Skocz do zawartości


* * * - - 6 głosy

Bóg jest urojeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Tytuł filmu: Bóg jest urojeniem
Czas trwania: 0:11
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Religa, Ateizm, Bóg
Krótka recenzja: Krótka prezentacja na temat wiary i wyjaśnienie, dlaczego bóg jest urojeniem.

Link do filmu:

Link alternatywny:

 

PS Nie mam już zamiaru tego wałkować, człowiek sam musi zacząć myśleć.

 

Usunięto powtarzający się link.

Blitz Wolf


  • 0

#2

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Bóg robi to, a czemu nie zrobi tamtego.
Wiem jedno, bóg albo jest, albo go nie ma, albo ma jakiś tajny plan wobec nas, albo go nie ma, wszystko związane z istnieniem boga to 50% - 50%.

Mamy za małe pojęcie na tego typu tematy, możemy zadawać setki pytań, na które nie da się odpowiedzieć, bądź się da ale odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca.

Cuda jezusa, wszystkie te tajemnicze objawienia przyjmujemy jako totalną abstrakcje, ja także.
Ale przeraża mnie myśl, że ten świat może być zbudowany właśnie na abstrakcji, a realizm zakrył mi tą 1 stronę wyrzucając na bruk wszelką nadzieje, że był człowiek tak dobry, który zginął, ożył i poszedł do nieba.

Tak naprawdę nie wykluczam niczego, może jest tak, może jest tak, a może siak i na wznak.
Wszystko jest możliwe.
  • 0

#3

Lichu.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to ten filmik jest beznadziejny:D te pytania na sile wymyslone chyb a byly. czemu autor tworzac cos takiego o chrzescijanstwie nie wspomnie o Szatanie tylko obwinia o wszystko Boga? dlaczego nie uwzgledni tego ze Bog daje ludziom mozliwosc wyboru? czemu Bog nie leczy amputacji? moim zdaniem Bog jest wszechmogacy jesli chodzi o sprawy zwiazane z dusza, nie cielesna postacia. cielesnej postaci moze dawac jedynie wskazowki co zrobic.
pytanie tego typu co na filmiku do ateistow, dlaczego rosliny rosna za pomoca wody i slonca, pozniej zjadaja to kury czy swinie, a na koncu my mozemy sie tym pozywic?

tego typu pytan jest Bog/nie ma Boga mozna znalezc chyba nieskonczonosc ;)
  • 0

#4

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten filmik to jakieś brednie...
Autor kompletnie nie rozumie definicji wiary - to po pierwsze, wiara NIE POTRZEBUJE DOWODÓW, inaczej by nie była wiarą,
a po drugie nie rozumie, że Biblia NIE JEST słowem Bożym, tylko słowem ludzkim. Nigdzie na świecie nie ma ani jednego dokumentu, którego autorstwo można by przypisać Bogu.
Poza tym, dlaczego mówiąc Bóg, większość kojarzy natychmiast Boga chrześcijańskiego???
Przecież Bogów w historii ludzkości było i jest mnóstwo. I to zarówno zpersonalizowanych,
jak i przedstawianych jako byty nieokreślone.

Dla mnie dyskusje pomiędzy wojującymi ateistami i wojującymi teistami zaczynają być co najmniej niesmaczne.
Już nie mówiąc o tym, że wyłazi z nich ogrom niewiedzy, jaki obie strony prezentują.
  • 0

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Już nie mówiąc o tym, że wyłazi z nich ogrom niewiedzy, jaki obie strony prezentują.


Dobre stwierdzenie, dwie wierzące grupy ludzi próbują się nawzajem przekonać lecz nie wiadomo do czego. Świadomie napisałem dwie wierzące ponieważ ateiści "wierzą" w świat bez Boga. Nie rozumiem jednak tego powszechnego chorobliwego wręcz pędu polegającego na zniechęcaniu ludzi do wiary. Pierwsze takie symptomy wystąpiły prawie 100 lat temu podczas pierwszej próby globalizacji czyli skomunizowania świata (masowe odwodzenie ludzi od kościołów). Na marginesie dodam że "współczesne" wymysły legalizacji np: homoseksualizmu czy aborcji też miały swoje początki w ZSRR. Ale chyba na tym właśnie polega globalizacja. Jestem ateistą ale jak patrzę na beznadziejne sposoby zrażenia ludzi do kościoła....bierze mnie wstręt.
  • 0



#6

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świadomie napisałem dwie wierzące ponieważ ateiści "wierzą" w świat bez Boga.


To jest głupie stwierdzenie i wybitnie pokazuje co religia zrobiła z umysłami stosunkowo mądrych ludzi. Zakorzeniła się niczym grzybica w umysłach i po przez wewnętrzne wyrzuty do samego siebie zmusza nie tylko wierzących ale i niewierzących do ciągle powracającego pytania - "A co jeśli się mylę?" - oraz przekonała wykształconych ludzi, że nie można być nigdy niczego pewnym (widać tego doskonały przykład - agnostycyzm). Cóż to jest w niej takiego wyjątkowego? Dlaczego ma taki monopol? Dlaczego nikt nie powie: "Sceptycy czajnikowi tylko "wierzą", że wszechmogący Niebiański Czajniczek nie lata wokół Słońca!" Już ten cały czajnik Russella jest bardziej prawdopodobny od Boga, a jednak... Cóż to spowodowało i jak do tego można było dopuścić?! Niepojętą władzę ma religia.

Co do czajnika:

Przyczyną dla której zorganizowane religie zasługują na potępienie jest to, że w przeciwieństwie do wiary w czajniczek Russela, są potężne, wpływowe, mają korzyści podatkowe oraz zagwarantowany wpływ na dzieci zbyt małe by się bronić. Dzieci nie są przymuszane do spędzania decydujących o ich późniejszym rozwoju lat na czytaniu ilustrowanych książeczek o czajniczkach. Państwowe szkoły nie wykluczają dzieci, których rodzice upodobali sobie zły kształt czajniczka. Wyznawcy czajniczka nie kamieniują niewierzących w czajniczek, czajniczkowych apostatów, czajniczkowych heretyków czy też czajniczkowych bluźnierców. Matki nie ostrzegają synów przed małżeństwem z czajniczkową sziksą, której rodzice wierzą raczej w trzy czajniczki niż jeden. Ludzie, którzy najpierw wlewają mleko nie rzucają na kolana tych, którzy najpierw wlewają herbatę.

A Devil's Chaplain Richard Dawkins
  • 0



#7

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Heh... Bóg, religia, wiara.... Od dawien dawna ludzie byli bogobojni, a mądrzy ludzie to wykorzystali i nawciskali ludziom najrozmaitsze teorie na temat Boga czy też Bogów. Głupi naród wierzył w te wszystkie opowiastki, a osoby które sprzedawały tą wiedzę kosiły często kupę szmalu i dorywali się do władzy. Od starożytności nic się nie zmieniło, ludzie wolą wierzyć w coś czego nie ma i przeznaczać na to więcej pieniędzy, zamiast dostrzec prawdziwe problemy tego świata jakimi jest głód, bieda , brak wody pitnej itp... gdyby te pieniądze trafiły do biednych a nie na ten kościół.... Niech ludzie wierzą w tego Boga i w co tam chcą ... Ale po jaką cholerę te kościoły!! Tylko ciągną kasę i robią ludziom wodę z mózgu!... KOŚCIÓŁ ZBĘDNA INSTYTUCJA!!
  • 0



#8 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli ludzie chcą wierzyć, niech zaprzestaną odwiedzać święte budowle ze złota i uwierzą w wybranego Boga, którego prawdopodobieństwo istnienia wynosi mniej niż 1%.

Do czego potrzebni ci wszyscy księża, jak i cała reszta sekciarzy?

ak dla mnie to ten filmik jest beznadziejny:D te pytania na sile wymyslone chyb a byly. czemu autor tworzac cos takiego o chrzescijanstwie nie wspomnie o Szatanie tylko obwinia o wszystko Boga? dlaczego nie uwzgledni tego ze Bog daje ludziom mozliwosc wyboru? czemu Bog nie leczy amputacji? moim zdaniem Bog jest wszechmogacy jesli chodzi o sprawy zwiazane z dusza, nie cielesna postacia. cielesnej postaci moze dawac jedynie wskazowki co zrobic.
pytanie tego typu co na filmiku do ateistow, dlaczego rosliny rosna za pomoca wody i slonca, pozniej zjadaja to kury czy swinie, a na koncu my mozemy sie tym pozywic?

tego typu pytan jest Bog/nie ma Boga mozna znalezc chyba nieskonczonosc wink2.gif


czemu autor tworzac cos takiego o chrzescijanstwie nie wspomnie o Szatanie tylko obwinia o wszystko Boga?


Ponieważ to Bóg stworzył zło, przecież stworzył wszystko, co to za wolna wola, której musisz przestrzegać zapominając o swoim człowieczeństwie?

dlaczego nie uwzgledni tego ze Bog daje ludziom mozliwosc wyboru? czemu Bog nie leczy amputacji? moim zdaniem Bog jest wszechmogacy jesli chodzi o sprawy zwiazane z dusza, nie cielesna postacia.


Więc wychodzi na to, iż wszechmogący wcale nie jest, wiernym kończą się pomysły, wcale się nie dziwie, takiego zachowania po prostu nawet najbardziej absurdalnym stwierdzeniem nie da się wytłumaczyć.Najbardziej zabawnym faktem jest jego ogromna niemoc, nikt by o nim nie wiedział, gdyby nie mówili o nim inni ludzie.
Każde wyznanie wymaga bycia pragmatykiem, na pewno istnieje wolna wola, jakościowo jest ona zardzewiała.

moze dawac jedynie wskazowki co zrobic.


Niezwykle żałosna istota, wskazówki mogę otrzymać w poradni psychiatrycznej, nic niezwykłego.

pytanie tego typu co na filmiku do ateistow, dlaczego rosliny rosna za pomoca wody i slonca, pozniej zjadaja to kury czy swinie, a na koncu my mozemy sie tym pozywic?


Myślę, że pytanie czy Bóg istnieje jet retoryczne.To nie jest żaden konflikt wierzący kontra ateiści, zostało to już dawno rozstrzygnięte.Jedyny Bóg jakiego prawdopodobieństwo istnienia wynosi 50%, to Bóg deistyczny.

tego typu pytan jest Bog/nie ma Boga mozna znalezc chyba nieskonczonosc wink2.gif

Ponieważ ziemski Bóg to twór człowieka, dlatego też tak łatwo dostrzec w jego postaci ludzkie ułomności.To taki kolos na glinianych nogach, istnieje tylko w świadomości wiernych, w takiej bramie zamkniętego na wieki azylu ludzkiej psychiki, spoczywa tak słaba i żałosna postać, synonim człowieczego strachu.


Po prostu dając wolną wole, perfidnie gwałci prawa człowieka.

Dałeś mi wolną wole, nie oczekuj, że będę w ciebie wierzył dla poklasku, dałeś mi niesprawiedliwy wybór, dlaczego więc cała twoja trzoda nazwała cię sprawiedliwym?

Niech jakiś wierzący odpowie na te postawionych dziesięć, wynikną z tego puste slogany, znajdujące poklask u mało rozgarniętych.
Co to za argument, iż nieznane nam są wyroki boskie, równie dobrze wyroki mojej babci są nieznane, gdyż nie wejdę do jej umysłu.
  • 0

#9

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

filmik jest wyjątkowo głupi ; p -> już pisałem to w wielu miejscach ale sam osobiście doświadczyłem czegoś podobnego jak było w Przebłysk wieczności filmi (lookaj na youtubie) więc Jezus na 100% istnieje i jest ogromną miłością! Doświadczyłem też oczyszczania mnie przez Jezusa itd itp! Więc ten filmik to jedna wielka ściema racjonalistycznie myślących ludzi! :/

a co z Marią Valtorte? która miała przekazy od Jezusa? naukowcy mówili że nie jest możliwe aby wiedziała te rzeczy o których pisała! uznają ją albo za geniusza albo za to że ma jednak przekazy od Jezusa! sam czytałem Jej książke... i tam wszystko jest jak życie Jezusa wyglądało... no może nie wszystko ale całkiem sporo :)

a co z Vasulą Ryden? co Jezus pisze Jej ręką? nawet Ci co sprawdzają pismo potwierdzają że to ktoś inny pisze... i tego jest znaaacznie więcej! ale ateiści w ogole nie biorą tego pod uwage :/
  • 0

#10 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

filmik jest wyjątkowo głupi ; p -> już pisałem to w wielu miejscach ale sam osobiście doświadczyłem czegoś podobnego jak było w Przebłysk wieczności filmi (lookaj na youtubie) więc Jezus na 100% istnieje i jest ogromną miłością! Doświadczyłem też oczyszczania mnie przez Jezusa itd itp! Więc ten filmik to jedna wielka ściema racjonalistycznie myślących ludzi! sad2.gif

a co z Marią Valtorte? która miała przekazy od Jezusa? naukowcy mówili że nie jest możliwe aby wiedziała te rzeczy o których pisała! uznają ją albo za geniusza albo za to że ma jednak przekazy od Jezusa! sam czytałem Jej książke... i tam wszystko jest jak życie Jezusa wyglądało... no może nie wszystko ale całkiem sporo smile2.gif

a co z Vasulą Ryden? co Jezus pisze Jej ręką? nawet Ci co sprawdzają pismo potwierdzają że to ktoś inny pisze... i tego jest znaaacznie więcej! ale ateiści w ogole nie biorą tego pod uwage sad2.gif

Udowodnij mi więc, skąd masz pewność, iż jest to zasługa Jezusa?
Jaki to ma związek z Bogiem?
Zacznijmy od tego, że trzeba myśleć, nie tylko mówić.
Tego typu komentarze, tylko pokazuję niezwykle marną obronę wierzących.
Śmiać się, czy płakać?
Na świecie jest wiele osób, mających zdolności paranormalne i nie mówią one, że jest to zasługa Boga.Po prostu tego nie wiedzą.
Faktycznie pytania w filmie są bardzo głupie, takie na poziomie Boga, żeby wszyscy zrozumieli, żaden apologeta nie potrafi znaleźć choć minimalnie inteligentnego kontrargumentu.
  • 0

#11

polus.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o Biblię, pamiętajmy o tym, że napisano ją niespełna 2000 lat temu. Tłumaczenia z jednego języka na drugi, uzupełnienia, poprawki, dopiski kompletnie ją zmieniły, nie mamy pewności co do tego co tam jest napisane.


Człowiek wierzący czuje się lepiej, bo zawsze ma nadzieję, że przyjdzie pomoc, że Bóg mu pomoże. Jeżeli ktoś nie chce wierzyć niech nie wierzy, a wszystkich wyznawców jakichkolwiek religii niech zostawi w spokoju.
  • 0

#12 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Pytanie, dlaczego oni nie zostawią wszystkich w spokoju.Niech zajmą się swoją dziedziną kształcenia.Ręce precz od spraw nauki, moralności[chyba, że we własnym okręgu], polityki.Niech nie wpajają dzieciom, w co należy wierzyć, a w co nie.

Przez wszystkie organizacje religijne szerzy się nienawiść jednych do drugich.Religie działają destruktywnie na ludzki umysł.Powodują brak elastyczności umysłowej, nawet u inteligentnych ludzi, choć może właśnie to jest problem.

I tak muzułmanie chcą zabić żydów, a kler potrafi tylko powiedzieć ,,kochajcie pana''.
  • 0

#13

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Udowodnij mi więc, skąd masz pewność, iż jest to zasługa Jezusa?"

bo Go widziałem i czułem zmiany jakie On we mnie wyłowywał (wiem że takie coś nigdy niewierzącym nie wystarczy bo sami nie mieli takich doświadczeń i negują chyba doświadczenia innych albo uważają że to wytwór umysłu hmm)... trudno jest w tej kwesti "ateiście" dogodzić hehe ;-) -> moim zdaniem bardzo dobrym przykładem zmian o jakich pisze jest film "Od materializmu do Bogactwa Duchowego! ;-)" (jest to tylko wycinek filmy "The Day I Died (1/4) (lektor pl)" -> jakby co to gorąco polecam ten film! znaczy ten wycinek i całość -> w wycinku będzie fragment jak serce tego gościa płoneło miłością po przebudzeniu! ja miałem tak samo silne odczucia jak ten gość! tylko akurat nie związane z sercem, a ogólnym oczyszczeniem wewnętrznym... warto to chociarz przemyśleć moim skronym zdaniem, a nie wszystko negować i odrzucać ;-)
  • 0

#14

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nasz umysł bardzo łatwo oszukać. Potrafi też oszukać sam siebie. Wg. naukowców śmierć kliniczna spowodowana jest niedotlenieniem mózgu i i są to po prostu sny. Piloci w maszynce do przeciążeń mają coś podobnego.

warto to chociarz przemyśleć moim skronym zdaniem, a nie wszystko negować i odrzucać


  • 0

#15

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:roll: Inne odpowiedzi na pytania zawarte w filmiku można znaleźć w (za Wikipedią)

Księga Duchów - książka autorstwa Allana Kardeca wydana 18 kwietnia 1857 roku. Jej główna część napisana jest w formie dialogu z bytami nadprzyrodzonymi. Zawiera 1019 pytań natury religijnej, filozoficznej i parapsychologicznej oraz odpowiedzi na te pytania, rzekomo podyktowane przez duchy.

Książka ta stała się swoistą "biblią" dla spirytystów z całego świata. Nawiązuje poniekąd do religii abrahamicznych (przedstawiając Boga - występującego w jednej osobie - jako miłosiernego i sprawiedliwego) oraz religii Dalekiego Wschodu (głosi m. in. reinkarnację[1]). Odrzuca koncepcję wiecznego potępienia[2], możliwości cofnięcia się w rozwoju duchowym[3], a także panteizm[4].

Odpowiedzi dotyczące spraw społecznych, okazują się - biorąc pod uwagę datę napisania i wydania "Księgi" - dosyć postępowe. Zawarte są w nich m. in. sprzeciw wobec wojen i swoisty pacyfizm[5][6], potępienie kary śmierci[7], poparcie dla równouprawnienia płci[8].

Przypisy
↑ "166. W jaki sposób dusza, która nie osiągnęła doskonałości w życiu cielesnym, może dopełnić swego oczyszczenia? `Poddając się próbie nowego istnienia.`" - "Księga Duchów", strona 148
↑ "1009. Czy w związku z tym nigdy nie wymierza się [w Zaświatach] kar, które trwałyby wieczność? `Odwołajcie się do waszego doświadczenia i rozumu, oraz zadajcie sobie pytanie, czy skazanie kogoś na wieczne potępienie za kilka błędnych chwil nie stanowiłoby zaprzeczenia dobroci Bożej? Czymże bowiem jest życie wobec całej wieczności - nawet jeśli trwa sto lat? Wieczność! Czy dobrze rozumiecie ten wyraz? Cierpienia, nieustające tortury, brak nadziei - za kilka błędów! Czyż wasz rozsądek nie odrzuca podobnej myśli? Można zrozumieć, że starożytni widzieli w Bogu okrutnego pana wszechświata; nie posiadając wiedzy połączyli z boskością ludzkie żądze; nie taki jest jednak Bóg chrześcijan, który za najważniejsze cnoty uznaje miłość, miłosierdzie, litość, czy zapomnianie zniewag. Czy mogłoby Mu brakować cech, których wymaga od swych stworzeń? Czyż nie kłóci się ze sobą przypisywanie Mu nieskończonej dobroci i nieskońzonej mściwości? Mówicie, że przede wszystkim jest sprawiedliwy; sprawiedliwość jednak nie wyklucza dobroci - a Bóg nie byłby dobry, skazując większość swych stworzeń na potworne; wieczne kary. Czy mógłby narzucić swym dzieciom sprawiedliwość, nie dając im możliwości jej zrozumienia? No bo też czyż nie jest najwspanialszą połączona z dobrocią sprawiedliwość, która uzależnia czas trwania kar od wysiłków winowajcy na rzecz jego poprawy? Prawda zawiera się w tych słowach: >>Każdemu według jego uczynków<<.`" "Księga Duchów", strona 462
↑ "118. Czy Duchy mogą cofnąć się w rozwoju? `Nie, w miarę jak posuwają się do przodu, zaczynają rozumieć, co utrzymywało je z dala od doskonałości. Gdy jakiś Duch kończy próbę, posiada wiedzę, którą z niej wyniósł, a której nigdy nie zatraca. Może pozostać w jednym miejscu, lecz nigdy cofnąć się.`" - "Księga Duchów", strona 127
↑ "14. Czy Bóg jest istotą zindywidualizowaną, czy też - jak sądzą niektórzy - jest wypadkową wszystkich sił i inteligencji wszechświata razem wziętych? `Jeśli miałoby tak być, to Bóg nie istniałby, bo byłby skutkiem, a nie przyczyną; nie może być na raz jednym i drugim (...)`" - "Księga Duchów", strona 87
↑ "742. Jaka przyczyna wiedzie człowieka do wojny? `Dominacja natury zwierzęcej nad duchową oraz chęć nasycenia żądz. W fazie barbarzyństwa społeczeństwa znały tylko prawo siły; dlatego też wojna była dla nich stanem normalnym. W miare rozwoju człowieka, dochodzi do niej coraz rzadziej, bowiem unika on przyczyn wojny; gdy zaś jest ona konieczna, potrafi łączyć z nią humanitaryzm.`" "Księga Duchów", strony 355-356
↑ "743. Czy wojna zniknie pewnego dnia z powierzchni Ziemi? `Tak, gdy ludzie zrozumieją sprawiedliwość i zaczną przestrzegać praw Bożych; wtedy wszystkie narody będa braćmi.`" "Księga Duchów", strona 356
↑ "760. Czy kara śmierci zniknie pewnego dnia z ludzkiego prawodastwa? `Kara śmierci zniknie bezpowrotnie, a jej zniesienie świadczyć będzie o postępie ludzkości. Gdy ludzie będą bardziej światli, kara śmierci będzie na Ziemi zupełnie zakazana (...).`" "Księga Duchów", strona 360
↑ "Księga Duchów", pytania 817, 818, 819; strony 381-383
Źródło „http://pl.wikipedia....Księga_DuchĂłw


Dla prawdziwego ateisty pozycja obowiązkowa he he ;]

Dla zachęty mogę dodać, że książka przez wiele lat znajdowała się w indeksie ksiąg zakazanych przez kościół katolicki oraz to, że nawet ateiście po jej przeczytaniu korona z głowy nie spada :roll:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych