Skocz do zawartości


Sztuczne nasienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Naukowcy z Wielkiej Brytanii jako pierwsi na świecie stworzyli ludzkie nasienie w warunkach labolatoryjnych. Takie odkrycie to duży krok dla świata nauki. Rozpoczęła się dyskusja w świecie etyki, w związku z problemami, z którymi uczeni borykali się w okresie dynamicznego rozwoju klonowania i eksperymentalnych próbach na człowieku.

Sztuczne plemniki różnią się od tych produkowanych w warunkach naturalnych, co zgodnie z prawem brytyjskim zakazuje stosowania ich w celu rozmnażania. Naukowcy twierdzą, że na udoskonalenie technologii, mającej ostatecznie zażegnać problem niepłodności u mężczyzn, potrzeba jeszcze 5 lat.

Profesorowie z Uniwersytetu Newcastle i NorthEast England Steam Cell Institute (instytut komórek macierzystych), z pewnością przyczynią się do rozszerzenia wiedzy ludzi na temat płodności.

Jednakże postęp badań wiąże się z pozwoleniem na dalsze prace od rządu i społeczeństwa, które w tej sprawie ma podzieloną opinię.


Dołączona grafika

Autor:Karol Jarosiński
Źródło:http://www.techno.gi...tuczne-nasienie
  • 0

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Seksmisja się zbliża. ;)
  • 0



#3

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mylo, oby nie :) I mówię to jako KOBIETA ;)
  • 0

#4

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*składa owocówce pokłon*
Cóż, nikt nie napisał, że z tego nasienia coś się już narodziło. i czy na pewno będzie w stanie. Tak samo, czy ten homo facticius będzie w pełni sprawny umysłowo i fizycznie.
  • 0

#5

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cóż, informacja zapewne ciekawa.

Jednak już dość dawno temu (może być z 2 lata) w mediach była informacja apropo zapłodnienia jednej komórki jajowej materiałem genetycznym z innej komórki jajowej. Z tego co pamiętam to "operacja" została wykonana na zlecenie dwóch lesbijek, a w efekcie urodziło się w pełni zdrowe dziecko.

Także niestety panowie - ale na dobrą sprawę to nie jesteśmy już niezbędnie potrzebni x|
  • 0

#6

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze i tak lepiej normalnie zapłodnić kobietę, niż robić cuda i jaja (lol) ze sztucznych plemników ... no i jest przyjemniej :P
  • 0

#7

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam... O ile stworzenie sztucznego plemnika jest już wykonalne, to jak ma się sprawa DNA zawartego w nim? Pobierają od kogoś, a następnie "kopiują", czy też (przechodzimy w sci-fi ;) ) sami w jakiś sposób je wytwarzają?
  • 0



#8

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie lepiej by było robić to partenogenetycznie, chociaż narazie u ludzi się nie zdarzyły takie przypadki(oprócz 1 :rotfl: ). ?
  • 0

#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia...

Kto będzie alimenty płacił? :E
  • 0



#10

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh, dobre pytanie, chociaż swego czasu zadałem lepsze:
Kto płaciłby alimenty na Jezusa, gdyby urodził się dziś?

Ale to tylko taka anegdota. Ja mam poważne pytanie, skąd czerpią materiał genetyczny do tworzenia tych plemników?
  • 0

#11

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że z komórek macierzystych (ale nie mam pewności). Podobno z nich można odtworzyć dowolną inną komórkę.
Albo mi się coś pomyliło. Późno już. :)

A mnie ciekawi czy w związku z tym nie powstanie nowy czarny rynek handlu ludźmi?
Będą 'produkować', chyba wyjdzie taniej niż płacenie rodzinom za sprzedanie dzieci... :/
  • 0

#12

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

yurii, no bez przesady. Też jesteś fanem żydowsko-masońskiego spisku cieplarnianego? -_-
Najtaniej jest człowieka zatrudnić, przynajmniej w kapitalistycznym kraju w którym żyjemy.
  • 0

#13

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Quidam, po pierwsze fanką (patrz ikonka obok nicka ;) ) żadnych spisków NIE jestem. :)
W naszym kraju to jedno, a w Chinach to co innego.
I tak się tylko głośno zamyśliłam, a Ty od razu o jakichś spiskach... xD
Co się tak ludzie ostatnio spinają. :roll:
  • 0

#14

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No do czego to prowadzi do czego to nas zaprowadzi. Wiemy przecie, że możność dzieci posiadania od Boga jest zesłana, no jak ktoś dzieci mieć nie może to Bóg tak chciał. To hańba teraz wszystko sztuczne robią.
  • 0

#15

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewnie plemniki produkują i tylko materiał genetyczny przekładają z innej komórki. napisali że ma pomoc w leczeniu bezpłodności więc pewnie chodzi o to że są w stanie stworzyć sztuczny plemnik i "wsadzić" w niego materiał genetyczny ale tu pojawia się problem bo skoro zwykle bezpłodność raczej nie jest dziedziczna z wiadomego powodu:) to teraz może się tak stać i gatunek ludzki za kilkaset lat nie będzie się w stanie rozmnażać naturalnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych