Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywoływanie duchów (filmy) i inne pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

zepi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- czy spotkał się ktoś może z filmikiem (prawdziwym) ukazującym wywoływanie duchów? Wystarczy, że postawił ktoś gdzieś w kącie kamerę, wydaje się, że takich filmów może być dużo, widział ktoś z was??

- jeżeli wywoływanie duchów jest możliwe, to czemu są 100% niewierzący?? przecież skoro można wywołać, to chyba po śmierci jest życie, może nie takie jak wyobrażają to sobie ludzie, ale coś z pewnością musi być. Sam jestem tak jakby niewierzący (żaden tam ateista), po prostu niewierzący chociaż dla mnie reinkarnacja istnieje (w sumie nawet jestem pewny, przeciez to wszystko nieswiaomie), ale jeżeli wywoływanie duchów jest możliwe, to chyba już nie taki ze mnie w pełni niewierzący skoro da się to udowodnić?? nie wiem czy rozumiecie tylko ;/

- czy spotkał się ktoś z artykułem na temat śmierci klinicznej napisanym przez osobę która próbowała się zabić?? ja nigdy takich nie czytałem, a jestem ciekaw opowieści ludzi którzy sie zabili ale ich odratowali np. po spiaczce

- czy byliście kiedyś w nocy u osoby, która umarła?niekoniecznie sami, ale jestem ciekaw czy coś się działo, np. poruszały się łyżki itp? U mnie jak się wujek powiesił mówili, że łyżki się ruszały w domu, ale to akurat mi tata mówił, więc dla mnie taka plotka choc ciekawa i nie wiadomo kto ja zaczął, szkoda, że to troche temat tabu, tzn. po czyms takim rodzina u mnie na okrągło o tym gadała, lubię takie opowieści, ale niestety z bliską rodziną nie wypada, tak się przyjęło :( szkoda, w końcu tylko oni wiedzieli czy coś się poruszało w domu albo duch itp.

Użytkownik zepi edytował ten post 07.09.2009 - 00:33

  • 1

#2

zepi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odswiezam, prosze o odpowiedzi chociaz na jedno z pytan
  • 0

#3

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

2. Wokół wywoływania duchów stworzyła się dziwna atmosfera. Mnóstwo historii powiada, iż późniejszy los uczestników nie był najlepszy. To bardzo silna linia obrony, działająca podobnie jak możliwość popadnięcia w klątwę. Nie da się udowodnić że duchy nie będą Cię potem nawiedzać, a przypominając sobie zdarzenia spotykające innych bedziesz mieć trudności z zachwaniem poprawdnej kondycji psychicznej.

Nigdy nie wywoływałem duchów z kilku powodów: co jeśli metoda by zadziałała, nie chciałbym będąc duchem by ktoś zakłócał mój spokój. Do tego opowiadania o zjawach męczących ludzi. Do czego zmierzam, sprawdzenie autentyczności, jakakolwiek próba udowodnienia lub obalenia istnienia świata pozagrobowego jest utrudniona. Program w tv to 0 dowodów, naukowcy raczej takimi tematami się nie zajmują, sam również nie będę eksperymentować.

W przypadku wywoływania duchów nie można mówić o dowodach, gdyż żadnen nie istnieje. Nagranie, czy zeznania osób dowodami nie są. Może jest zbyt wcześnie by tak mówić, ale nadal nie wierzył bym w boga, nie oddawał bym mu żadnej czci gdyby życie pozagrobowe zostało udowodnione. Nie potrzebuję boga, on również nie liczy na wsparcie z mojej storny, niech nasze drogi nigdy się nie skrzyżyją.
  • 0

#4

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupotą jest wywoływanie duchów. Już była na ten temat dyskusja. To bardzo niebezpieczne.
  • 1

#5

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry Wieczor,

1. Osobiscie sie nie spotkalem z filmem ale jak napisales napewno jest takich wiele. Jest rowniez pelno fake'ow i trudno odroznic, ktory jest tym dobrym.

2. Hmmm... Po pierwsze wiele ludzi nie spotkalo sie nigdy z niczym paranormalnym (lub nie chce wpoic do swojej wiadomosci, ze to jest para) wiec dlaczego maja w to wierzyc?. Po drugie ludzie nie maja czasu na takie "brednie" wiec sie nad tym nie glowia. Sa jeszcze inni, ktorzy maja w swoim interesie by twierdzic, ze duchy nie istnieja lub uwazaja, ze nie znajda korzysci.

3. Nie sprawdzalem tych linkow ale ten pierwszy moze byc ciekawy:

http://www.google.pl...d64d9d30cfa4ad6

4. Nigdy nie doswiadczylem takich rzeczy. Co najwyzej przejawy paranormalne ukazywaly sie w roznie sposoby jak np. czarna postac, samograjace pianino kiedy bylem sam w domu lub kroki na korytarzu i troche innych.

Zepi, musisz troche zwolnic z tym. Za duzo wszystkiego na raz. Jezeli bedziesz cierpliwy i zaglebial nauke w sposob teoretyczny i praktyczny (nie wywolywanie "duszkow" ) to sam poznasz ta "tajemnice". Najlepiej jest przezyc to osobiscie niz wierzyc komus na slowo. A wiele osob nie wierzy bo nie doswiadczylo, zas nie wierzy osoba ktore to doswiadczyly, poniewaz takie rzeczy sa "nierealne" i zbyt skomplikowane dla wielu osob.
  • 0

#6

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś oglądałem jakiś filmik o wywoływaniu duchów na youtube , ale nie pamiętam jego nazwy.
Chciałbym dodać że nie polecam niedoświadczonym wywoływać duchów!!!!!!!!
Może to się skończyć opętaniem , albo można sprowadzić ,,Gośća" do domu.
  • 0

#7

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupotą jest wywoływanie duchów. Już była na ten temat dyskusja. To bardzo niebezpieczne.

Chetnie przeczytam temat, ktory miales na mysli. Wiele rzeczy na tym swiecie jest niebezpiecznych, chcac poznac pewne rzeczy trzeba przygotowac sie na pewne niebezpieczenstwo, zaryzykowac.
  • 0

#8

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co powiedzieć .
Ryzykowanie w takich sytułacjach jest albo wielką odwagą albo totalną głupotą. :grr:
Bez obrazy

Użytkownik Mroczny Mędrzec edytował ten post 14.10.2009 - 07:16

  • 1

#9

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takich "sytułacjach" może też się trafić zwykła naiwność, chociaż, bądź co bądź, oprócz nas gdzieś coś musi być. Szkoda tylko że nawet pod świetnymi dowodami kryje się mistyfikacja. Pod prawdą zawsze jest coś nieprawdziwego. Wracając do przywoływania duchów. Trzeba się zapytać samego siebie, po co tak w ogóle ktoś to robi, skoro wszyscy twierdzą, że to złe i straszne w swej istocie. Przyjmując że duchy są i sobie latają wokół nas, nie trzeba ich przywoływać, jednak gdy się to zrobi, to mogą się tylko "zdenerwować". Przywoływane, moim zdaniem, mogą być istoty z bliskiego otoczenia, więc nie da się sprowadzić aniołka z Nieba, lecz duszę, która za coś ukarana, została pośród nas, by, być może, odpokutować za swoje winy.
  • 0

#10

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybym tak chcial wywolac ducha np. Mojego dziadka, bedac moim dziadkiem chyba mi krzywdy nie zrobi. Wiec wywolywanie duchow moze byc bezpieczne?
  • 0

#11

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiedziane, ze wywolasz ducha swojego dziadka.


Nie wiem co powiedzieć .
Ryzykowanie w takich sytułacjach jest albo wielką odwagą albo totalną głupotą. :grr:
Bez obrazy

Stawiam na glupote i ciekawosc. :)
  • 0

#12

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdybym tak chcial wywolac ducha np. Mojego dziadka, bedac moim dziadkiem chyba mi krzywdy nie zrobi.

Nigdy nie wiadomo, czy taki duch dziadka może Cię pamiętać.

A, no i gdybyś takiemu dziadkowi spalił dom, to tez by Ci nic nie zrobił? ;) Nieważne kogo wywołujesz -jest to poważne naruszenie spokoju zmarłego. Wywołasz dziadka, a potem jeszcze nie będzie mógł wrócić do zaświatów. Nie dość, że on ucierpi, to jeszcze ty będziesz go znosić w swoim domu, a może i wszędzie. A jak wywołasz złego ducha to w najgorszym przypadku będziesz musiał załatwić sobie egzorcystów.

Aha -Jeśli Cię to obchodzi, to wiedz, że wywoływanie duchów to duży grzech.

Stawiam na glupote i ciekawosc. :)

Innych opcji nie ma.

Użytkownik Slavia Consesiao edytował ten post 15.10.2009 - 21:50

  • 0



#13

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Podobno podczas śpiączki jak się miałą skończyć to ten co był w śpiączce widział jakiegoś anioła który mówił że się wybudzi czy coś takiego, chodzi o tego co bodajże się wybudził po 14 latach.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych