Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Podkarpaciu? Mamy kolejne zdjęcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

grzegorz07.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- Zdjęcia z wakacji na Podkarpaciu przesłałem bratu w USA. Ten zwrócił mi uwagę, że na jednym z nich jest dziwny obiekt. Co to może być? – w e-mailu do nowin24.pl pyta Richard Hajder, mieszkający we Francji.
http://www.fotosik.p...331b842bf3.html
Dziwny obiekt znajduje się w środkowej części zdjęcia, tuż nad drzewami.

(Archiwum Richarda Hajdera)

11 lipca pan Richard zwiedzał okolice Łętowni k. Nowej Sarzyny. Wykonał kilka pamiątkowych zdjęć krajobrazu nieopodal swojego rodzinnego domu. Fotki przesłał bratu mieszkającemu w USA.

- Brat zadzwonił do mnie i spytał czy widziałem ten obiekt na zdjęciu. Zaprzeczyłem, bo nie widziałem. Popatrzyłem i rzeczywiście, nad drzewami jest coś dziwnego, jakby spodek – opowiada pan Richard.

E-maila z zagadkowym zdjęciem przesłał do Nowin24. – Może jakiś specjalista się wypowie na temat tej fotografii? W tej okolicy nie ma lotniska czy bazy wojskowej – mówi.

Fotografię zna już Arkadiusz Miazga, podkarpacki badacz UFO.

- Wstępnie wykluczyłem, aby na tym zdjęciu był ptak lub owad. Ale ostatecznej odpowiedzi będę mógł udzielić dopiero po gruntowanej analizie. Już ją zleciłem specjaliście – mówi pan Arkadiusz.

Źródło: http://www.nowiny24....ION00/726863328
  • 0

#2

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm. Bardzo zagadkowe zdjęcie :) Wyraźnie widać kształt spodka i nie wygląda mi to na fotomontaż.
  • 0

#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten obiekt wygląda jakby był narysowany w paintcie, a te wszystkie piksele świadczą tylko o tym, że ktoś właśnie w tym prostym jak budowa cepa programie majstrował, na szybko domalowałem coś podobnego obok orginału i po kompresji do jpeg widać, że niczym zbytnio się nie różnią od siebie.
Dołączona grafika
Co do tego powiększenia to nie jestem przekonany, że to te same obiekty.
  • 1



#4

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niezależnie od tego co wykaże analiza i tak sprawa jak zwykle utkwi w martwym punkcie, trafi w teczkę i do szufladki. Zobaczymy.

Zdjęcia mimo wszystko są dziś żadnym dowodem czy sensacją, za duże możliwości spreparowania itp -.-


  • 0



#5

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W pierwszej chwili pomyślałem, że to fotomontaż (przez tą białą otoczkę). Jednak można założyć, że ta biała otoczka to odblask od jakiegoś napędu. Trochę szkoda, że zdjęcie nie jest w wyższej rozdzielczości. :/

Edit dj_cinex
Temat został przeniesiony do działu Obserwacje.

  • 0

#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popieram D.B. Cooper.
Mogli przynajmniej użyć Adobe ;)
  • 1

#7

505iK.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
ponizej zdjecie w pelnej rozdzielczosci (autorem jest moj wujek):

Dołączona grafika
  • 0

#8

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fake

edit AlienGrey
Gdyby na ten post nie było odpowiedzi, leżałby już w koszu..
Ostatnie ostrzeżenie.
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

  • -6

#9 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

Fake

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Skąd taki wniosek? Ale nie, lepiej napisać jedno słowo i już jest się znawcą tematu.

Chętnie poczekam na wyniki "ekpertyzy" (Już ją zleciłem specjaliście – mówi pan Arkadiusz). Tylko zastanawiam się, czy w ogóle takowa będzie kiedykolwiek w necie dostępna ;)
  • 0

#10

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak już ktoś wcześniej napisał -kolejne zdjęcie które będzie czy nie będzie superrealistyczne i tak pójdzie w zapomnienie. A jaki moje zdanie odnośnie fotki? Raczej nieprawdziwe (nie będę używał "fake" bo nie lubię tego słowa). Wygląda jak dorysowane prostym programem graficznym. Po prostu przy profesjonalnie wykonanych podróbkach wygląda kiepsko.
  • 0



#11

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wydaje mi sie że to nie żadne gazy ani ważki tylko najnormalniej na świecie UFO niekoniecznie pozaziemskie być może Rosjanie sprawdzają nasze możliwości obronne przed zbliżającym się atakiem 8)
  • -4

#12

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aparat pstryka fotki w 3.3mpx, a zdjęcie w rozdzielczości 1.2mpx - założmy, że to celowe. :) 5% w dół do wiarygodności.

Dokładnie przeanalizowałem obrazek z użyciem programów z prawdziwego zdarzenia. :) Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jeśli ktoś przerabiał to zdjęcie, musiał się nieźle natrudzić i mieć jakieś pojęcie o tym co robi.

Niestety jakość zdjęcia nie powala, a obiekt na tej fotce jest malutki. 30% w dół do wiarygodności.
Biała otoczka obiektu - 20%.

Wychodzi nam 45% prawdopodobieństwa, że zdjęcie jest prawdziwe. Gratuluję autorowi, niezły wynik. :)

Dołączona grafika
  • 0

#13

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak się bez przybliżenia patrzy, wygląda na prawdziwe. Wolę sobie nawet nie przybliżać i żyć w błogiej świadomości, że komuś udało się cyknąć NOL-a ;)
  • 0

#14

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://i26.tinypic.com/2a9ts39.jpg

Czyżby kosmita rzucający frizbi ? ;)
  • 0

#15

Evolution.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostrość NOL-a na zdjęciu wskazuje na to, że nie porusza się, więc mozna wykluczyć frizbi.
Ta otoczka jest dosyć dziwna, ale przy bliższej zabawie z pikselami wydaje mi się prawdziwa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych