Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
258 odpowiedzi w tym temacie

#1

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Edit: Admin:

Reputacja - FAQ


------------------------------
Odkąd forum ulega modernizacji nastąpiło tutaj wiele zmian, które - wraz z upływem czasu - coraz bardziej doceniam.
Naprawdę dziękuję moderatorom i administratorowi za to, że zmieniają i usprawniają forum, jednak pewna rzecz nie daje mi spokoju...jest to system reputacji.

Stary system umożliwiał dawanie plusów i minusów. Każdy mógł je dać argumentując je jednocześnie i podpisując się pod nimi. Teraz jednak ocena posta jest anonimowa. Oczywiście. Powoduje to wysyp ocen anonimowych przecież userów i większe zainteresowanie danym postem oraz forum. Niewątpliwie admini powinni cieszyć się z tego.
User raczej nie, no - ja bynajmniej nie.
Wg. mnie teraz plusów nie daje się za to, że ktoś napisał coś sensownego, coś z głową czy pomysłem.
Teraz oceny posta podlegają osądom poprzez perspektywę prywatnych poglądów. Co to oznacza w praktyce? To, że jeżeli dana osoba ma inne podejście do życia, inne upodobania, inne poglądy czy inną religie od reszty społeczeństwa, musi liczyć się z tym, ze zostanie "zminusowana" przez sfrustrowanego/sfrustrowanych użytkowników którzy teraz mogą beztrosko, ot tak, strzelać plusami i minusami.

Rzecz jasna, podobne wydarzenia miały miejsce wcześniej, jednak wg. mnie wtedy istniała możliwość zapoznania się z argumentacją drugiej strony, a przede wszystkim odbywało się to na o wiele mniejszą skalę.
Jak mniemam, minusy mają odstraszać lub zniechęcać do czytania postów po prostu głupich. Powiedzmy sobie jednak szczerze: czy nikt nie będzie chciał przeczytać posta o reputacji -23? Każdy będzie chciał go zobaczyć!(Posty o reputacji +23 też.) Z czystej ciekawości. Co za tym idzie? Skutki będą odwrotne do zamierzonych.
Skłamałbym jednak mówiąc, że natrafiłem na takie zjawisko, tzn. na reputację -23, ale czy Wam nie wydaje się to być realne?

Kończąc. Przepraszam jeżeli taki temat już istnieje. Musiałem go pominąć.
Piszę tylko swoją opinię. Chciałbym tez poznać i opinie innych. Nie wiem jakie one są. Dziękuję.

#2

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odnosnie reputacji.
Zauwazylem jedna rzecz, ze gdy da sie + lub - pierwszy raz to pozniej juz nie mozna zrobic takiej operacji na tym samym poscie, a znaczy sie jest mozliwosc sprawdzenia kto dal swoja ocene (jakas historia kazdego usera w bazie?), czy sie myle?

#3

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Argentum, masz ode mnie plusa :D Moim zdaniem poprzedni system z argumentacją był 10000000000 razy lepszy od tego co teraz jest.



#4

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wcześniej oczywiście były minusy "za nick", ale jak ktoś chciał to mógł to zgłosić. Teraz nie ma takiej możliwości. Na pewno żaden mod ani admin nie będzie, nawet jeśli ma taką możliwość, sprawdzać wszystkich minusów i oceniać, czy aby na pewno jest to z powodu głupoty posta czy nie przez osobiste animozje lub odmienność poglądów. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie by posty wartościowe, ale sprzeczne z poglądami większości były na minusie, a tym samym dla wielu być może ukryte. Dlatego ja mam ustawione na wyświetlanie wszystkich postów niezależnie od ilości minusów.

#5

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

znaczy sie jest mozliwosc sprawdzenia kto dal swoja ocene (jakas historia kazdego usera w bazie?


Tak, Eury pisał o tym tutaj http://www.paranorma...ic=21211&st=210 , 4 post od góry

Informuję także, że mam dostęp (jednak) do historii reputacji każdego użytkownika. Na pewno dane te będą przydatne. Zaznaczam jednak, że nie zamierzam nikogo rozliczać za przyznane czy odebrane punkty (niewiele mnie to obchodzi), jednakże w sytuacji, w której reputacja danej osoby zostanie wybitnie podbita / obniżona w krótkim czasie - z równolegle wielu tematów, przez tzw. spamerów - na pewno będę interweniował.


Jak dla mnie poprzedni system też się wydaje lepszy, ale chyba na tym enginie forum jest on niemożliwy (lub bardzo trudny) do przywrócenia - przynajmniej tyle wywnioskowałem z w/w tematu. Czyli jak to mówią sąsiedzi z południa - To se ne vrati :P

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja już się wypowiadałem na temat reputacji w temacie o zmianach na forum, gdzie uzasadniłem plusy tego systemu. Stworzyłem nawet nową grupę przejściową na forum bez uprawnień oceny postów.

Zauwazylem jedna rzecz, ze gdy da sie + lub - pierwszy raz to pozniej juz nie mozna zrobic takiej operacji na tym samym poscie, a znaczy sie jest mozliwosc sprawdzenia kto dal swoja ocene (jakas historia kazdego usera w bazie?), czy sie myle?


Tak, można tylko raz ocenić dany post bez możliwości zmiany zdania. Istnieje historia, w której opisana jest każda osoba, to komu i od kogo otrzymała głosy, w jakich tematach i za jakie posty.

Argentum, masz ode mnie plusa :D Moim zdaniem poprzedni system z argumentacją był 10000000000 razy lepszy od tego co teraz jest.


Poprzedni system ogólnie uważam za gorszy z uwagi na:

- akcje odwetowe (plus za plus, minus za minus). Niejednokrotnie post nie był oceniany, aby samemu nie narazić się na krytykę.
- potrzeba argumentacji na pewno stanowiła blokadę dla wielu użytkowników przed oddaniem głosu
- poprzedni system wymagał nadzoru - rozpatrywania skarg itd.

Podsumowując. Mogę wyłączyć reputację całkowicie albo zostawić obecny system. Nie ma aktualnie innej alternatywy. Zaznaczam ponadto, że system ten ciągle się rozwija i planowane są dodatkowe ISTOTNE restrykcje w przyszłych wersjach skryptu forum.



#7

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszelkie uzasadnienia były tym, co czyniło z reputacji źródło informacji na temat użytkownika. Numerki nie znaczą zupełnie nic. Wyłączyć.

#8 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuję zniesienie reputacji i po krzyku. Ja po dłuższej przerwie zauważyłem że moje nedzne +3pkt i groteskowy -1pkt całkowicie trafił szlag. Teraz mam zero, no chyba że jest coś o czym nie wiem. System reputacji prowadzi do wypaczenia i napędza niezdrową rywalizację. Piszcie i czytajcie. Ocenę pozostawcie sobie. Jest tu na forum sporo przykładów na to że ilość gwiazdek nie przekłada się na jakość ale "wazelinę i kolesiostwo".
Tak. To chyba wszystko. Precz z reputacją :papapa:

#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby była jasność, opisałem możliwe działania, ale nie zamierzam wyłączać systemu



#10

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a może zrobić odrębny system, reputacji w profilu użytkownika? a posty, postami..
top tylko pomysł, nie musicie się odrazu rzucać :P



#11

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście zgadzam się z judasem666, oraz dżeksonem , najsprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby osobne ocenianie postów (wtedy wiadomo który jest godny przeczytania) i osobne ocenianie usera, który nie tylko zasługuje na plusa za wartościowego posta , ale np. za to, że wyraził jakąkolwiek pomoc względem drugiego użytkownika vrp...



#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- akcje odwetowe (plus za plus, minus za minus). Niejednokrotnie post nie był oceniany, aby samemu nie narazić się na krytykę.
- potrzeba argumentacji na pewno stanowiła blokadę dla wielu użytkowników przed oddaniem głosu
- poprzedni system wymagał nadzoru - rozpatrywania skarg itd.


- A czy cokolwiek się zmieniło? Teraz też będzie istnieć to samo, z tym, że nie będzie widoczne dla zainteresowanych.

- Jeżeli ktoś nie potrafił uzasadnić swojego wyboru, to co to za ocena?

- czyli zmieniono ten system jedynie po to, aby zaoszczędzić pracy moderatorom?



#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- A czy cokolwiek się zmieniło? Teraz też będzie istnieć to samo, z tym, że nie będzie widoczne dla zainteresowanych.


Podzielam to słuszne zdanie, na poprzednim forum wiedziałem od kogo dostałem plusowego lub minusowego reputka. Wracamy do Sądów Kapturowych ? Myślałem że to głęboka przeszłość.... :o



#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście zgadzam się z judasem666, oraz dżeksonem , najsprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby osobne ocenianie postów (wtedy wiadomo który jest godny przeczytania) i osobne ocenianie usera, który nie tylko zasługuje na plusa za wartościowego posta , ale np. za to, że wyraził jakąkolwiek pomoc względem drugiego użytkownika vrp...


To może od razu 3 abo 4 systemy, po co się ograniczać.

- akcje odwetowe (plus za plus, minus za minus). Niejednokrotnie post nie był oceniany, aby samemu nie narazić się na krytykę.
- potrzeba argumentacji na pewno stanowiła blokadę dla wielu użytkowników przed oddaniem głosu
- poprzedni system wymagał nadzoru - rozpatrywania skarg itd.


- A czy cokolwiek się zmieniło? Teraz też będzie istnieć to samo, z tym, że nie będzie widoczne dla zainteresowanych.

- Jeżeli ktoś nie potrafił uzasadnić swojego wyboru, to co to za ocena?

- czyli zmieniono ten system jedynie po to, aby zaoszczędzić pracy moderatorom?


Już pisałem czemu zmieniono system. Mam inną propozycję. Niech ktoś usiądzie i napisze modyfikację tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Temat do niczego nie prowadzi - zamykam.

---

To jednak nie jest jeszcze ostatnie słowo. Zanim wyjdę. Jest system eksperymentalny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ale...

1. to system nieoficjalny pisany przez grupę AH22. Ciężko przewidzieć jaki będzie miał wpływ na forum. Na pewno nie jest w 100% pozbawiony błędów.
2. Przyszłe aktualizacje mogą być z nim niekompatybilne o ile skrypt ten nie będzie nadal wspierany i dostosowywany do kolejnych "numerków" IPB.

System pokazuje kto nas ocenił (od momentu jego włączenia) i pozwala (opcjonalnie) dodawać komentarze do ocen.



#15

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No ludzie dajcie spokój... Czy ta reputacja jest dla was aż taka ważna?? No bez jaj, czy my tu siedzimy dlatego żeby robić wszystko aby pozyskać plusa lub ewentualnie uważać aby nie dostać minusa, czy dlatego aby wymienić się pogladami i wzbogacić naszą wiedzę o świecie? Osobiście to reputacja nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Może być i może jej nie być chociaż doceniam, że Admin stara się ulepszać forum i jednocześnie współczuję mu, bo wkłada w to tyle pracy a my narzekamy jeszcze.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych