Skocz do zawartości


Usprawiedliwianie zboczenia dzięki religii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziesięcioletnia żona uciekła od 80-letniego męża. Do powrotu zmusił ją ojciec. O tej przerażającej historii z Arabii Saudyjskiej czytamy w "Rzeczpospolitej". Dziewczynka opuściła męża tuż po ślubie. Przez dziesięć dni ukrywała się w domu ciotki. Potem musiała wrócić do 80-latka.

Dołączona grafika


Mąż skarży się teraz mediom. - Moje małżeństwo jest zgodne z szarijatem. Zostało zawarte za przyzwoleniem ojca panny młodej - tłumaczy.

Według niego przyszły teść zaprosił go nawet do domu, by mógł obejrzeć pannę młodą. Spodobała mu się, więc ją poślubił. Teraz nie rozumie zamieszania wokół tej sprawy.

Wywołała oburzenie obrońców praw człowieka. Według nich władze w Rijadzie wprawdzie podpisały konwencję praw dziecka ONZ, ale jej nie stosują. Wydaje się jednak za mąż nawet siedmioletnie dziewczynki.

http://www.tinyurl.pl?4oro10In

Pedofile dobrze się mają w krajach muzułmańskich. Ale przecież wiadomo że najpierw była pedofilia, później islam. W zasadzie każde zachowanie można sobie usprawiedliwić jeśli poprze się to jakąś religią. Tylko sobie wyobraźcie co to dziecko musi czuć. Przecież ono zupełnie nie rozumie tej całej sytuacji. Ten 80 letni zboczeniec w normalnym kraju trafiłby dawno za kraty. Jeśli kiedyś islam zdominuje Europę (Don już się cieszy na tą okoliczność, nie wiem czy jego córa się cieszy ale to już inna sprawa) to takie praktyki mogą zagościć i w naszym kraju. Bo dlaczego nie.Islam religią miłości? Bardzo nietypowej miłości muszę przyznać.

Islam is not for me

Źródło


  • 2

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż powiedzieć. Islam wygląda jak Chrześcijaństwo 600 lat temu. ;) Jak widać kultury i religie też uczą się tylko na swoich błędach.
Osobiście cieszę się że nie ma w Polsce wielu wyznawców Islamu. ; p
  • 0



#3

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie pięknie, tylko weźcie pod uwagę, że zarówno on jak i ona, zostali wychowani w takiej a nie innej kulturze.
Na ziemi jest wiele różnych kultur, pomiędzy którymi istnieją zasadnicze różnice. Nie powinno się oceniać wszystkich jedna miarą.
Oczywistym jest, że różne zwyczaje mogą być obce, lub wręcz odrażające, ale tak samo nasze obyczaje dla innych mogą być takie.
Na tym polega odmienność kultur.
  • 1

#4

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up - a akceptowanie tego i mówienie, że tak być musi, bo każda kultura ubogaca nasz wspaniały świat, jest równe z praktykowaniem takich ideałów. Doprawdy podziwu godne. Gorzej by było, gdybyś sam był tą dziewczynką i jakieś truchło po viagrze... eee... szkoda słów. Prawda jest taka, że każdego propagatora islamu i biernych jego obserwatorów powinno się skazać na jakąś straszną karę.
  • 3



#5 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

To nieco tak, gdyby tolerować, iż w pewnej kulturze trzydzieści lat po urodzeniu, należy popełnić samobójstwo, egzotyczne, ośmielę się użyć słowa poprawne.
  • 0

#6

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyżby zalążek kolejnej krucjaty...? Wyciąć w pień wszystko co inne?
Natomiast Twoje Don Corleone stwierdzenie z pierwszego zdania jest już pomówieniem.
Tym bardziej, ze nigdzie nie napisałem, że akceptuję.
Próbowałem zwrócić uwagę na to, że my z naszymi poglądami jesteśmy tylko CZĘŚCIĄ, czegoś o wiele bardziej skomplikowanego.
Ja mógłbym w tym momencie zarzucić Ci rasism i nawoływanie do masowego mordu...
  • 0

#7

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Islam jawnie dąży do wydymania nas z każdej strony. Islam nie jest religią pokoju. To co dzieje się w Holandii; zabójstwo Theo van Gogha... Kara śmierci dla Salmana Rushdiego - wszystko tylko dlatego, że ktoś powiedział coś niewygodnego i niepochlebnego. To byłoby nawet śmieszne, ale jest niestety tragiczne. Czasami warto mieć takiego Ojca Wysokiego Ryzyka, który obroni naszą wewnętrzną suwerenność i nie dopuści do asymilacji rasy polskiej :D.
  • 0



#8

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że każdego propagatora islamu i biernych jego obserwatorów powinno się skazać na jakąś straszną karę.

Chyba że Ci fachowcy od propadandy znający Szarijat do publicznej wiadomości podawaliby też inne wiadomości:
2005, Nigeria: sąd szarijacki skazał pijącego alkohol na 80 batów...
2005, Indonezja, Aceh: 26 mężczyzn zostało wybatożonych za uprawianie hazardu....
A wiecie co robią z homosiami....?
Ale to takie niedemokratyczne batożyć dewiantów. Ale jak ktoś chce wprowadzać równość to proszę pospacerować z partnerem za rączkę w jakimś islamskim mieście (najlepiej z transparentem) x]
Niektórzy zapominają że działo się to w Arabii Saudyjskiej.
  • -1



#9

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O! Dyskusja o Islamie. Kewl, zawsze trochę smaczku wnosi :mrgreen:

Kapuchy, kultura-kulturą, dopóki trzyma się w miejscu, skąd ta kultura wyrosła. Jeśli jakaś kultura mająca dość kontrowersyjne zasady (żeby nie powiedzieć barbarzyńskie) siedzi sobie w jakiejś enklawie, i nosa nie wychyla, to mi to generalnie wisi. Tak jak "łowcy głów" z Nowej Gwinei tudzież matki z plemion afrykańskich zabijające bliźniaki (bo to zły omen) siedzą sobie, i całego świata to nie interesuje - bo kultura. I tak może zostać, ale teraz wyobraźcie sobie, że takie zachowania przybywają do krajów rozwiniętych i domagają się, coby dano im swobody - bo to przecież ich kultura. Ot, choćby sądy szariackie w UK. Nie dacie? To gińcie niewierni :mrgreen: Bomba tu, bomba tam, morderstwo tu, spalone samochody tam. Jeśli ktoś mieszka w jakimś kraju, to jego obowiązkiem jest akceptować zasady tam panujące. Nie podoba się? Droga wolna... No chyba, że chodzi o podbój ;)

Sam byłem kiedyś Multi-Kulti, twierdząc, że mniejszości powinny mieć swoje prawa - dopóki nie pomieszkałem w Londynie (w dzielnicy, gdzie mniejszość to większość). W praktyce to nie wygląda to tak kolorowo, i mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do czegoś takiego w PL. Tutaj jak to wygląda w wersji francuskiej:

Okrzyki przy biciu? "Ty ***** francuzie" ;0 (podobno, francuskiego nie znam, więc muszę polegać na innych źródłach)

Islam wygląda jak Chrześcijaństwo 600 lat temu. (...)
Osobiście cieszę się że nie ma w Polsce wielu wyznawców Islamu. ; p


True, jeśli chodzi o podejście do ludzi innych wyzwań. Pewnymi "detalami" się różnią. Choć te detale nie zmieniają faktu, że przyzwalanie na posiadanie broni jądrowej takiej XVw Hiszpanii to po prostu lekkomyślność.

Konkluzja - czyli mój światopogląd na to zagadnienie (coby nikt nie wyciągał "za-szybkich" wniosków): Szanuję inne kultury, choćby były ultra-dziwne. Do czasu, gdy swoich nawyków kulturowych nie próbują przeszczepić na grunt ludzi żyjących inaczej, wykorzystując przy tym przemoc.
  • 0

#10 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście tolerowanie kilku tysięcy księży pedofili w Polsce nikomu nie przeszkadza, oni dopieszczają swe owieczki w imię prawdziwego Boga, nie to co jakieś brudasy z dalekiego Wschodu.
Takie artykuły to tania propaganda, jak widać dpść dobrze działa - takiemu Don Corleone brakuje tylko sygnału do wymarszu, to się nazywa po polsku faszyzm.
pozdrawiam
  • 2

#11

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skan - trzeba by się zapytać Afrykanów, rdzennych mieszkańców Ameryk, a i sporego kawałka Azji czy byli tacy szczęśliwi, kiedy chrześcijaństwo wystawiło swój łepek ze swojej enklawy, by ich "ucywilizować"...

Rzecz w tym, że uzurpujemy sobie prawo do stawiania kultury wyrosłej na gruncie chrześcijaństwa, jako jedynej słusznej kultury dla całego świata, a wszystkie inne muszą się podporządkować i nagiąć swoje zwyczaje, albo w ogóle zniknąć z mapy świata.
A jakoś łatwo się zapomina, w jaki sposób "nasza" kultura była krzewiona i ile ofiar za sobą pociągnęła. Nie dziw zatem, że inni sięgają po te same środki. Poza tym trzeba pamiętać, że cąły szereg zwyczajów róznych kultur znajduje swoje źródło w głębokiej historii, w czasach kiedy z różnych względów miały takie albo inne uzasadnienie.
My jesteśmy przyzwyczajeni do takich a nie innych zwyczajów, oni do swoich.
Od momentu, kiedy technika zdecydowanie ułatwiła możliwość komunikowania się wszyscy nawzajem zaczęli sobie wsadzać łeb w garki.

Mówisz - "Kapuchy, kultura-kulturą, dopóki trzyma się w miejscu, skąd ta kultura wyrosła" - a kto prosił Amerykanów, żeby zaprowadzali porządki w Iraku, Namibii, Rwandzie, Afganistanie, Wietnamie itd.. ? Kto się komu wpychał? A to tylko malutki kawałek dużo większej całości ekspansji cywilizacji euro amerykańskiej w świecie.

I tylko bardzo mocno niewiem komu dziękować, że takich zapędów nie mieli np. Chińczycy, bo już dawno byśmy żarli przed wszystkim ryż.....
Ciekaw jestem jakie wtedy by było Twoje zdanie...
  • 1

#12

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście tolerowanie kilku tysięcy księży pedofili w Polsce nikomu nie przeszkadza, oni dopieszczają swe owieczki w imię prawdziwego Boga, nie to co jakieś brudasy z dalekiego Wschodu.
Takie artykuły to tania propaganda, jak widać dpść dobrze działa - takiemu Don Corleone brakuje tylko sygnału do wymarszu, to się nazywa po polsku faszyzm.
pozdrawiam


Nie każdy ksiądz w Polsce jest pedofilem, mój drogi. Wolę być faszystą, który działa, niż poprawnym politycznie lizusem, który jest bierny. Liberalizm jest dla naiwnych idiotów, wiem z autopsji.
  • 1



#13

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kapuchy, jeśli to co się dzieje teraz uważasz jako karmiczne następstwo tego, co Europa robiła (i gdzieniegdzie robi nadal) w przeszłości, to jestem to jeszcze w stanie zrozumieć. Jeśli jednak uważasz, że to "nam się ot-tak należy", bo kilkaset lat temu robiliśmy to samo, to sensu w kontynuowaniu dyskusji nie widzę ;)

Btw, jestem sam przeciwnikiem kultury "Euro-Amerykańskiej" - uważam, że jest głupia, niemoralna i stacza się równią pochyłą. Co jednak nie zmienia mojego poglądu: "chcesz się "przeprowadzić "do innej kultury - dostosuj się do niej" - co też odnosi się do prób "demokratyzacji Iraku" i całej rzeszy podobnych.

Co do Chińczyków - doceniam ich właśnie za to, o czym piszesz. Nie próbują przerobić reszta świata na swoje podobieństwo (jak grupa, o której jest ten temat). Jakby nagle w swoich restauracjach/FF w Europie zaczęli się domagać potraw z psów i rzeźni dla nich przeznaczonych, to wtedy zaczęłoby mi to przeszkadzać. Tylko oni na siłę nie wprowadzają swoich obyczajów - bo nie nakazuje im tego religia.
  • 0

#14

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie, nie uważam, że "to nam się należy". Wręcz przeciwnie.
Po prostu stwierdzam, że ludzkość jest głupia i mściwa. I dlatego nie wróżę jej najlepszej przyszłości.
A każdy powinien zająć się swoim podwórkiem, zanim zacznie robić porządki na czyimś.
  • 0

#15

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żeby zrobić porządek na swoim podwórku trzeba wpierw przetrzepać skórę sąsiadowi, który podrzuca na nasz trawnik padlinę i własny syf.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych