Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piorun kulisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#16

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Włacze sie do tematu i podam to co ciekawe czyli jak samemu zrobic piorun kulisty :
piorun
Na tej stronie jest ladnie opisane całe fizyczne zjawisko zwane piorunem kulistym.
Miłej lektury

PS witam na nowym forum :D
  • 0

#17

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Włacze sie do tematu i podam to co ciekawe czyli jak samemu zrobic piorun kulisty :
piorun
Na tej stronie jest ladnie opisane całe fizyczne zjawisko zwane piorunem kulistym.
Miłej lektury

PS witam na nowym forum :D


Barzo fajne doswiadczenie, chyba dzis wyprobuje :(

PS witaj na nowym forum :P
  • 0



#18

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mnie kolega mówił że takie doświadczenie pokazywali na Discovery Channel i pozwala ono otrzymać kulę plazmy o minimalnej energii... a moze piorun kulisty to właśnie plazma tylko że o małej, wręcz znikomej energi w zestawieniu z tym co powstaje podczas wybuchu jądrowego :D
  • 0



#19

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to prawie napewo jest plazma. Ostatecznie łuk elektryczny jonizuje gaz. Mnie interesuje dlaczego jest okrągły to jest zastanawiające.
  • 0

#20

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

być może powstaje coś w stylu chwilowego jądra, które działałoby tak jak jądro planety czy atomu? nie wiem, nie jestem fizykiem...
  • 0



#21

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie interesuje dlaczego jest okrągły to jest zastanawiające.


Ponoc kula to ksztalt doskonaly i sposob formowania sie cieczy, gazow (w prozni) najprostszy do osiagniecia.
  • 0



#22

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak zgadza się. Ale mnie chodzi o to że porun to wyładowanie elektryczne + do - czy jakie byśmy tam oznaczenia nie przyjeli. Co w takim piorunie jest plusem co minusem i czemu nie wyladowuje się z ziemią jak normalny piorun tylko hmm jak miedzy sobą??
pozdr
  • 0

#23

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a może ma podobną budowę do atomu? w sensie, że dookoła krąża te "-" a w środku jes "+"... Bo inaczej jak miałaby powstać kula z tak sobie latającej energi?
  • 0



#24

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie też tak myśle tylko jak to możliwe w takiej skali. Szkoda, że nie widziałem nigdy takiego pioruna na żywo może cos by mi to wyjaśniło. Kiedyś słyszałem historie, że jak wpadnie piorun do domu to trzeba sie schować pod pierzyne :D Wydało mi się to śmieszne ale z drugiej strony taka pierzyna nie przewodzi prądu i teraz nasuwa sie pytanie czy jest jakoś naładowana? Jakie własności mają pierze kacze czy tak gęsie? Wiadomo, że są dobrymi izolatorami ciepłą, prądu. Ten instruktaż idzie z dziada pradziada na wiosce gdzie sie wychowywałem. Skąd oni mają takie przesłanki wogóle skąd wiedzieli o takich piorunach? Wcześniej nie było lini wysokiego napięcia, które nasilałyby to zjawisko. Może wystepuje częściej niż myślimy?

Pozdr
  • 0

#25

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wiesz co traper mysle ze mysl o "tak sobie latajacej kuli energii" moze byc prawdziwa, przeciez jest tyle ludzi ktorzy sadza ze moga uzyc energii do leczenia, a jesli ktos potrafilby tak zawladnac nad energia, ze moglby skumulowac pewna jej czesc do kuli
  • 0



#26

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasuwa mi sie słynne "kamehameha....!" z Dragon Balla :D
Ale ogólnie może tak jest, że energia, która nas otacza da się wykorzystać na naszą korzyść, tak jak mówisz choćby do leczenia...
  • 0



#27

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

klaniaja sie Dragon Ball i Gwiezdne Wojny :D

przeciez mnisi mowia ze wokol nas znajduje sie energia, a oni ucza sie nad nia zapanowac
  • 0



#28

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I myśle że jest to jaknajbardziej możliwe, ale do tego trzeba duzego opanowania samego siebie, woli, ciała itd...
Może starożytni posiedli te umiejętności, ale z biegem czasu zostały ona zapomniane i teraz trudno do tego powrócić.
  • 0



#29

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mowie przeciez ze sa ci mnisi, skad wiesz ze nie doskonala tych technik przez wieki i posiadaja wiedze, ktora mogliby pomoc, lub podbic swiat ??
  • 0



#30

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnisi z Tybetu i Indii, potrafia praktycznie wszystko. Potrafią być w 2 miejscach jednocześnie, żyć wiecznie i wiele innych. Polecam książkę "Życie i nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu". Jeśli ktoś chce link do niej to piszcie na PW.
W pamięci utkwiło mi zdanie: "zbliżają się czasy wielkiej przemiany", coś pisało jeszcze o wielkim rozwoju duchowości, zniknie rządza materializmu itd, tu nasuwa mi się rok 2012. A książka byla pisana około 100lat temu, jeśli dobrze się orientuję.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych