Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duchy, opętania i nasz najgorszy wróg diabeł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#46

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszecie wiele że nie ma szatana że są to złe dusze itp. Ale zadam wam pytanie? Jak wytłumaczycie fakt że tak zwane wasze złe dusze w imieniu Jezusa Chrystusa zbawiciela wszystkich tych którzy w niego uwierzyli. Opuszczają ofiary. Wychodzą z ciała? jak to wytłumaczycie że w imieniu Jezusa Chrystusa te wasze złe dusze opuszczają człowieka??

bog był ale nas zostawił teraz go niema le był ... powiedzmy ze takie mam odczucie patrzac na tem swiat :/ale to moje wlasne reflksje moze troche pesymistyczne ...


Dlaczego sądzisz że Bóg zostawił ten świat? że był a już go nie ma? ;)
Poznałaś Boga osobiście?
Dziwisz się że go nie ma?

Powiem że to nie Bóg zostawił nas ale my go! Pamiętaj że Bóg kocha Ciebie takją jaka jesteś!
  • 0

#47

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zapomniałeś dodać jeszcze kilku znaków zapytania...

BTW Ultrakatolik z Ciebie czy jak? ;]
  • 0



#48

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapomniałeś dodać jeszcze kilku znaków zapytania...

BTW Ultrakatolik z Ciebie czy jak? ;]


jak Tobie to przeszkadza to specjalnie dla Ciebie je usune :D
uUltrakatolik to mnie podsumowaleś. Powiem że nie kataolik ale chrześcijanin :) odpowiedz na pytanie jeśli potrafisz?
  • 0

#49

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wojte3k- te złe dusze opuszczają ciało bo nienawidzą rzeczy uświęconych, dobrych....niekoniecznie opuszczają ciało opętanego z rozkazu Jezusa Chrystusa...ludzie po prostu powołują się na nieskończone dobro...

Możnaby powiedzieć, że Jezus w tym przypadku jest traktowany jako symbol

P.S. Jestem katoliczką, ale w demony nie wierzę, dlatego uważam opętanie za delikatną sprawę.
  • 0

#50

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

P.S. Jestem katoliczką, ale w demony nie wierzę, dlatego uważam opętanie za delikatną sprawę.

Więc powiem że nie jesteś katoliczką. Skoro w demony nie wierzysz Przeczytaj Dzieje Apostolskie rozdział 10 werset 38
Świety piotr mówi o Jezusie że uzdrawiał wszystkich opętanych przez diabła. Dalej Dzieje Apostolskie rozdział 8 wersety 7-8 Jest powiedziane że ludzie a dokładnie Filip w imieniu Chrystusa wyganiał demony. Teraz kolejne pyt do was? Skoro wierzycie że Jezus i apostołowie wyganiali demony? Skoro wierzycie w Jezusa to dlaczego nie wierzycie w szatana? a dokładniej z tłumaczenia greckiego "oskarzyciela"
Uwierzcie że zwykli ludzie którzy uwierzyli w Jezusa jako zbawiciela otrzymali od Ducha Świętego dar łaski wypedzania demonów. Znacie wogle dary Ducha Świętego? Bo wasze rozmowy przypominają próbę wytłumaczenia "dlaczego żarówka świeci"
  • 0

#51

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak wytłumaczycie fakt że tak zwane wasze złe dusze w imieniu Jezusa Chrystusa zbawiciela wszystkich tych którzy w niego uwierzyli. Opuszczają ofiary. Wychodzą z ciała? jak to wytłumaczycie że w imieniu Jezusa Chrystusa te wasze złe dusze opuszczają człowieka??

To dlaczego demony opuszczają człowieka i na wschodzie? Po egzorcyzmach arabskich, które wypędzają go w imieniu dajmy na to Allacha czy też na dalekim wschodzie, gdzie można się powołać na dowolnego Buddę czy kogoś mu podobnego?

Równie dobrze mógłbym kazać wypieprzać demonowi w imieni Lucyfera/Samaela/innej szychy 'podziemia' ;)
  • 0



#52

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uwierzcie że zwykli ludzie którzy uwierzyli w Jezusa jako zbawiciela otrzymali od Ducha Świętego dar łaski wypedzania demonów. Znacie wogle dary Ducha Świętego? Bo wasze rozmowy przypominają próbę wytłumaczenia "dlaczego żarówka świeci"


Na całym świecie szamani wypędzali złe duchy (czy też demony) z ludzi praktycznie na wszystkich kontynentach i to bardzo skutecznie.
Nie potrzebowali pomocy Chrystusa ani Apostołów :cafe:
  • 0



#53

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i wypędzali na całym świecie i nie wnikam w to czy faktycznie to były wypędzenia. W każdym razie Biblia naucza nas miłości. A nie wiem czy, lucyfer jest miłości może dla kogoś tak. Zapytam czy widzieliście kiedyś jak wypędza się demony? czy byliście tego świadkami? Ja byłem. Wierze w Biblię nie dlatego ze tak mnie wychowano bo bywało tak że w Boga nie wierzyłem. Ale teraz pomyślcie? Skoro w starym testamencie wiele setek lad przed przyjściem Jezusa na świat zapowiedział go? Jakie były szanse że to się sprawdzi ze to się wypełni dokładnie tak jak to jest opisane?
Ktoś powiedział że i w imieniu lucyfera wypędził by demona proszę bardzo możesz sprobować. Ale jeśli ktoś z was uważa się za chrześcijanina choć w najmniejszej części niech przemyśli sobie to co napisał. A jeśli nie to niech oleje ten post z góry do dolu.

Pamiętajcie że każda religia inaczej spostrzega zło i dobro...
  • 0

#54

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

HAHAHHA! :brawo: No wybacz wojtuś, ale jakim cudem na podstawie tego, ze nie wierze w demony ustaliłeś że nie jestem katoliczką?

No wybacz, ale ja po prostu uważam, że demon jako taki to złe dusze....nie wiem, jak to określić....demon dla mnie to czerwony ludzik z trójzębem w ręku i dwoma różkami.

Dla mnie istnieją tylko- dobre dusze, złe dusze i Bóg

Można to interpretować w następujący sposób:
DOBRE DUSZE=ANIOŁY
ZŁE DUSZE=DEMONY
BÓG=ZBAWIENIE
  • 0

#55

oli.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myśle, że ten artykuł jest jeden z najlepszych jaki czytałem. W sumie to wytłumaczyłeś wiele rzeczy. Nie wiem czemu ale mam kolege, który często czyta mi różne rzeczy z bilbi właśnie, że do boga dołączy tylko 144k świętych ludzi a reszta będzie mieć raj na ziemi i jakoś nie chce mi sie wierzyć. A co do katolików to dla mnie niektórzy są śmieszni... Biblia była napisana 2k lat temu czy ile tam więc to wszystko jest obrazowo opisane, wyogólnione więc, żeby pierwotnym ludziom było łatwiej biblie interpretować to źłe dusze nazwali demony a dobre dusze anioły...a np. Stare babcie, które tylko znają miliony modlitw i ***piiiiik*** wiedzą jakie ksiądz lubi ciastka to nie mają pojęcia o swojej religii -.- zal.com www. xD .pl

Żadnych przekleństw. Warn.
Ivellios

  • 0

#56

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

oli- no przynajmniej jeden zrozumiał moje rozumowanie ^^
  • 0

#57

Arsen.
  • Postów: 84
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wybacz wojtuś, ale jakim cudem na podstawie tego, ze nie wierze w demony ustaliłeś że nie jestem katoliczką?

Bo szatan/demon etc. istnieje w religii katolickiej. To tak, jakbyś mówiła, że jesteś katoliczką, ale nie wierzysz w Pana Jezusa.
  • 0

#58

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo szatan/demon etc. istnieje w religii katolickiej. To tak, jakbyś mówiła, że jesteś katoliczką, ale nie wierzysz w Pana Jezusa.


To cieszę się że nie jestem katolikiem nic mnie nie opęta :cafe:
Żal mi tylko że mnie czeka piekło bo poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia
  • 0



#59

oli1.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dostalem bana ;p . Dobra jaki to ma sens jest sobie zla dusza ktora ma zle intencje to mozemy go nazywac demon, zła dusza albo nawet twoj stary, który miesza bigos kolanami więc to nie ma znaczenia.

Ban za wielokontowość
Ivellios

  • 0

#60

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHHA! :brawo: No wybacz wojtuś, ale jakim cudem na podstawie tego, ze nie wierze w demony ustaliłeś że nie jestem katoliczką?

No wybacz, ale ja po prostu uważam, że demon jako taki to złe dusze....nie wiem, jak to określić....demon dla mnie to czerwony ludzik z trójzębem w ręku i dwoma różkami.

Dla mnie istnieją tylko- dobre dusze, złe dusze i Bóg

Wiec skoro jesteś katoliczką to także wierzysz że Biblia to dzieło które napisał Bóg ludzką ręką. A skoro w to wierzysz to wierysz w Demony, Szatana itp. Gdzie Ty jako katolik znalazłaś że dobre dusze to anioły?

Co do Ciebie Oli

te prawa są dalej aktualne. Dalej ludzie z nich korzystają. Ktoś powiedział że demony to dusze itp. Zobaczcie że Jezus w biblii mówi o duszach co innego i o demonach co innego. Więc wątpie by było to dla starych babci z modlitewnikami. Polecam wam mój post na temat chrześcijaństwa. Przeczytajcie sobie go uważnie i przemyślcie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych