Skocz do zawartości


- - - - -

Bóg istnieje! Mamy na to dziesiątki dowodów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Tytuł filmu: Bóg istnieje! Mamy na to dziesiątki dowodów!
Czas trwania: 0:05
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Ateizm, Religia, Racjonalizm, Wiara, Bóg
Krótka recenzja: Dziesiątki niezaprzeczalnych dowodów na istnienie boga. Strzeżcie się, ateiści, w duchu ironii!

Link do filmu:

Link alternatywny: -

Usunięto powtarzający się link.
Blitz Wolf


  • 1

#2

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurde, tyle dowodów... Przekabaciłeś mnie.
  • 0

#3

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tragedia... współczuje twórcy filmu naprawdę.. Chyba nie zna definicji słowa dowód!
  • -2



#4

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Autorka filmiku napisała w informacjach na temat swojej publikacji :

disclaimer: (dla mniej spostrzegawczych): Jestem ateistką a powyższy opis i załączony film są przykładami użycia ironii. Pomyśl więc dwa razy zanim ocenisz/skomentujesz.

Polecam zapoznać się z pojęciem ironii.
  • 3

#5

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szaleństwo...jaki sens tworzenia tego....?...z wielkim zainteresowaniem chciałem zobaczyć temat i właśnie widzę...chwała wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego materiału dowodowego....:)
  • 0

#6

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Świetny filmik. Oglądałam przez YT i uśmiałam się, jak później przeglądałam komentarze ludzi, którzy wzięli coś takiego na poważnie.
Dziewczyna naprawdę dała radę. Jedyne, co mnie martwi, to fakt, że niektóre z "dowodów" wymienionych w filmie są faktycznie używane przez wierzących w dyskusji z ateistami. To jest dopiero smutne.
  • 3

#7

medytacja.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

13 i 21 The Best :mrgreen:

Użytkownik medytacja edytował ten post 16.08.2011 - 12:44

  • 1

#8

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie jestem religijny, nie uznaje tego co wymyslili sobie ludzie, aby robic kase i miec wladze.. ale jestem swiadom tego ze jest Cos czego my nie pojmujemy, jakas Sila ktora to zaczela i to Cos pierwotnie bylo inspiracja dla wszystkich starych religii..

jest jedno pytanie, ktore jest dowodem na istnienie tego Czegos - Boga, Jahwe, Allaha, Swiatlosci.. jak zwal tak zwal..

Tym pytaniem jest "Co bylo przed tym?"

bo nasza nauka przeciez ktorej tak twardo sie trzymamy mowi ze wszystko ma swoj poczatek.. wiec nawet jesli juz bedziemy w 100% wiedziec jak wygladaly narodziny Wszechswiata, to zapytamy "co bylo przed?" no bo musialo cos byc! a skad To cos sie wzielo i co bylo z kolei przed tym czyms? itd..

Tlumaczenie najpierw byla proznia, potem to wybuchlo..
jak? nic moglo wybuchnac
gdzie? to nic bylo
co? spowodowalo ten wybuch

Tlumaczenie ze Wszechswiat byl zawsze..
skad? sie wzial
i w czym on jest bo jezeli jest Wszechswiat ktory z czegos sie sklada i ma jakas tam granice, to co jest poza nim?
Jesli Nic, to jak w nicosci wokolo moze cos byc w srodku?

Idac dalej, to nawet jesli sie przyjmie ze jest Bog, to skad On sie wzial?? i co bylo przed nim?

Tych pytan nasze umysly NIGDY nie ogarna! i to jest dowod na to ze jestesmy puchem marnym, tepym ziarnem piasku, co to lezy na plazy i nie wie skad? dlaczego? i po co?

Dlatego dziwi mnie skad w tym pyle jest tyle proznosci.. czyzby z glupoty?

Użytkownik bullik edytował ten post 16.08.2011 - 14:20

  • 0

#9

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie jestem religijny, nie uznaje tego co wymyslili sobie ludzie, aby robic kase i miec wladze.. ale jestem swiadom tego ze jest Cos czego my nie pojmujemy, jakas Sila ktora to zaczela i to Cos pierwotnie bylo inspiracja dla wszystkich starych religii..

jest jedno pytanie, ktore jest dowodem na istnienie tego Czegos - Boga, Jahwe, Allaha, Swiatlosci.. jak zwal tak zwal..

Tym pytaniem jest "Co bylo przed tym?"

bo nasza nauka przeciez ktorej tak twardo sie trzymamy mowi ze wszystko ma swoj poczatek.. wiec nawet jesli juz bedziemy w 100% wiedziec jak wygladaly narodziny Wszechswiata, to zapytamy "co bylo przed?" no bo musialo cos byc! a skad To cos sie wzielo i co bylo z kolei przed tym czyms? itd..

Tlumaczenie najpierw byla proznia, potem to wybuchlo..
jak? nic moglo wybuchnac
gdzie? to nic bylo
co? spowodowalo ten wybuch

Tlumaczenie ze Wszechswiat byl zawsze..
skad? sie wzial
i w czym on jest bo jezeli jest Wszechswiat ktory z czegos sie sklada i ma jakas tam granice, to co jest poza nim?
Jesli Nic, to jak w nicosci wokolo moze cos byc w srodku?

Idac dalej, to nawet jesli sie przyjmie ze jest Bog, to skad On sie wzial?? i co bylo przed nim?

Tych pytan nasze umysly NIGDY nie ogarna! i to jest dowod na to ze jestesmy puchem marnym, tepym ziarnem piasku, co to lezy na plazy i nie wie skad? dlaczego? i po co?

Dlatego dziwi mnie skad w tym pyle jest tyle proznosci.. czyzby z glupoty?


Równie dobrze za wszechświat można podstawić słowo Bóg i wyjdzie to samo.
zobacz, czy nie przypomina ci to dogmatów religii:
Tlumaczenie ze "bóg" byl zawsze..

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 17.08.2011 - 18:28

  • 0

#10

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma co, ktoś tu ma szacunek do innych... Równie dobrze można by wyśmiać Ateizm, lecz jakoś głównie to ateiści starają się przekonać, że Boga nie ma i chcą Go wyśmiać... Cóż może jestem niepraktykującym katolikiem i święty jakoś specjalnie nie jestem to dla mnie jest to nie smaczne... Weźcie tak islam wyśmiejcie publicznie to jest szansa, że długo nie pożyjecie... Tu nie ma wyśmiewania Kościoła, co bym zrozumiał, bo Kościół popełnia wiele błędów, być może w ogóle jest fałszywy, ale Boga?

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.08.2011 - 18:37

  • 0



#11

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma co, ktoś tu ma szacunek do innych... Równie dobrze można by wyśmiać Ateizm, lecz jakoś głównie to ateiści starają się przekonać, że Boga nie ma i chcą Go wyśmiać... Cóż może jestem niepraktykującym katolikiem i święty jakoś specjalnie nie jestem to dla mnie jest to nie smaczne... Weźcie tak islam wyśmiejcie publicznie to jest szansa, że długo nie pożyjecie... Tu nie ma wyśmiewania Kościoła, co bym zrozumiał, bo Kościół popełnia wiele błędów, być może w ogóle jest fałszywy, ale Boga?


A kto w filmiku mówił o KK? Filmik traktuje o Bogu, nie tym z KK. O każdym bogu, możesz wstawić Alllaha jak Ci się podoba.

EDIT: Ah, rozumiem chyba. Trafia to również w Twojego Boga. Jak każda parodia musi w kogoś trafić.

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 17.08.2011 - 18:43

  • 0

#12

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz wydaje mi się, że to większości skojarzyło się z Bogiem chrześcijańskim, tak jak i mi. Dlaczego nie powiedziano np. dlaczego sparadiowana "postać" nie została nazwana siłą wyższą lub podobnie? Nazywając Bogiem nie trafiasz we wszystkie wiary. Np. w hinduizmie jest wielu bogów, a w buddyzmie w ogóle. I buddyzm jest może dobry, bo Boga nie ma tak? Nie oceniam wiary, mam szacunek do wszystkich oprócz sekt, bo wiadomo, że sekty są tylko po to, aby okraść ludzi, zniewolić ich itp. I denerwuje mnie to, że ludzie nie potrafią mieć szacunku do innowierców. Tak, tak zaraz mnie zaatakujesz, że katolicy są też baaardzo nietolerancyjni. Ja to wiem. Ba nawet mam takich ludzi w domu. Ale ja taki nie jestem i myślę, że ludzie na tym forum też powinni być tolerancyjni, bo to nie zbiorowisko wieśniaków, babć moherowych, ortodoksyjnych Żydów, Muzułmanów i tak dalej, i tak dalej.


No tak, najlepiej mnie zminusować ;]

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.08.2011 - 18:55

  • 0



#13

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hola, hola, że tak powiem.

Nikogo nie mam zamiaru atakować ale wydaję mi się że zbyt pochopnie podszedłeś do tego filmu.
-nie atakuje on boga chrześcijańskiego
-nie atakuje wogóle Boga
-ośmiesza on sposób udowadniania istnienia boga

Szanuję to że ktoś może mieć inne poglądy od moich. Ale niech nikt nie stara się udowodnić istnienia Boga na podstawie naukowej (albo i innych podstawach które zostały pokazane w filmikach). Póki co, bóg albo jest aksjomatem, albo go nie ma dla ludzi. Dlatego wydaje mi się że udowadnianie istnienia boga jest nadaremne.

EDIT: Bóg jest matematyczną nieskończonością której nie da się istnienia dowieść.

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 17.08.2011 - 19:17

  • 2

#14

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tutaj się zgodzę, nie ma sensu udowadniać, że Bóg istnieje, bo nawet jakby nie wiem ukazał się na niebie to i tak by sceptycy w to nie uwierzyli ;] Ale tak samo nie ma co udowadniać, że nie istnieje, bo argumenty ateistów są też bez sensu. Właściwie to nie ma co przekonywać kogoś do Boga argumentami, bo jeśli Go nie wyczuje, sam nie uwierzy to nawet argumenty, które wskazują definitywnie na jego istnienie nie pomogą.

Prawda jest taka, że dopiero po śmierci dowiemy się czy to w co wierzymy jest prawdą.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.08.2011 - 19:20

  • -1



#15

Anaheim.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dowody na istnienie Boga są równie dobre jak dowody na jego nie istnienie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych