Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baba Vanga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#16

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, nie można brać tego dosłownie jak i patrzyć na wszystko z perspektywy aktualnego stanu wiedzy. Wskazałem tylko niektóre z przepowiedni i refleksje jakie mi się nasuwają. Nie zmienia to faktu, że cały temat przepowiedni owej babci jest interesujący. Brakuje tylko w treści artykułu jakichś informacji jak pomogła i komu (choć pare przykładów z tego miliona ;) )

Tak czy inaczej jeżeli już pierwsza z przepowiedni okaże się nic nie warta to chyba tym bardziej te na lata 3xxx ;) No chyba, że w listopadzie przyszłego roku rzeczywiście rozpęta się III wojna światowa i będzie można babci wybaczyć tą mała wpadkę... choć chyba wolałbym aby się myliła i w tym wypadku ;)
  • 0

#17

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najważniejsze zdanie w artykule nie zostało wrzucone w poście tytułowym :P

Vanga przepowiedziała losy ludzkości na kolejne 3000 lat!
Zostały one spisane przez świadków i na pewno nie raz przekręcone więc należy je traktować z ogrmoną dawką rezerwy, szczególnie jeśli chodzi o daty. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe inne zaś, z naszej perspektywy śmieszne czy wręcz idiotyczne... należy jednak pamiętać, że sama Vanga mówiła o nich wiele lat temu, używając trudnego, często niezrozumiałego języka, opisując wydarzenia, które nam, nawet dziś trudno byłoby właściwie opisać. Pamiętajcie też, że przepowiednie nigdy nie spełniają się tak, jak nam się wydaje. Dopiero po czasie można skojarzyć pewne fakty czy zinterpretować użyte frazy (patrz przykład WTC i okrętu Kursk)


Jak dla mnie temat wszelkich "Straszących Wizjonerów" jest ciekawostką - i tylko. Zauważcie, że nie ma w takich przypadkach (ot, choćby u Vengi) żadnych źródeł pisanych przed wystąpieniem zdarzeń, które później są opisywane jako "przewidziano je". Zawsze dopiero po pojawia się "xxx przewidział to i to, a tu przewidziana przyszłość". Jest parę wyjątków, jak np centurie Nostradamusa czy też przepowiednie E. Cayce, ale w takich przypadkach są te "przepowiednie" tak niejasne, że przy odrobinie wyobraźni można je podciągnąć pod niemal wszystko (nie mówiąc o tym, że często tak się dzieje - vide daty kataklizmów i "końców" świata). U Vengi zabawne też jest to, że w necie brak jakichkolwiek źródeł pisanych o tych jej przepowiedniach (zarówno jakiś wcześniejszych gdzie "przewidziała" Kursk i WTC, jak i przyszłości). Najczęściej jako ilustrację do artykułu podaje się: http://i29.tinypic.com/s0yj9t.jpg

Czy tylko mi jej zdjęcie z palcem i aureolą przywodzi na myśl brukowce w stylu "Fakt"? Jeśli "przewidziała" Kursk i WTC + parę innych rzeczy, to gdzie są notatki świadków, które po odpowiednim zbadaniu byłyby jakąkolwiek podstawą do uznania, że faktycznie to przepowiedziała. Nie ma - tak jak i w przypadku innych "straszących" wizjonerów. Gdybym był hazardzistą, mógłbym się założyć, że "Babcia Venga" być może i miała jakieś zdolności wizjonerskie i pomagała ludziom ze swojej "wioski', ale cała reszta jej przepowiedni "światowych" to kaczka dziennikarska w sezonie ogórkowym z w/w brukowca.

Już nie mówiąc o tym, że wierząc w takie przepowiednie człowiek przyznaje przed samym sobą - "Wierzę w przeznaczenie "Napisanej już księgi", gdzie rzeczy są ustalone i to się wydarzy w tym roku, a to w tamtym". Co jest założeniem dość ryzykownym. ;)
  • 2

#18

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brakujący fragment rzuca wiele światła na tą sprawę, dałbym Ci plusa ale chyba za mało mam postów aby to uczynić (forum krzyczy że limit ocen wyczerpałem a nie dałem jeszcze żadnego od momentu rejestracji...)
  • 0

#19

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do przepowiedni, jest tak jak było napisane. Kobieta mówiła dialektem, możliwe jest, że z tego co mówiła każdy zrozumiał połowę, lub zrozumiał po swojemu. Także jak zostało wspomniane, należy traktować to z dystansem i jako ciekawostkę.
Mnie jednak smuci coś innego:
Ludzie w 4509 zdobywają wiedzę i rozwijają się a ponad 500 lat później giną. Dlaczego, bo uznali, że są mądrzy i chcą przekroczyć granicę wszechświata, wnioskując z dat rok później jest "koniec świata". Na to również powinniśmy patrzeć z dystansem (chodziarz na co tu patrzeć i tak nas nie będzie). Mianowicie, że na Ziemi, życie dawno się skończyło, więc lub "koniec świata" odbędzie się na nowej planecie lub, po przekroczeniu granicy wszechświata zginą wszyscy i wszystko we wszechświecie. Choć podobno w 4599 ludzie osiągają nieśmiertelność (nie napisali czy fizyczną czy duchową).
  • 0

#20

Z3R0.tonine.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem ciekawie się czyta.
(temat trochę odkopuję, ale tylko troszkę, więc może przejdzie)
Cóż, wojna już wkrótce- pozostaje czekać.
Co do roku 2008:
"Zamach terrorystyczny w Bombaju miał miejsce 26–29 listopada 2008. W serii 10 zamachów zginęło co najmniej 195 osób[1], około 300 zostało rannych, a nieznana liczba gości dwóch wielkich hoteli i oddzielnego centrum kultury żydowskiej Nariman House została zakładnikami zamachowców. Pięciu zakładników w Nariman House znaleziono zastrzelonych po jego odbiciu 28 listopada 2008, w tym rabina Gavriela Noacha Holtzberga, przywódcę ortodoksyjnych żydów w Bombaju oraz jego żonę Rivkę.

W hotelu Taj Mahal Palace wybuchł pożar. W czasie zamachu w hotelu znajdowali się przedstawiciele Parlamentu Europejskiego w tym Polak – Jan Masiel. Ranny został jeden z nich – Ignasi Guardans.

Z informacji podanych przez agencję AP wynika, że jedną z ofiar śmiertelnych jest szef bombajskiej jednostki antyterrorystycznej Hemant Karkare. Ponadto w wyniku zamachu na komisariat policji w Południowym Bombaju zginęło czterech innych funkcjonariuszy zajmujących wysokie stanowiska."
źródło

Czy ich można uznać za owych przywódców? W końcu przepowiednie zostały trochę poprzekręcane i nie musi chodzić o przywódców rządów.
A poza tym czytamy, że 3/4 się spełniło-czyli np. 2008 mógł być niewypałem.
  • 0

#21

pszemeq.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze się chyba nie trafił taki co by przyszłość przepowiedział, to co Baba Vanga przepowiedziała to jak scenariusz z kiepskiego filmu sf..Uważam, że to nic nie warte teksty. Jednakże mogę się też mylić bo z tego co mi wiadomo to Vanga mówiła trochę bardzo starym dialektem, który ciężko było dokładnie zrozumieć. Mogą więc być jakieś tam przekłamania. Trafią się rzecz jasna tacy co będą różne wydarzenia przypisywać tym właśnie przepowiedniom.. Bo te wydarzenia są bardzooooo mało prawdopodobne.
  • 0

#22

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No to fajnie ciekawe kto się pokłóci , USA z Rosją , USA z Chinami? jak na razie stosunki między tymi państwami są w miarę dobre i polepszają się a jeżeli się mylę to warto pograć w fallout 3 bo tam też zostaje przedstawiony świat postapokaliptyczny więc będziemy wiedzieć jak przeżyć. Ciekawe po inni prorocy też przepowiedzieli wojnę na 2010 :| . Są i dobre strony nie będzie znanego roku 2012 i 2013 który ostatnio pojawił się na forum jako nowa data końca swiata :/ :|
  • 0

#23

Paranienormalna.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłem że pomiędzy nie którymi wydarzeniami są spore odstępy czasu, czy to miało by oznaczać że nic warte uwagi się nie wydarzy? Ja osobiście myślę że to ciekawe co ta Babcia Vanga mówiła, lecz jestem trochę sceptycznie do tego nastawiony, jestem bardziej wierny w przepowiednie chrześcijańskie, i nie sądzę że człowiek będzie kiedykolwiek na tyle godny na spotkania z Bogiem, ani za życia ani po nim. Jedyne złe przepowiednie jakie mogę uznać za możliwe to tylko do 2012, bo jak bardziej zainteresowany wie że nie ma być końca świata tak jak sobie myślicie że chaos i anarchia, to w tym nie oto chodzi.
  • 1

#24

Samderis.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tego listpoada

- w listopadzie rozpocznie się III wojna światowa, podczas której na szeroką skalę będzie użyta broń biologiczna i chemiczna

To przepowiednia nostradamusa, a skoro jej przepowiednie były spisywane przez świadków to wiadomo jak to bywa mogłby zostać przekolorowane albo mogły zostać błędnie odczytane albo zinterpretowane tak samo jak nastradamusa pamiętam że kiedyś był dokument o tym jak ci którzy odczytywali jego przepowiednie popełnili sporo wpadek przy tłumaczeniu itp itd więc tu może być podobnie.
  • 0

#25

Mattiex.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to panowie na razie czekamy na 10 listopada ;) co do 2008 to nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło ( o ile mi wiadomo ) tylko ten atak terrorystyczny
  • 0

#26

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No to panowie na razie czekamy na 10 listopada ;) co do 2008 to nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło ( o ile mi wiadomo ) tylko ten atak terrorystyczny


A powiedz mi czy atak terrorystyczny jest taki zwyczajny bo wg. mnie nie :/
  • 0

#27

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to fajnie ciekawe kto się pokłóci , USA z Rosją , USA z Chinami? jak na razie stosunki między tymi państwami są w miarę dobre i polepszają się a jeżeli się mylę to warto pograć w fallout 3 bo tam też zostaje przedstawiony świat postapokaliptyczny więc będziemy wiedzieć jak przeżyć. Ciekawe po inni prorocy też przepowiedzieli wojnę na 2010 :| . Są i dobre strony nie będzie znanego roku 2012 i 2013 który ostatnio pojawił się na forum jako nowa data końca swiata :/ :|


hmm ale tu wyraznie jest napisane

2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).

to wszystko pasuje na pakistan-indie

od lat eksperci przewidują że jeśl iwybuchnie jakiś wiekszy konflikt ot narodzi on się właśnie pomiedzy tymi 2 krajami - oba ponadto posiadają broń nuklearną a sytuacja pomiedzy nimi jest od wielu lat bardzo napieta

wiec jak w listopadzie zacznie sie jakis dym pomidzy pakistanem a indiami to by potwierdziło jej słowa i wtedy wyłoni się smutna perspektywa dla nas na najbliższe lata
  • 0

#28

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawszę marzyłem o tym abym po śmierci mógł obserwować to co się dzieje na ziemi...Szczerze mówiąc najbardziej nie pokoi mnie 5 tysiąclecie a to dlatego że ludzie znowu stają się ubezwłasnowolnionymi marionetkami.
  • 0



#29

Mattiex.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


No to panowie na razie czekamy na 10 listopada ;) co do 2008 to nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło ( o ile mi wiadomo ) tylko ten atak terrorystyczny


A powiedz mi czy atak terrorystyczny jest taki zwyczajny bo wg. mnie nie :/


Oczywiście tu chodziło o te ważne głowy które by miały wpływ , źle sformułowałem zdanie ;)
  • 0

#30

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano



No to panowie na razie czekamy na 10 listopada ;) co do 2008 to nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło ( o ile mi wiadomo ) tylko ten atak terrorystyczny


A powiedz mi czy atak terrorystyczny jest taki zwyczajny bo wg. mnie nie :/


Oczywiście tu chodziło o te ważne głowy które by miały wpływ , źle sformułowałem zdanie ;)


to to spoko :P


No to fajnie ciekawe kto się pokłóci , USA z Rosją , USA z Chinami? jak na razie stosunki między tymi państwami są w miarę dobre i polepszają się a jeżeli się mylę to warto pograć w fallout 3 bo tam też zostaje przedstawiony świat postapokaliptyczny więc będziemy wiedzieć jak przeżyć. Ciekawe po inni prorocy też przepowiedzieli wojnę na 2010 :| . Są i dobre strony nie będzie znanego roku 2012 i 2013 który ostatnio pojawił się na forum jako nowa data końca swiata :/ :|


hmm ale tu wyraznie jest napisane

2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).

to wszystko pasuje na pakistan-indie

od lat eksperci przewidują że jeśl iwybuchnie jakiś wiekszy konflikt ot narodzi on się właśnie pomiedzy tymi 2 krajami - oba ponadto posiadają broń nuklearną a sytuacja pomiedzy nimi jest od wielu lat bardzo napieta

wiec jak w listopadzie zacznie sie jakis dym pomidzy pakistanem a indiami to by potwierdziło jej słowa i wtedy wyłoni się smutna perspektywa dla nas na najbliższe lata


no tak ale pisze że w przyszłosci to będzie mniej znaczący zwiastun wojny. a watpie ze do pakistanu lub indii przyłączyli się przedstawiciele najwiekszych monarchii swiatowych bo po co im by to było. No chyba ze USA z powodu braku ropy ale wątpię
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych