Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kot. Drastyczne. 5-6k złotych nagrody


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

#1

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Sporo na tym forum osób wrażliwych, i dużo też kociarzy (do których zresztą należę) - jeśli choć parę takich osób mieszka w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, to warto wrzucić poniższy tekst. Jeśli nie należysz do grupy z empatią wykręconą w kosmos - odpuść sobie ten temat, tylko zmarnujesz czas.

W telegraficznym skrócie - w czerwcu, w Gorzowie Wielkopolskim znaleziono zmasakrowaną, bezpańską kotkę. Skopano, wyłupiono oko i gdy jeszcze żyła, ucięto 2 przednie łapy. Nagroda za informację wynosi w tym momencie kilka tysięcy złotych. Pełna treść apelu, przepisana z "Nieznany Świat" nr 8 i 9.

8/2009

Redakcja NŚ ustanawia nagrodę za ujawnienie sprawców bestialskiego czynu

W Gorzowie Wielkopolskim, na małej działce między domami obok Ronda Santockiego mieszkała kotka: bezdomna, wolno bytująca, młoda - jeszcze ufna. Każdego dnia wychodziła na podwórze między garażami u zbiegu ul. Warszawskiej i Podmiejskiej. Miała zaufanie do ludzi, dokarmiano ją, ona zaś odpłacała się mruczeniem i cichutkim pomiaukiwaniem. Wydawało się, że kolejne dni będą jej płynąć beztrosko, ale tak się nie stało. Jeszcze 4 czerwca 2009 r. około godziny 20 widziano ją, gdy przyszła na swoje stałe miejsce zjeść skromny posiłek. Nikt nie byłw stanie przewidzieć, jaki straszny los ją czeka. W nocy została złapana, i poddana brutalnym torturom. Kopano ją, wyłupiono oko, bestialsko obcięto przednie łapki. Na zdjęciach widać świeżą krew świadczącą o tym, że, gdy ją krojono, jeszcze żyła!!!
(...)
Ile podłości trzeba mieć w sobie, kim i z jakiego domu być, żeby tak zamordować niewinne zwierze?!
Ustanowiliśmy nagrodę pieniężną dla osoby, która przekaże informacje o tym zdarzeniu. Można dzwonić na telefon interwencyjny 0-722-255-846 lub pisać na e-mail [email protected].
(link do zdjęcia - wrzucać jako bezpośredniej foty nie będę, może zbytnio zdołować jak ktoś nie ma ochoty - przyp.Skan)
http://i25.tinypic.com/166wxl5.jpg
To najmniej brutalne zdjęcie (dodatkowo "ocenzurowane", wygładzona rana - przyp.Skan) , pozostałe znajdują się na stronie http://www.toz.gorzo...od=news&cID=153 Uwaga, zdjęcia są wyjątkowo drastyczne!

Emilia Wójcik
inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gorzowie Wlkp.


Od redakcji: Spotykaliśmy się już z różnymi przejawami zdziczenia i barbarzyństwa w odniesieniu do zwierząt, ale z takim okrucieństwem mamy do czynienia po raz pierwszy. Wzywamy ludzi dobrej woli do zdemaskowania sprawców tego ohydnego, głęboko odrażającego czynu. Ich nazwiska i twarze powinny zostać ujawnione w mediach, by wszyscy zobaczyli jak wyglądają tchórze znęcający się nad małym, bezbronnym stworzeniem. W obliczu takich zbrodni - bo, mimo iż chodzi "tylko" o zwierzę, to, co stało się w Gorzowie, jest zbrodnią - nie może być cienia pobłażania, a dla osoby, która wskaże oprawcę kotki, redakcja Nieznanego Świata ustanawia własną nagrodę w wysokości tysiąca złotych.


Nieznany Świat 9/2009

Nagroda za ujawnienie sprawców bestialskiego czynu w Gorzowie Wielkopolskim wzrasta do 4 tysięcy złotych.

Przypomnijmy: na początku czerwca w Gorzowie Wielkopolskim doszło do wyjątkowo bestialskiego wydarzenia. Nieznani sprawcy, których zdziczenie przekracza wszystko, z czym dotychczas mieliśmy do czynienia, złapali bezdomną kotkę, dożywianą przez mieszkańców osiedla obok Ronda Santockiego i poddali ją niewyobrażalnym torturom. Obcięli jej dwie przednie łapki, wyłupili oko, kopali, oraz w inny sposób znęcali się nad bezbronnym zwierzęciem, które wykrwawiło się na śmierć. Oględziny zwłok świadczyły o tym, że do okaleczenia (obcinanie łapek kotce) doszło w momencie, gdy ona jeszcze żyła. Dochodzenie w sprawie prowadzi Komenda Miejska w Gorzowie Wielkopolskim, jednak, mimo wielu przesłuchań oraz podjęcia innych czynności, sprawców ohydnego czynu nadal nie ustało się ustalić. Za ich wskazanie redakcja Nieznanego Świata ustanowiła nagrodę 1000 złotych. Niestety, to nie pomogło.
W tej sytuacji - wychodząc z założenia, że ludzie którzy dopuścili się tak bezprzykładnego okrucieństwa, nie mogą - po prostu nie mogą - pozostać bezkarni, redakcja Nieznanego Świata informuje, że nagroda za ujawnienie sprawców zbrodniczego czynu wzrasta do 4000 (słownie: czterech tysięcy) złotych. Dodatkowo bowiem po tysiąc złotych za ich wskazanie zdecydowało się wyasygnować: Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu, Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach prowadzący Przystań Ocalenie dla Koni Uratowanych z Transportu Śmierci oraz redaktor naczelny Nieznanego Świata, Marek Rymuszko, który kwotę tysiąca złotych - niezależnie od sumy zadeklarowanej przez kierowane przez niego wydawnictwo - postanowił przeznaczyć ze swoich własnych, prywatnych środków. (podkreślenie moje - Skan)
Oczywiście jest coś głęboko deprymującego w fakcie, że w tym przypadku wspólnie płacimy za informację, która powinna stanowić elementarny nakaz etyczny i być podyktowana zwykłym ludzkim odruchem. Z drugiej jednak strony nie można przeoczyć faktu, że w podobnej sprawie dopiero podwyższenie nagrody, na jaką złożyło się szereg osób i instytucji, spowodowało, że znalazła się osoba, która wskazała sprawcę czynu.
Zwracamy się z apelem do wszystkich środków masowego przekazu w Gorzowie o wydrukowanie tej informacji i jej jak najszersze rozpowszechnienie wśród mieszkańców miasta. Jest rzeczą nas wszystkich, by sprawcy ohydnego, niegodnego człowieka czynu zostali ujawnieni i osądzeni z całą surowością prawa. Musimy poznać ich nazwiska, adresy i twarze. Nie dopuścimy do tego, by sprawę tę pokrył kurz niepamięci. Apelujemy, by włączyli się do niej wszyscy ludzie dobrej woli. Informatorowi - pod warunkiem, że przekazane dane będą prawdziwe i doprowadzą do ujęcia sprawcy - gwarantujemy zachowanie anonimowości.

Redakcja Nieznany Świat


Dodać do tego należy nagrodę od gazety i mieszkańców Gorzowa - http://www.gazetalub...IAT04/767683064

Wychodzi ok 5-6 tys zł . Jeśli ktoś jest z tamtych okolic i ma możliwość, może dałoby radę rozwiesić w okolicy miejsca zdarzenia choćby nawet 10 stron A4 z tą informacją? Być może ktoś na to "pójdzie.

Zanim ktoś wrzuci comment - "WTF?! 6k za "jakiegoś" kota?" - najwyraźniej olał zalecenie z początku postu. Tu już nawet nie chodzi o zwykłe uczucie empatii, na wskutek którego nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta o czymś takim - ale do osób "zamiast na kota dajcie na biedne dzieci":

Człowiek lub ludzie którzy na żywca ucięli kotu łapy chodzą po ulicy wśród tych biednych dzieci - a psychopaci zaczynają właśnie od swoich fantazji na małych zwierzętach.

#2

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się. Ten,kto jest w stanie okaleczyć zwierze-nie będzie miał problemu z człowiekiem. To dlatego w rzeźniach max.pracy wynosi 2 lata- bo człowiek dziczeje i zaczyna być to dla niego "chlebem powszednim" (zabijanie).

Ktoś kto tak okaleczył zwierze jest naprawdę niebezpieczny i jeśli społeczeństwo nie złapie tego zwyrodnialca,na bank na zwierzętach się nie skończy.

Dziękuję Ci,że zamieściłeś tu to info. Ja nie mogę pomóc,ale może dzięki temu ktoś pomoże.

Szczerze mówiąc to się popłakałam jak to przeczytałam :-(

#3 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

Paranoja. Ludzie przejmują się jednym kotem, a mają w d*** bezdomnego, którego codziennie mijają w drodze do pracy. Co do Twojego zalecenia - mała cenzura?

#4

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

IMO Twoj podpis dospasował się do Twojego posta, panie modzie.

Co do tej nagrody - znaleźć i kara pieniężna 100k zł , i 5 lat w zawiasach na 3 lata

#5

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Q- osobiste animozje do mnie kieruj na pw. I nie porównuj bezdomnego do kota któremu ktoś na żywca obciął dwie łapy, bo może kiedyś pojmiesz, że to trochę inne światy, i chodzi tu o coś innego.

I jakbyś nie doczytał:

Zanim ktoś wrzuci comment - "WTF?! 6k za "jakiegoś" kota?" - najwyraźniej olał zalecenie z początku postu. Tu już nawet nie chodzi o zwykłe uczucie empatii, na wskutek którego nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta o czymś takim - ale do osób "zamiast na kota dajcie na biedne dzieci":

Człowiek lub ludzie którzy na żywca ucięli kotu łapy chodzą po ulicy wśród tych biednych dzieci - a psychopaci zaczynają właśnie od swoich fantazji na małych zwierzętach.


W tym przypadku zamień "Biedne dzieci" na "bezdomnego"....

#6

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ej ludzie nei przesadzacie? takich kotów to ja multum spotykam... mało satanistów, którzy swoje rytuały wykonują?
bez obrazy dla nich, nic do nich nie mam..
mimo to za jakiegoś kota tyle kasy..? żenada



#7

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mimo to za jakiegoś kota tyle kasy..? żenada


Rotfl...
Nie za kota, tylko za ujęcie sprawców, którzy na ŻYWCA (glutem tego nie podkreślę - nie chce mi się) UCIĘLI ŻYWEMU KOTU PRZEDNIE ŁAPY. Czyli ludzi z tak zwichrowanymi umysłami, że powinni być poddani przynajmniej lobotomii. A jeśli spotykasz multum TAKICH kotów, to Dżekson - gdzie ty mieszkasz? W "Welcome-in hell"? :o

A tego spryciarza co dał -rep wyżej w poście tytułowym i Zakowi to pominę milczeniem. Bo to tylko świadczy o "ciskającym"...

Zgadzam się. Ten,kto jest w stanie okaleczyć zwierze-nie będzie miał problemu z człowiekiem. To dlatego w rzeźniach max.pracy wynosi 2 lata- bo człowiek dziczeje i zaczyna być to dla niego "chlebem powszednim" (zabijanie).


True - panowie pracujący przy uboju są pierwsi do wyciągania noży przy byle "starciach'. Linków wam nie przytoczę, bo to z własnych doświadczeń. Dość dodać, że sam pracowałem przy uboju, tyle że ryb - i choć dla niektórych zabrzmi to jak głupota - 2 lata się musiałem zbierać po 6 miesiącach "nawalania" młotkiem w karpie codziennie. A jeśli ktoś jest zdolny kotu obciąć łapy na żywca, to się nie dziwcie, że ludzi z empatią (i choćby odrobiną zdrowego rozsądku) to bulwersuje.

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Różne mają ludzie zabawy. ; p Dzieci często znęcają się nad zwierzętami i jakoś nie widzę na ulicy jakiejś dużej liczby morderców i psychopatów.

IMO temat przesadzony, ale nie moja kasa nie moja sprawa. ;) Osobiście nie dałbym złamanego grosza na taką nagrode.

Czyli ludzi z tak zwichrowanymi umysłami, że powinni być poddani przynajmniej lobotomii.


Jesteś super. ;) Będziesz komuś wiercił dziury w głowie bo obciął kotu łapy? Zalatuje ekoterroryzmem. Na świecie zabijamy miliony zwierząt na mięso, w każdym mieście istnieje multum sklepów ze zwierzęcymi szczątkami (mięsem), nie widzisz problemu? Śmierć to śmierć, i gówno za przeproszeniem da usprawiedliwianie sobie że jest "humanitarna" (humanitarna śmierć :D wtf?).

Jesz mięso? Jeśli tak - jesteś hipokrytą.



#9 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

Skan, świata nie zmienisz. Codziennie ginie tysiące kotów i setki jest katowanych. A Ty się przejmujesz jednym. Dlatego nazywam to paranoją, bo na inne określenie imo nie zasługuje.

Dżekson - gdzie ty mieszkasz? W "Welcome-in hell"?

Za to Skan w "Welcome-in my ideal world", gdzie za rzucenie papierka na ulicę obcina się dzieciakowi rękę. Albo robi lobotomię, co kto woli.

I nie porównuj bezdomnego do kota któremu ktoś na żywca obciął dwiełapy, bo może kiedyś pojmiesz, że to trochę inne światy, i chodzi tu ocoś innego.

No tak, tu akurat masz rację. Kot nie zasługuje na porównywanie go do człowieka, ludzie są dla mnie bardziej warci zainteresowania. Szkoda tylko, że te same kochane kobiety, załamujące ręce nad kotkiem prawdopodobnie mają gdzieś głodujących i bezdomnych w ich mieście. Jeśli to jest ta empatia o której piszesz, to ja jestem bez serca i chcę u licha takim pozostać.

#10

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skan!

Nie odpowiadaj,nie kłóć się.

Ja już to przerabiałam.

Niektórzy ludzie muszą więcej przeżyć,niektórym ludziom zabrakło czegoś ważnego w życiu,niektórzy po prostu nie rozumieją.

Myślę,że to przychodzi do każdego w swoim czasie.

Przeżycia uwrażliwiają,traumy uwrażliwiają,czasem wystarczy pojawienie się własnych dzieci.

Niektórzy się z tym rodzą,a niektórzy nie znajdą współczucia do śmierci.

I żeby nie było: ja nie jem mięsa,nie noszę skóry. Tak samo lituję się nad bezdomnym jak i nad kaleczonym zwierzęciem.

Ale (żebyście mnie nie atakowali) od nikogo tego nie wymagam,nie narzucam swojej ideologii.

Uważam jednak,że człowiek,który jest w stanie okaleczyć zwierze-nie powinien przebywać na wolności.

Dla zainteresowanych: biografie seryjnych morderców (99% zaczynało od znęcania się nad zwierzętami).

Mądrzy Ci ludzie,którzy urządzili tę akcję. To nie jest akcja za kota, To jest akcja prewencyjna,by wyłuskać ze zdrowego społeczeństwa psychopatę-zanim dojdzie o większej tragedii.

Szkoda tylko, że te same kochane kobiety, załamujące ręce nad kotkiem prawdopodobnie mają gdzieś głodujących i bezdomnych w ich mieście. Jeśli to jest ta empatia o której piszesz, to ja jestem bez serca i chcę u licha takim pozostać.


Bardzo mnie ucieszyło,że w zdaniu o kochających koty kobietach użyłeś słowa PRAWDOPODOBNIE. Świadczy to,że jesteś jednak osobą trzeźwo patrzącą na świat i przynajmniej zakładającą,że może być inaczej niż stereotypy nakazują.

Świat nie jest tylko czarny albo biały i patrzenie na niego w ten sposób,nie daje podstaw do rozsądnej argumentacji. Bo pierwszy Twój post mnie zabił : cóż za stereotyp,cóż za brak odniesienia do tematu i konkretnej sytuacji. Jedynie klepanie czegoś co się kiedyś usłyszało bądź doświadczyło i nie dopuszcza nawet myśli,że może być inaczej.

Dlatego cieszę się,że użyłeś słowa PRAWDOPODOBNIE- znaczy to,że patrzysz trzeźwo.

#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co się tak tego kota uczepiliście?

Sam kot jest tutaj sprawą drugorzędną, chodzi o napiętnowanie takich czynów. Nagroda jest po to by ludzie się zainteresowali tym co dzieje się wokół nich. Zgadzam się z tym, że od okaleczenia zwierzęcia do człowieka (np. wspomnianego bezdomnego) już droga niedaleka.

Takie osoby prędzej czy później przeniosą swoje chore fantazje ze zwierząt na ludzi. Ja proponuje takim kozakom powtórzyć to samo ale z większym kotem, np. lew, puma. Ciekawe czy dalej taka napinka by była, pewnie nie.. bo takie zwierze już się potrafi obronić o wiele skuteczniej :)

Zaraz się pewnie pojawią oświecone głosy, co mnie to interesuje, nie mój kot, nie moja sprawa. Wysłać kase do Afryki na biedne dzieci, a nie za kotem płakać :lol  Potem te same osoby 2 tematy wyżej będą narzekać jaki ten świat okropny i zły, że ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta. Paranoja.



#12

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jeśli spotykasz multum TAKICH kotów, to Dżekson - gdzie ty mieszkasz? W "Welcome-in hell"? :o


wybacz stary, dla mnie "Welcome-in hell" to nie jest a raczej "welcome in real world"..
palenie gotów żywcem czy psów.. może nawet ich jedzenie, nie wnikam w ideologie tych ludzi..
mam przytaczać przypadki wyrzucania kotów z 11piętra.. to tylko pojedyncze przypadki..
gdybym chciał każdemu obić mordę za to że rzucił w kota jabłkiem to po jednym dniu, reką bym nie ruszał..
poza tym Q ma racje... ile kotów ginie np na drogach.. pod kołami samochodów?
żeby ludzie tak się użalali na ofiarami [ludzkimi] w wypadkach choćby samochodowych...

Niektórzy ludzie muszą więcej przeżyć,niektórym ludziom zabrakło czegoś ważnego w życiu,niektórzy po prostu nie rozumieją.


oj koleżanko grubo się mylisz..

a niektórzy nie znajdą współczucia do śmierci.


to ja chyba jestem psychopatą... łaa a przed chwilą zabiłem komara... sam się zgłoszę na policję... : /

Użytkownik dżekson edytował ten post 22.08.2009 - 15:13




#13

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowiek który robi krzywdę zwierzęciu dla zabawy czy ze złości, w moim odczuciu jest mniej wart niż to zwierzę.
Nie porównywałbym przypadku znęcania się nad kotem z ubojem świń czy innych zwierząt przeznaczanych na mięso, bo to nie to samo.
Temu co to zrobił zadecydowanie należy się kara.

Śmierć to śmierć, i gówno za przeproszeniem da usprawiedliwianie sobie że jest "humanitarna" (humanitarna śmierć :D wtf?).

Śmierć to śmierć, ale sposób w jaki ją zadajesz ma znaczenie. Z pewnością nie chciałbyś się znaleźć na miejscu tego kota i cierpieć przez wiele godzin zanim umrzesz. Już lepiej jest zginąć od razu.
Tak samo jest wtedy, gdy odchodzą nasi bliscy. Wolimy jak umierają bezboleśnie, niż męczą się przez wiele dni przykuci do łóżka.
Śmierć humanitarna jest szybka i bezbolesna. Dla cierpiącego może być błogosławieństwem. Tym się różni.



#14

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sorry Bianka - ale póki własnej lekcji nie przerobię, nie pojmę. (aczkolwiek rada cenna - docenię jak mi się limit wyzeruję)

Mylo - z tobą nie widzi mi się wpadać w dyskusję - powstanie perpetum mobille, które zrobi z tego tematu przerzucanie się cytatami z postów na 20 stron :P ( nie traktuj tego jako mojej negatywnej opinii - po prostu veci się "węszą z daleka")

Q:

Skan, świata nie zmienisz. Codziennie ginie tysiące kotów i setki jest katowanych. A Ty się przejmujesz jednym. Dlatego nazywam to paranoją, bo na inne określenie imo nie zasługuje.


Oprócz mnie, redakcja jednego z najważniejszych czasopism o tematyce para w Polsce.

Za to Skan w "Welcome-in my ideal world", gdzie za rzucenie papierka na ulicę obcina się dzieciakowi rękę. Albo robi lobotomię, co kto woli.


WTF z tym papierkiem? Bo jeśli przyrównujesz rzucenie papierka na ziemię do obcięcia kotu na żywca dwóch łap przez łebków spod trzepaka, to chyba mylimy jakieś pojęcia.

No tak, tu akurat masz rację. Kot nie zasługuje na porównywanie go do człowieka, ludzie są dla mnie bardziej warci zainteresowania. Szkoda tylko, że te same kochane kobiety, załamujące ręce nad kotkiem prawdopodobnie mają gdzieś głodujących i bezdomnych w ich mieście.



Nie rozumiem czemu przyrównujesz zakatowanie (i to naprawdę drastyczne) bezbronnego zwierzęcia do bezdomnego siedzącego i żebrzącego o pieniądze? To wg ciebie jedno i to samo?

Jeśli to jest ta empatia o której piszesz, to ja jestem bez serca i chcę u licha takim pozostać.


Jeśli nie widzisz nic dziwnego w tym, że ktoś na polskim podwórku uciął na żywca kotu przednie łapy, to - hmmm.... Olej tą dyskusję?


wybacz stary, dla mnie "Welcome-in hell" to nie jest a raczej "welcome in real world"..
palenie gotów żywcem czy psów.. może nawet ich jedzenie, nie wnikam w ideologie tych ludzi..


Jakich ludzi? Bo tu nie jest mowa o ludziach w Chinach, u których jeszcze można to wytłumaczyć względami kulturowymi (jak u nasz zabijanie krów vide Indie). Tu mowa o jakiś psychopatach którzy poznęcali się nad kotem bynajmniej nie w celu wykorzystania go gospodarczo. Tylko dla...no właśnie - po co?

mam przytaczać przypadki wyrzucania kotów z 11piętra.. to tylko pojedyncze przypadki..


Masz - i teoretycznie powinieneś powiadomić o tym TOZ, jeśli faktycznie jesteś świadkiem.

gdybym chciał każdemu obić mordę za to że rzucił w kota jabłkiem to po jednym dniu, reką bym nie ruszał..


Nie musisz "chcieć obijać komuś mordę" - możesz to zrobić anonimowo - w TOZie nie siedzą dresy, które jak zadzwonisz zakrzykną zgodnym chórem - "KONFIDENT!"

to ja chyba jestem psychopatą... łaa a przed chwilą zabiłem komara... sam się zgłoszę na policję... : /


FFS, nie porównuj klapnięcia ręką w komara do obcięcia łap kotu - a jeśli nie rozumiesz różnicy, to sorry - ale n/c Jeśli relatywizm jest dla ciebie głównym wyznacznikiem działań, to teoretycznie nie powinieneś widzieć różnicy między zabiciem komara, a zaszlachtowaniem człowieka - a jeśli tak jest faktycznie...shame on u :f

#15

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dżekson!

Dlaczego piszesz,że się mylę?

Mylę się,bo Ty tak uważasz?

Wiesz,są ludzie którym i smierć własnych dzieci nie da nic do zrozumienia. Dlatego piszę,że muszą przejść więcej (co jest nieadekwatne do ogromu nieszczęsć które maja już za sobą).

Nie wątpie,że napisałeś tak,bo życie Ciebie już doświadczyło (a kogo nie?).

Życzę ci jednak byś miał okazję poznać takich ludzi,dla których i chore dziecko,i bezdomny i nawet okaleczony zwierzak są ważne. A są tacy ludzie -uwierz. Wiem,że w dzisiejszym świecie łatwiej jest uwierzyć w zło człowieka,ale zapewniam Cię,że są tez ludzie szczerze i nie wybiórczo dobrzy. Mam nadzieję,że takich poznasz.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych