Skocz do zawartości


Usprawiedliwianie zboczenia dzięki religii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moglibyście łaskawie trzymać się tematu ??? Dziękuję.
  • 0



#17

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że nawet w islamie małżeństwo ma służyć prokreacji, a ze nikt nie zapisał ile zona ma mieć lat... to faktem pozostaje jednak, że w tak "cywilizowanym" kraju jak Arabia Saudyjska nie przestrzega sie praw dziecka. Dziesięcioletnia dziewczynka nie jest zdolna do prokreacji, wiec nietrudno wywnioskować, że faceci biorący sobie dzieci za żony to pedofile. Ktoś napisał że dziewczynka została wychowana w takiej kulturze, no i owszem ale chyba nie do końca, bo przecież uciekła od swojego męża. Sama bym zwiała gdyby stary obleśny dziad się do mnie dobierał. To jest wbrew naturze, małe dziewczynki nie kopulują z dziadkami, kultura ma chyba małe szanse z naturą,wcześniej czy później przegrywa.
  • 1



#18

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moglibyście łaskawie trzymać się tematu ??? Dziękuję.


Lol Tatik, wytknij paluchem kto konkretnie nie trzyma się "tematu", bo póki co temat ewoluuje w stronę "czy zasady w islamie są fluffy i czy ich przełożenie na Europę są równie fluffy, czy też nie".
A jeśli wg ciebie w stronę nie ewoluuje, to co ten twój post tu robi? http://www.paranorma...ndpost&p=357725

Bo też ffs, co mają homosie w krajach Islamskich do tematu? A oprócz tego Indonezja i Niegeria? Przecież temat jest o ślubie dziadka z dzieckiem w Arabii Saudyjskiej. Czyżby to było to samo, co przełożenie "muslimów" na Europę?

"Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" - jak głosi porzekadło ludowe ;)
  • 0

#19

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważacie iż narzucenie im z góry swoich norm jest dobrym rozwiązaniem? To trochę tak, jakby stworzyć 4 życiowe oddziały Islam, Chrześcijaństwo, Judeizm i Ateizm, każdą wyposażyć w jakąś specjalną zdolność albo wysoką technologię, i spuścić na siebie niczym psy ze smyczy. Tym samym oczekując przebiegu sytuacji. Wkraczać brudnymi butami w sfery kulturalne innych jest dość niegrzecznie. Uznajemy to za nieludzkie, obrzydliwe i wstrętne. Tym samym plasujemy siebie na lepszym stanowisku. To nie religia, której się podporządkowuje mówi o człowieku ale jego czyny. Nie lubię jednej rzeczy w tego typu temat, szufladkowania. Wszyscy Arabowie są źli, wrzućmy ich do jednego wielkiego worka bo tam ich miejsce... niezależnie jacy są na co dzień, jesteś arabem to do wora. Nie wiem jak wam, ale mi to przypomina politykę nazistów względem żydów. Teraz wszyscy przejmujemy się ciałem małej dziewczynki, które dowolnie penetruję jej 80-letni małżonek, ale za tydzień, dwa zapomnimy o całym zajściu. To prawda iż jest to dla nas niezrozumiałe, ale jej ojciec to akceptuję biorąc pod uwagę iż jest to strasznie dyskryminacyjna religia, jego małżonka nie miała prawa głosu. Podniosą się głosy iż to jedno zniszczone życie dziecka więcej, ale to samo zapewne przeżyła jej matka, czy też babka. Islam rządzi się swoimi prawami dość spory kawałek czasu i nie zamierza od nich odchodzić, tylko dlatego iż nie podoba się to zachodowi. To tak samo jak i Chrześcijanie nie przestaną kultywować swojej wiary w Jezusa. Żydzi czekać na Mesjasza. A ateiści zbierać ciemięgi od ludzi wierzących, jacy to oni źli i tak dalej. Świat rządzi się swoimi prawami i nic na to nie poradzimy. Na przestrzeni polskiej młodzieży, mogę jedynie stwierdzić iż chrześcijaństwo w tym kraju niebawem upadnie, zresztą jak i w ogóle. Nie mówię, że dzisiaj czy jutro... ale niebawem nadejdzie taki czas, poczekajmy jeszcze jedno, dwa pokolenia :) Ortodyksyjni żydzi mają po 70 lat i ich czas dobiega końca, za nimi idą młodzi, którzy nie chcą odbiegać od reszty ludzi, którzy odrzucają wiele przymusów, otwierając się na zmiany. Młode pokolenie Islamu także nie jest złe, absorbuje wiele bodźców z zachodu czy Europy, jak na przykład Hip-Hop, czy równe uprawnienie kobiet. Stan rzeczy jaki widzimy dzisiaj, za 10 czy też 20 lat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nasze aspiracje i myśli to marzenia, lecz by marzenia mogły zaistnieć potrzeba bardzo wiele czasu. Mówi się iż młode pokolenie, spędza czas tylko przy głupich MMO, przy alkoholu czy też narkotyzując się. Jest to część społeczeństwa, lecz jest też ta druga mądrzejsza. Która nie mniej, wybiję się ponad to i znajdzie siłę by zapanować nad tymi głupszymi. Potrzeba matką wynalazku :) . Jestem zdania iż każda kultura prędzej czy później otworzy się na świat, każda religia straci w końcu swój fundamentalizm. Aż w końcu każdą będziemy mogli odłożyć w bibliotece obok mitologii greckiej bądź rzymskiej, wierzeń prakulumbijskich, kultów Mezopotamskich i Egipskich. Czas goi rany, jak i czas daje sposobność do zmian.
  • 2



#20

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lol Tatik, wytknij paluchem kto konkretnie nie trzyma się "tematu",

Post 14 i 15 a z tą nadgorliwością to chyba lekka przesada.
  • 0



#21

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Asieńka, - przykładasz cywilizację Arabii Saudyjskiej do europejskiej, a to są DWA RÓŻNE światy. Od dawien dawna.
Według naszego prawa i obyczajów to pedofilia, dla nich tradycja uświęcona prawem. Zresztą podobne zwyczaje panują w wielu miejscach tego świata. A i jeszcze wcale nie tak dawno w Europie... Bo czymże jest te kilkaset lat?
Ja się wcale nie dziwię, że ona uciekła, i że Ty byś zareagowała podobnie. Ale to jest tak samo, jakby ktos Tobie na przykład nagle zakazał jedzenia chleba, bo to niezgodne z jego zwyczajami i prawem. Wiem, świadomie przejaskrawiam, ale zasada jest podobna.
  • 0

#22

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wkraczać brudnymi butami w sfery kulturalne innych jest dość niegrzecznie. Uznajemy to za nieludzkie, obrzydliwe i wstrętne. Tym samym plasujemy siebie na lepszym stanowisku. To nie religia, której się podporządkowuje mówi o człowieku ale jego czyny.

Porównuję tą sytuację do Misjonarzy którzy zostali zjedzeni przez dzikie plemiona. Czy ktoś nawoływał do pomsty i spacyfikowania wioski zbrodniarzy? Takie incydenty istniały jeszcze kilka lat temu i jakoś nie było tam Marines. Brak ropy ? Inna sprawa raczej mało znana pedofilia wśród mnichów buddyjskich....ale że forum jest zdominowane przez miłośników Czakr i innych "paranormalnych" wynalazków to miłośnikom takich cudów przez myśl nie przejdzie że ich "GURU" może być pedałem i pedofilem. Incydent w Arabii Saudyjskiej należy potępiać lecz więcej jest przypadków pedofilli w pseudo demokratycznej Polsce niż takich incydentów w Islamie.
  • 0



#23

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Romowie przecież do tej pory porywają swoje żony i nie ma w tym nic dziwnego.. religia, kultura, historia..
Gdyby taki przepis był zapisany w Biblii chrześcijanie robili by podobnie.. nie ma co się tak krzywo patrzeć :P
czy to tylko jeden przypadek 10latki? że aż tak się o nim zrobiło głośno.. wg mnie większość ojców oddaje swoje córki w wieku około 16..
być może dziadziuś był dobry i bogaty, a rodzinie brakowało na chlebuś ;)
  • 1



#24

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uważacie iż narzucenie im z góry swoich norm jest dobrym rozwiązaniem?


Im? czyli komu? (odnoszę się do tylko do tego cytatu - reszta jest w podobnym tonie). US narzuca Irakowi swoje zasady, za to "mahometanie" masowo migrują do Europy, żądając "swoich" praw. Jak np śluby z dziećmi....

Wkraczać brudnymi butami w sfery kulturalne innych jest dość niegrzecznie.


Dokładnie - żądanie wprowadzenia swoich praw, do kraju do którego się właśnie wyemigrowało - niedorzeczne. I niegrzeczne. Raczej nie o to ci chodziło, ale właśnie...o to chodzi. Moje poglądy wyżej...

Tatik, może faktycznie przesadziłem z odpowiedzią - jeśli tak to odebrałeś - sorry. Jednak naprawdę uważam, że 2 posty które przytoczyłeś są w jakiś sposób wartościowe (tym bardziej, że to HP) - ale tu już nie mi się wypowiadać, tylko "wskazanym paluchem".

Romowie przecież do tej pory porywają swoje żony i nie ma w tym nic dziwnego.. religia, kultura, historia..


Nie wiem, może jakiś rom dał ci w mor** za to, że nie byłeś romem, i może jakieś demonstracje urządzali, że niewierni nie chcą przyjąć ich zasad, i być może jakiś rom wysadził się w Warszawskiej Galerii..."BO NIEWIERNI SIĘ SPRZECIWIAJĄ!".
Nie zrobili tego? Oh...czymś się jednak różnią....
  • 0

#25

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up Skan
Ale czy ja powiedziałem iż oni są lepsi od nas, bynajmniej. Jednakże w tym temacie to właśni im się zarzuca wszystkie złe rzeczy nie nam.
Stąd też i moja postawa. Jako 4-letni gówniarz, usłyszałem od ojca sentencję która zapadła mi w pamięć po dziś dzień i do której staram się stosować.

"Gdy obrażani są Żydzi, sam jesteś Żydem. Gdy obrażani są czarni, sam jesteś czarnym. Gdy obraża się myślących inaczej niż ogół, sam myślisz inaczej. Bowiem, jeżeli Ty tam im nie wpier*olisz, to ja wpier*olę Ci w domu"
  • 2



#26

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik, tyle, że to jest pedofilią w NASZYCH normach, a nie w ich. Temat nie jest łatwy, ponieważ rozbija się przede wszystkim o różnice kulturowe, które są wzajemnie nie akceptowalne. Bo ich po prostu nie rozumiemy, inaczej byliśmy wychowywani itd.
I wbrew temu, co mi ktoś już sugerował - NIE JESTEM ani zwolennikiem, ani nie akceptuję pedofilii, wręcz oczekuję karania jej jak najsurowiej. Ale nie mam prawa narzucac tego komuś, kto od setek lat żyje w społeczeństwie, gdzie takie zjawisko jest akceptowane. I gdzie jest to prawem zalegalizowane.
  • 0

#27

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Asieńka, - przykładasz cywilizację Arabii Saudyjskiej do europejskiej, a to są DWA RÓŻNE światy.

kapuchy popełniasz wielki błąd rozumując w ten sposób. Najwięksi ortodoksi muzułmańscy pochodzą właśnie z Arabii. Radykalni fundamentaliści mogą wyrosnąć tylko i wyłącznie w kraju "szczególnie" zaprzyjaźnionym z USA. Ilu zamachowców z 9/11 pochodziło z Arabii ? Pozostałe kraje arabskie są otwarte na opinię świata, zmienia się w nich podejście do systemu prawa (oko za oko przestaje funkcjonować w społeczeństwie muzułmańskim, pokrzywdzony zgodnie z ich prawem miał możliwość sam wymierzyć sprawiedliwość.....lub przekazać sprawę rządowi, co teraz się dzieje) Wielki Brat pozwala na tego typu dewiacje ponieważ jest szczególnie uzależniony od Arabii. Opinia cywilizowanego świata tutaj nie dotrze....chyba wiadomo czemu.
  • 0



#28

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Makbet, jak zwykle mnie zaskakujesz swoimi postami :P fajnie się czyta .. 2x +

@up kapuchy
więc nie ma się co rzucać tutaj.. dopóki nie poznamy ich zwyczajów nie będziemy potrafili tego zrozumieć..
niestety żyjemy w takich czasach, że wszystko jest bee co jest inne od naszych zwyczajów, naszej religii, naszej kultury, inne od tego co nauczyli nas rodzice czy nauczyciele w szkołach, coraz rzadziej spotykam ludzi, którzy są naprawdę tolerancyjni..
  • -1



#29

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według naszego prawa i obyczajów to pedofilia, dla nich tradycja uświęcona prawem. Ale to jest tak samo, jakby ktos Tobie na przykład nagle zakazał jedzenia chleba, bo to niezgodne z jego zwyczajami i prawem. Wiem, świadomie przejaskrawiam, ale zasada jest podobna.


Skoro mają takie tradycje po jakiego podpisali Konwencję Praw Dziecka, ano po takiego - POLITYKA i z pewnością jej przestrzegają, ale jak to w zyciu bywa i nawet w cywilizowanej Europie zdarzają się okropieństwa. Jak już napisałam kultura nie wygra z naturą tylko potrzeba na to czasu i niestety ofiar.
  • 0



#30

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tatik... chyba się nie do końca rozumiemy. Ja ich nie bronię, ale jestem świadom tego, że tamta kultura opiera się na prawach i tradycji kształtowanych przez setki lat, nawet dłużej niż kultura chrześcijańska. Kształtowanych przez uwarunkowania naturalne, położenie geograficzne i czort wie jeszcze co. Dziwisz się, że istnieją ruchy fundamentalistyczne, w czasie kiedy widać coraz wyraźniej unifikację kultury całego świata, a raczej usiłowania do doprowadzenia do tej unifikacji? Ci ludzie na SWÓJ sposób usiłują bronić swojej niezalezności, korzeni. Jedni pokojowo, inni z bronią w ręku, a inni jeszcze pod płaszczykiem tradycji zbijaja swoje prywatne interesy.
Świat JEST brudny.
A żeby przypomnieć. W Europie zapisy prawne dotyczace minimalnego wieku małzonków pojawiły się dopiero w XIX w. a wcześniej prawie że normą było branie 11, 12 letnich dziewczynek w "małżeństwo". Już nie mówiąc o kazirodztwie i innych tego typu wynaturzeniach...
A co do fundamentalistów, a kim były grupy: Bader Meinhoff, Czerwone Brygady i dziesiątki innych...? Arabowie mają sie od kogo uczyć......

Dżekson - czy ty w ogóle przeczytałeś choć jeden mój post? W którym miejscu się rzucam...?
I co to w ogóle za okreslenie?
Mam dokładnie takie samo zdanie jak makbet. Czytaj człowieku ze zrozumieniem.

Asieńka - jak sama zauważyłaś - polityka. I to najgorsza w swoim rodzaju. Zresztą każda polityka jest paskudna. I pamiętaj, że takie porozumienia podpisują pojedynczy ludzie, a nie narody. I jeszce potrafią z fałszywym uśmiechem powiedzieć , że to głos całego narodu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych