Skocz do zawartości


Zdjęcie

'Zwierzęta' żyjące w atmosferze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwłaszcza, ze mówimy tu o zwierzętach, których wielkość mierzy się w setkach metrów i więcej?



i zwłaszcza że nic o nich nie wiemy (zakładając że faktycznie istnieją)
może kiedy 'widzą' że prom kosmiczny leci w sam środek ich 'ciała' potrafią zrobić sobie 'dziurę w brzuchu'

nie wiemy nic, trzeba by coś takiego schwytać, bądź znaleźć i obserwować non stop.

możliwe też (cały czas zakładając że jednak istnieją :P) że rosną 'w drugą stronę', tzn. maleją i umierając zlatują na ziemie i spalają się, ekspoldują, znikają, wylewają z siebie wodę itp itd
  • 0

#17

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powszechnie wiadomo, że jedyną boginią jest Niewidzialny Różowy Jednorożec, chwała niech będzie jej świętym Kopytkom!
A mówiąc mniej metaforycznie, czy nie kłócimy się tu o rzeczy nieweryfikowalne? Wszak bark dowodów na istnienie jest argumentem za nie istnieniem, odwrotnie już niestety nie.
  • 0

#18

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ciekawia mnie tylko te zdjecia Constable'a, szperajac po necie znalazlem ich duzo wiecej i zastanowil mnie fakt :

Jesli stworzenia sa niewidzialne a robil je z filtrem podczerwonym , to jak te zdjecia do cholery kadrowal ze te zwierzeta mu na nich wychodzily ? ...
  • 0

#19

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy czasem takie "stworki" nie pojawiły się, gdy chcieli nagrać powstawanie kręgów w Wylatowie? Kiedyś bodajże oglądałam o tym program.
A osobiście wydaje mi się, że to bujda.
  • 0

#20

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Że też ominąłem ten fragment... :D

Opisywane są przypadki piorunów kulistych z których 'wydostawały się' różne substancje/materiały.
Np. zeszklone skorupy (5kg! - 1989r. na Węgrzech), piasek (w pobliżu Csepelu), woda (3 litry!)


Można by wtedy zbadać, jakie to skorupy. Jeśli miałby być to dowód na zwierzęcą naturę piorunów kulistych, to czy mamy przyjąć, że te stworzenia pokryte są pancerzem? I po co on żyjącym w atmosferze istotom żywiącym się energią?

Co do zdjęć, to moim zdaniem są bardzo nieprzekonujące. Wygląda to bardziej, jakby zdjęcie było pomazane po wierzchu, a następnie zeskanowane i obrobione na "tryb podczerwony". Szczególnie to pierwsze wygląda, jakby się na nie coś wylało :D
  • 0



#21

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeżeli nawet takie ,,cosie" istnieją to w jaki sposób mogły się pojawić, jak mogła przebiegać w tym wypadku ewolucja?
  • 0

#22

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe, jak się rozmnażają, i czym się żywią, bo nie wierze, że w jakąś tam "energię" ^^
  • 0

#23

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tych tematach jest mowa o piorunach kulistych.

http://www.paranorma...mp;#entry353529

i Video: http://www.paranorma...mp;#entry353194
  • 0

#24

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rods tez sa nie zbadane wiec ta teroria nie jest do konca bajka ...
poza tym takie stworzenia nie koniecznie moga byc pochodzenia ziemskiego /...
  • 0

#25

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sugerujesz, ze rodzą się poza atmosferą i wpadają tu tylko na burze?
  • 0

#26

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jako, że nie udało nam się połączyć razem tego tematu, wklejam mój tekst..
napewno pomoże wam to uzyskać odpowiedzi na wasze pytanie, enjoy :)

Spodki i inne niezidentyfikowane obiekty latające - statki kosmitów czy tajemnicze zwierzęta?


W wielu przypadkach źródłem opowieści o latających spodkach są w istocie błędne interpretacje zjawisk atmosferycznych i astronomicznych, np balonów meteorologicznych, planety Wenus, odbijających światło obloków mgły lub chmur, flar alarmowych, stad gęsi lub rojów świecących owadów, chmur o soczewkowatym kształcie, smug pozostawianych przez odrzutowce, nisko przelatujących samolotów i meteorytów.

W innych przypadkach ludzie zakładają zwykle, że latające spodki i inne osobliwe obiekty na niebie to statki kosmiczne istot pozaziemskich. A jeśli przynajmniej niektóre z nich to żywe istoty, mieszkańcy naszej planety, których dotychczas nie odkryli naukowcy? Ta fascynująca lecz mało znana hipoteza wzbudziła ostatnio wielkie zainteresowanie amerykańskich badaczy.

Wiadomo, że termin "latający spodek" wymyślił reporter, który zajmował się dokumentacją spotkania przedsiębiorcy z Idaho, Kennetha Arnolda z dziewięcioma latającymi obiektami o owalnym kształcie, podczas pilotowania samolotu Callair 24 czerwca 1947r. Nie wszyscy wiedzą jednak, że Arnold opisał "spodki" jako żywe organizmy, "podobne do latających meduz".

Podobne obserwacje poczynili takze inni mieszkańcy Ameryki. Miesiac później, John P. Bessor z St. Thomas w Pensylwanii przedłożył siłom powietrznym Stanów Zjednoczonych swoją teorię, którą stworzył podobno w 1946r. Oficer, który udzielił Besserowi odpowiedzi, nie zlekceważył jego koncepcji, lecz stwierdził, że "wśród teorii, które nam przedłożono wyróżnia się ona wybitnymi walorami intelektualnymi".

Teoria zwierząt powietrznych znów stała się głośna w 1955r., kiedy hrabina Zoe Wassilko-Serecki, słynna nizalena myślicielka, opublikowała w Stanach Zjednoczonych jej szczegółową ocenę. Twierdziła, że w górnych warstwach atmosfery ziemskiej żyją wielkie istoty o wrzecionowatych kształtach, o lśniących ciałach złożonych z energii skondensowanej wokół jądra z materii stałej. Mogą przybierać dowolne kształty, od kolistych w stanie spoczynku po wrzecionowate w ruchu. Przyswajają one energię, którą karmią swoje eteryczne ciała. W późniejszych latach pojawiło się wiele doniesień o UFO. Liczne NOLE'e miały podobno ksztalt cygar ibyły podobne do niebiańskich zwierząt, które opisała hrabina.

Jej koncepcję popparł zoolog Ivan Sanderson, jeden z najznakomitszych amerykańskich badaczy tajemniczych zwierząt. U progulat sześćdziesiątych znany naukowiec, wynalazca hydrofonu John M. Cage z New Jersey, porównał UFO ciągnące śladem samolotów do delfinów towarzyszących statkom. Stwierdził, że obiekty latające mogą okazać się inteligentnymi formami życia, które żywią sie elektrycznością o ładunku ujemnym.

Najsłynniejszym badaczem teorii zwierząt powietrznych jako NOL'i jest Trevor James Constable, oficer łączności z amerykańskiej floty handlowej. W 1978r. opublikował wyniki swoich badań i dociekań w fascynującej książce, zatytułowanej "Sky Creatures". Zdaniem Constable'a niektóre UFO to olbrzymie nieodkryte jeszcze formy życia, w pelni przystosowane do życia w atmosferze ziemskiej. Nadał tym wysoko rozwiniętym organizmom nazwę "critters" i opisał je jako jednokomórkowce (takie jak ameby), pokryte osłoną poodbną do miki lub metalu, o zróżnicowanej długości - od kilku centymetrów do blisko jednego kilometra. Constable wyjaśnił, że osobliwe organizmy widuje sie niezwykle rzadko, ponieważ czesto emitują one promienie podczerwone (niewidzialne dla ludzkiego oka). Zmieniają takze kolor i w określonych warunkach odbijają światło słoneczne. Wówczas staja się widoczne i klasyfikowane jako UFO. Można je sfotografować za pomocą specjalnej błony i odpowiednich filtrów. Constable zamisćił w swojej książce liczne fotografie tajemniczych mieszkańców nieba, wykonane na pustynii Mojavi w Kalifornii.

W 1992r. teoria o żywych UFO, nazywanych także "bioformami", zyskała rozgłos poza granicami Stanów Zjednoczonych. Brytyjczyk Andrew Collins przedstawil ją w książce "The Circlemakers". Kiedy poszukiwał przyczyny powstawania tak zwanych kręgów zbożowych odnalazł rozprawę zapomnianego uczonego Wilhelma Reicha, który twierdził, że odkrył tajemniczy rodzaj energii, zwanej orgonem. Według hipotezy Collinsa, orgon moze być kluczem do rozwiązania zagadki kręgów zbożowych, ponieważ wszystkie udokumentowane związane z nimi zjawiska towarzyszyły takze pojawianiu sie "critterów" opisanych przez Constable'a. Jesli niebiańskie stwory składają się z orgonu, ich przypadkowy kontakt z Ziemią może powodować powstawanie kręgów.

Crittery jeśli istnieją, nie są jedynymi istotami zamieszkującymi nasza atmosferę. Podczas II wojny światowej donosili często o spotkaniach z lśniącymi kulami białego lub czerwonego światła, tańczącymi wokół samolotów lub lecących ich śladem w sposób niebywale inteligentny, wskazujący nawet na poczucie humoru i ciekawość. Wyglądały tak, jakby chciały zaznajomić sie z samolotami.

Kulom światła nadano nazwę "foo fighters". Początkowo uważano, że jest to tajna broń wroga, ale widywali je nie tylko pilci amerykańscy i brytyjscy, lecz także japońscy i niemieccy. Podobne obiekty wykrywają czasem radary. Nazywa się je wówczas "gizmo" lub aniołami. Constable uważa, że tajemnicze kule to bardzo prymitywna odmiana zwierząt powietrznych, znacznie mniej inteligentnych od olbrzymich stworów.

Teoria, która głosi, że NOL'e to żywe organizmy - żyjące w powietrzu - jest niewątpliwie kontrowersyjna. Ze zrozumiałych względów nie budzi entuzjazmu naukowców. Na koniec należy oddać głos biologowii z bazy sil powietrznych Wright-Petterson w Dayton, w stanie Ohio, gdzie mieści się główny amerykański ośrodek badań nad UFO. Z uwagi na osobliwy przedmiot wypowiedzi naukowiec woli zachować anonimowość, ale jego słowa mówią same za siebie:

"Jesli wrzucimy kamyk do stawu, zobaczymy, jak żyjątka wodne - larwy, krewetki, ryby i owady - pierzchają w popłochu. Zanim jednak znikną kręgi na wodzie, stworzenia powracają, żeby z ciekawością zbadać nieznane zjawisko. Być może wydarzenia na Ziemi - wybuch jądrowe i loty rakiet - są jak kamyk wrzucony do wody. Wywołują zakłócenia stratosfery, moze nawet powodują zaburzenia tkanki wszechświata, a kosmiczne zwierzęta zbiegają się, żeby zbadać dziwne zjawisko."

Jako zoolog musze stwierdzić, że zawsze zastanawiałem się, dlaczego na naszej planecie nie ma stworzeń, prowadzących wyłącznie powietrzny tryb życia, zważywszy że na lądzie i w wodzie ewolucja dokonala cudów, zaludniając je najróźniejszymi istotami. Jeśli Constable, Cage i inni zwolennicy teorii zwierząt powietrznych mają racje, nie powienienem się juz dziwić, a najwyżej martwić, że nie udało mi się znaleźć dowodu na istnienie dobrze strzeżonej tajemnicy ewolucji.

opracował dżekson :)
  • 0



#27

Shunkan.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście nie wykluczam, że jest to prawda. Bardzo możliwe, że zwierzęta mogą żyć w atmosferze. Miałem kiedyś taką głupią teorię(jak byłem mały), że gdy widzę ogromną chmurę, wyglądającą jak coś ze skrzydłami, może być to ogromne, niewidoczne stworzenie.
  • 0

#28

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio po jakże męczącej grze w kosza, rozłożyłem się na asfalcie i leżąc plackiem gapiłem się na bezchmurne niebo, po chwili dwukrotnie zauważyłem jakiś biały podłużny obiekt lecący po niebie o.O i przyszło mi to na myśl ;p w dodatku leciał ,,superszybko"
  • 0

#29

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jako, że nie udało nam się połączyć razem tego tematu, wklejam mój tekst..napewno pomoże wam to uzyskać odpowiedzi na wasze pytanie, enjoy

opracował dżekson


Dżekson, musisz coś z tym zrobić - ten koleś, http://pl.wikipedia....iki/Karl_Shuker jest podawany jako autor tego tekstu. Ba! Ktoś cię skopiował na swoją stronę, i jako autora podaje nie ciebie, tylko tego wyżej wymienionego:
http://x-gumis.klub....zta/ufo/ufo.htm

Tutaj też twoje opracowanie skopiowali - http://tajne.org/art..._zwierzeta.html
Tylko trochę inaczej zdania ujęli. Normalnie trochę podmienili "twój" tekst, i udają, że to "tłumaczenie" od kogoś innego....
Bezczelni...Pozwij ich, czy coś... ;0
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych