Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Indiańska Starszyzna - Wszyscy Stanowimy Jedno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Indiańska Starszyzna - Wszyscy Stanowimy Jedno/Indian Elders - We are all one
Czas trwania: 9:53
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Indiańska Starszyzna, proroctwo, Ziemia, natura, jedność
Krótka recenzja: Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, wszystko co żyje ma wspólne przeznaczenie. Ziemia nie została stworzona wyłącznie dla ludzi. My jesteśmy tylko jej częścią, musimy zacząć to rozumieć.
Link do filmu:
Link alternatywny: -
 

Usunięto powtarzający się link.
Blitz Wolf


  • 0



#2

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo podoba mi się przesłanie tego filmu, gdyż jest one spójne z moją wizją. Potwierdza moje mniemanie o tym, że starożytne ludy już dawno odkryły co jest prawdziwym pięknem i o co trzeba się troszczyć. Żyjąc w zgodzie z naturą, respektowali prawa jakie nią rządzą. Dzisiejszy człowiek już dawno zatracił swe instynkty, za wyznacznik swej inteligencji przyjmuje rozwój techniczny. Lecz nie to jest oznaką prawdziwej mądrości, mimo iż żyjemy w świecie tak wysoko rozwiniętym technicznie, potrafiącym klonować i wyhodować sztuczne nasienie, w świecie dla którego prawie żadna choroba nie jest już wyzwaniem... wciąż nie pojmujemy wyższości myśli nad ciałem fizycznym. Wszczynamy wojny i nawołujemy do przemocy fizycznej, dla wartości czegoś co nazywamy pieniądzem. Wszczęte przez nas wojny niszczą środowisko jeszcze bardziej niż nasze codzienne poczynania. To nie ziemia jest dla człowieka, a człowiek dla ziemi. Ludzki egoizm na przestrzeni historii, utorował sobie mniemanie wyższości nad innymi organizmami żywymi. Mamy się za inteligentniejszych i lepszych, ranimy inne gatunki zwierząt. Robimy z nich zwierzątka domowe, zabijamy w celach produktywnych np. na futra. Hodujemy w zamierzeniu zabicia i przerobienia na pożywienie. Odznaczamy się niezwykłym okrucieństwem względem zwierząt, zapominamy iż one także czują i cierpią. Przyjdzie czas iż ludzie znikną z powierzchni planety, a wtedy powróci harmonia jaką świat rządził się przed wyewoluowaniem ludzi. Nie będzie to proces natychmiastowy, trwać będzie wiele tysięcy lat... zanim Matka Ziemia, zakopie w swych odmętach wszystkie krwawe pamiątki przypominające jej o tych egoistycznych, bezdusznych i głupich istotach.
  • 0



#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem biedny i nagi, ale jestem przywódcą mego narodu. Nie potrzebujemy bogactwa, ale chcemy uczyć nasze dzieci prawości. Bogactwa nie przyniosą nam dobra. Nie zabierzemy ich ze sobą do innego świata, po naszej śmierci. Nie chcemy bogactwa. Pragniemy pokoju i miłości.

Czerwona Chmura [Makhpiya Luta]
koniec XIX wieku, Wódz Siuksów

Jeśli ktoś lubi kulturę Indian polecam inne imponujące cytaty.....wyraz niesamowitej mądrości prostych ludzi.

LINK
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych