Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niesamowite zdjęcia kryptydy z Nebraski


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1

aadaam3.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

13 Czerwca 2006 roku w porannych godzinach pewna kobieta uchwyciła na fotografii zwierze w środkowo-zachodnim stanie Nebraska. Dzień później telewizja w Omaha nadała audycje w której opublikowano te zdjęcia. Mary Ann Cartha mieszka przy 138 Hamilton Street. Mary uważa, że mogło to byc zwierze zwane "bobcat" i przeraża ją myśl, że jest ono w pobliżu kiedy jej wnuki bawią się w ogródku. Zwierze różni się od kotowatych długimi nogami podobnymi do psich, i długim grubym ogonem. Zwierze odpowiada kryptydzie zwanej Shunka Warak'in.



Na tej stronie można znaleźć pełny artykuł po angielsku wraz z zamieszczonymi zdjęciami, niestety nie dałem rady przetłumaczyc całego ponieważ marny ze mnie tłumacz. Co o tym sądzicie?


http://www.cryptomun...ws/nebcryptpix/
  • 0

#2

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na małpę, na gatunkach się nie znam, ale czerwony pysk przypomina mi jakiś rodzaj makakowatych.
  • 1

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak Makak Japoński, a fotka z niby wyciętym kształtem "tego czegoś" jest tak zmanipulowana, że nie wiem czy śmiać się czy płakać. Dzięki za kolejną stronę którą będę omijał szerokim łukiem.
  • 0

#4 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To bez wątpienia małpa. Jeżeli twórcy artykułu w rzeczywistości nie mieli na myśli prostej manipulacji (w co nie wierze) to zmylić ich mógł nienaturalny kształt głowy podobny do pyska wynikający ze złej jakości zdjęcia. Później przednie "łapy" zwierzęcia sami sobie wymyślili (bo w rzeczywistości ich nie ma) i zaznaczyli na zdjęciu. Możliwe, że to robota wyobraźni - autor zdjęcia chciał koniecznie widzieć kryptydę a gdy już znalazł cokolwiek do niej podobnego (czyt.: zwykłą małpę) mózg skojarzył fakty i uznał za niezwykłe zwierze.
  • 0

#5 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Patrzyłem się na 'oryginalne' zdjęcie przez chwilę i nie widzę tam nic innego jak psa. Wychudzony, może bezdomny pies. Z małpą nie ma nic wspólnego, tym bardziej że w Nebrasce takie małpy żyją raczej tylko w Zoo :) A co do 'wycinanki' ze zdjęcia i rzekomego zarysu sylwetki... litości! Przerysowany grzbiet, przednie kończyny, a i co do łba to amatorka absolutna. Nie wiem jak można odtworzyć ten kształt na podstawie krzaków i kwiatostanów. Lipa.
  • 0

#6

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten zwierzak nie ma czasem kopyt? Bo końce jego łap przypominają mi kopyta :o
  • 0

#7

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na moje oko, na tej wyciętej części jest specjalnie zrobiony garb i przednie łapy. Mi to wygląda na psa ;/
  • 0

#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka przypomina jakiś gatunek małpy. Jednak, jak już ktoś pisał, małpy w nebrasce są tylko w zoo (ucieczka z zoo jest w gruncie rzeczy możliwa). Żeby nie szukać daleko, pokręciłem się wśród psów. Najbardziej podobnym wydaje się wyżeł weimarski.

http://img176.images...6/8969/pp12.jpg

Musiałby się jednak jakoś nienaturalnie wykręcić, aby tak skrócić swą długość. Różowa cześć głowy może być podwiniętym uchem. Pozostaje szukać dalej, bo nie wydaje mi się, aby był to jakiś nieznany gatunek ; )
  • 0



#9

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi zdecydowanie przypomina psa.
Ale raczej w typie charta krótkowłosego (np. chart angielski). No ale równie dobrze może to być mieszaniec. Albo w ogóle nie pies.
A wycięcie kształtów jest aż do bólu naciągane. Widać szukali sensacji.

A co do skracania ciała - to tylko kwestia perspektywy.
  • 0

#10

dominator03.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też myślę, że to małpa, ten pysk i wg. Nie ma co kobieta dramatyzować...
  • 0

#11

the_xivir.
  • Postów: 30
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe że to zwykłe zwierzę. Nie jest powiedziane że to kryptyda :roll:
  • 0

#12

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja miałem pierwsze skojarzenie że to ... hiena ;o ale potem kolejne skojarzenie miałem z jakimś świniowatym - guziec czy coś w ten deseń. Ale takie miłe zwierzątka chyba nie są spotykane w Nebrasce, co nie?
  • 0

#13

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorac pod uwage, ze po ponad roku czasu nic z tej sensacji konkretnego nie wyniknelo smialo mozemy zakladac, ze to zwierze bylo zwierzeciem znanym juz ludziom, nie natomiast przybyszem z innej galaktyki chcacym unicestwic ludzkosc ;) Swoja droga gratuluje odkopania rocznego tematu tylko po to by wpisac 'ja tez tak uwazam'

#Unforgiven
no przeciez nie chodzi mi o Ciebie ;)

Użytkownik m4r1u5z edytował ten post 06.11.2010 - 20:15

  • 0

#14

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój drogi, nawet nie patrzałem kiedy temat został założony. Był w czubie listy tematów a ostatni post przed moim, nie był tak dawno, więc nie widzę problemu :)

Użytkownik Unforgiven edytował ten post 06.11.2010 - 19:26

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych