Skocz do zawartości


- - - - -

Bóg istnieje! Mamy na to dziesiątki dowodów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#91

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dawna człowiek bawił się w Boga , skoro będziemy w stanie stworzyć AI które się same ( a nie my ) zaprogramują a raczej będą w stanie uczyć się tak jak my , nauczą sie języka , myślenia , pisania na forum :) , będą miały uczucia i świadomość istnienia , bedzie to kolejny dowód że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga . I tak uznam że ma wolną wolę.


Nawet jeśli to AI bedzie dalej realizowało program wgrany przez człowieka ?


Skoro napiszemy program który bedzie dawał mu możliwość wyboru to bedzie juz sam o sobie stanowił robił to co bedzie chciał.
Tak jak w naszym życiu możesz wierzyć w Boga lub nie .
Matrix nie przemawia do mnie , badziej przemawiają do mnie światy równoległe i ich nieskończona ilość .
  • 0

#92

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezrozumiałeś mnie, pytałem o to co jeśli AI skonstruowane przez człowieka bęzie w swoim funkcjonowaniu jedynie realizować program wpisany mu przez człowieka. Wtedy AI też może dokonywać wyborów, ale nie zmeini to faktu że wyniki tych wyborów są zdeterminowane przez oprogramwoanie.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 26.08.2011 - 16:01

  • 0

#93

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezrozumiałeś mnie, pytałem o to co jeśli AI skonstruowane przez człowieka bęzie w swoim funkcjonowaniu jedynie realizować program wpisany mu przez człowieka. Wtedy AI też może dokonywać wyborów, ale nie zmeini to faktu że wyniki tych wyborów są zdeterminowane przez oprogramwoanie.


Wtedy nie bedzie AI tylko zwyklym robotem który idzie w lewo lub prawo i nie ma innego wyjscia .

Określenie AI ma sens jak damy wolną wolę maszynie napiszemy taki program dzieki któremu bedzie mogl sie uczyc , może będzie odczuwać uczucia o których też przeczyta .

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 26.08.2011 - 16:07

  • 0

#94

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezależnie od tego czy będzie to AI czy też nie, moje pytanie pozostaje. Skąd wiesz że nie jesteś w sytuacji maszyny która będąc w stanie się uczyć, odczuwać emocje, i wynajdywać nowe rozwiązania napotkanych problemów, jest zaprogramwana na to by np rozmawiać na forum od 10 do 12, a przez resztę dnia przerzucać węgiel ? Przecież takiej amszynie też może się wydawać że robi to co chce, tyle że chęć do wykonywania tych czynności będzie właśnie rezultatem takiego a nie innego zaprogramwoania. Skąd wiesz że Ty masz jakieś "inne wyjście" ? Przeież nie można wykazać że rezultat każdego Twojego wyboru nei jest z góry zdeterminowany przez program.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 26.08.2011 - 16:17

  • 0

#95

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezależnie od tego czy będzie to AI czy też nie, moje pytanie pozostaje. Skąd wiesz że nie jesteś w sytuacji maszyny która będąc w stanie się uczyć, odczuwać emocje, i wynajdywać nowe rozwiązania napotkanych problemów, jest zaprogramwana na to by np rozmawiać na forum od 10 do 12, a przez resztę dnia przerzucać węgiel ? Przecież takiej amszynie też może się wydawać że robi to co chce, tyle że chęć do wykonywania tych czynności będzie właśnie rezultatem takiego a nie innego zaprogramwoania. Skąd wiesz że Ty masz jakieś "inne wyjście" ? Przeież nie można wykazać że rezultat każdego Twojego wyboru nei jest z góry zdeterminowany przez program.

Zawsze mamy inne wyjscie , nieskończoną liczbę wyjść którą ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Mogę Tobie odpisać lub nie i wymieniałbym tak długo co moge ale nie mam ochoty :) mój wolny wybór .
Jesli mowa o programie to taki który bedzie sam się rozwijał i programował sam siebie na podstawie wiedzy zdobytej przez nauke czytanie itd.
Jestem Ciekawy kiedy napiszemy taki program ?
Sadzisz że jesteśmy zaprogramowani ? widzisz ja wierzę i wiem że mam wolną wolę a moje wybory nie są sterowane tylko są odzwierciedleniem moich myśli :).
  • 0

#96

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niezależnie od tego czy będzie to AI czy też nie, moje pytanie pozostaje. Skąd wiesz że nie jesteś w sytuacji maszyny która będąc w stanie się uczyć, odczuwać emocje, i wynajdywać nowe rozwiązania napotkanych problemów, jest zaprogramwana na to by np rozmawiać na forum od 10 do 12, a przez resztę dnia przerzucać węgiel ? Przecież takiej amszynie też może się wydawać że robi to co chce, tyle że chęć do wykonywania tych czynności będzie właśnie rezultatem takiego a nie innego zaprogramwoania. Skąd wiesz że Ty masz jakieś "inne wyjście" ? Przeież nie można wykazać że rezultat każdego Twojego wyboru nei jest z góry zdeterminowany przez program.


Ja mam tego świadomość, po prostu to wiem :D Chociaż mam jeden problem. Czy wszystko to dzieło przypadku czy nam jest coś już przeznaczone(sami do tego dążymy) i nie da się tego zmienić. Ale o tym postanowiłem nie myśleć, bo może mnie od tego głowa rozboleć :D Za skomplikowane to :D
  • 0



#97

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, sądzisz że mogłeś mi nie odpisać, maszyna z mojego rpzykładu też może żywić najszczersze przekonanie że mogłaby nie pisać na forum od 10-12 i odwalać węggla przez resztę dnia (tylko po co, skoro ma właśnie na to ochotę ?), mimo iż program który determinuje jej postępowanie nigdy by nie pokierował w inny sposób jej postępowaniem.
  • 1

#98

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam tego świadomość, po prostu to wiem :D Chociaż mam jeden problem. Czy wszystko to dzieło przypadku czy nam jest coś już przeznaczone(sami do tego dążymy) i nie da się tego zmienić. Ale o tym postanowiłem nie myśleć, bo może mnie od tego głowa rozboleć :D Za skomplikowane to :D

Dlatego zawsze myślmy pozytwnie wtedy nie bedzie nas boleć głowa . W szkołach nie uczą nas tego , od małego wbijają nam jak nie bedziesz miał wykształcenia to będziesz nikim ,nie dajmy sobie tego wmawiać , no zajebista afirmacja !
Co nie znaczy że nie mamy się rozwijać duchowo fizycznie , realizować i spełniać nasze marzenia , osiągać cel każdego dnia .
Wolna wola powoduje że mam świadomość mojego istnienia . Decyzje które podejmuję bedą mialy wplyw na moje życie
  • 0

#99

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wolna wola istnieje... na płaszczyźnie rzeczy typu 'spacer'. Wędrując sobie, możesz skręcić sobie w lewo, możesz skręcić sobie w prawo, możesz wejść na drzewo i skręcić sobie kostkę, możesz zatrzymać się na 2 sekundy i skręcić w lewo, analogicznie możesz dużo ;).

Uważam się za człowieka mającego coś, co tworzy genialny materiał na 'podwaliny pod świadomość i zdrowy rozsądek'. Przez to nie korzystam w pełni z wolnej woli; nie zabiję konesera tanich win, który co dzień prosi mnie o papierosa [mam wolną wolę, mogę tak uczynić, mogę go zabić - drażni mnie], bo "coś" mnie blokuje, nazwijcie to sobie 'dobrym wychowaniem', 'świadomością z odpowiedzialnością karną', 'zdrowym rozsądkiem', ale nie nazywajcie wolnej woli fajnym wynalazkiem ;> Sama idea jest fajna, ale w tym czasach troszkę inaczej wygląda to. "Dobry Bóg, to dobry pretekst"
  • 0

#100

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wolna wola istnieje... na płaszczyźnie rzeczy typu 'spacer'. Wędrując sobie, możesz skręcić sobie w lewo, możesz skręcić sobie w prawo, możesz wejść na drzewo i skręcić sobie kostkę, możesz zatrzymać się na 2 sekundy i skręcić w lewo, analogicznie możesz dużo ;).

Uważam się za człowieka mającego coś, co tworzy genialny materiał na 'podwaliny pod świadomość i zdrowy rozsądek'. Przez to nie korzystam w pełni z wolnej woli; nie zabiję konesera tanich win, który co dzień prosi mnie o papierosa [mam wolną wolę, mogę tak uczynić, mogę go zabić - drażni mnie], bo "coś" mnie blokuje, nazwijcie to sobie 'dobrym wychowaniem', 'świadomością z odpowiedzialnością karną', 'zdrowym rozsądkiem', ale nie nazywajcie wolnej woli fajnym wynalazkiem ;> Sama idea jest fajna, ale w tym czasach troszkę inaczej wygląda to. "Dobry Bóg, to dobry pretekst"


Ale o co kaman ???
Jak to wyglada w tych czasach ?

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 28.08.2011 - 23:00

  • 0

#101

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Avenarius ma w pewnym stopniu rację. Jako Ziemianie mimo posiadania wolnej woli ze względu na charakter egzystencji jesteśmy istotami ułomnymi w sferze świadomości. Nasuwa się pytanie w jakim celu zostaliśmy zaprogramowani, a wobec tego po co żyjemy?
  • 0

#102

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Avenarius ma w pewnym stopniu rację. Jako Ziemianie mimo posiadania wolnej woli ze względu na charakter egzystencji jesteśmy istotami ułomnymi w sferze świadomości. Nasuwa się pytanie w jakim celu zostaliśmy zaprogramowani, a wobec tego po co żyjemy?

Witam robota :). Skoro jestes zaprogramowany to kto jest Twoim programista ? Znasz tworce swojego softa ?

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 28.08.2011 - 23:53

  • 0

#103

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiesz. Skoro twierdzisz, że w żaden sposób nie zostałeś zaprogramowany to znaczy, że wierzysz w teorię ewolucji, prawdopodobnie od małpy i uważasz się za istotę W OBECNYM STANIE (to jest bardzo ważne) wszechmogącą.
  • 0

#104

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedziales na pytanie . Zadalem Tobie proste pytanie . Masz trudnosci z odpowiedzia ? Jeszcze w glupkowaty sposob piszesz cos o malpach i teorii ewolucji , zastanow sie co piszesz albo nie pisz wcale .

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 29.08.2011 - 05:57

  • 0

#105

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wytłumacz dlaczego piszę w głupkowaty sposób? Uważasz, że masz prawo do ironizowania na temat tego co piszę? Moje pytanie o teorię ewolucji było całkowicie poważne i mam kolejne: w innym temacie podałeś jako źródło informacji biblię, wobec tego jaki plan ma wobec nas Ziemian biblijny bóg, co to jest zbawienie i w jaki sposób je osiągnąć?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych