Skocz do zawartości


- - - - -

Terazizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Nowy dogmat ateistów


Tytuł filmu: Terazizm
Czas trwania: 7:26
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Terazizm, Początek, Ateizm, Religia
Krótka recenzja: Jedyna słuszna teoria na temat powstania Świata, którą oni wszyscy przed tobą ukrywają.

Link do filmu:



Link alternatywny: -

Usunięto powtarzający się link i poprawiono czas trwania.
Blitz Wolf


  • 0

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy film, ma racje nie ma to tamto. Jesli nie wierzysz w ta wlasciowa teorie bedziesz sie smazyl wiecznosc w piekle, wiec radze przemyslec ;)
  • 0

#3

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zawiało mi to jakąś sektą :P
  • 0

#4

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlaczego wy nie dacie spokoju teistom? Denerwuje was to że inni wierzą, czy byliście bici przez wierzących rodziców? Co chwilę widzę na tym forum prowokacje ateistów vs. teistów, i na odwrót. Czy wy nie możecie sobie dać spokoju i żyć w zgodzie? Co was obchodzi w co wierzy druga osoba?!

PS: Film trochę głupi.
  • 1

#5

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Napinaczy nie brakuje na świecie Opiart :)

Filmik niezbyt wysokich lotów wg mnie.


  • 0



#6 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego wy nie dacie spokoju teistom? Denerwuje was to że inni wierzą, czy byliście bici przez wierzących rodziców? Co chwilę widzę na tym forum prowokacje ateistów vs. teistów, i na odwrót. Czy wy nie możecie sobie dać spokoju i żyć w zgodzie? Co was obchodzi w co wierzy druga osoba?!


Bóg ma takim plan, aby wtrącić wszystkich nie wierzących filantropów do piekła, to dość niesprawiedliwe.
A wracając na planetę Ziemia, tępa wiara powoduje, że niczego nie winni ludzie muszą cierpieć.Gdyby religie współistniały pokojowo, a ich podstawą nie byłby ból, zrzucany bez możliwości wyboru, zapewne nikt nie miałby negatywnych asocjacji.To właśnie religia, na czele ze swym guru, jest zawsze tam, gdzie być jej nie powinno.Czy zawsze trzeba wymieniać te wszystkie powody jak brak tolerancji, czy pytanie wynikło po prostu z tępoty nieuświadomionej?

PS: Film trochę głupi.

Zgaduje, iż tak właśnie miał być.

Napinaczy nie brakuje na świecie Opiart :)


Księży pedofilów nie brakuje na świecie Opiart.
Jeśli zaczynasz patrzeć na wszystko przez pryzmat swojego Boga, zaczynasz dostrzegać jego urojoną utopie, później twoje dziecko nie może nawet sięgnąć po niektóre książki, pochodzą one wprost z czeluści piekła.
  • 0

#7

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego wy nie dacie spokoju teistom?

Mówią ci coś terminy "wolność słowa", "krytyka" oraz "inne poglądy"? Ateiści mogą krytykować wierzących i vice versa - jeśli ci się to podoba, to po prostu nie oglądaj takich filmików, nie czytaj wypowiedzi krytykujących twoją wiarę i tak dalej.

Denerwuje was to że inni wierzą, czy byliście bici przez wierzących rodziców?

A kto powiedział, że ateistów to denerwuje? Niektórzy mogą się nie zgadzać z twoją religią, a niektórzy z kolei mogą próbować to uargumentować w bardzo oryginalny sposób (tak jak zrobił ten filmik - odsyłam do napisów na samym końcu). Weź też pod uwagę, że w tym momencie to ty zachowujesz się agresywnie - bo ja nie widziałem jakoś w tym temacie, aby ktoś napisał "wierzysz w boga, ponieważ byłeś bity przez rodziców-ateistów". xP

Co chwilę widzę na tym forum prowokacje ateistów vs. teistów, i na odwrót.

Podpowiedź: czy wiedziałeś, że krytyka nie jest prowokacją? Albo czy zdajesz sobie sprawę, że każdy ma prawo do nie zgadzania się z tym, co mówisz, i nie musi być to prowokacja? (wiem, bardzo "odkryfcze" wnioski - ale widać niektórzy jeszcze do nich nie doszli)

Czy wy nie możecie sobie dać spokoju i żyć w zgodzie? Co was obchodzi w co wierzy druga osoba?!

Ja osobiście mam gdzieś, w co wierzy druga osoba... Problem zaczyna się wtedy, kiedy kościół katolicki robi najazd na rząd świecki (czego efektem są, na przykład, krzyże w budynkach publicznych takich jak szkoły czy nauczanie religii katolickiej w szkołach), jest w mediach, zaś większość wyznawców jest nie tylko hipokrytami, ale przymusza innych do swojej wiary/szantażuje - na przykład przez chrzest czy gadanie, że kto nie wierzy, ten spłonie w piekle/przestanie istnieć (bo katolickie bóstwo go kocha!!!111one). Poza tym są także pewne względu ekonomiczne - gdyby nałożyć na polski kościół podatek, dochody z tego byłyby w stanie naprawić budżet nie tylko Polski, ale zapewne i połowy Europy.

Nie wspomnę już nawet o tym, że niedługo za "obrazę uczuć religijnych" będzie uważane nie bycie katolikiem... (bo jak tak dalej będzie się zwiększała "wrażliwość" niektórych wierzących <dwa lata więzienia za pomalowanie wartego tysiąc złotych napisu>, to i takiego czegoś można się spodziewać xP)

To raz. Dwa - nie podoba ci się krytyka czegoś? To tego nie słuchaj, nikt cię nie zmusza do tego, abyś oglądał takie filmiki.

PS: Film trochę głupi.

Khah! Podważyłeś Jedyną, Słuszną Wiarę w Terazizm! Spłoniesz w piekle! Spodziewaj się niedługo Świętych Symboli Terazizmu wywieszanych nad drzwiami w każdej szkole i każdej placówce państwowej! I przestań prowokować wyznawców Terazizmu! xP

A tak na poważniej: dlaczego głupi? Terazizm, mimo wszystko, wydaje mi się o wiele bardziej wiarygodny niż którakolwiek z istniejących religii. I to nie jest komplement...
  • 0

#8

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piekło, księża pedofile, święte wojny, to nie Bóg tylko Kościół Katolicki. Ja osobiście nie wierzę w piekło, bo to tylko wymysł KK, księża to też nie wina Boga tylko osobiste zboczenie duchownych, a wojny prowokowały głowy kościoła. W Biblii nie jest napisane, aby zabijać niewiernych, więc proszę nie obwiniać o to religii. KK nie jest święty, też ma swoje za uszami. Dlaczego ludzie łączą Boga z Kościołem? Dlaczego za błędy KK obwiniacie Boga, przecież to nie jego wina, on dał człowiekowi wolną wolę, a to co on z nią zrobi to jego sprawa.
  • 1

#9 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli Bóg, dał ludziom wolną wolę, jest bardzo nieodpowiedzialnym ojcem.
  • 1

#10

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie Bóg jest nie odpowiedzialnym Ojcem, tylko szatan jest jego wrogiem.
  • -1

#11

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Opiart, masz plusa ode mnie za przed ostatni post :)

Jeśli Bóg, dał ludziom wolną wolę, jest bardzo nieodpowiedzialnym ojcem.



Bayakusie, Bóg jest jak rodzic, kiedy stajemy się dorosli, to sami musimy odnaleść się w tym swiecie, bez niczyjej pomocy. Stajemy się odpowiedzialni za siebie, to tak smao, jak kończysz osiemnastkę. Gdyby nie wolna wola, stalibyśmy się marionetkami Boga, a przecież Bóg ma na swej głowie cały wszechświat, bo wszechświat jest Bogiem.

Jeżeli nie ma Boga, to jakim cudem jeszcze teraz istniejemy z wszechswiatem ? Bóg to nie starzec z siwą brodą, który zanudza cytatami z biblii :D Bóg to ta nieskończonośc we wszechswiecie ... Wiem tez jedno, po smierci nie bedziemy się nudzić ^^
  • 1

#12

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Opart jeśli uważasz że w Bibili nie ma nic napisane o zabijaniu niewiernych to jest godna pożałowania twoja próba dskusji z nami. Przeczytaj stary testament to zobaczysz ile tam ludobójstw jest. Jeśli jesteś żydem to musisz to zaakceptować, jeśli chrześcijaninem to pamiętam że nie możesz się wykręcać nowy testamentem bo twoja religi uznaje również stary.

Chyba największa obraza teisty przez ateistę to powiedzenie: "Znam twojego boga lepiej od ciebie", bo się okazuję że biblia to prawdziwy bestseller wśród ateistów (nie dosłownie, bo best seller oznacza najlepiej się sprzedający a mi chodzi o rzeczywiste przeczytanie książki - readseller?)

Pozdrawiam
  • 0

#13

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Filmik może ze względu na formę nie najwyższych lotów, ale za to treść trafia w samą dziesiątkę.

Czas otworzyć oczy a nie jeść ze smakiem papkę którą wpychają w większość nas zanim jeszcze jesteśmy tego świadomi.

Patrząc na kościół katolicki nasuwa mi się od razu obraz jaki przedstawił w jednym ze swoich skeczy Geogre Carlin. Generalnie cały system opiera się na strasznej hipokryzji :
Ktoś niby daje ci wolny wybór, ale jak nie będziesz robił tego co on chce to skończysz w miejscu pełnym smoły i ognia - ale przecież to wszystko z miłości do ciebie. Oczywiście żeby do tego nie dopuścić powstało stowarzyszenie ludzi oświeconych którzy mogą ci pomóc w trafieniu "na górę" za niewielką opłatą - to przecież takie nieistotne w obliczu wieczności. Ponadto co tydzień ci "oświeceni" ludzie będą ci mówić co jest dobre, a co jest złe żebyś TY nie musiał się trudzić myśleniem - a że oni są nieomylni ich opinia jest ostateczna i jedyna prawdziwa.

Generalnie nie mogę powiedzieć, że jestem Ateistą, ale jeżeli ktoś wierzy w Boga - wszechmogący i wszechobecny byt, to powinien sobie zdawać sprawę z tego, że opisanie go słowami lub obrazami leży poza zasięgiem ludzkiego umysłu.

W tym miejscu polecam wszystkim film Zeitgeist - jednak moja uwaga : nie należę do tych którzy wmawiają innym że coś co widzą jest jedyne i słuszne. Nie należy tego filmu przyjmować jak 100% prawdy tylko jako źródła informacji do przemyśleń. Notabene taką samą rolę spełnia film Terazizm, jeżeli ktoś uważa po prostu że jest on głupi/niezrozumiały to widać nie uchwycił w czym rzecz. Uznawanie czegoś za prawdziwe/słuszne tylko dlatego że inni tak robią jest co najmniej karygodne. Być może dlatego pojawiają się "krucjaty" ateistów, ktoś rozważał to pod tym kątem?

Tak więc drodzy forumowicze, zapraszam do MYŚLENIA.
  • 1

#14

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W Biblii nie jest napisane o zabijaniu niewiernych, tylko o karaniu ich, ZBRODNIA-KARA. Bóg nigdy nie ukarał niewinnego człowieka.

PS: Nie "readseller" tylko "bestreader" :D
  • 0

#15 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie Bóg jest nie odpowiedzialnym Ojcem, tylko szatan jest jego wrogiem.


Niestety wasz demiurg stworzył wszystko, w przeciwnym razie jest niewszechmogący, przecież Bóg nie może popełniać pomyłek, ani dojrzewać do pewnych decyzji.Toteż mógł użyć swej władzy do nie tworzenia źródła wszelkiego zła, okazało się to mało komfortowe, wtedy rzekł do Abrahama: "wykonajmy eksperyment", ale będzie ubaw.

Bayakusie, Bóg jest jak rodzic, kiedy stajemy się dorosli, to sami musimy odnaleść się w tym swiecie, bez niczyjej pomocy. Stajemy się odpowiedzialni za siebie, to tak smao, jak kończysz osiemnastkę. Gdyby nie wolna wola, stalibyśmy się marionetkami Boga, a przecież Bóg ma na swej głowie cały wszechświat, bo wszechświat jest Bogiem.


Uwielbiam patologiczne rodziny.
Bóg ma plan dla nas wszystkich, jakże moglibyśmy być jego marionetkami, to takie irracjonalne.
Wiesz czym są ośmiornice, podobnie powinien funkcjonować wszechmogący i już sama nazwa wskazuje, iż faktycznie nie jest ośmiornicą, ma niezliczoną ilość macek.
Świat jest pełen lalek, tylko indywidualiści o niezmierzonym intelekcie są wstanie uwierzyć w sofizmat, wszakże na każde twierdzenie prócz istnienia Boga, potrzebne są dowody.Doświadczajmy się duchowo, przyjmijmy na wiarę to co niemożliwe do zbadania, żyjmy nadzieją, iż tak w istocie jest.
A teraz wyobraźcie sobie matematykę, opartą na przypuszczeniach.Panie profesorze, czy 2+2=4, być może, lecz moje poglądy podają inny wynik, zbudujmy więc rakietę, ciekawe gdzie wysadzimy satelitę.

Jeżeli nie ma Boga, to jakim cudem jeszcze teraz istniejemy z wszechswiatem ? Bóg to nie starzec z siwą brodą, który zanudza cytatami z biblii :D Bóg to ta nieskończonośc we wszechswiecie ... Wiem tez jedno, po smierci nie bedziemy się nudzić ^^


Ta nieskończoność faktów.
Z braku laku, człowiek posiada bujną wyobraźnie można ją spożytkować lepiej, w literaturze fantasy.


Nie mówimy także o deistycznym pojęciu tej istoty, ze względu na ignostycyzm, kogo obchodzi byt, nie mający wpływu na nasze życie.

Edit

W Biblii nie jest napisane o zabijaniu niewiernych, tylko o karaniu ich, ZBRODNIA-KARA. Bóg nigdy nie ukarał niewinnego człowieka.


Zabójstwo i morderstwo, dwa różne pojęcia, o tym samym znaczeniu etymologicznym, doskonały kamuflaż.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych