Skocz do zawartości


Sztuczne nasienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jaka to przyjemność dla przyszłych tatusiów? ;)
  • 0

#17

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

yurii, a to przepraszam za oba błędy. :-)

Teraz pytanie, za co tym razem potępi to kościół?
  • 0

#18

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za nienaturalność?
Bo żeby tak sztucznie zapładniać... A nie chłop z babą jak przystało... xD

To chyba Nelly Rokita kiedyś powiedziała, że wystarczy się zrelaksować to się zajdzie i że bezpłodność to nie choroba i nie ma co leczyć... :D Tak mi się przypomniało.
Po co więc te sztuczne plemniki? Przecież na bezpłodność wystarczy relaks i dobry humor. I cacy! ^^'
  • 0

#19

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za nienaturalność?
Bo żeby tak sztucznie zapładniać... A nie chłop z babą jak przystało... xD

To chyba Nelly Rokita kiedyś powiedziała, że wystarczy się zrelaksować to się zajdzie i że bezpłodność to nie choroba i nie ma co leczyć... :D Tak mi się przypomniało.
Po co więc te sztuczne plemniki? Przecież na bezpłodność wystarczy relaks i dobry humor. I cacy! ^^'


Albo jakaś kobitka pływała w basenie i się niby "zapłodniła pływającym plemnikiem" xD Uj, ale mysle, iz kobiety wolą przyjemniejsze, naturalne zaplodnienie, niz te sztuczne :(
  • 0

#20

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawie co by w kościele powiedzieli, przyjmijmy że stworzono człowieka z sztucznych komórek, ale by się zrobił szum. Lepiej nie bawić się ludźmi, jak już to na szczurach ale znowu bez przesady
  • 0

#21

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest fajne odkrycie, z tym że oby zostało dobrze wykorzystane.
Przy np. leczeniu bezpłodności u mężczyzn. Bezpłodny facet mógłby mieć swoje dziecko a nie adoptowane (a podejrzewam, że wielu marzących o dziecku marzy o własnym - choć nie wiem, nie znam żadnego).

Edit:
I sądzę, że to raczej nie będzie 'człowiek ze sztucznych komórek', a raczej człowiek z komórek sztucznie wspomaganych.
  • 0

#22

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powiem szczerze że nie wierzę w wyprodukowanie sztucznego nasienia. To kolejny mit naukowców próbujących uzyskać więcej pieniędzy na swoje idiotyczne eksperymenty. A wiem że pieniądze jakie otrzymują są olbrzymie. Kilka procent budżetu narodowego idzie na badania z których 90% jest marnotrawione na jakieś bezsensowne eksperymenty. Swego czasu pracowałem jako fizyk. Na badania nasz kilkuosobowy zespół otrzymywał rocznie jakieś 200-300 tysięcy złotych z czego większość szła na wyjazdy zagraniczne, nowy sprzęt komputerowy czy "dodatek" do pensji. Żadnego pożytku z tych badań nie było. Jakiś zespół naukowców otrzyma milion dolarów a po roku ogłosi wyniki swoich badań że np. blondynki są bardziej inteligentne od brunetek czy długość życia szczurów wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości spożytej witaminy C.
  • 0

#23

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

vrinda, w takim razie od jutra ide zamykać uniwerki i polibudy - po co nam to? Tylko kase zabierają. Ogólnie, skasujmy szkolnictwo, służbę zdrowia, politykę i koniecznie... nie no, polityka wystarczy.

Tylko co ja, do jasnej anieli, zrobię z taką ilością zaoszczędzonej kasy, jak już powrócę do epoki kamienia łupanego?
  • 0

#24

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Quidam - zainwestujesz w BRĄZ! I damn - będziesz pierwszym wśród kupców - "Hej, widzicie - żółte, i mogę z miecza zrobić nożyczki :mrgreen: ). Meh, nie mogłem się powstrzymać. Anyway..

Vrinda - ile by kasy nie otrzymywali, ile by nie marnowali - to oni posuwają świat do przodu. Nie Kowalski siedzący z d... przed telewizorem, który co rano "pop....ala do fabryki, coby ludzie mieli telewizory/samochody/roboty kuchenne - to też jest potrzebne, ale nijak nie popycha naszej cywilizacji do przodu. Więc sorry - wolę, żeby 90% było marnowane, a 10% przeznaczane na nasz postęp (choć i tak wolę reset od Bogusia), niż żebyśmy - "hej, ty do pługa, ty do studni, a ty masz maturę, więc stonkę wybieraj - by Pol Pot). I dziwi mnie w sumie, że byłeś "po tamtej stronie" barykady (jeśli ofcoz byłeś - internet, itp... ;)) i piszesz rzeczy w stylu "ONI MARNUJĄ PIENIĄDZE!"... No tak, a mogli by dać patolom na chleb - na pewno by to naszej cywilizacji pomogło....
  • 0

#25

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kilka procent budżetu narodowego idzie na badania z których 90% jest marnotrawione na jakieś bezsensowne eksperymenty.



vrinda, w takim razie od jutra ide zamykać uniwerki i polibudy - po co nam to? Tylko kase zabierają. Ogólnie, skasujmy szkolnictwo, służbę zdrowia, politykę i koniecznie... nie no, polityka wystarczy.

Tylko co ja, do jasnej anieli, zrobię z taką ilością zaoszczędzonej kasy, jak już powrócę do epoki kamienia łupanego?


Chyba niezrozumiałeś :o

W pewnym stopniu zgadzam się z Vrindem, pieniądzę są marnotrawione i nie mam na myśli wyłącznie przedsięwzięć zakończonych niepowodzeniem. Niektóre badania są wręcz idiotyczne, jakby ktoś miał obsesję na punkcie spisywania wszystkiego i wnerwiania tym rzeszy ludzi. Fundusze nie są należycie konsumowane, lecz nie powinno się skracać dopływu nowej gotóki tylko rozsądniej dysponować forsą. Nauka jest drogą do sukcesu zarówno dla państwa, całej ludzkości jak i poszczególnej jednostki. Sam fakt próby rozwiązywania problemu bezpłodności do grona zbędnych badań nie należy. Może sztuczny plemnik to nie ta droga, ale sam fakt walki z poważnymi problemami budzi respekt. Do tąd aż problem nie dotyczy nas, często pozwalamy go nie doceniać.
  • 0

#26

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

vrinda no może masz racje ale zawsze 10% zostaje, jak by nie było "marnowania" to nie było by komputerów, paranormalne.pl, szczepionek, leków itp, chyba jednak nie marnują pieniędzy, a nawet jeśli to mają do tego prawo bo się długie lata uczyli i dalej się uczą
  • 0

#27

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a wyjazdy zagraniczne, nowy sprzęt komputerowy czy "dodatek" do pensji.


Jeżeli to tez uważasz za marnowanie pieniędzy przeznaczonych na badania naukowe, no to sorry ... Nowe komputery są jak najbardziej potrzebne, by ulepszały jakość badań, tak samo jak wyjazdy zagraniczne,
w których spotykaja się naukowcy z różnych części naszego globu i wymieniają się swoim doświadczeniem naukowym. A dodatek do pensji też jest ważny, bądź co bądź, ale naukowiec powinien być najważniejszym zawodem na świecie i nalezy się takiemu gościowi kasa, który poswięca wiekszość swego życia na żmudne i skomplikowane badania naukowe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych