Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co uderzylo w Jowisza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie mogłaby być to puszka z :beer:? Według Ciebie oczywiście ...

Pozwól radosławie, że zacytuje Twoją wypowiedź stąd:

www.paranormalne.pl/index.php?s=&showtopic=3499&view=findpost&p=351551

(...)A tak żeby nie wypadać za bardzo z tematu - otwarty umysł oznacza dopuszczenie WSZELKICH możliwości przyczyniających się do dziwnych anomalii w naszym układzie słonecznym. Jest to dużo zdrowsze podejście niż dopasowywanie wszystkiego do OFICJALNEJ WERSJI NAUKI istniejącej tylko w umysłach ludzi którym ją wrdukowano do głowy(...)


  • 0

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie mogłaby być to puszka z ? Według Ciebie oczywiście ...


Radosław miał na myśli na pewno jakiś statek obcych, albo coś w tym stylu. :P
  • 0



#18 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Gustlik spytałem na poważnie czy nie ma gdzieś zarejestrowanego momentu uderzenia.
Mylo - czasem mozna się pomylić, nie sugeruję że mam nagranie jak Draconiiański krążownik przywalił w Jowisza -ale podoba mi się że łapiesz odpowiednią perspektywę :mrgreen:
pozdrawiam
  • 0

#19

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gustlik spytałem na poważnie czy nie ma gdzieś zarejestrowanego momentu uderzenia.


Niestety, NASA ani nikt na Ziemi nie wiedział, że 19 Lipca zderzy się z Jowiszem okruch o średnicy 1km. Przypadkiem zaobserwowano tylko ślad tego zderzenia.

Ps. Wielkie profesjonalne teleskopy nie służą do kręcenia filmików na potrzeby Youtube. :lol
  • 0



#20

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zrodlo: gazeta The Times
(...)
Aha i jeszcze jedno rada na przyszlosc: Mniej onetu i nierzetelnych stron, wiecej fachowych artykulow.


"Impact" w polskim języku ma jedne znaczenie - http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=impakt

Natomiast w angielskim kilka http://www.thefreedi...nary.com/impact

Dopasuj sobie, pomyśl. A jak nie wyjdzie - to ci to napiszę jeszcze raz - Wesley nie zaobserwował/"spotnął" impaktu (tego impaktu w naszym języku) - tylko ślady po nim.

Jesli nie rozumiesz po ang. Nich ci ktos to przetlumaczy babcia , dziadek, nie wiem kto jeszcze


Jak już się wielki anglisto posiłkujesz takim wspaniałym źródłem - istną wyrocznią świata internetu, to polecam dojść do samych korzeni, czyli for internetowych na które Wesley wrzucił swoje "odkrycie", żeby inni je potwierdzili. Fajna lektura. Niech ci "dziadek" przetłumaczy :P

Co do "Amatora" tak jest nim.....


Tak, ale nie

totalny amator


Bo choć to detal, to jednak dość istotny.

prosze cie nie siej zametu i pisz istotne rzeczy w temacie.


A ja cię proszę, żebyś przed napisaniem posta w tonie tak lekceważącym i z nastawieniem "co on *piiip*, przecież jestem tak wielki i rozumiem po angielsku (WOW!)" zastanowił się parę razy, czy aby na pewno masz rację. Bo w tym wypadku ci nie wyszło. Cheers.
  • 0

#21

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wez nie osmieszaj sie jeszcze bardziej

ok,thx,bye

sry za offtop

Edit: Snajper88
Jedno upomnienie już masz (za avatar), a teraz z premedytacją offtopujesz, czyli:
Dołączona grafika + Reg. pkt. 3.2; 3.11

  • -1

#22

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jasne, ośmieszyłem się :mrgreen:
Za to ty błysnąłeś intelektem twierdząc, że

zaobserwowal impakt


Tłumacząc to totalnie dosłownie z

Anthony Wesley spotted the extraordinary impact


Nie zadając sobie nawet trudu sprawdzenia, jakie znaczenia wyraz "impact" posiada w języku naszej "zamorskiej kolonii" :P A na zwrócenie ci delikatnej uwagi, arogancko reagujesz odsyłaniem do "rzetelnych stron" i dziadków/babć lingwistów, zamiast faktycznie to sprawdzić. Jeśli ja się ośmieszyłem, to nie wiem jak przesuwając skalę nazwać twoje zachowanie i powyższy post. Ultrażenadą?
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasa z cala swoja rzesza naukowcow nic nie wiedziala o tym wydarzeniu, dopoki nie poinformowal ich o tym totalny amator, ktory zaobserwowal impakt na wlasnorecznie zrobionym teleskopie. Jak dla mnie to bardzo smieszne...

1) Zestawienie "totalnego amatora" z "własnoręcznie wykonanym teleskopem" pozwalającym autorowi na robienie takich zdjęć jest zupełnie nie na miejscu. A. Wesley w tym co robi jest prawdziwym fachowcem, a od zawodowych astronomów obserwacyjnych i astrofotografów, różni się tylko tym, że on za to nie bierze wynagrodzenia.


2) Wesley nie widział uderzenia, tylko jego efekt na powierzchni atmosfery Jowisza. Zresztą, samo uderzenie nastąpiło po niewidocznej z Ziemi stronie Jowisza. Tego wszystkiego można się dowiedzieć z obserwacyjnego raportu odkrywcy. To chyba najbardziej wiarygodne źródło.
  • 0



#24

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jamstirling, zbuduj refletor o średnicy zwierciadła 14,5" a wtedy pogadamy nad pojęciem 'totalny amator'.

Nie mam wątpliwości, że Jowisz ma 'siniaka' po uderzeniu, defacto pełni on rolę odkurzacza w US.

W przyszłym tygodniu może się wybiorę pod niebo i jeśli uda mi się zamontować kamerkę na ognisku głównym 10" to obrobie avika i wrzucę ;)
  • 0

#25

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jowisz: Plama podzieliła się na trzy części

(08.08/23:19) - Naukowcy obserwują tajemniczą czarną plamę, która pojawiła się w lipcu w północnych regionach atmosfery Jowisza. Na animacji zamieszczanej pod artykułem widoczne jest powolne rozszerzanie się plamy. Najciekawsze jest to, że mimo iż Jowisz obraca się z dużą prędkością z zachodu na wschód, plama rozszerza się jednocześnie na prawo jak i na lewo. W ostatnich dniach doszło do jeszcze bardziej zaskakującego zjawiska. Plama zaczęła się dzielić na mniejsze fragmenty. Obecnie wyróżniono trzy jej kawałki, które zaczynają się od siebie oddalać. Plama potrzebuje na wykonanie jednego pełnego obrotu wokół Jowisza zaledwie nieco ponad 2 godzin. Plamie przyglądają się naukowcy za pomocą teleskopów naziemnych, a także Kosmiczny Teleskop Hubble'a, który po ostatniej misji naprawczej dysponują wyśmienitej jakości kamerą zdolną robić znaczne zbliżenia. Obiekt na zdjęciach wygląda jak plama ropy pośród morza. W głębi ma ciemną barwę, a na brzegach jest rozmyta i kolor czarny staje się jaśniejszy. Naukowcy sądzą, że takie zmiany w atmosferze Jowisza mogło dokonać jedynie uderzenie komety lub planetoidy. Nie udało się jednak uwiecznić tego najciekawszego momentu na zdjęciach. Jeśli rzeczywiście była to planetoida, to musiała był potężna i mieć średnicę kilkuset metrów. www.twojapogoda.pl

FOTO: http://spaceweather....ntz1_strip2.jpg

ANIMACJA: http://spaceweather....oicto7757sshui3
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych