Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
258 odpowiedzi w tym temacie

#31

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Judas666:
Nawiązując do repy Mariusha, o czym wspomniał Eury - wychodzi na to, że zdecydowana większość na tym forum to sceptycy. Damn... Zresztą to odnosi się to także do jego repy w starym systemie.

+nic również nie szkodzi, żeby plusować za poglądy (co widać choćby po tematach Tatika w hydeparku)

Jak dla mnie, idealnym dodatkiem do systemu repy byłoby dodanie jej podglądu - dalej anonimowe, ale pokazanie statystyk z których działów ta repa pochodzi.

#32

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy ktoś ci plusuję, za twoje poglądy nie masz się co martwić. Gorzej gdy ktoś cię minusuje. Chyba większości o to chodzi. W tamtym, poprzednim systemie reputacji, trzeba było podać sensowny powód plusa lub minusa. Tutaj dajesz reputacje i nawet nie wiesz kto ci ją wystawił i za co.

#33

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bez reputacji też się oceniacie, najlepiej to widać w tym zbędnym temacie. Błędne koło... reputacja jest i już, tak jak w życiu realnym, wszyscy wkoło się oceniamy, a każdemu zależy na jak najlepszej reputacji.



#34

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze zaminusowane posty mogą zostać dla niektórych ukryte o czym już pisałem, a po drugie automatycznie będzie się podchodzić z rezerwą do użytkowników, którzy będą mieli ujemna reputację, a dajmy na to nowy jest i w powitaniu napisał, że nie wierzy w UFO - lecą minusy. Bez reputacji każdy by sobie wyrabiał zdanie o innych od podstaw, od podejścia neutralnego.

#35

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Avion, post na forum to właśnie przedstawienie opinii/poglądów w danym temacie - popartej dowodami lub po prostu jako takiej. Wystawienie temu postowi repy może brzmieć "do d..." albo "wow! niezły post!". Na tą chwilę możliwość oceniania ma ok 1000 userów, i raczej nie spowoduje to lawiny "arghhh - minus/plus mu!". Nie wiesz za co załapałaś minusa w danym poście? Być może właśnie to nakłoni cię do "siądnięcia" i zastanowienia się nad nim. Twierdzenie, że dostawanie plusów/minusów za poglądy to główny czynnik repy teraz to wg mnie nieporozumienie - co widać na w/w przykładzie Mariusha i Tatika (nie traktujcie tego panowie jako "wywołania do tablicy ofcoz ;)).

Judas, jak ktoś by sobie o mnie wyrabiał opinie na podstawie -2 do repy, to...kompletnie by mi nie zależało na jego opinii ;0 Co do ukrycia - każdy sam sobie ustawia od jakiego poziomu ukrywać (lub w ogóle nie ukrywać). To nie jest narzucone "silnikowo", więc rozsądny człowiek sam zadecyduje, czy warto to ustawiać, czy nie. Ja ma ustawione ukrywanie poniżej -10, i póki co nie spotkałem się jeszcze z takim postem. Podejrzewam, że post z taką opinią byłby naprawdę hardcorowy, i nie miałbym ochoty go czytać :mrgreen: - więc imho, nie ma co dramatyzować, a tym bardziej wysuwać opcji blokowania postów jako argumentu na rzecz "nowa repa jest beeeee"

#36 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

Bez reputacji każdy by sobie wyrabiał zdanie o innych od podstaw, od podejścia neutralnego.

I to jest podejście najzdrowsze i najbardziej korzystne dla wszelkich dyskusji na forum. Nie rozumiem wstawiania zbędnych bajerów tylko po to, żeby były (patrz: "Ocena użytkownika" w profilu usera), czy też zostawiania ich dlatego, że były już tak długo (patrz: reputacja).

#37

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten EBE, który najpierw zaśmiecał shoutboksa, a teraz pisze nowe tematy to forumowa inwencja czy jakiś bot zewnętrzny? (Trochę nie na temat, wiem.)



#38

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Q, ja jednak wolałbym wiedzieć, czy w przeszłości user "X" popisał się jakimiś totalnymi idiotyzmami (czyli ma repę totalnie na minusie), i czy w ogóle jest sens odpowiadania na jego post (i czy to aby nie prowokacja), niż każdego traktować jakby przed 5 minutami się zarejestrował i miał czyste konto. To było oczywiście dużo prostsze w starym systemie (gdzie można było zerknąć skąd taka repa), ale teraz też jest dość proste - wystarczy zerknąć na ostatnie posty danego usera.

Jeśli chodzi o "Ocenę użytkownika", nie wydaje mi się, żeby Eury siedział nad tym całą noc z przeświadczeniem "O! Cool pomysł, wrzucę to!". Raczej jest to element domyślny na tym enginie forum, i "przyszedł jak jest - zobaczymy jak się przyjmie". Podejrzewam, że są teraz ważniejsze rzeczy do zrobienie na forum, niż wnikanie w ten system, tym bardziej, że większych scysji nie ma w kwestii "ocenianie profilu usera - dobre, czy złe)

Don Corleone, domyśl się... :hm:

#39

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Feel free to test:

- a new side bar hook, the ability to see who has 'repped' you, and the ability to attach a short message when you give a reputation point

;)



#40

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

reputacji wyłączać nie zamierzam, bo przynosi ona ogólny pożytek dla czytającego i stanowi ciekawe urozmaicenie, a jeśli na taki zamiar się zdecyduję to opiszę to w stosownym temacie.

Ty tak uważasz, ja na przykład nie, i kilku użytkowników z tego tematu włącznie. Apeluje do ciebie Eurycide abyś przypomniał sobie wspaniałe czasy dla forum kiedy nie było reputacji i nie było równiejszych.
To tak w ramach przypomnienia: http://web.archive.o...paranormalne.pl

#41

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Był jeszcze drobny błąd. Poprawiłem i reputacja działa.



#42

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Rzeczywiście działa, ale jak pewnie zauważysz, w komentarzu do reputa nie powinno się wstawiać polskich znaków bo się "kszaczki" pojawią. Przynajmniej tak to widać w profilu.
Liczę, że to się zmieni ;)

Edit:
Ap ropo możliwości dodawania komentarzy do ocen. Moim zdaniem,plus/minus bez komentarza jest niewiele wart, bo jest stawiany pod wpływem impulsu (najczęściej). Komentarz jest o tyle dobrą rzeczą, że stopuje takie impulsowe działania, bo jednak coś tam sensownego wypadało by napisać :P
Zatem jest możliwe, aby komentarz był konieczny (np. liczba znaków >0) ?

#43 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

Q, ja jednak wolałbym wiedzieć, czy w przeszłości user "X" popisał sięjakimiś totalnymi idiotyzmami (czyli ma repę totalnie na minusie), iczy w ogóle jest sens odpowiadania na jego post (i czy to aby nieprowokacja), niż każdego traktować jakby przed 5 minutami sięzarejestrował i miał czyste konto.

Rozumiem, że nie czytasz postów i nie oceniasz ich wartości merytorycznej, patrzysz jedynie na reputację usera i dopiero wtedy decydujesz, czy warto się zbłaźnić i wystawić na ośmieszenie (odpowiadając takiemu człowiekowi, jakkolwiek rozsądnie by nie pisał), czy też olać go i odpowiedzieć wielogwiazdkowcowi (cokolwiek by nie napisał), tak? A ja myślałem, że na forum ludzi traktuje się równo. Jak widać myliłem się, za co przepraszam każdego, kto poczuł się urażony tym, że starałem się nie podchodzić do niego z góry.

#44

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czekamy na update od autora modyfikacji, ja nic nie mogę aktualnie zrobić - to kwestia kodowania.

Zatem jest możliwe, aby komentarz był konieczny (np. liczba znaków >0) ?



Nie, nigdy nie wprowadzę konieczności dodawania komentarza, bo komentarzem może być dowolny nawet bezsensowny ciąg znaków.

Wszystkie grupy poza 'Nowicjusz' widzą od teraz od KOGO dostały / za sprawą kogo utraciły reputację. Grupa Nowicjusz widzi tylko za jaki post została oceniona. Oznacza to, że Nowicjusz nie jest w stanie odegrać się za otrzymaną ocenę.

Zdaje się, że z tą ostatnią opcją jest jeszcze pewien problem, dlatego modyfikacja pozostanie wyłączona do czasu poprawienia błędów.



#45

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że nie czytasz postów i nie oceniasz ich wartości merytorycznej, patrzysz jedynie na reputację usera i dopiero wtedy decydujesz, czy warto się zbłaźnić i wystawić na ośmieszenie (odpowiadając takiemu człowiekowi, jakkolwiek rozsądnie by nie pisał), czy też olać go i odpowiedzieć wielogwiazdkowcowi (cokolwiek by nie napisał), tak?


Najpierw patrzę pod katem merytorycznym - jak treść wydaje mi się do cna idiotyczna to wtedy mam do wyboru odpowiedzieć:
a) "Wioskowemu głupkowi" - a nuż zrozumie, wyjaśnię jak mogę.
b) Forumowemu prowokatorowi - wtedy oleję odpowiedź - bo nie będzie sensu, i tak nie przeczyta, a jeśli tak, to będzie to jak gadanie do ściany.

Ale żeby stwierdzić kto jest kto, potrzebuję jakiekolwiek wyznacznika co do "wiarygodności" danego usera

A ja myślałem, że na forum ludzi traktuje się równo. Jak widać myliłem się, za co przepraszam każdego, kto poczuł się urażony tym, że starałem się nie podchodzić do niego z góry.


A ja myślałem, że ludzie się różnią od siebie - niektórzy diametralnie. Ich poziom postów również. Moderatorzy teoretycznie nie powinni "podchodzić z góry" do usera o wyjątkowo niskiej reputacji, ale ja jako "szary" user mogę sobie na to pozwolić ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych