Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważne ogłoszenie - Nowy silnik forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam na nowym silniku forum (IPB 3.0). Przejście z wersji 2.3 było konieczne i choć proces aktualizacji był zaplanowany wstępnie na 24 sierpnia, wystartowaliśmy trochę wcześniej (i nieco niespodziewanie). Zmiana pozwoli nam na wdrażanie nowych i ciekawych rozwiązań, oraz (mam nadzieję) uprzyjemni korzystanie z forum. Na początku wyjaśniam:

- ciemny skin zostanie zbudowany od podstaw w oparciu o ten już znany z wersji poprzedniej skryptu forum
- shoutbox powróci ;)

naturalnie drobne poprawki jak język, formatowanie - systematycznie będą wprowadzane. W tym temacie odpowiadam na wszelkie pytania.



#2

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Puki co nie mogę w Wyświetl nową zawartość znaleźć ikonki lub czegoś przenoszącego do ostatniego nieprzeczytanego postu. Powtarzam - ostatniego nieprzeczytanego, nie ostatniego w temacie.

W tym temacie odpowiadam na wszelkie pytania.

Jeśli już muszę o coś zapytać, to czy taka ikonka wróci? :)

#3

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

System repy zniknął na dobre? Czy tylko "tymczasowo"?

#4

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak długo potrwa mniej więcej cała "metamorfoza"? Chodzi mi o to, kiedy przywrócone zostaną takie funkcje jak "nowe posty" i tym podone ;)



#5

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nowe posty = Wyświetl nową zawartość

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Puki co nie mogę w Wyświetl nową zawartość znaleźć ikonki lub czegoś przenoszącego do ostatniego nieprzeczytanego postu. Powtarzam - ostatniego nieprzeczytanego, nie ostatniego w temacie.


To fakt, nie ma jej. Czy będzie? Na razie nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

System repy zniknął na dobre? Czy tylko "tymczasowo"?


System repy w znanej formie zniknął na dobre, jest nowy system oceny postów. Mogę natomiast obiecać, że wszyscy użytkownicy, którzy posiadali co najmniej 5 punktów reputacji odzyskają je (i swój status). Reputacją będę się zajmował na końcu.


Jak długo potrwa mniej więcej cała "metamorfoza"? Chodzi mi o to, kiedy przywrócone zostaną takie funkcje jak "nowe posty" i tym podone ;)


Metamorfoza potrwa co najmniej kilka / kilkanaście tygodni. W pierwszej kolejności modyfikowany będzie tylko styl. Shoutbox wróci na dniach.



#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj widzę, że niektórzy nie rozumieją istoty zmian. Nie chodzi o grafikę (tak, mnie też aktualna się nie podoba) ale o skrypt. Siłą rzeczy stary skin nie będzie na nim działał, dlatego muszę go zrobić od nowa. To musi potrwać, ale "ładny" design powróci.

Poza tym już się przyzwyczaiłem do emocjonalnego podejścia do wszelkich zmian ;) Po miesiącu wszystkim przejdzie.



#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba dobry znak że ludzie tak emocjonalnie podchodzą do zmian na forum. ;) To znak że im na nim zależy.

Można przez czystą ciekawość spytać dlaczego był tak potrzebny nowy skypt? :)



#9

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zauważyłam, że licznik postów wyswietlił mi wszystkie napisane posty na forum. Czy to znaczy, że teraz bedą zliczane z wszystkich działów czy jest to tylko chwilowe?

Edit: w profilu przed chwilą zauwazyłam to..

#10

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można przez czystą ciekawość spytać dlaczego był tak potrzebny nowy skypt? :)


Zmiana pozwoli nam na wdrażanie nowych i ciekawych rozwiązań, oraz (mam nadzieję) uprzyjemni korzystanie z forum.

P>S>
czekam z niecierpliwością na zmiany, oby jak najszybciej ^^



#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@@ ale się porobiło ## znowu będę się uczyła hi hi instrukcji obsługi wcale nie he he ... przydał by się jakiś instruktor ;-)



#12

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można przez czystą ciekawość spytać dlaczego był tak potrzebny nowy skypt? :)


Tak, przede wszystkim twórca IPB (IPS) - skryptu forum jakiego używamy przestał wspierać i rozwijać rodzinę 2.3.x co oznacza, że wszelkie błędy, dziury, problemy ze spam botami itp, które pojawiły i pojawią się od tego czasu nie będą łatane i rozwiązywane. Pojawił się skrypt oznaczony numerem 3.0 (już kilka miesięcy temu) i on będzie rozwijany, a jako, że mamy wykupioną licencję błędem byłoby nie skorzystać z aktualizacji, tym bardziej, że w miarę rozwijania się wersji 3.0 moglibyśmy w przyszłości mieć problem z upgradem.

Druga sprawa, to nowy silnik forum, całkowite zrezygnowanie z tabel na rzecz stylów, lepsze bezpieczeństwo - ReCaptcha, ochrona konta użytkownika, lepsza obsługa przyjaznych linków (co ma dla nas znaczenie, w pozycjonowaniu serwisu w google), dynamiczne meta tagi itd. Poza tym mamy otwartą drogę ku dalszym aktualizacjom softu.

Niestety minusem tych zmian jest konieczność opracowania grafiki od nowa. Straciliśmy także skrypt - Hot Topics (wymaga przerobienia pod nową wersję) i znanej wszystkim reputacji (przynajmniej na razie).



#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko nie wiem po jaką choinkę zainspirowałem "Władze" do posprzątania na forum celem odciążenia. Szkoda że nasz Mateuszek tego nie uwzględnił.....większa akcja powinna przywrócić poprzedni wygląd forum. (Wyglądamy jaki Ci z Pis lub PO)



#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tatik czy masz z tym jakiś problem?



#15

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak bedzie wygladac ostatecznie stronka... Czekam z niecierpliwoscia.

Mozna takze cos dodac, oprocz samego forum itd., ale nie mam pomyslow co dokladnie.
Ogolnie to teraz wyglada bardziej uniwersalnie.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych