Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kot. Drastyczne. 5-6k złotych nagrody


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

#16

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ech.
Jak pisali poprzednicy - o jednego kota robi się halo bo został skatowany a jak dzieci sąsiada chodzą głodne to wszystko jest ok. bo nie ma dramatu? Codziennie mnóstwo kotów ginie np: na drogach, zagryzanych przez psy itp, nad tym jakoś nikt nie ubolewa.

Co do samych sprawców:

Zgadzam się z tym, że od okaleczenia zwierzęcia do człowieka (np. wspomnianego bezdomnego) już droga niedaleka.

Wiem, że po tym co zaraz napiszę prawdopodobnie zostanę zwyzywany, ale co mi tam. Jak ktoś nie może nad sobą zapanować i musi gdzieś wyładować swoją agresję, to na czym lepiej się wyżyć? na kocie czy na jakimś bezdomnym? a może na przypadkowym przechodniu? Oczywiście nie zmienia to faktu że takim ludziom powinno się pomagać / leczyć ich.

Cytat
a niektórzy nie znajdą współczucia do śmierci.


to ja chyba jestem psychopatą... łaa a przed chwilą zabiłem komara... sam się zgłoszę na policję... : /

No to witam w klubie.

BTW. jak wiadomo ludzie są pazerni i chciwi. TAKA kasa za wskazanie sprawcy? aż dziw że jeszcze nie umoczono jakiegoś "podejrzanego sąsiada" dla kasy,

#17

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak ktoś nie może nad sobą zapanować i musi gdzieś wyładować swoją agresję, to na czym lepiej się wyżyć? na kocie czy na jakimś bezdomnym? a może na przypadkowym przechodniu? Oczywiście nie zmienia to faktu że takim ludziom powinno się pomagać / leczyć ich.

Poczytaj profile psychologiczne naprawdę złych ludzi - oni nie rekompensowali swoich fantazji na zwierzakach - tylko na nich zaczynali.

BTW. jak wiadomo ludzie są pazerni i chciwi. TAKA kasa za wskazanie sprawcy? aż dziw że jeszcze nie umoczono jakiegoś "podejrzanego sąsiada" dla kasy,


No żesz... Wyślij to do NŚ - może oni znajdą jakieś odpowiednie słowa. Ja nie nie mam....

Meh...wtf....

#18

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Różne mają ludzie zabawy. ; p Dzieci często znęcają się nad zwierzętami i jakoś nie widzę na ulicy jakiejś dużej liczby morderców i psychopatów.

IMO temat przesadzony, ale nie moja kasa nie moja sprawa. ;) Osobiście nie dałbym złamanego grosza na taką nagrode.

Czyli ludzi z tak zwichrowanymi umysłami, że powinni być poddani przynajmniej lobotomii.


Jesteś super. ;) Będziesz komuś wiercił dziury w głowie bo obciął kotu łapy? Zalatuje ekoterroryzmem. Na świecie zabijamy miliony zwierząt na mięso, w każdym mieście istnieje multum sklepów ze zwierzęcymi szczątkami (mięsem), nie widzisz problemu? Śmierć to śmierć, i gówno za przeproszeniem da usprawiedliwianie sobie że jest "humanitarna" (humanitarna śmierć :D wtf?).

Jesz mięso? Jeśli tak - jesteś hipokrytą.


Ale tak samo zwierzęta jedzą ludzi, a nawet ludzie ludzi.
Kiedyś w mieście w którym mieszkam, ucznowie zabijali małe kociaki uderzając nimi o ściany, lub ciągnąc ogon kota tak mocno że kot wpadł w szał.
Pisze w nie jednej przepowiedni lub przekazach, że jeśli ludzie zrozumieją że ludzie to też zwierzęta i te zwierzęta które są dla nich pożywieniem, lub towrzyszami, są im równe, bo przecież my ludzie mamy dorównać bogom, ale najpierw zwierzęta mają dorównać ludzom, by razem mogliśmy dorównać bogom.
A pisze też gdy człowiek odrzuci mieso to zwierzęta złagodnieją i bedzą też żywić się roślinośćią.

#19

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a to dobre, faktycznie wychodzę na psychopatę.. xD
Skan zauważyłeś, że każde Twoje uzasadnienie do czyjegoś cytatu kończy się biednym kotkiem, który nie ma dwóch łap?
hmm coś mi się wydaje, ze to był Twój kot :P


hunter22 @up

Kiedyś w mieście w którym mieszkam, ucznowie zabijali małe kociaki uderzając nimi o ściany, lub ciągnąc ogon kota tak mocno że kot wpadł w szał.


wkładanie kota to puszki po farbie i odpalanie paru petard z nim...
u mnie nawet koledzy robili tak jak ten, no jak mu było? kukliński? wiązali koty ogonami do siebie..
jakoś żaden z nich nie jest teraz psychopatą..


kropla.. w tym wszystkim.. dodatkowy szum medialny bo kasę za to dają... no czekajcie bo ich złapią...
proponuje zamknąć temat....

Użytkownik dżekson edytował ten post 22.08.2009 - 15:55




#20

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sorry za offtop, ale:

A pisze też gdy człowiek odrzuci mieso to zwierzęta złagodnieją i bedzą też żywić się roślinośćią.

...i stanie się słaby i chorowity, bo ludzki organizm potrzebuje białka zwierzęcego, co zostało udowodnione.

BTW. jak wiadomo ludzie są pazerni i chciwi. TAKA kasa za wskazanie sprawcy? aż dziw że jeszcze nie umoczono jakiegoś "podejrzanego sąsiada" dla kasy,

No żesz... Wyślij to do NŚ - może oni znajdą jakieś odpowiednie słowa. Ja nie nie mam....

Meh...wtf....

Co w tym dziwnego? Ilu ludzi pobito/zabito z powodu telefonu czy portfela? 6 tysięcy to łakomy kąsek za rzucenie jakimś nazwiskiem (a zapewne nie ma jakiś twardych dowodów i i tak nie dojdą do tego kto to zrobił)

#21

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a to dobre, faktycznie wychodzę na psychopatę.. xD
Skan zauważyłeś, że kazde Twoje uzasadnienie do czyjegoś cytatu kończy się biednym kotkiem, który nie ma dwóch łap?
hmm coś mi się wydaje, ze to był Twój kot :P


Jakby to był mój kot, to bym roz***ał taką vendettę, jak w "Człowieku w Ogniu".

Dżekson, wyobrażasz sobie co czujesz, jak10 razy większe coś łapie cię, kopie cię (chociaż chciałeś tylko podejść, bo fajnie kiciało), potem dostajesz parę razy z buta w twarz, a następnie ledwo żyjąc widzisz, że ktoś zbliża się z nożem, po czym zabiera się za odcinanie ci rąk? Paru idiotów łapie cię, i zaczyna chorą zabawę - nie poznałeś tego na własne skórze? Ja poznałem, jak parę razy zastanawiałem się, "czy to już koniec". Być może zbytnio personifikuję zwierzęta, ale jeśli ten temat uważasz za powstały tylko dlatego, że "główny bohater" był przyjacielem założyciela tematu (co jest niezgodne z prawdą) - to przykro mi...

wkładanie kota to puszki po farbie i odpalanie paru petard z nim...
u mnie nawet koledzy robili tak jak ten, no jak mu było? kukliński? wiązali koty ogonami do siebie..
jakoś żaden z nich nie jest teraz psychopatą..


Na razie... Bo zakładam, że nie śledzisz ich historii przez 50 lat, żeby ze 100% pewnością siebie stwierdzić "nie stali się psychopatami po chorych zabawach z małymi zwierzętami." Czy też właśnie to zrobiłeś?

proponuje zamknąć temat....


Proponuj - ale zamiast tego wyślij do moda, który się tym działem opiekuje.

Co w tym dziwnego? Ilu ludzi pobito/zabito z powodu telefonu czy portfela? 6 tysięcy to łakomy kąsek za rzucenie jakimś nazwiskiem (a zapewne nie ma jakiś twardych dowodów i i tak nie dojdą do tego kto to zrobił)


Któremuś z nich ucięto ręce za życia?

W ogóle ludzie, co jest grane - byłem przekonany, że grom ludzi interesujących się zjawiskami paranormalnymi to ludzie wrażliwi - a tutaj przeważają głosy "no i co, że kot - zdarza się" - wtf... Następna pomyłka w moim życiu?

#22

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak się rodzi znieczulica...



#23

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Któremuś z nich ucięto ręce za życia?

Żeby tylko ręce... Jakbyś trochę poszperał w necie to byś znalazł takie rzeczy że chciało by ci się wymiotować na samą myśl że masz takie samo DNA jak bohaterowie niektórych filmów.
(i koniec offtopic'owania z mojej strony)

#24

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Craven!

Matko Boska! Cóż Ty wypisujesz?

Jakie dzieci sąsiada? Czy Ty naprawdę uwazasz (ale odpowiedz szczerze),że obrońcy zwierząt to sami psychopaci ?

Czy myślisz,że idąc zanieść jedzenie kotkowi,kopią po drodze bezdomnego i wyrywają kanapkę głodnemu dziecku?

Chłopacy! (a szczególnie Craven i Dżekson)

Jestem ogromnie przerażona doświadczeniem jakie Was spotkało! Czy Wy nie znacie po prostu dobrych ludzi? Takich,którzy źle nie życzą,są chętni pomocy,współczujący,dzielący się?

Ja też wiem,że 90% ludzi,którzy nas otaczają są dla nas jak wilki. Ale przecież nie wszyscy.

Postarajcie się spojrzeć na to inaczej: to,że Wy mieliście takie doświadczenia nie znaczy,że tak jest.

Jak pisałam: współczucie i empatia nie są wybiórcze (a jeśli są,u kogoś to nie jest z tą osobą do końca ok).

Co do Twojego przykładu Craven (że lepiej się wyżyć na kocie niż na bezdomnym),to daje on dużo do myślenia. A nie przyszło Ci do głowy,że lepiej nie wyżywać się na nikim,a poradzić sobie ze swoją złością i frustracją jak cywilizowany człowiek?

Jak można wogle wpaść na pomysł,by swoją złość "wyżywać" na czymkolwiek żywym?

Dżekson!

Też uważam,że nie powinienes się wypowiadać na temat znajomych,którzy ponoć katowali zwierzęta i nie są psychopatami. Często nie wiemy wielu rzeczy o ludziach,a nawet o swojej rodzinie.

Skąd wiesz czy nie stosują przemocy wobec żon,dzieci (albo bedą stosowali jesli jeszcze rodzin nie mają),skąd wiesz jakie strony internetowe odwiedzają w celu zaspokojenia swoich fantazji seksualnych? Czy nie mają konfliktu z prawem? itp,itd.

Ludzie kryją niecne uczynki i czasem to co na zewnątrz wygląda pięknie (a tak domniemam jest w przypadku Twoich znajomych sadystów) od środka gnije.

I wyłazi najczęściej przez przypadek...

#25

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Któremuś z nich ucięto ręce za życia?

Żeby tylko ręce... Jakbyś trochę poszperał w necie to byś znalazł takie rzeczy że chciało by ci się wymiotować na samą myśl że masz takie samo DNA jak bohaterowie niektórych filmów.
(i koniec offtopic'owania z mojej strony)



No jasne - czyli olejmy totalnie "zpsycholonych" ludzi na własnym podwórku, bo gdzieś tam na świecie komuś urąbali głowę? To właśnie chciałeś napisać? Jeśli tak, to siądź na tyłku, i poczekaj aż tu będzie druga Somalia tudzież Afganistan. "Bo w końcu dzieją się rzeczy gorsze, niż ucięcie łap kotki....." Pomyśl tylko, że ludzie którzy to zrobili kiedyś dorosną, rozmnożą się, i będą wychowywać swoje dzieci w podobnym duchu (najprawdopodobniej - efekt motyla)

#26

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopacy! (a szczególnie Craven i Dżekson)


o ja nie mogę xD
skąd wiesz czy znam dobrych ludzi czy złych?
jak mnie życie doświadczyło?
może pracuje w schronisku dla zwierząt, a może zjadam koty ;)

Dżekson, wyobrażasz sobie co czujesz, jak10 razy większe coś łapie cię, kopie cię (chociaż chciałeś tylko podejść, bo fajnie kiciało), potem dostajesz parę razy z buta w twarz, a następnie ledwo żyjąc widzisz, że ktoś zbliża się z nożem, po czym zabiera się za odcinanie ci rąk? Paru idiotów łapie cię, i zaczyna chorą zabawę - nie poznałeś tego na własne skórze?


hahah skąd ja to znam? "nie poznałeś tego na własne skórze?" widzisz byłeś blisko tylko nic nie kiciało, a nie chcieli mi odciąć rak, tylko poderżnąć gardło.. bo nie chciałem oddać telefonu..

Pomyśl tylko, że ludzie którzy to zrobili kiedyś dorosną, rozmnożą się, i będą wychowywać swoje dzieci w podobnym duchu (najprawdopodobniej - efekt motyla).


wystarczyło, że Adam zabił węża po tym, jak skusił Ewę.. a pare tysięcy lat później wszyscy się zażynają jeśli w ogóle cywilizacja się rozwija...


p.s. nadal proponuje koniec tematu i równiez koniec z mojej strony :)

Użytkownik dżekson edytował ten post 22.08.2009 - 16:29




#27

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie,że niektórzy tutaj próbują wytłumaczyć nie faceta co obciął łapy kotu-ale siebie.

Być może niektórzy z Was mają takie uczynki na swoim koncie. Być może się mylę. Jak napisałam to tylko moje wrażenie.

Dżekson!

Bardzo współczuję Ci opisanej sytuacji i tym bardziej uważam,że po takim przeżyciu powinieneś czuć jak straszną rzeczą jest agresja i przemoc i przeciwdziałać jej!

#28

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oj ludzie ludzie, teraz muszę się rozpisać.

Skan - Nie należy olewać jak to mówisz "zpsycholonych" ludzi, ale co można zrobić samemu? Odpowiedz jest prosta - NIC. Samemu możesz zmienić co najwyżej swoje podejście, podejście ludzi których dobrze znasz, a na pewno nie kogoś z 2 końca polski.

I w tym miejscu prosze o darowanie sobie tekstów w stylu "pewnie to lepiej niczego nie robić..." Oczywiście jest sens zmieniać naszą rzeczywistość, ale do tego trzeba mieć chociaż jakąś grupkę ludzi żeby odnieść efekt. Wielu ludzi "chciało dobrze" ale ich przesłanie nie trafiło do nikogo i skończyli marnując sobie życie i nie odnosząc żadnych rezultatów.

"Bo w końcu dzieją się rzeczy gorsze, niż ucięcie łap kotki....."

Niestety tak, i nie zmienisz tego bez zaawansowanego systemu inwigilacji i karania wszystkich (zachęcam do zobaczenia filmu Raport Mniejszości) albo też bez zmiany punktu widzenia CAŁEGO społeczeństwa, tak więc powodzenia.

Bianka:

A nie przyszło Ci do głowy,że lepiej nie wyżywać się na nikim,a poradzić sobie ze swoją złością i frustracją jak cywilizowany człowiek?

Jak można wogle wpaść na pomysł,by swoją złość "wyżywać" na czymkolwiek żywym?

Niestety w naszym cywilizowanym świecie nie wszyscy ludzie są cywilizowani. Nie przyszło Ci do głowy że niektórzy nie potrafią radzić sobie z problemami i dlatego uciekają od problemu w różne patologie? (Alkoholizm, narkomania, tudzież wymieniona przemoc?)

Co do wcześniejszej części twojej wypowiedzi, widzę że wszystko pojmujesz zbyt dosłownie bez czytania między wierszami. Mentalność ludzi wygląda tak, że jak zobaczą w telewizji (lub w internecie) "biedną Kasie która jest chora" to zaraz rzucają się do pomocy. A to że u sąsiada codziennie są kłótnie i awantury to "nie ich sprawa przecież nie jest chyba tak źle"

Ciekawe ilu z ludzi którzy interesują się tą sprawą widząc na ulicy wychudzonego kota da mu jeść, czy przejdzie obok myśląć "da sobie rade, nie wygląda tak źle"

Teraz rozumiesz mój punkt widzenia?

#29

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może niektórzy z Was mają takie uczynki na swoim koncie. Być może się mylę. Jak napisałam to tylko moje wrażenie.


dzięki, dzięki :]
tylko czemu już zmieniamy temat od jednego zakatowanego kota na mnóstwo innych świństw jakie robią ludzie..
przecież nie zmienimy tego tak czy siak..
zaraz przejdziemy na to: jaki jest ten świat zły.. i zamiast siedzieć przed tymi kompami.. to moglibyśmy nakarmić jakiegoś kotka nie?
tak jak to craven pisze..

każdy może różne rzeczy pisać.,. a i tak czyny się nie zmieniają.. gadanie pozostaje gadaniem ;]

tym bardziej mnie śmieszy ten temat, bo miałem fajny incydent wczoraj z kotem :]
p.s. uspokójcie się, kot żyje.. xD

Użytkownik dżekson edytował ten post 22.08.2009 - 16:44




#30

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak Craven!

Rozumiem teraz Twój punkt widzenia. Po prostu ZATKAŁO mnie jak napisałeś,że "lepiej okaleczyć kota,niż bezdomnego"- bo myślałam,że piszesz o sobie i,że to Twoja ideologia.

Jednak upieram się,że nie ma "lepiej" (no chyba,że ktoś nas przed takim wyborem stawia i przystawia lufę do skroni-ale tak w tym przypadku nie było).

To są ZŁE uczynki-a takowe należy tępić.

Dżekson!

Ale czy to my zmieniliśmy ten temat? To Wy wyjechaliście,ze złymi ludźmi,którzy pomagają zwierzęciu,a nie bezdomnemu. Z ludźmi,którzy płaczą nad telewizyjną "kasią",podczas gdy dziecko sąsiada głoduje.

Teraz dopiero dociera do mnie o co Wam chodziło. O stereotypy. Np. o stereotyp katolika,co chodzi na msze a np. bije żonę.

Ale ja ciągle do Was pisze: nie wszyscy ludzie tacy są.

Ja np. uważam,że każdy powinien zrobić jak najwięcej. Tak więc pomagam zwierzętom jak mogę,nie jem mięsa (ale nikogo do tego nie zmuszam) nawet wyniosę koc i jedzenie w zimie bezdomnemu co śpi na klatce (za co zostałam obrzucona stekiem wyzwisk).Jak mam pieniądze to daje żebrakowi,jak mi brakuje na jedzenie to nie daje (pomagam kiedy mogę). I uważam,że pomaganie kiedy się może jest lepsze od niepomagania wcale. Nie zawsze możemy pomóc. Róbmy to kiedy możemy.

Ja znam takich ludzi wielu.

Poza tym:

Jedni dadzą kasę na wyginające polskie niedźwiedzie inni na dzieci ze stwardnieniem rozsianym.

Nie tępmy ludzi za to,że pomagają.

Jeżeli uważacie ,że to przesada uzbierać tyle kasy za schwytanie mordercy kota. Dajcie kase na sierociniec czy szpital. Nikt Wam nie zabrania pomagac temu komu uważacie.


Dlatego jak czytam,że ktoś pomógł kotu,gołębiowi czy głodnemu dziecku-nie wyjeżdżam z tekstem "tak,tak pomógł,ale na pewno i tak jest niedobry"

Tylko cieszę się.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych