Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważne ogłoszenie - Nowy silnik forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#46

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mam nadzieję, że powrócą kolorowe "kwadraciki" przy tematach, bo te nie są według mnie zbyt czytelne :>



#47

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzizaz, Eury, ale ześ mi cisnienie podniósł. Już się bałem, że to tak na stałe...Oddychaj, Vaherem, Oddyychaj...

#48

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mozna wiedziec kiedy bedzie strona glowna z ramka "ostatnie posty"?

#49

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kocham politykę moderatorów otóż umiem czytać wbrew tego co uważają moderatorzy i wiem że jest to chwilowe ale zmian wyglądu forum było już zdecydowanie za wiele.Co jakiś czas jest zmieniana skórka,system reputacji,niektórzy użytkownicy mają tego dość.Największym problemem forum już nie są nienaprawiane problemy techniczne ale sami moderatorzy ,którzy nic nie robią poza dawaniem ''warnów''.Pamiętam jak (chyba ja z Muhadem) kłóciliśmy się z pewnym facetem obrażał mnie i Muhada w końcu puściły mi nerwy i napisałem co o nim myślę...dostałem warna.Potem zgłosiłem się aby usunięto tego warna czekałem dwa dni żaden ZOMO...derator nic nie napisał chociażby czegoś negatywnego z mojej perspektywy.Można by obstawiać zakłady jak szybko dostane bana ale mam nadzieje że inni nie będą dali sobą pomiatać.Żegnam

#50

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mozna wiedziec kiedy bedzie strona glowna z ramka "ostatnie posty"?


Spójrz na prawą górną część strony. Powinno być 'wyświetl nową zawartość'



#51

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kocham politykę moderatorów otóż umiem czytać wbrew tego co uważają moderatorzy i wiem że jest to chwilowe ale zmian wyglądu forum było już zdecydowanie za wiele.


Zmiana skina jest skutkiem ubocznym zmiany silnika.
Eurycide

Tak, przede wszystkim twórca IPB (IPS) - skryptu forum jakiego używamy przestał wspierać i rozwijać rodzinę 2.3.x co oznacza, że wszelkie błędy, dziury, problemy ze spam botami itp, które pojawiły i pojawią się od tego czasu nie będą łatane i rozwiązywane. Pojawił się skrypt oznaczony numerem 3.0 (już kilka miesięcy temu) i on będzie rozwijany, a jako, że mamy wykupioną licencję błędem byłoby nie skorzystać z aktualizacji, tym bardziej, że w miarę rozwijania się wersji 3.0 moglibyśmy w przyszłości mieć problem z upgradem.

Druga sprawa, to nowy silnik forum, całkowite zrezygnowanie z tabel na rzecz stylów, lepsze bezpieczeństwo - ReCaptcha, ochrona konta użytkownika, lepsza obsługa przyjaznych linków (co ma dla nas znaczenie, w pozycjonowaniu serwisu w google), dynamiczne meta tagi itd. Poza tym mamy otwartą drogę ku dalszym aktualizacjom softu.

Niestety minusem tych zmian jest konieczność opracowania grafiki od nowa. Straciliśmy także skrypt - Hot Topics (wymaga przerobienia pod nową wersję) i znanej wszystkim reputacji (przynajmniej na razie).




Co jakiś czas jest zmieniana skórka,system reputacji,niektórzy użytkownicy mają tego dość.

Co złego jest w rozwoju i udoskonalaniu forum?

#52

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mozna wiedziec kiedy bedzie strona glowna z ramka "ostatnie posty"?


Spójrz na prawą górną część strony. Powinno być 'wyświetl nową zawartość'


Chodzilo mi o taki minibox, a nie liste na cala strone - juz przyzwyczailem sie do miniatury ;)

#53

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Punkty reputacji nie powrócą ze starego forum ? Będziemy od nowa walczyc o swoją reputację ? Proszę o odpowiedź jednoznaczną.

Te zmiany nie sa aż takie złe, ale jakoś człowiek się bardziej przyzwyczaił do dawnego forum :)

#54

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Punkty reputacji nie powrócą ze starego forum ? Będziemy od nowa walczyc o swoją reputację ? Proszę o odpowiedź jednoznaczną.


Bylo:

Mogę natomiast obiecać, że wszyscy użytkownicy, którzy posiadali co najmniej 5 punktów reputacji odzyskają je (i swój status).



#55

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mam nadzieję, że powrócą kolorowe "kwadraciki" przy tematach, bo te nie są według mnie zbyt czytelne :>


Właśnie je tworzę. Pierwsze efekty są na IP.Dark


A mozna wiedziec kiedy bedzie strona glowna z ramka "ostatnie posty"?


Będzie, ale nie wiem kiedy bo mam teraz inne rzeczy na głowie ;)



#56

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie lubię zmian, a szczególnie takich jak Wy to tu zrobiliście...
Raz, że forum jest BARDZO mało czytelne
Dwa, że męczy wzrok
Trzy, że "poznikało" większość użytecznych funkcji

Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, bo nie idzie siedzieć na tym forum!

#57

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, bo nie idzie siedzieć na tym forum!

Jeśli napiszę co mi się na klawiaturę ciśnie, to dostanę warna. *Rozpina Ci kajdany* Jesteś wolny, możesz sobie iść.
Tyczy się to wszystkich co tak pięknie pieją. Może zaczekajcie aż prace dobiegną końca i wtedy krytykujcie?

#58

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to dobre zjawisko jeśli forum się rozwija. Ile razy widziałem fora które były aktualizowane 2 lata temu...

Kwadraciki już są ale jeszcze nie wszędzie, przynajmniej u mnie. Wszystkim pracującym nad przywróceniem forum do poprzedniego stanu(albo i lepszego :) ) należy się :beer:



#59

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zupełnie nie rozumiem tych, którym wszelkie zmiany się nie podobają. Co żeście tacy zamknięci na nowości?

1. Forum z pewnością będzie w o wiele lepszej formie po zmianie silnika i udoskonaleniu dzięki niemu skórki.
2. Eurycide naprawdę się stara, świadczy o tym chociażby tak szybki postęp z dnia na dzień.
3. Nikt nie zmusza tutaj nikogo do siedzenia i męczenia oczu - skoro tak źle się czyta. Dzięki uprzejmości administratora można zmienić wygląd skina na ciemny.
4. Nie trzeba być niemiłym. Można wypowiadać swoje zdanie w sposób kulturalny. Narzekać każdy potrafi, ale pokazać szacunek i podziw już umie mniejszy procent.
5. Przeczytanie całego temat odnośnie zmian nie wymaga poświęcenia kilku godzin. Warto zaznajomić się z wszelkimi ogłoszeniami, by uniknąć nieporozumień.

Osobiście mi się zaczyna podobać. Wczoraj doznałam lekkiego szoku, kiedy ujrzałam jasny szablon, ale wieczorem, po wdrożeniu ciemnego, moje obawy zaczęły maleć. :) Fakt, że wiele osób się już przyzwyczaiło do starej wersji, lecz uważam, że zmiany na dobre są zawsze potrzebne. Nie można ciągle tkwić na jednym poziomie.

Powodzenia całej ekipie w rozwijaniu forum.

#60

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie lubię zmian, a szczególnie takich jak Wy to tu zrobiliście...
Raz, że forum jest BARDZO mało czytelne
Dwa, że męczy wzrok
Trzy, że "poznikało" większość użytecznych funkcji

Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, bo nie idzie siedzieć na tym forum!


judas666 ma rację, nikt cie tu nie trzyma na siłę, a po za tym znam mniej czytelne fora o tematyce paranormalnej, niż to przed zmianami. Albo trenuj w sobie cierpliwość albo drzwi otwarte..


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych