Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piorun kulisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#31

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja wyczytalem ze moze byc on zwierzecie powietrznym, ze to on moze wywolywac samospalenia, poniewaz te pioruny moga sie zmaterializowac kiedykolwiek i gdziekolwiek czyli w czlowieku tez
jedyne co jest o nim pewne to ze w spotakaniu z czlowiekiem jest niebezpieczny w najlepszym wypadku beda poparzenia w najgorszym smierc

co o tym zjawisku sadzicie??


Samospalenie raczej nie ma nic wspólnego z piorunami kulistymi. Zjawisko samospalenia choć bardzo rzadko występuje to zostało dość dobrze opisane. Są osoby które nawet to przeżyły. Swego czasu był cykl artykułów na ten temat w „Nieznanym Świecie”.
A co do piorunów kulistych to trudno jednoznacznie coś powiedzieć...
Niektórzy mówią, że jest to skondensowana energia cieplna (ale nie wiem dokładnie co miało by to znaczyć).
  • 0

#32

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja Babcia zawsze podczas burzy mówiła mi : " zamknij okno ,bo piorun kulisty wleci"
:P , opowiadała jak kiedyś wpadł do domu jej sąsiadki ... przez kontakt ! nie wyobrażam sobie jak piorun wyłazi z gniazdka i wpada do mieszkania ;) ?
  • 0

#33

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To chyba z lekka nimożliwe.
  • 0



#34

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Olivia mnie babcia podobne historyjki opowiadała. Myśle że to coś w stylu babajagi.
  • 0

#35

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedaleko mnie, do domu ciotki mojej koleżanki wpadł piorun kulisty przez małe okienko, po schodach na górę, poprzypalał ściany w korytarzu, potem...uwaga...przez dziurkę od klucza (!) do pokoju, i tam zniknął, albo wyleciał przez okno, już dokładnie nie pamiętam...właściciele domu byli poparzeni, ale na szczęście niegroźnie...
  • 0

#36

M_lenka.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przez dziurkę od klucza? :shock: moja mam mi kiedys mówiła ze do kogoś wpadł przez okno, ale odbił się od lustra i wyleciał..zabił 1 osobę
  • 0

#37

Sebastos.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widiałe bodajże w 2003 roku niebieskie kule światła na łące obok mojego domu.
Bawiły się ze sobą w berka. Niewiem co to mogło być, ale chyba nie piorun kulisty.
Latały dość nisko nad trawą, ale jej nie podpaliły ani nawet nie "zarumieniły".
Obserwowałem je razem z bratem i ojcem. Nezwykłe przeżycie. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, albo nie podeszłem do nich :-(
  • 0

#38

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widiałe bodajże w 2003 roku niebieskie kule światła na łące obok mojego domu.
Bawiły się ze sobą w berka. Niewiem co to mogło być, ale chyba nie piorun kulisty.
Latały dość nisko nad trawą, ale jej nie podpaliły ani nawet nie "zarumieniły".
Obserwowałem je razem z bratem i ojcem. Nezwykłe przeżycie. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, albo nie podeszłem do nich :-(

TY interesujące... :surprised:

[b]EDIT admin:
Mam prosbe o bardziej rozbudowane wypowiedzi.

  • 0

#39

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ten piorun kulisty to mogą być Psi balle, hmm sam nie wiem więcej o nich na stronie http://www.psipog.ne...les.php?cat=201 - zobaczcie ciekawe
  • 0

#40

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to piorun kulisty ale opowiem.
Babcia opowiadała mi że widziała jak od pioruna który strzelił oderwała się bardzo jasna kula i po przeleceniu kilkunastu metrów zniknęła - tor lotu był pokręcony.
  • 0

#41

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przez dziurkę od klucza? :shock:


Tak, przez dziurkę od klucza...
Mnie też trudno było w to uwierzyć :P
Ale jednak tak było...
  • 0

#42

koplej.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chcecie zobaczyc piorun kulisty ? na tej stronce jest poradnik jak go zrobic, nazywa sie on ,, Jak zrobic piorun kulisty" ja probowalem i powiem wam ze mi wyszlo, tylko troche mialem cykawe czy nie rozwale mikrofali :D chcecie, probujcie ale robicie to a wlasna odpowiedzialnosc http://members.lycos.co.uk/spieq001/
  • 0

#43

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

juz był post o tym jak zrobic piorun kulisty kolego
  • 0

#44

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pirun kulisty to przecież wszelkie zjawiska UFO (tak twierdzą "eksperci") to o czym my tutaj gadamy ? :rotfl:
  • 0



#45

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli moi 'sąsiedzi' (300m ode mnie) 40 lat temu z hakiem mieli przelatujące przez 2 pokoje w domu UFO?
Spoko.. nie mam pytań do 'ekspertów':)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych