Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Michigan Dog-man


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwierzęta nie posiadają uszu na głowie i ramionach zazwyczaj... :mrgreen:
  • 0

#62

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zazwyczaj tak :lol3:

ale jak to mozna inaczej tłumaczyć?

It has pointed ears on top of its head and shoulders, which ordinary dogs (or bears or other quadrupeds) do not have.

tylko w jeden sposób, choć mi osobiście ciężko na tym filmie dopatrzyć się uszu na jego ramionach :P
  • 0



#63

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee, ja z angielskiego nie za mocny jestem więc nie przetłumaczę, może ktoś inny spróbuje ? :lol2:
  • 0

#64

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zazwyczaj tak :lol3:

ale jak to mozna inaczej tłumaczyć?

It has pointed ears on top of its head and shoulders, which ordinary dogs (or bears or other quadrupeds) do not have.

tylko w jeden sposób, choć mi osobiście ciężko na tym filmie dopatrzyć się uszu na jego ramionach :P


To jest umieszczone(?) uszy na (szczycie) tej głowy i ramion jak (u) zwykłych psów(albo niedzwiedzi, albo innych czworonożnych).
W tłumaczeniu może być błąd, uczę się anglika 2 rok.

Przetłumaczyłem specjalnie dla Ciebię Unforgiven.

Co do samego wilkołaka, to jeden z najbardziej interesujących tematów na tym forum, jest po prostu świetny.
Nie wiem co mam o tym myśleć, nie wiem co to było, ale nagranie wygląda na autentyczne. Tylko te zęby...
Przydałoby się poszukać więcej info o tym w necie...
  • 0

#65

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale jak to mozna inaczej tłumaczyć?
tylko w jeden sposób, choć mi osobiście ciężko na tym filmie dopatrzyć się uszu na jego ramionach :P


Haha, fajna zagadka lingwistyczna :mrgreen: . Imho jednak można to inaczej tłumaczyć. Ba, nawet powinno:

It has pointed ears on top of its head and shoulders, which ordinary dogs (or bears or other quadrupeds) do not have.


Ma szpiczasto zakończone uszy na szczycie głowy i barki/ramiona (w sensie, że nie uszy na ramionach, tylko sam fakt, że to zwierzę ma tak ułożone ramiona/barki) , których zwykłe psy (lub niedźwiedzie czy inne czworonogi) nie mają.

Teraz to ma sens ;)
  • 0

#66

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

że ma spiczaste barki? teraz to dla mnie w ogóle sensu nie ma ;] no ale możliwe że i tak może być ;)
ciężko mi sobie wyobrazić i uszy na ramionach i spiczaste ramiona.. to może jakieś odrosty.. coś ala skrzydła? omg :0
  • 0



#67

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie spiczaste barki, tylko po prostu barki tudzież ramiona ;0 (swoją drogą, pominięcie "szpiczaste" w twoim tłumaczeniu tym bardziej burzy sens tego zdania ;p)

Ciężko to wyjaśnić "po polskiemu", ale chyba autorowi chodzi o to, że nie idzie mu płasko tułów a potem nagle wyrastają łapy (jak zwierząt chodzących na czterech "łapach"), tylko ma takie...barki :mrgreen: Jak u naczelnych czy coś w ten deseń.

Ew. jeśli uznać, że chodzi o ramiona (bo qrcze, ciężko dojść do tego, czego tam się dopatrzył autor i o co chodzi), to po prostu dziwne jest to, że zwierzę ma ramiona (czyli jest podział na nogi/ręce), a nie po prostu 4 kończyny/łapy jak zwierzęta 4 nożne.

Anyway "spiczaste" odnosi się tylko do uszu, a te barki/ramiona są jako osobna, "dziwna" cecha tego zwierzęcia - bo tylko w tej wersji ma to jakikolwiek sens.

edit (coby nowego postu nie pisać): poszperałem trochę w sieci w artach/tematach/komentarzach o tym "czymś", i w tym zdaniu na 100% chodzi o fakt dziwnych ramion (po prostu jako...dziwnych ramion):

The key to identifying it is the massive shoulders. No grizzly has those shoulders.

źródło: comments (klik)

It's shoulders are very widely spaced and its forelegs remind me of the knuckle run primates do


comments
  • 0

#68

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko te zęby...
Przydałoby się poszukać więcej info o tym w necie...


No to nic jak tylko porównać uzębienie tego czegoś z uzębieniem grizzly, to nam pokaże czy to niedźwiedź. Bo na czarnego niedźwiedzia nie wygląda. Jeśli uzębienie wyraźnie się różni, to będzie ciekawie ;)
  • 0

#69

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc chyba utknęliśmy w miejscu w identyfikowaniu zwierzaczka ^^ Bez dalszych poszlak już nic nie zdziałamy.
  • 0

#70

Sporek.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra. Dla mnie to może być wilkołak :D
  • 0

#71

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dla mnie też może być ^^
narazie cichosza w tej sprawie <bezradny>
  • 0



#72

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednak powstaje następne pytanie, jak takie coś, mogło powstać w trakcie ewolucji ? Czy to coś może rzeczywiście być spokrewnione z wilkiem ? Czy to cos jest bardziej od wilka inteligentne ? Albo to coś jest "tworem" wojska ?
  • 0

#73

Sporek.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystkie doniesienia o takich dziwnych stworach raczej traktuję z rezerwą ale mimo wszystko coś w tych opowiadaniach i legendach może być. Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby wojsko manipulowało sobie przy DNA i robiło jakieś eksperymenty. Tzn na pewno robią tylko nie wiadomo jak daleko się posuwają :P.
  • 0

#74

Legionvx.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, po obejrzeniu filmu moje pierwsze wrażenie to goryl, tylko te szczęki, naprawdę mi nie pasowały... Niedźwiedź? Może i tak, chociaż ten styl poruszania się.

Już bardziej przekonuje mnie jakiś genetyczny mutant- hybryda, a może nawet chimera...

Jako ciekawostkę do opisu zwierzaka z pierwszego postu zamieszczam fotkę:

Dołączona grafika

Kolory sierści to czarny i brązowy, jak w opisie...
  • 0

#75

kamyk.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

News który znalazłem na stronie www.9and10news.com z dnia 3/29/2007 :

"Legenda o Michigan's Dogman zaczęła się 20 lat temu 1 kwietnia 1987 r. jako prima aprilisowy żart.[...] Obecnie powstał nowy film o legendzie Dogman'a. Trafi on do sprzedaży w poniedziałek 2 kwietnia"

Na końcu widnieje link z zaproszeniem do strony bodajże właściciela nagrania video które zostało tu już wielokrotnie umieszczane w powyższych postach (Gable film). Strona ta to "oficjalna" strona legendy o Dogman'ie. W jednym z działów można nabyć przytoczony w newsie film dvd na którym znajdują się te właśnie ujęcia "Gable Film", a wszystko za bagatelną cenę 19,95 $.

Czy tylko mi to wszystko śmierdzi komercją i sztucznie napędzaną sensacją? Z resztą brak podjęcia tego tematu przez poważne media, chyba całkowicie dyskredytuje tą całą legende.

P.S Nie czytałem wszystkich postów więc zapytam wprost : Ktoś już rozważał rosomaka? Z wikipedii : "Budową zewnętrzną rosomak przypomina niewielkiego niedźwiedzia"

NEWS
Oficjalna strona Dogman'a

Użytkownik kamyk edytował ten post 20.09.2009 - 23:06

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych