Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdumiewając krąg zbożowy !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1500 stóp, czyli około 300 metrów. Wiesz, jak dla mnie - to nie chciałoby mi się dla hecy zasuwać całą noc a nad ranem bym raczej zgubił orientację ;) i by krzywo poszło.

I rzecz tyczyła się plamy 2^10 = 1024, szlachetny cel sobie wybrano && podano bezsprzeczny opis tego co będzie. Chyba że kolesie mają prekoga ;) i widzą przyszłość
  • 0

#17

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I rzecz tyczyła się plamy 2^10 = 1024, szlachetny cel sobie wybrano && podano bezsprzeczny opis tego co będzie.

A skąd to wiadomo? Informacja zakodowana w ślaczkach?

Chyba że kolesie mają prekoga public/style_emoticons/default/wink2.gif i widzą przyszłość

Jeśli to ludzie, to zapewne działali z "inspiracji". Zaś obcy po prostu mogą dokładnie wiedzieć jak działa słońce ;)
  • 0

#18

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pierwszy sunspot w cyklu 24, 10-24, 1024..

http://solarscience....images/bfly.gif

kurka, ludzie, internetu nie macie? google is your friend!

edit2add
dane ze strony http://spaceweather....spotnumber.html

2nd edit2add

tak, w szlaczkach jest to zakodowane, na cropcircles masz "artykuły" - poszukasz i znajdziesz.. mnie się już nie chce, piątek ;)
  • 0

#19

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak dla mnie jakieś siły magnetyczne oddziałują... z reszta udowodniono, ze Stonehenge [blisko wiltshire]..pole magnetyczne jakieś tam jest, co może leczyć, kości się szybciej zrastają i w ogóle ;p
  • 0



#20

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że wszystkie przedstawione piktogramy są prawdziwe. Jeśli ludzie robili by to w nocy to wiadomo, że nie zachowali by tego układu, geometrii. W dzień przecież tego nie robili:P A wie ktoś może czy w Polsce były jakieś przypadki piktogramów ?
  • 0

#21

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym dopowiedzieć coś do związku majów z piktogramami, więc myślę, że jeśli Majowie mieli jakikolwiek związek z tym to taki: cywilizacja ta miała kontakty z obcymi, a obcy wykonali te kształty. Innego związku nie widzę :D

Z tego co oglądałem o tym "zjawisku" to wiem, że piktogramy, a raczej samo zborze nie jest połamane, ani porzucone, zborze jest tak ułożone jakby tak rosło i jeszcze wszystko się idealnie układa. Jeśli coś źle gadam to poprawcie mnie ;)

W nocy stworzenie takiego działa jest jak to już było mówione niemożliwe, bo kręgi są za dokładne na noc. Jeśli zaś w dzień robiliby takie coś to z pewnością ktoś by to zauważył. Rolnik, do którego należy ta ziemia raczej też sam takiego czegoś nie zrobił, bo nie niszczyłby swojej pracy i przez takie coś traci dużą część upraw, a co za tym idzie mało zyskuje. Jest też możliwość, że dla turystyki danego regionu robione są tego typu dzieła...

Nasuwa mi się pytanie: dlaczego akurat zborze? Chętnie też bym się dowiedział, czy w Polsce są tego typu przypadki.
  • 0



#22

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chętnie też bym się dowiedział, czy w Polsce są tego typu przypadki.


Z tego co wiem to w Wylatowie pojawiają się również piktogramy w zbożu sprawdź: Artykuły z kategorii piktogramy => http://wylatowo.prv.pl/
  • 0

#23

Dj Haker.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasuwa mi się pytanie: dlaczego akurat zborze?

Przyznam, że zborze dość ciężko się układa, jest dość elastyczne. Nie widziałem jeszcze przypadku, że piktogram był na trawie. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może zboże ma jakieś ukryte właściwości ?
  • 0

#24

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taka precyzja i ogrom w ciągu jednej nocy? Jak zostało wspomniane wyżej - w wykonanie musiałaby zostać wciągnięta cała wioska. ;)

Osobiście bardzo podobają mi się te kręgi. Coś tajemniczego w nich jest.
  • 0

#25

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nasz rodzimy tegoroczny twór - piktogram ze Strzyżawy
http://w6.wrzuta.pl/...g87weo/lgvr0036
http://www.pomorska....ZCZ01/908030251
  • 0



#26

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo znane było Wylatowo.. ale tam to zjawisko skończyło się parę lat temu.. filmy są na u2bie..

Piktogramy mogą występować również w trawie... w Polsce nawet były.

W Zamku Bierzgłowskim, niewielkiej podtoruńskiej miejscowości, pojawiły się piktogramy - okrągłe znaki, które zazwyczaj odkrywane są w zbożach. Tym razem znaleziono je w wysokiej trawie.
Właściciel łąki po kilku dniach skosił trawę i po tajemniczym zjawisku nie został żaden ślad - piszą "Nowości".


na tym filmie można oglądnąć różne rodzaje kręgów:
http://www.dailymoti...s-sand-cir_tech

Użytkownik dżekson edytował ten post 08.08.2009 - 13:19

  • 0



#27

Nytek.
  • Postów: 27
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że to sztuka "sztuka". Ale kto wie ^^
  • -1

#28

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No faktycznie każdemu polakowi kojarzy się to z dziarganą serwetką przez babcię z kaszub :D Nic to nie znaczy - po prostu tak się kojarzy. Geometria i dokladnośc wykonania robi wrażenie. Czlowiek dalby radę to zrobić, ale jak zwykle nikt nie widział, niekt nie słyszał, nikt się nie pochwalił... Musi byc prawdziwy :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych