Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia Runiczna


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#16

Merki.
  • Postów: 15
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mam narysować te wszystkie runy na karteczkach, a potem jest pomieszać i wylosować jedną i jej się trzymać?
  • 0

#17

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To mam narysować te wszystkie runy na karteczkach, a potem jest pomieszać i wylosować jedną i jej się trzymać?


Dla każdego przyporządkowana jest runa. Mam jak obliczać runę dla swojego imienia i dla pary. Nie wiem czy wrzucałem to na paranormalne.pl
  • 0



#18

Last.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz wrzucić, ale ja i tak nie uwierzę. Nie wiem niby na jakich zasadach miałaby być obliczana ta runa i dlaczego akurat na takich a nie innych? Wydaje mi się, że to będzie tak czy siak mocno umowne. Poza tym sam pomysł no, że za pomocą run nordyckich da się przyporządkować symbol do polskiego(!) imienia. Przecież oni tam mieli inne imiona. Ale cóż, ludzie w różne rzeczy wierzą dzisiaj.

Dla każdego przyporządkowana jest runa.

naprawdę? A kto ją przyporządkował w takim razie? :P

Runy są najstarszym europejskim pismem

Bzdury. A pismo greckie? A alfabet łaciński chociażby?

2. Musisz wiedzieć PO CO to w ogóle robisz

Z tym się zgadzam...

, i że BARDZO CHCESZ OSIĄGNĄĆ CEL. .

A z tym już nie. Takie nastawienie w stylu "baardzo chcę żeby się tak stało, jak się nie stanie, to ło matko, co to będzie" rodzi najczęściej tylko frustrację. Lepiej utrzymywać w sumie wewnętrzny spokój niezależnie od tego czy nasza magia jest skuteczna czy nie.

Więc przeformułowałbym to zdanie na:
"2. Musisz wiedzieć PO CO to w ogóle robisz, , i że co prawda bardzo CHCIAŁBYŚ OSIĄGNĄĆ CEL, ale nic się nie stanie, JEŚLI NIE OSIĄGNIESZ GO OD RAZU"

Legenda mówi, że runy zstąpiły z nieba do świadomości Odyna, gdy ten wisiał na kosmicznym drzewie w mistycznym stanie. Zstąpiły pionowym szlakiem spajającym niebo i ziemię wg ezoterycznej zasady "jak na górze tak i na dole"

To nasza współćzesna intepretacja - "jak na górze tak i na dole" - możemy tak sobie dzisiaj to tłumaczyć, tym niemniej trzeba pamiętać, że jest to zasada wywodząca się z hermetyzmu a nie z wierzeń skandynawskich i wątpię czy średniowieczni germanie właśnie w ten sposób to postrzegali.

Użytkownik Last edytował ten post 03.01.2011 - 16:57

  • 0

#19

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Zaiste smutne to czasy, gdy dzieci są zbyt zmęczone życiem, aby wierzyć w magię"

Nie radzę nikomu używać run, bo to może obrócić się przeciw niemu i go zniszczyć. Znałem pewnego człowieka... Teraz siedzi w zakładzie psychiatrycznym, tak skończyła się jego zabawa z magią.

 

Mogę się odnieść do tego, bo też znałem pewnego człowieka, który odebrał sobie życie, ale zanim to zrobił, mówił o tym w transmisji na żywo przez facebooka, to było coś w stylu: "pamiętacie mój mroczny image? już taki nie jestem, czasami trzeba wejść na złą drogę żeby z niej wyjść i wyciągnąć jakieś wnioski" i tak się skończyła jego zabawa z magią.

 

Być może to nie zupełnie jest prawda, bo podobno chorował na depresje, mimo wszystko zalecam jednak nie praktykować takich rzeczy. Sceptycznie rzecz biorąc to nie ma nawet racji bytu.


  • 0

#20

Willow.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwielbiam Runy. Zawsze mnie chronią i pomagają przezwyciężyć ciężar.
Ciekawią mnie z powodu swojej tajemniczości, niezwykłości, niebezpiecznej siły, którą w sobie mają, mocy jaką posiadają. Są żywe i paranormalne.


  • 0

#21

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Willow - w jaki sposób runy Ci pomagają, jaką mają siłę, i co czyni je żywymi?


  • 0

#22

Kayoos-U.

    Wilk Osnowy

  • Postów: 98
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O proszę, akurat kilka dni temu kupiłem książkę o runach i magii runicznej. Spora część tego artykułu jest również w tej książce, poza tym zawiera ona także dosyć dokładne wprowadzenie do wróżenia z run oraz trochę informacji o połączeniu run z Bogami, połączneiu wszystkich światów i innych, niewątpliwie ciekawych rzeczy. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany- mogę wrzucić jej fragmenty.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych