie nawet nazywają to miejsce "kopuła DMT", ludzie pytali mnie "byłeś pod kopułą" i wiedziałem dokładnie o co im chodzi.


Więc wpadasz w tę oświetloną przestrzeń. Łagodne, pośrednie oświetlenie - właściwie nie możesz go zlokalizować. Zdumiewające i fascynujące jest to, że w tym miejscu znajdują się pewne jednostki - są tam rzeczy, które ja nazywam "samotransformującymi się maszynowymi elfami", mówię na nie także samodryblujące piłki do koszykówki. [śmiech] Lecz one nie są tym. Musisz zrozumieć: to są metafory w ścisłym znaczeniu, to znaczy, że są kłamstwami! To jest samozmieniająca się piłka do kosza w postaci klejnotu, maszynowy elf. Nazywam je "Tykes" ponieważ "tyke" oznacza dla mnie małe małe dziecko, zafascynował mnie 54 fragment z Heraklita :"Eon jest dzieckiem bawiącym się kolorowymi kulami." Gdy wpadasz w tę przestrzeń DMT to jest Eon - to jest dziecko i bawi się kolorowymi kulami i najwyraźniej wiecznie jestem w obecności tej rzeczy.

Jest wiele takich jednostek, głównie zaangażowanych w pewną lingwistyczną działalność, której nie potrafimy nazwać, to jest "widzialny język". One sprawiają, że masz widzialny językowy trip. Gdy włamujesz się do ich przestrzeni one właściwie wiwatują! Pierwszą rzeczą którą słyszysz kiedy tam wkraczasz jest "hhhieeeeeeejjjjjj" - znasz piosenkę Pink Floyd"ów "Gnomy nauczyły się nowego sposobu na mówienie hura? ("The Gnomes have Learned a New Way to Say Hoo-Ray"). Na pewno chodziło im o to, inaczej nie miałoby to sensu. [śmiech].

Wpadasz w tę przestrzeń... gnomy mówią huu-raa! I pędzą do przodu i ... ludzie pytają "czy DMT jest ryzykowne. to brzmi poważnie. Czy to jest niebezpieczne ?" Odpowiedź brzmi: tak, to jest ogromnie niebezpieczne, niebezpieczeństwem jest śmierć przez zdumienie. [śmiech] Musisz się przygotować na taką ewentualność, ponieważ jesteś tak zdumiony. Zdumienie wydaje się być uczuciem, które uwolniło się i zatopiło wszystko inne - zdumienie? Kiedy ostatnio byłeś naprawdę zdumiony? Możesz przejść przez całe swoje życie i ani raz nie być zdumionym... i to jest zdziwienie podniesione do n-tej potęgi, do punktu w którym opada twoja szczęka...

To wywołuje takie kwestie :"Jezus, aa, ooo, ... chyba umarłem!" DMT nie wpływa na to co zwykle nazywamy umysłem. Ta część ciebie, którą nazywasz "ja" - nic się z nią nie dzieje. Ty jesteś taki sam jak przedtem, ale Świat został radykalnie zamieniony - w 100% - zniknął i siedzisz tam i mówisz "Jezu, minutę temu byłem w jakimś pokoju z jakimiś ludźmi i oni dali mi jakiś dziwny narkotyk i teraz, co się teraz dzieje ? Czy to jest ten narkotyk? Czy to zrobiliśmy? Czy to jest to?" I w międzyczasie te rzeczy mówią" Nie ustępuj miejsca zdziwieniu; Kontroluj swoje zdumienie." innymi słowy, starają się sprowadzić cię na ziemię. Mówią "Nie zgłupiej teraz, zwracaj uwagę. zwracaj uwagę ... na to co robimy" "OK; co robicie?" [śmiech]

I wtedy zaczynają tworzyć rzeczy śpiewając. Zdumiewające rzeczy zrobione z pereł, metalu, szkła i żelu; i pokazują tobie te rzeczy, i gdy spoglądasz na jedną z nich to wiesz bez cienia wątpliwości, że jeśli to działoby się tutaj i teraz, ten świat by oszalał. To wygląda jak coś z innego wymiaru. Jak artefakt z latającego spodka. Jak coś co odpadło z umysłu Boga - takie przedmioty nie istnieją w tym wszechświecie a jednak widzisz to. Głośno domagają się twojej uwagi. "Spójrz na to! Spójrz na TO! Spójrz na to!" i wyciągają te rzeczy i każda z nich staje się zdumieniem z którym musisz walczyć. Mówisz "Nie, nie patrz na to, spójrz w inną stronę!" ponieważ to jest tak piękne, że zatapia mój obiektywizm i niszczy moją zdolność do funkcjonowania w tej przestrzeni.

Obiekty, które tworzą mają szczególną umiejętność tworzenia lingwistycznego "materiału" który kondensuje się jak inne przedmioty. Więc istoty tworzą obiekty, pokazują ci obiekty, obiekty przemieniają się w istoty i tworzą inne obiekty, te istoty i obiekty wskakują w twoje ciało i wyskakują z niego machając tymi przedmiotami, rzucając tym we wszystkich kierunkach. To jest jakby Bugs Bunny nagle oszalał. I cała ta energia - to są elfy. Tym właśnie są elfy. To jest dziwna rzecz, - czujesz, że one cię kochają lub bardzo lubią ale czujesz też, że mają bardzo dziwne poczucie humoru. I musisz bardzo uważać na układy jakie zawierasz z tymi rzeczami. Spędziłem dużo czasu zastanawiając się czym to jest. To wywołuje różne odczucia. Z jednej strony po wielu takich tripach i po analizie tego miejsca w końcu uświadomiłem sobie: To miejsce jest ... czyimś bardzo dziwnym... to ich pomysł na uspokajające otoczenie dla człowieka! To jest jak kojec. Jest tak ciepło, jasno, bezpiecznie, jak w łonie matki i gdy włamuję się w to miejsce, te rzeczy, elfy to są zabawki! One istnieją po to aby mnie zabawiać. W taki sposób wiesza się kostki i klocki nad kołys... kojcem. Ponieważ dzieci mają skoordynować kształty z jasnymi kolorami. Właśnie tym są te rzeczy: są zabawkami, które chcą mnie nauczyć koordynacji mojej percepcji w tamtym miejscu. To jest pewien obszar - ktoś go stworzył i obserwuje mnie.

OK - to jest jedna z metafor opisujących to miejsce. Inna to ... Zabrałem DMT do Tybetu, do Amazonii. Dałem spróbować Tybetańczykom, powiedzieli "to są mniejsze światła, mniejsze światła Bardo. Nie możesz iść dalej w stronę Bardo i powrócić. DMT zabiera cię najdalej jak można dotrzeć." Gdy dałem to szamanom w Amazonii, powiedzieli "To jest mocne - ale to są nasi przodkowie. To duchy z którymi pracujemy. To są dusze przodków. Znamy to miejsce." Teraz trzecia i ostatnia metafora, gdy jesteś tam masz takie złożone uczucia - bardzo złożone uczucia - coś dziwnego dzieje się z czasem, ponieważ odbierasz obraz swojego ciała jako infantylny. Wydajesz się mieć bardzo dużą głowę i bardzo krótkie kończyny. I nie wiem jakie to ma znaczenie.

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na ostatni aspekt: "musisz uważać żeby stać na palcach" - nie pozwól żeby oni zaszli cię od tyłu. Oni są sprytni. A ich elfi humor może ci się wcale nie podobać. [śmiech]

To uczcie bycia z ludźmi którym nie możesz zaufać lecz którzy chcą mi pomóc i którzy starają się zawrzeć układ. I wtedy sobie przypomniałem, "Wiem kiedy tak się czułem - czułem się tak gdy byłem na rynku Crawford w Bombaju gdy miałem kilo Złota w mojej kieszeni i chciałem kupić za to haszysz, i otoczyli mnie ci wszyscy arabscy handlarze haszyszem i mówili : "jesteśmy twoimi przyjaciółmi, poczekaj, nie martw się.." "tak wiem, że jesteś moim przyjacielem i nie martwię się, ale wiesz , brbrbrrr ..." i pomyślałem "Aha stworzenia DMT są handlarzami..." I jest to dziwne uczucie - tam jest środowisko biznesu. [śmiech] Mamy spotkanie handlowe. Oni mówią .. i potem te obiekty! Wtedy przypomniałem sobie - obiekty - są towarami! One mówią: "A co powiesz na toooo!, A na To!"

Czego chcą? Co takiego mam co chcą? Są handlarzami memetyki. I myślę, że to czego chcieli i zabrali to było wszystko co wiedziałem na temat "I Ching". Oni są jak kolekcjonerzy sztuki. Mówią "cóż, ten pomysł jest prymitywny, prymitywny w swoim wykonaniu, ale z pewnego rodzaju wewnętrzną integralnością którą trzeba szanować..." Więc oni są kolekcjonerami prymitywnej sztuki a tym co pozostawili był, amm, mój własny model czasu, który jest najbliższą rzeczą do jednego z tych hiperwymiarowych obiektów. Takie obiekty nie mogą istnieć w tym świecie. Ale ich projekty mogą. I dzisiaj jeśli wszystko pójdzie dobrze podzielę się z wami ta "ideą czasu".

Myślę, że zdołam was przekonać, że mam takie odczucie iż to nie powstało w umysłach ludzkich, to stworzenie z innego rodzaju mentalnego wszechświata. I uważam, że poza kryzysem na tej planecie i naszymi trudnościami to jest prawdziwym wyzwaniem dla psychodelii; spotkać handlarzy i robić z nimi interesy. I nawiązać stosunki. Handlarze pojęć. Oni mogą prowadzić handel hiperprzestrzennymi pojęciami z odległego kosmosu. I to może być cały nasz pozaziemski kontakt."

A tu jeszcze jeden opis wizji:

"dmt 10/9/84 - Zarkov
Załadowałem około 40-50 miligramów dmt do szklanej fajki. Chociaż ostrzegano mnie, byłem zaszokowany cierpkością dymu. Smakowało jak płonący plastik. Niechcący wypuściłem dym. Natychmiast zaciągnąłem się powtórnie. Ciężki biały dym pojawił się w fajce równie cierpki jaj poprzednio lecz byłem lepiej przygotowany na ohydny smak i udało mi się utrzymać dym przez kilka sekund. Wypuściłem dym, zaciągnąłem się po raz trzeci i wytrzymałem. Nagle zacząłem słyszeć głośną, wysoką falę nośną. Natychmiast pokój zaczął wibrować. Wzór na ścianie drgał szaleńczo rezonując z brzęczeniem które pokryło podstawową falę nośną. Jednocześnie silne dreszcze przetoczyły się po moim ciele jakbym siedział w jakiejś gigantycznej rakiecie która starowała z wielokrotnym przyspieszeniem g. Moje pole widzenia rozmyło się w zdumiewających barwach. Nie widziałem już pokoju przez te intensywne efekty wizualne. Wydarzenia opisane w tym paragrafie miały miejsce w ciągu kilku sekund. Zamykając oczy ujrzałem kilkanaście istot poruszających się przed gigantycznym złożonym panelem kontrolnym. Wizje nie były krystalicznie czyste i zdawało się że patrzę na nie przez płótno. Istoty te były dwunożne, ludzkiego wzrostu. Nie poruszały się jak ogromne insekty które widziałem wyraźnie pod wpływem grzybów Stropharia. Miałem świadomość przytłaczająco silnej *obecności*. Nie było to ani przerażające ani zachęcające Po prostu to tam było. Pojawiła się myśl w mojej głowie. Zdałem sobie sprawę, że patrzę na panel kontrolny całego wszechświata. Ta wizja zanikała i pojawiła się inna, bardziej przejrzysta. Stado istot elfopodobnych w standardowych irlandzkich kostiumach, w kapeluszach, wyglądających jakby dopiero co opuścili wystawę hallmarka w dzień świętego Patryka, robiło dziwne rzeczy z dziwnymi przedmiotami, czymś pomiędzy kryształami a maszynami. Ta wizja także zanikała i rozmyła się w wizualny wzór niepodobny do żadnych innych doświadczanych pod wpływem innych psychedelików. Były to połączone sinusoidalne wzory ułożone w japoński obraz chryzantemy, który wypełnił całkowicie moje pole widzenia. Wzór wciąż się zmieniał a pojedyncze wzorki zmieniały barwę niezależnie od podstawowego wzoru. Kolory były intensywne: metaliczne, monochromatyczne, pastele, pojawiały się i znikały, podporządkowane ukrytej zasadzie. Pomyślałem, że widzę *prawdziwy wszechświat* lub wszechświat który naprawdę istnieje. Widziałem *dokładnie* wibracje wszystkich cząsteczek we wszechświecie z którym byłem jakoś połączony. Bezpośrednio widziałem wszechświat , bez tunelu samowolnej rzeczywistości, odbierałem stałą, obiektywną rzeczywistość. Ten wzór wydawał się być rodzajem m-wymiarowej krzywej Lissajousa uformowanej skrzyżowanie mnie z falą uderzeniową wypadków czasoprzestrzennych Fala nośna była silna wciąż silna. Silniejsza niż ta słyszana pod wpływem dziesięciu gramów bardzo silnych, suszonych grzybów Stropharia. W porównaniu z grzybami, fala nośna brzmiała *czyściej*, składowa sinusoidalna dominowała nad brzęczeniem Moje gardło było obolałe od cierpkiego dymu i kontrola oddechu została zakłócona przez intensywność tripu, więc nie mogłem śpiewać ani nawet wydobyć z siebie stałego tonu aby sterować dźwiękowo wizjami. Przytłaczające uczucie *obecności* nie zanikło gdy wizja zmieniła się we wzory, lecz pozostało jako uczucie prawie namacalnej istoty tak długo jak długo wzory były intensywne. To uczucie było bardzo silne. Czułem, że ujrzałem białogłowego Boga. Okres nasilonych wizji trwał około 8 minut. Efekty uboczne były nieprzyjemne lecz łatwe do zignorowania. DMT pozostawiło mnie w euforycznym-zamroczonym stanie przez godzinę."

I co o tym sadzicie? Jak dla mnie wizje te sa zbyt wyraziste i specyficzne, by były tylko bezsensownym bełkotem odurzonej psychiki. Dlaczego pojawiają się postacie, osoby, przedmioty tak daleko odlegle od naszego codziennego życia? Być może substancja ta rzeczywiście jest pewnym rodzajem bramy do innego świata? Do świata, który przekracza nasza logikę i (przede wszystkim) cielesność? Indianie z Ameryki Południowej używali tej substancji do kontaktowania się z "duchami przodków", czerpali od nich swa mądrość życiową, szamani zasięgali porad. Przykład to słynny wywar Ayahuasca (składnik to N,N-DMT) lub herbatka Yurema, używana przez brazylijskich Indian. Być może DMT w rzeczywistości wpływa w jakiś sposób na byt ludzki, uwalnia go z cielesnego wiezienia i zabiera w daleka podróż do świata, o którym nawet nam się nie śni, ze może istnec, Lub choćby przypomina zagubionej i spętanej duszy jej prawdziwy, niematerialny dom, daleko odległy od tego, co widzimy poza naszymi oczami. Wizje mogą w takim razie okazać się wspomnieniami zagrzebanymi niezmiernie głęboko w podświadomości. Powiem osobiście, iż nie wiem sam, czym może być ten "fenomen DMT". Ja sam nie miałem styczności bliskiej ani choćby nawet dalszej z ta substancja (może dlatego, iż jest to "narkotyk" w Polsce bardzo słabo znany). Powyższe opisy osób wydają się jednak bardzo realne. Ja uważam iż "cos w tym może być", według mnie DMT może w ogromnym stopniu wyostrzać w człowieku jego zapomniane instynkty (np. postrzeganie pozazmysłowe), co wywołuje właśnie tak wyraziste i nietypowe wizje. Najciekawszy jest fakt, iż substancja ta występuje w naturalnym stężeniu w ludzkim organizmie - w szyszynce (może to ona i jej "produkt" DMT odpowiadają za powstawanie marzen sennych?). Proszę o komentarze, chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tej tajemniczej substancji.


Źródło : Niewyjasnione.pl
  • 0

#2

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu nikt nie odpowiedział na ten temat, ponieważ jest on bardzo ciekawy :]

Indianie osiągają takie stany też korzystając z jakiś swoich preparatów i opisują to w podobny sposób jak przytoczone ;) Co do buddystów którzy również byli tu wspomniani to oni wchodzą w to przez samą medytację. Do kontaktu z tymi istotami, które każda kultura nazywa inaczej (przodkowie, duchy lub inne) zdolny jest chyba każdy człowiek, a nawet podobno są do tego zdolne zwierzęta :)

Może ktoś by coś by dopowiedział?
  • 0

#3

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

DMT jest ciekawa substancja ale malo o niej sie mowi. Malo kto wie , ze wystepuje ona w naszym mozgu. Jej produkcja rozpoczyna sie w 49 dniu plodu (wedlug buddystow wtedy dusza przychodzi do ciala) , ale pozniej przez reszte zycia mamy DMT w stanie uspienia.Dopiero przed smiercia fizyczna DMT jest wydzielane w duzych ilosciach.

DMT to najsilniejszy ze znanych psychodelików; jego "moc" można przyrównywać do 100-krotnej "mocy" LSD (przy czym nie mam na myśli dawki bo powyżej 1000ug LSD po prostu działa dłużej a jakościowego wzrostu nie ma). Charakterystyczne dla DMT jest:

- Całkowite i bardzo szybkie (skokowe) przeniesienie użytkownika do "innego królestwa" ; działanie jest zasadniczo różne od innych psychodelików, nie wchodząc w szczegóły pozostałe psychodeliki dają halucynacje na bazie znanej rzeczywistości (są pewne wyjątki np. muchomory używane na syberji powodują transowy sen ale działanie DMT się od niego różni); tutaj następuje całkowity skok percepcyjny do jakiegoś innego miejsca.

- Użytkownik zachowuje (pewną ;p ) trzeźwość umysłu i percepcji (przy dużych dawkach innych psychodelików nie ma o tym mowy) ; to bardzo charakterystyczne dla DMT.

- Baaardzo częstym motywem jest kontakt z innymi "istotami" które podejmują rodzaj werbalnej komunikacji; znowu jest to charakterystyczne dla DMT << niektóre inne psychodeliki (np. grzyby) dają pewną "narrację" ; ale nie ma ona formy kontaktu z innymi istotami.


- DMT to podstawowy składnik ayahuasci << podstawowego szamańskiego środka w ameryce południowej

- DMT produkowane jest przez szyszynkę (czyli "fizyczne trzecie oko" << o ile szukanie fizycznych odpowiedników innych czakr wydaje się pozbawione sensu, to w ewentualnym kontekście działania DMT coś może być na rzeczy).

- Istnieją poszlaki na to że DMT jest dość istotne dla pracy mózgu. Duża ilość energii jest przeznaczana na syntezę itp. Sprawa wymaga na pewno dokładniejszego badania.
  • 0

#4

Psychonaut.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie ze wszystkim moge sie tu zgodzic. Wszedlem na forum po to, by dzielic sie swoimi doswiadczeniami psychodelicznymi i duchowymi, a z psychodelikami jak na amatora mam spore doswiadczenie i nie ogranicza sie ono do imprezowania pod wplywem...

DMT podobnie jak psylocyna oraz przede wszystkim serotonina jest agonista tych samych receptorow neuronowych. Czyli dziala jako neuroprzekaznik, jednak z racji odmiennosci od serotoniny, efekty wykraczaja daleko poza.

DMT jest endeogenem (czyli substancja "wywolujaca Boga wewnetrznie"), a do tego jest endogenem, czyli jest syntezowana w ludzkim organizmie. Jak bylo wspomniane najwieksze stezenie DMT wystepuje w stanach mistycznych i okolomistycznych, w tym we snie.

Smiem jednak twierdzic, ze moc DMT jest troche przesadzona. Dzialanie tego psychodelika jest dla wiekszosci nie do odroznienia od dzialania duzej ilosci psylocybiny. Jedynie przyjecie MAOI czyni z DMT prawdziwie mocarna rzecz. Te same stany, a nawet czystsze osiagalem po psylocybinie.

DMT (ayahuasca) pozwolila mi ujrzec poprzednie zycie. Psylocybina pozwolila mi przepracowac moja karme i teraz jest narzedziem wyzwolenia od ego.
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obecnosc tego tematu w dziale "Zdrowie i medycyna" to chyba jakas kpina.
  • 0

#6

Psychonaut.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obecnosc tego tematu w dziale "Zdrowie i medycyna" to chyba jakas kpina.

Wlasnie chcialem zalozyc ogolny temat o psychodelikach i wszystki co z tym zwiazane, tylko zastanawiam sie gdzie :> .

Jakas porada?

Bede wdzieczny i owdziecze sie mianowicie wykladami na temat tych niezwyklych substancji.
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obecnosc tego tematu w dziale "Zdrowie i medycyna" to chyba jakas kpina.

Zgadzam się tymbardziej że ktoś poruszył temat używania takich środków przez indian.
Owszem szamani używali takich środków ale w innych celach i żaden szaman nikogo nie pobił ani nie zamordował.
Jest to domena tylko białego człowieka
  • 0



#8

Adamos219.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak oczywiscie tatik, bo ludzie ktorzy maja chec na jakas odmiane od razu leca na miasto po DMT czy innych psychodelikach i atakuja ludzi? Bardzo wrecz "moherowa" opinia wynikajaca z kompletnej niewiedzy o takich srodkach.
  • 0

#9

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jest to DMT, trzeba by kiedyś spróbować :)

Wlasnie chcialem zalozyc ogolny temat o psychodelikach


Popieram załozenie takiego tematu :)

żaden szaman nikogo nie pobił ani nie zamordował


Typowe przestarzałe myślenie. Nie każdy kto używa psychodelików musi być człowiekiem agresywnym badź mordercą :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych